×

×
background image

משך ההליך- 20 - 30 דקות
טיפולים-1 - 6 (תלוי במילוי)
זמן החלמה- מספר שעות
תוצאות- כשנה / קבועות

עיבוי וניפוח השפתיים מתאים בעיקר לנשים להן שפתיים דקות ולא בשרניות.

עיבוי שפתיים זמני וקבוע

משך ההליך- 20 - 30 דקות
טיפולים-1 - 6 (תלוי במילוי)
זמן החלמה- מספר שעות
תוצאות- כשנה / קבועות

עיבוי וניפוח השפתיים מתאים בעיקר לנשים להן שפתיים דקות ולא בשרניות.

שפתיים הן אחד מהאיברים היחידים בפנים באמצעותן ניתן להעביר “מסרים” חושניים. בתרבויות שונות הן נתפסות כאיבר האירוטי ביותר בגוף ובפנים והן משמשות כמובן גם כאיבר מיני. טבע האדם בדרך כלל שואף לשלמות ובעיקר הדברים אמורים לגבי המראה החיצוני ולכן היום, ויותר מתמיד, בעזרת הרפואה האסתטית, ניתן לממש כמעט את כל משאלות הלב.

אצל נשים צעירות אחת מהמשאלות הפופולאריות הן שפתיים מלאות, חושניות וסקסיות. במדריך זה נסקור את כל טכניקות הטיפול באמצעותן ניתן לעבות, לשפר ולשפץ את השפתיים בתהליכים מהירים ופשוטים וללא סיכונים וסיבוכים משמעותיים.

עוד תוכלו לקרוא כיצד מבוצע עיבוי שפתיים הלכה למעשה, באיזה חומרים מומלץ להשתמש, איך למנוע כאבים, שיטת הטיפול המועדפת ועוד.


למה מיועדים הטיפולים בשפתיים?

הדגשת מסגרת השפתיים - בטיפול זה מדגישים את תיחום השפתיים.

הקניית ווליום - ניפוח השפתיים עצמן (החומר מפוזר בדרך כלל 2/3 לשפה העליונה ו - 1/3 לתחתונה ובהתאם לפרופורציית השפתיים).

עיבוי שפתיים ותיקון זוויות הפה (מכונה גם פה הפוך) - הרמת זוויות הפה במקרה של נפילה המקנה ארשת פנים עצובה.

קמטוטים מעל השפה - תיקון ויישור הקמטוטים מעל השפה העליונה בדרך כלל אצל נשים מגיל 40 ומעלה (לרוב מעשנות).

תיקון אסימטריה בשפתיים - לעיתים השפתיים הן חסרות סימטריה, הטיפול בשפתיים לא סימטריות מצריך לרוב הזרקת בוטולינום טוקסין (בוטוקס) בשילוב עם זריקות מילוי.


שלב הייעוץ הראשוני

בשלב הייעוץ הרופא וודאי יבקש ממך לתאר עבורו במדויק מה את מצפה מהתהליך. האם את מעוניינת בעיבוי השפה העליונה? האם דווקא את התחתונה תרצי לעצב? או שאת בכלל רוצה לעבות את שתיהן. ישנן נשים הסובלות מקמטים מעל השפה העליונה (לרוב נובע כתוצאה מעישון סיגריות), גם בקמטים אלו ניתן לטפל ע״י הזרקת חומרי מילוי.

אחת השאלות החשובות שישפיעו על הטיפול היא בחירת החומר איתו יעצב הרופא את השפתיים. האם זה יהיה חומר מילוי זמני או האם תהי מעוניינת בעיבוי שפתיים קבוע. כאן בהמשך תוכלי לקרוא על כל מגוון החומרים ולכן רצוי להתכונן לפגישה מבעוד מועד. ברוב המקרים הטיפולים מתחילים מיד בסיום הייעוץ וזאת לאחר שקיבלת את כל המידע וחתמת על טופס הסכמה מדעת אותו הסביר לך הרופא הכולל גם מידע אודות כל הסיכונים והסיבוכים שעלולים להתרחש במהלך ולאחר ההזרקות.

טכניקת ההזרקה ואופי הטיפול תלוי במידה רבה בחומר עליו המליץ הרופא ולכן חשוב לקחת את הזמן לפני שהרופא יתחיל. גם עלות הטיפול תקבע בשלב זה והיא תלויה בעיקר בכמות אותה יזריק לך לשפתיים (מספר המזרקים בהם משתמשים בהליך) ובסוג החומר.


