×

×

ניתוח עפעפיים


טוב לדעת

כאשר הניתוח אינו מוגדר כניתוח קוסמטי - דהיינו רופא עיניים קבע כי הצורך בניתוח הוא רפואי, ניתן לבצע את ההליך במימון קופת החולים אליה אתם שייכים, מומלץ להעלות את הנושא בפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי.

ניתוח עפעפיים - פגישת הייעוץ

בפגישת ההיכרות הראשונית יבקש מכם המנתח הפלסטי (או רופא עיניים שגם כן מורשה לבצע ניתוח עפעפיים) לתאר בפירוט מה בדיוק אתם רוצים לשנות בעפעפיים. עליכם להסביר למנתח ולהיות מדויקים באשר לרצונותיכם, אחת הבקשות הפופולאריות היא ללכסן את העין ולפתוח אותה כך שיתקבל מראה צעיר ורענן. עוד דרישה נפוצה היא טיפול בשקיות שמצטברות מתחת לעיניים וגורמות למראה עייף.

לאחר שהסברתם למנתח עליו להחליט האם ציפיותיכם מניתוחי עפעפיים ריאליות והאם ניתן לבצע את מה שאתם רוצים. במהלך הייעוץ יעריך המנתח את העפעפיים שלכם מבחינת איכות העור, רפיון העור ואת שכבת השומן שנמצאת באזור העפעפיים כדי לקבוע באיזה טכניקה יבצע ניתוח עפעפיים לקבלת תוצאות מושלמות עבורכם.

בהנחה ואתם סובלים מבעיות לחץ דם, גלאוקומה (מחלת עיניים שבה יש לחץ תוך עיני מוגבר), רשתית מנותקת או עיניים יבשות, עליכם גם להתייעץ עם רופא עיניים כדי שיקבע ויעריך את הקשיים בביצוע ניתוח עפעפיים. ספרו לרופא האם אתם סובלים ממחלת כלי דם או לב, סכרת, עיניים יבשות, בעיות בבלוטת התריס וכדומה. בעיות אלו מגדילות את הסיכון לסיבוכים במהלך ניתוח עפעפיים ועל כן מסכלות בחלק מהמקרים את האפשרות לעבור את ההליך.

טוב לדעת

כאשר הניתוח אינו מוגדר כניתוח קוסמטי - דהיינו רופא עיניים קבע כי הצורך בניתוח הוא רפואי, ניתן לבצע את ההליך במימון קופת החולים אליה אתם שייכים, מומלץ להעלות את הנושא בפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי.


מהלך ניתוח עפעפיים

הרמת עפעפיים הוא ניתוח קצר שאורך כשעה. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית וישנם לא מעט מנתחים שאוהבים לבצע אותו בהרדמה מקומית בחדר טיפולים אמבולטורי ולא בחדר ניתוח. בניתוחי עפעפיים מסירים עודפי עור, שומן ושריר שממוקמים באזור העפעפיים העליונות והתחתונות.

ניתוח עפעפיים מטפל בעפעפיים נפולות / צניחת עפעפיים. הניתוח אינו מטפל בקמטים או בכהות מתחת ומעל לעיניים או בצניחת גבות. התופעה של צניחת גבות מטופלת או באמצעות ניתוח הרמת גבות או ע״י הזרקת בוטוקס שמרימה באופן מוגבל וזמני את הגבות או באמצעות טכניקה חדשה יחסית שמרימה את הגבות באמצעות חוטים נספגים שמחזיקים את הרקמה שעליה יושבת הגבה בעזרת תפס חדשני המקבע את הגבות כך שהן אינן ״נופלות״ יותר.

ניתן לבצע ניתוח עפעפיים עליון או ניתוח עפעפיים תחתון וגם שילוב של שניהם יחדיו באותו הליך. במהלך ניתוח עפעפיים מבצע המנתח חתכים מעל ומתחת לרקמת העין, החתכים הללו עוקבים אחר הצורה הטבעית של קפל העין אשר מאפשר למנתח הפלסטי להפריד בין רקמת השומן לשריר ולאחריו לכרות את עודפי העור והשומן להשגת מטרת הניתוח.


כמה עולה ניתוח עפעפיים?

המחיר של ניתוח עפעפיים נקבע לפי מספר פרמטרים כפי שיפורט להלן:

