×

×
background image

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
עלות- 9,000 עד 16,000 ש״ח
זמן החלמה- כעשרה ימים
תוצאות- לטווח הארוך

ניתוח עפעפיים מתאים לבני 35 ומעלה, בעלי בריאות תקינה וציפיות ריאליות עם עודף עור מעל העפעף (העליון או התחתון או שניהם ביחד).

ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
עלות- 9,000 עד 16,000 ש״ח
זמן החלמה- כעשרה ימים
תוצאות- לטווח הארוך

ניתוח עפעפיים מתאים לבני 35 ומעלה, בעלי בריאות תקינה וציפיות ריאליות עם עודף עור מעל העפעף (העליון או התחתון או שניהם ביחד).

ניתוח עפעפיים - פגישת הייעוץ

בפגישת ההיכרות הראשונית יבקש מכם המנתח הפלסטי או רופא עיניים (אופתלמולוג) שגם כן מורשה לבצע ניתוח עפעפיים (ואם לדייק אז אוקולופלסטיקאי - המוגדר כרופא עיניים שמתמחה באוקולופלסטיקה) לתאר בפירוט מה בדיוק אתם רוצים לשנות בעפעפיים. עליכם להסביר למנתח ולהיות מדויקים באשר לרצונותיכם, אחת הבקשות הפופולאריות היא ללכסן את העין ולפתוח אותה כך שיתקבל מראה צעיר ורענן (ניתוח עיניים מלוכסנות מבוצע במסגרת ניתוח הרמת עפעפיים). עוד דרישה נפוצה היא לטפל בשקיות שמצטברות מתחת לעיניים וגורמות למראה עייף, לעיתים גם מבקשים מהמנתח להיפטר מעור עודף בשוליים של העפעף שמסתיר ופוגע בשדה הראיה וגם להסיר נקודת שומן בעפעף או קסנטלזמות (קסנטלזמה היא כתם צהוב בעור העפעפיים העליונים או התחתונים הנובע משקיעת כולסטרול מתחת לעור אותה ניתן להסיר כירורגית או באמצעות צריבה בלייזר).

לאחר שהסברתם למנתח מה בדיוק מפריע לכם, עליו להחליט האם ציפיותיכם מניתוח עפעפיים ריאליות והאם ניתן לבצע את מה שאתם רוצים. במהלך הייעוץ יעריך המנתח את העפעפיים שלכם מבחינת איכות העור, רפיון העור ואת שכבת השומן שנמצאת באזור העפעפיים כדי לקבוע באיזה טכניקה יתבצע ניתוח עפעפיים לקבלת תוצאה מושלמת עבורכם.

בהנחה ואתם סובלים מבעיות לחץ דם, גלאוקומה (מחלת עיניים שבה יש לחץ תוך עיני מוגבר), רשתית מנותקת או עיניים יבשות, עליכם להתייעץ עם הרופא על מנת להעריך את הקשיים בביצוע ניתוח עפעפיים. ספרו לאוקולופלסטיקאי האם אתם סובלים ממחלת כלי דם או לב, סכרת, עין יבשה, בעיות בבלוטת התריס וכדומה. בעיות אלו מגדילות את הסיכון לסיבוכים במהלך ניתוח עפעפיים ועל כן מונעות בחלק מהמקרים את האפשרות לעבור את ההליך.


מהלך ניתוח עפעפיים

הרמת עפעפיים (Blepharoplasty) הוא ניתוח קצר שאורך כשעה. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית וישנם לא מעט מנתחים שאוהבים לבצע אותו בהרדמה מקומית בחדר טיפולים אמבולטורי ולא בחדר ניתוח. בניתוחי עפעפיים מסירים עודפי עור, שומן ושריר שממוקמים באזור העפעפיים העליונות והתחתונות.