טכניקות לעיבוי ועיצוב השפתיים

לאחר שעברנו את הייעוץ והחלטנו על סוג החומר, מרדימים או מאלחשים את השפתיים (השפתיים הן אזור רגיש מאוד ועשיר בקצות עצב). לא מומלץ לעבור עיבוי שפתיים ללא הרדמה מקומית קלה למרות שיש חומרי מילוי מתקדמים הכוללים חומר הרדמה מסוג לידוקאין כבר בתוך המזרק בו יושב חומר המילוי (רסטילן וג׳ובידרם). לאחר שהשפתיים הורדמו מתחיל הרופא במילוי השפתיים ע״י הזרקת החומר הנבחר בצורה סימטרית לשפה העליונה ולאחר מכן לשפה התחתונה, הטיפול נמשך לכל היותר כמחצית השעה. להלן 4 השיטות המובילות לעיבוי השפתיים:

עיבוי שפתיים 

עיבוי שפתיים בחומרים זמניים ונספגים - עיבוי שנספג בשפתיים לאחר פרק זמן של כשנה עד שנה וחצי המבוצע באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית, קולגן (הרבה פחות מומלץ אם בכלל) ועוד נחשב לשיטה המומלצת בעולם המבוצעת בהצלחה במאות אלפי מקרים ברחבי הגלובוס כמעט ללא תופעות לוואי. כמות החומר הנדרשת היא בדרך כלל אחד סיסי של חומר מילוי שכזה ובמקרים בהם הניפוח צריך להיות משמעותי אזי השמיים הם הגבול! לקריאה בהרחבה על חומצה היאלורונית.

 

עיבוי שפתיים קבוע - הזרקת חומרים סינטטיים בהם סיליקון רפואי, ארטיקול וכדומה, המצריכים מספר מפגשים עד לקבלת התוצאה המושלמת (בסיליקון צריך 5 מפגשים ויותר במרווחי זמן של כחודש עד לסיום הטיפול). קראו בהרחבה על הטכניקה הפופולארית באמצעותה מבצעים עיבוי שפתיים בסיליקון המכונה הזרקות סיליקון מיקרו טיפה. בעבר השימוש בסיליקון היה נפוץ אולם כיום מרבית הרופאים נמנעים מלהזריק סיליקון בגלל תופעות הלוואי הקשות שעלולות להתפתח לאחר הזרקתו. בכל אופן ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על חומרים זמניים ובטוחים ולא להתפתות על סיליקון!

 

עיבוי שפתיים ע״י העברת שומן גוף עצמי - בשיטה זו משתמש הרופא בשומן המושג משאיבת שומן מגופו של המטופל עצמו, תוך כדי שימוש בקנולות מיוחדות, בעיקר מאזור הישבן או מאזור אחר שעתיר בתאי שומן. השומן מקבל “טיפול מיוחד” בצנטריפוגה המנטרל ממנו פסולת ושאריות דם לא נחוצות. לאחר התהליך הצנטריפוגלי מזריקים את השומן שנשאב אל אזור השפתיים במזרקים מיוחדים. השומן מחזיק מעמד שנים רבות עד שהוא נספג בגוף. קראו עוד על הזרקת שומן לפנים ולשפתיים. בישראל כמעט שלא מזריקים שומן עצמי לשפתיים בשל ספיגת שומן לא אחידה שגורמת ברוב המקרים לאסימטריה של השפתיים אולם כן מזריקים שומן לקמטוטים שמעל השפה במהלך ניתוח פלסטי גדול בפנים.

 

השתלת שתלי סיליקון בשפתיים - ניתוח פלסטי אסתטי המקנה תוצאות קבועות לעיצוב השפתיים והפה המבוצע בחדר ניתוח תחת הרדמה כללית, נכון למועד כתיבת שורות אלו לא ידוע על מנתח פלסטי אחד בישראל שמבצע השתלת שתלי סיליקון בשפתיים והפרוצדורה מבוצעת בעיקר בארה”ב.

עיבוי שפתיים זמני וקבוע  


חוששת מעיבוי השפתיים?

מעוניינת בטיפול אך חוששת מהכאב שנלווה להליך? היום כבר אין צורך לפחד! שלושה דברים שחשוב שתדעי ותבקשי מהרופא:

הרדמה ואלחוש - זריקת הרדמה בחניכיים תרדים את השפה העליונה והתחתונה ולא תחושי בכלל בכאב.

חומרי מילוי המכילים לידוקאין - רסטילן פרלן, ג׳ובידרם, לומינרה וחומרי מילוי נוספים מכילים בתוך המזרק הרדמה מובנית ולכן מתייתר הצורך בהרדמה מקדימה.