  • עלות חדר ניתוח - ניתוח עפעפיים מבוצע לרוב בחדר ניתוח אמבולטורי וזאת בשונה מניתוחים פלסטיים אחרים אולם לא תמיד, כאשר מבצעים הרדמה מקומית הרי שאין הכרח לבצע את הניתוח בחדר ניתוח רגיל. התעריף של ניתוח עפעפיים ינוע סביב 2,500 ש”ח בחדר ניתוח בפריפריה ועד 3,500 ש”ח בחדר ניתוח באזור המרכז הנחשב לאיכותי ומוביל (תלוי כמובן בהסדר אותו מצליח להשיג המנתח).
  • סוג ההרדמה בניתוח עפעפיים - כאשר הניתוח מבוצע בהרדמה כללית הרי שמחירה של הרדמה זו גבוה במעט ולכן התוספת לסכום הניתוח תהיה סביב ה- 1,000 ש”ח ואז כמובן יבוצע הניתוח בחדר ניתוח רגיל.
  • אשפוז - לרוב, לאחר ניתוח עפעפיים משוחררים המנותחים לביתם (כשש שעות לאחר הניתוח), ישנם מנתחים פלסטיים שמעדיפים לאשפז לילה אחד ולא לשחרר את המנותח לביתו במיוחד שברקע יש חשש מסיבוך לאחר הניתוח (לקוחות מבוגרים או כאלו הסובלים ממחלות מסוימות), אשפוז לילה בבית חולים פרטי עולה בין 800 ש”ח ל- 1,200 ש”ח, תלוי כמובן ברמה ובסטאטוס של בית החולים הפרטי בו אתם עומדים לעבוראת הפרוצדורה.
  • שכר מנתח פלסטי - שכרו של המנתח הפלסטי הוא המרכיב העיקרי בניתוח, ככל שהוותק והמוניטין אותו יצר הרופא גדול כך תשלמו יותר עבור ההליך, העלות אותה ידרוש מנתח עפעפיים בכיר (כירורג פלסטי) תהיה סביב 8,000 ש”ח, מנתח פלסטי צעיר יגבה עבור אותו הניתוח בדיוק בין 3,500 ש”ח ועד ל- 5,000 ש”ח, זהו גם שכרו של רופא עיניים ממוצע שהוא אינו כירורג פלסטי.
  • ניתוח עפעפיים עליונות / ניתוח עפעפיים תחתונות - ניתוח עפעפיים יכול להתבצע בחלק העליון ו/או התחתון של העפעפיים, מחיר הניתוח משתנה כאשר מבצעים רק חלק אחד ממנו ולא את כל החבילה, ההפרשים במחיר יהיו סביב 2,000 - 4,000 ש”ח בין שתי האפשרויות.
  • ניתוח עפעפיים מחיר וסיכומים - אם מרכיבים את כל עלויות הניתוח תתקבל התמונה הבאה: עלות ניתוח עפעפיים עליונות או תחתונות ינוע סביב 7,000 - 11,000, ניתוח עפעפיים מלא יעלה בין 9,000 - 13,000 ש”ח וזאת כאמור לפי מרכיבי העלות שצוינו.
  • השתתפות קופות החולים - ניתוח עפעפיים (בלפרופלסטיקה) מבוצע לעיתים גם מסיבות רפואיות למשל במצבים שונים של פטוזיס, ולכן כאשר מטרת הניתוח אינה אסתטית הרי שניתן לבצע את הניתוח ללא עלות או בעלות נמוכה יחסית, ישנם מנתחים פלסטיים להם הסדרים שונים עם קופות החולים ועם חברות ביטוח ולכן מומלץ למצות את האופציה הנ”ל בטרם תוציאו כספים מיותרים. כאן בפורטל תוכלו לקבל הצעת מחיר וייעוץ ללא תשלום ע״י פלסטיקאים שישמחו לעזור במידת האפשר בהשגת האישורים הרלוונטיים בכדי שלא תעמדו בהוצאות המלאות של הניתוח ולעיתים קרובות לא תצטרכו להוציא כלל כספים עבור ניתוח עפעפיים.

ניתוח עפעפיים  


הרמת גבות בבוטוקס

כאמור ניתוח עפעפיים מטפל בבעיות שונות אולם לא בהרמת גבות, הרמת גבות יכולה להתבצע במספר דרכים אולם הדרך היעילה, הקצרה והפשוטה ביותר היא ע״י הזרקת בוטוקס.

לקריאת המאמר אודות הרמת גבות ע״י הזרקת בוטוקס


טיפים לניתוחי עפעפיים

ההכנות למעבר ניתוח עפעפיים מתחילות עוד בבית, הרבה לפני היום הגדול, במאמר זה טיפים חשובים לפני ניתוח עפעפיים, באיזה פריטים חשוב להצטייד, כמה זמן צריך להיות בצום, מה להכין לאכול לאחר הניתוח ומה מקל על הכאבים לאחר ניתוח עפעפיים.

לכניסה למאמר בנושא טיפים והכנות אותן יש לבצע בכדי להיות מוכנים באופן המיטבי לניתוח


שקיות מתחת לעיניים

לעיתים הסיבה למעבר ניתוח עפעפיים היא הופעת שקיות ונפיחות מתחת לעיניים, לפניכם הגורמים להופעת שקיות בעיניים, טכניקות ביתיות לפתרון התופעה וגם מידע על הניתוח להעלמת השקיות.

לכניסה למאמר שקיות ונפיחות מתחת לעיניים


ניתוח עפעפיים - סיכונים, סיבוכים וצלקות

מהם הסיכונים והסיבוכים בניתוח עפעפיים? האם נשארות צלקות לאחר ההליך? כמה זמן אורכת ההחלמה מניתוח עפעפיים?

לקריאת המאמר סיכונים וסיבוכים לאחר הרמת עפעפיים ולטיפים בנושא החלמה