ניתוח עפעפיים מטפל גם בעפעפיים נפולות או לחלופין צניחת עפעפיים. הניתוח אינו מעלים קמטים או מטפל בכהות מתחת ומעל לעיניים. בצניחת גבות מטפלים או ע״י ניתוח הרמת גבות ועפעפיים או ע״י הזרקת בוטוקס שמרימה באופן מוגבל וזמני את הגבות או באמצעות טכניקה חדשה יחסית שמרימה את הגבות באמצעות חוטים נספגים שמחזיקים את הרקמה שעליה יושבת הגבה בעזרת תפס חדשני המקבע את הגבות כך שהן אינן ״נופלות״ יותר.

ניתן לבצע ניתוח עפעפיים עליון או ניתוח עפעפיים תחתון וגם שילוב של שניהם יחדיו באותו הליך. במהלך ניתוח עפעפיים מבצע המנתח חתכים מעל ומתחת לרקמת העין, החתכים הללו עוקבים אחר הצורה הטבעית של קפל העין אשר מאפשר למנתח הפלסטי להפריד בין רקמת השומן לשריר ולאחריו לכרות את עודפי העור והשומן להשגת מטרת הניתוח.

את ניתוחי העפעפיים נהוג לסווג לחמישה מקרים, כל אחת מהבעיות תצריך ניתוח וטכניקה שונה ולכל ניתוח גורמים אחרים ואיפיונים שונים. להן חמשת המצבים שמחייבים ניתוח עפעפיים:

ניתוח בלפרופלסטיה קוסמטי להסרת עודפי עור - המונח המקצועי לעודפי עור בעפעפיים תחתונות או עליונות נקרא דרמטוכלזיס, מדובר בעור עודף שגורם להיחלשות רקמת החיבור התת עורית כולל בלט של שקיות השומן בעפעף. בניתוח מסירים את העור ואת שקית השומן שבולטת במקביל לשמירה על רקמת שריר העפעף. קופות החולים יממנו את הניתוח הקוסמטי רק כאשר עודפי העור חורגים משולי העפעף ומפריעים לשדה הראיה.

צניחת עפעפיים - המונח המקצועי לצניחת עפעפיים נקרא פטוזיס (Ptosis) כאשר הצניחה של גובה העפעף נבדקת באמצעות מדידת המרחק בין שולי העפעף לבין ציר הראיה. כדי להתאים את סוג הניתוח בעפעפיים (ללא צלקת חיצונית, עם צלקת חיצונית, עם או ללא חיבור לשריר המצח) האוקולופלסטיקאי צריך לבחון כיצד השרירים שאחראיים על פתיחה וסגירת העפעף מתפקדים - צניחת עפעפיים תמומן ברוב המקרים ע״י הקופות השונות (מכבי, כללית, לאומית ומאוחדת).

צניחת גבות - המונח המקצועי לצניחת גבות נקרא פטוזיס הגבות (Eyebrow ptosis) כאשר במצבים מסוימים נוצרים עודפים של עור בעפעף העליון שמתרחשים כתוצאה מצניחת אזור המצח. הניתוח לתיקון צניחת הגבות מתבצע ע״י הסרת עודפי עור באמצעות החתך הניתוחי בעפעף. ישנם מצבים קיצוניים יותר שיצריכו מהמנתח לבצע חתכים בקו השיער באזור המצח לתיקון הצניחה - צניחת גבות תמומן ברוב המקרים ע״י הקופה.

ניתוח עפעפיים אנטרופיון - אנטרופיון מתאר מצב שבו השוליים של העפעף מסתובבים פנימה. בגלל מנח עפעפיים לא תקין ביחס לעין, הריסים מתחככים בעין ונוצר גירוי תמידי שלא מפסיק להטריד את החולה. בניתוח עפעפיים אנטרופיון ישחזר המנתח את המנח התקין של העפעף להקלה על תסמיני המתרפא - ניתוח אנטרופיון מוכר מכוסה ע״י קופות החולים וחברות הביטוח.

ניתוח עפעפיים אקטרופיון - אקטרופיון מתאר מצב שבו השוליים של העפעף מסתובבים החוצה ורחוק מהעין. בגלל מנח עפעפיים לא תקין ביחס לעין, נוצר גירוי בעפעף או בעין המלווה לעיתים בדמעות שלא מפסיקות להטריד את החולה. בניתוח עפעפיים אקטרופיון ישחזר המנתח את המנח התקין של העפעף להקלה על תסמיני המתרפא - ניתוח אקטרופיון מוכר מכוסה ע״י קופות החולים וחברות הביטוח.