שימוש בזונדה (קנולה / צינורית מיוחדת) - ניתן להזריק ולהחדיר את חומר המילוי ע”י צינורית מיוחדת המונעת כאבים מיותרים בהליך באמצעותה דוקרים מספר מינימלי של דקירות את השפתיים לקבלת סימטריות מושלמת ולמניעת שטפי דם שעלולים להופיע בהליך הרגיל.


לאחר הגדלת שפתיים

מיד לאחר סיום הטיפול ישנה נפיחות גדולה יחסית באזור השפתיים, לאחר כשעתיים ההרדמה פגה (בהנחה ועברת הרדמה) וגם הנפיחות בשפתיים יורדת אולם לא נעלמת לחלוטין, יתכן כי תרגישי כאב. מי שאינו יכול לסבול את הכאב רצוי שייטול תרופות נגד כאבים (אופטלגין למשל). במצבים בהם מוזרקים חומרי מילוי קבועים כמו סיליקון יש ליטול אנטיביוטיקה שתמנע זיהום בשפתיים, רצוי להתייעץ על כך עם הרופא המטפל. יום לאחר הטיפול עלולים להופיע שטפי דם שנעלמים לאחר כארבעה ימים עד שבוע, ניתן להסתיר זאת ע״י שימוש במייקאפ. הגדלת שפתיים בחומרים טבעיים מחזיקה כאמור כשנה ואילו עיבוי שפתיים ע״י חומרי מילוי קבועים (לא מומלץ בעליל! ראו הוזהרתן) מחזיק שנים רבות או לצמיתות.


בוטוקס בשפתיים

נשים רבות וגם גברים המעוניינים לבצע טיפולים בשפתיים חושבים בטעות כי עיבוי שפתיים עושים באמצעות הזרקות בוטוקס. ברמה עקרונית חשוב להדגיש כי לא מבצעים הזרקת בוטוקס לשפתיים למטרות הגדלת הנפח שכן בוטוקס הוא חומר המשתק את השריר אליו הוא מוזרק ואילו טיפול בשפתיים מצריך הזרקת חומר מילוי שיקנה נפח. ישנם מצבים בהם המטופל סובל מבעיית סימטריות בשפתיים, כאשר מוזרק חומר המילוי, חוסר סימטריות זה בולט הרבה יותר, כדי לטפל בבעיית הסימטריה שנוצרה, מזריקים בוטולינום טוקסין במינון נמוך מאוד לשפתיים. ישנם מצבים נוספים בהם מזריקים בוטוקס בשפתיים - במטופלים להם קמטוטים עדינים מעל השפה, מילוי קמטים מעל השפה מבוצעת תוך שילוב של בוטולינום וחומר מילוי.

לקריאת המאמר בוטוקס בשפתיים


עיבוי שפתיים מחירים

אחת השאלות אותן שואלת כמעט כל אחת המעוניינת לעבור עיבוי שפתיים היא שאלת המחיר, כמה עולה עיבוי שפתיים? התשובה תלויה במספר פרמטרים בהם מקצועיות הרופא המטפל והמוניטין אותו צבר במהלך השנים, פרמטר נוסף ומכריע המשפיע על המחיר הוא חומר המילוי בו תבחרו לעבור עיבוי שפתיים. לפניכם מחירון עיבוי שפתיים מעודכן שנערך ע”פ סקר מחירים אותו ערכנו בחודשים מאי - יוני השנה.

לכניסה למחירון עיבוי שפתיים וטיפים בנושאי מחיר


עיבוי שפתיים שאלות ותשובות

כמה זמן מחזיק עיבוי שפתיים טבעי? מי רשאי לבצע את ההליך? סיכונים וסיבוכים מההליך, בהנחה ותוצאות הטיפול אינן משביעות רצון, האם ניתן להחזיר את המצב לקדמותו? במה זה כרוך? האם המראה לאחר ההליך יהיה בובתי או טבעי.