כמה עולה ניתוח עפעפיים?

המחיר של ניתוח עפעפיים נקבע לפי מספר פרמטרים כפי שיפורט להלן:

  • עלות חדר ניתוח - ניתוח עפעפיים מבוצע לרוב בחדר ניתוח אמבולטורי וזאת בשונה מניתוחים פלסטיים אחרים אולם לא תמיד, כאשר מבצעים הרדמה מקומית הרי שאין הכרח לבצע את הניתוח בחדר ניתוח רגיל. התעריף של ניתוח עפעפיים ינוע סביב 3,000 ש”ח בחדר ניתוח בפריפריה ועד 4,500 ש”ח בחדר ניתוח באזור המרכז הנחשב לאיכותי ומוביל (תלוי כמובן בהסדר אותו מצליח להשיג המנתח).
  • סוג ההרדמה בניתוח עפעפיים - כאשר הניתוח מבוצע בהרדמה כללית הרי שמחירה של הרדמה זו גבוה במעט ולכן התוספת לסכום הניתוח תהיה סביב ה- 1,000 ש”ח ואז כמובן יבוצע הניתוח בחדר ניתוח רגיל.
  • אשפוז - לרוב, לאחר ניתוח עפעפיים משוחררים המנותחים לביתם (כשש שעות לאחר הניתוח), ישנם מנתחים פלסטיים שמעדיפים לאשפז לילה אחד ולא לשחרר את המנותח לביתו במיוחד שברקע יש חשש מסיבוך לאחר הניתוח (לקוחות מבוגרים או כאלו הסובלים ממחלות מסוימות), אשפוז לילה בבית חולים פרטי עולה בין 1,000 ל- 1,200 ש”ח, תלוי כמובן ברמה ובסטאטוס של בית החולים הפרטי בו אתם עומדים לעבור את הפרוצדורה.
  • שכר מנתח פלסטי - שכרו של המנתח הפלסטי הוא המרכיב העיקרי בניתוח, ככל שהוותק והמוניטין אותו יצר הרופא גדול יותר כך תשלמו יותר עבור ההליך, העלות אותה ידרוש מנתח עפעפיים בכיר (כירורג פלסטי) תהיה סביב 8,000 ש”ח, מנתח פלסטי צעיר יגבה עבור אותו הניתוח בדיוק בין 4,000 ש”ח ועד ל- 5,500 ש”ח, זהו גם שכרו של רופא עיניים ממוצע שהוא אינו כירורג פלסטי.
  • ניתוח עפעפיים עליונות / ניתוח עפעפיים תחתונות - ניתוח עפעפיים יכול להתבצע בחלק העליון ו/או התחתון של העפעפיים, מחיר הניתוח משתנה כאשר מבצעים רק חלק אחד ממנו ולא את כל החבילה, ההפרשים במחיר יהיו סביב 3,000 - 5,000 ש”ח בין שתי האפשרויות.
  • ניתוח עפעפיים מחיר וסיכומים - אם מרכיבים את כל עלויות הניתוח תתקבל התמונה הבאה: עלות ניתוח עפעפיים עליונות או תחתונות ינוע סביב 9,000 - 13,000, ניתוח עפעפיים מלא (עליונות + תחתונות) יעלה בין 11,000 - 16,000 ש”ח וזאת כאמור לפי מרכיבי העלות שצוינו.
  • השתתפות קופות החולים - ניתוח עפעפיים (בלפרופלסטיקה) מבוצע לעיתים גם מסיבות רפואיות למשל במצבים שונים של פטוזיס כפי שהוסבר לעיל, ולכן כאשר מטרת הניתוח אינה אסתטית הרי שניתן לבצע את הניתוח ללא עלות או בעלות נמוכה יחסית, ישנם מנתחים פלסטיים להם הסדרים שונים עם קופות החולים ועם חברות ביטוח ולכן מומלץ למצות את האופציה הנ”ל בטרם תוציאו כספים מיותרים. כאן בפורטל תוכלו לקבל הצעת מחיר וייעוץ ללא תשלום ע״י רופאים מומלצים שישמחו לעזור במידת האפשר בהשגת האישורים הרלוונטיים ובכדי שלא תעמדו בהוצאות המלאות של הניתוח ולעיתים קרובות לא תצטרכו להוציא בכלל כספים עבור ניתוח עפעפיים.

ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים  


הרמת גבות בבוטוקס

כאמור ניתוח עפעפיים מטפל בבעיות שונות אולם לא בהרמת גבות, הרמת גבות יכולה להתבצע במספר דרכים אולם הדרך היעילה, הקצרה והפשוטה ביותר היא ע״י הזרקת בוטוקס.

לקריאת המאמר אודות הרמת גבות ע״י הזרקת בוטוקס


טיפים לניתוחי עפעפיים

ההכנות למעבר ניתוח עפעפיים מתחילות עוד בבית, הרבה לפני היום הגדול, במאמר זה טיפים חשובים לפני ניתוח עפעפיים, באיזה פריטים חשוב להצטייד, כמה זמן צריך להיות בצום, מה להכין לאכול לאחר הניתוח ומה מקל על הכאבים לאחר ניתוח עפעפיים.

לכניסה למאמר בנושא טיפים והכנות אותן יש לבצע בכדי להיות מוכנים באופן המיטבי לניתוח


שקיות מתחת לעיניים

לעיתים הסיבה למעבר ניתוח עפעפיים היא הופעת שקיות ונפיחות מתחת לעיניים, לפניכם הגורמים להופעת שקיות בעיניים, טכניקות ביתיות לפתרון התופעה וגם מידע על הניתוח להעלמת השקיות.

לכניסה למאמר שקיות ונפיחות מתחת לעיניים


עיגולים שחורים מתחת לעיניים

עיגולים שחורים מתחת לעפעפיים התחתונים או מסביב לעיניים (שחור מתחת לעיניים) היא תופעה אסתטית שכיחה בקרב שני המינים. כהות מתחת לעיניים משווה לפנים מראה עייף ומבוגר - הרבה יותר מאיך שאתם נראים. החדשות הטובות הן שלא צריך להשלים יותר עם המצב ויש הרבה מאוד מה לעשות כדי להעלים את העיגולים השחורים מסביב לעיניים. קרו איך מעלימים כהות מסביב לעפעפיים באמצעות תרופות סבתא, טיפים לקבלת מראה זוהר וגם קראו על שיטות הטיפול הרפואיות שיגרמו לכם להראות במיטבכם.

לכניסה למאמר עיגולים שחורים מתחת לעיניים


ניתוח עפעפיים - סיכונים, סיבוכים וצלקות

מהם הסיכונים והסיבוכים בניתוח עפעפיים? האם נשארות צלקות לאחר ההליך? כמה זמן אורכת ההחלמה מניתוח עפעפיים?

לקריאת המאמר סיכונים וסיבוכים לאחר הרמת עפעפיים ולטיפים בנושא החלמה

הערות חשובות!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר ראיין סטנטו - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר ניתוח עפעפיים תורגם והותאם לשפה העברית. כאשר הניתוח אינו מוגדר כניתוח קוסמטי - דהיינו רופא עיניים קבע כי הצורך בהליך הוא רפואי, ניתן לבצע את הפרוצדורה במימון קופת החולים אליה אתם שייכים, מומלץ להעלות את הנושא בפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי.

הערות חשובות!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר ראיין סטנטו - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר ניתוח עפעפיים תורגם והותאם לשפה העברית. כאשר הניתוח אינו מוגדר כניתוח קוסמטי - דהיינו רופא עיניים קבע כי הצורך בהליך הוא רפואי, ניתן לבצע את הפרוצדורה במימון קופת החולים אליה אתם שייכים, מומלץ להעלות את הנושא בפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי.


מידע נוסף

המאמר ״ניתוח עפעפיים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 28/12/2022

pointer arrow

לעפעפיים מורמות ומתוחות התחילו כאן!