לכניסה למאמר שאלות ותשובות בנושא מילוי שפתיים


הזרקת סיליקון בשפתיים

הסיליקון הוא מוצר שנשאר לתמיד, שאינו מתכלה, ושמזריקים אותו גם ובעיקר לשפתיים. הסיליקון יכול לגרום לתופעות לוואי שעלולות להתרחש שנים לאחר ההזרקה מאחר והגוף יוצר צלקות קטנות מסביב לאזור המוזרק ויוצר קשרים ובליטות שעשויים להראות לעין. הבעיה היא שכאשר מזריקים חומר קבוע לשפתיים, ניתן להסיר אותו רק בעזרת ניתוח ולא קיימת זריקה שיכולה לנטרלו (גם לא סטרואידים) בדומה למשל לחומרים שמפרקים חומצה היאלורונית (היאלרונידאז). הזרקת סיליקון אסורה על ידי ה- FDA האמריקאי למטרות אסתטיות למעט בטיפול ברשתית קרועה אך השימוש בשמן סיליקון נעשה בשימוש התוויתי בשאר מדינות העולם על ידי רופאים הטוענים כי הטיפול בסיליקון בטוח ונותן תוצאות מדהימות והבעיות שנצפו בשימוש בשמן סיליקון נובעות בגלל טיפול לא נכון בחומר, חוסר מקצועיות וביצוע כושל. מדוע הפסיקו להזריק כמעט לחלוטין סיליקון? מדוע משתמשים בסיליקון (רמז, עיבוי שפתיים קבוע), כיצד מבוצעות הזרקות סיליקון לשפתיים ומהן תופעות הלוואי.

לכניסה למאמר בנושא הזרקת סיליקון בשפתיים


חומרים בעזרתם מבצעים עיצוב שפתיים

לפניכם מספר חומרי מילוי נפוצים בהם משתמשים הרופאים בישראל, במאמר שלפניכם תוכלו למצוא הסבר קצר על חומרי המילוי הבאים: ארטיקול, חומרים המבוססים על חומצה היאלורונית (רסטילן, ג׳ובידרם - מהחומרים המקובלים באירופה וגם בישראל), סטילאג׳, רבנס, היאבל, אמאליאן, אליאקסין, לומינרה, אלג׳נס (חומצה היאלורונית שונה וייחודית שנכנסה לשימוש לאחרונה), אלנסה (חומר מילוי ביולוגי שמגרה את רקמת העור להתחדשות שאינו מנפח בלבד את השפתיים אלא ממש מחדש אותן), סיליקון רפואי טהור, קולגן ממקור החי, הזרקת שומן גוף עצמי, קולגן עצמי ועוד. 

לכניסה למאמר בנושא חומרי עיצוב שפתיים בישראל


ניתוח שפתיים

מטרת הניתוח בשפתיים היא לשפר את ההקרנה של השפה העליונה או התחתונה, ובצורה זו גם לקדם את המראה האסתטי וההרמוניה של הפנים. בניתוח שפתיים מבוצע חתך מתוך הפה ל”הקדמת רקמות”, מדובר בהליך פחות נפוץ שמתאים במיוחד לסובלים ממום מלידה, שפה שסועה, תיקון גרנולומות שנגרמו עקב הזרקת חומרי מילוי (בעיקר סיליקון) ועוד.

לקריאת המאמר כל מה שרציתם לדעת על ניתוח שפתיים


ניפוח שפתיים

ניפוח ורה-הידרציה של השפתיים להגדרת הצורה מחדש מתבצעת ע”י תווי או שרטוט, השיטות לניפוח שפתיים רבות ומגוונות, רובן מבוססות על הזרקת חומר מילוי שמנפח את השפתיים בהם חומצה היאלורונית, קולגן, שומן גוף עצמי ועוד. ישנן טכניקות נוספות חדשניות הכוללות שימוש בשתלי גורטקס ושיטות וותיקות שהשתכללו בהן הזרקת סיליקון בטכניקת מיקרו דורפלט, לפניכם סקירה מקיפה על כל הטכניקות לניפוח השפתיים וקבלת “שפתיים בשרניות”.

לקריאת המאמר המלא ניפוח שפתיים

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מבין מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגיות (רופאות עור) איימי פרלמוטר וד״ר ליאן מאק - רופאות מומחיות שחברות באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. לבחירת חומר המילוי יש קשר ישיר להצלחת הטיפול, בחירה לא נכונה, תפגע בתוצאה שתתקבל, ולמרות שהנטייה הראשונית היא לעשות טיפול קבוע (הזרקת סיליקון נוזלי למשל), המלצת הרופאים היא ״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים שנותנים תוצאה נהדרת ובעיקר הכוונה לחומצה היאלורונית.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מבין מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגיות (רופאות עור) איימי פרלמוטר וד״ר ליאן מאק - רופאות מומחיות שחברות באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. לבחירת חומר המילוי יש קשר ישיר להצלחת הטיפול, בחירה לא נכונה, תפגע בתוצאה שתתקבל, ולמרות שהנטייה הראשונית היא לעשות טיפול קבוע (הזרקת סיליקון נוזלי למשל), המלצת הרופאים היא ״ללכת״ על חומרי מילוי בטוחים שנותנים תוצאה נהדרת ובעיקר הכוונה לחומצה היאלורונית.


מידע נוסף

המאמר ״עיבוי שפתיים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 30/05/2023

pointer arrow

שפתיים מושלמות ב- 10 דקות! התחילי כאן