×

×
background image

משך הניתוח - עד ארבע שעות
מחירים - 14,000 עד 28,000 ש״ח
משך ההחלמה - כשבועיים
תוצאות - כמה שנים טובות

הרמת חזה מתאימה לנשים בריאות ויציבות בדעתן לרוב לאחר הריון, בעלות חזה נפול.

הרמת חזה

משך הניתוח - עד ארבע שעות
מחירים - 14,000 עד 28,000 ש״ח
משך ההחלמה - כשבועיים
תוצאות - כמה שנים טובות

הרמת חזה מתאימה לנשים בריאות ויציבות בדעתן לרוב לאחר הריון, בעלות חזה נפול.

הרמת חזה (Breast Lift) הוא ניתוח שמטרתו להרים ולעצב את החזה. בניתוח הרמת חזה ניתן גם להקטין את גודל העטרה (העור השחור מסביב לפטמה). הרמת חזה נחשבת לאחד מניתוחי החזה המורכבים ביותר כאשר הצורך בניתוח מתעורר בגלל צניחת השדיים שנגרמת בגלל שינוי במשקל הגוף, הריונות והנקה או בגלל שמתבגרים (רקמת שד הופכת לשומנית יותר, בלוטות החלב מתנוונות עם השנים והפסקת הווסת).

ההליך יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית (בישראל פחות מקובל) או בהרדמה כללית (מלאה). ישנן מספר טכניקות להרמת חזה כאשר חתך סביב הפטמה יחד עם חתך מכיוון העטרה לקפל השד היא הטכניקה המקובלת בארץ. במצבים בהם נפילת השד משמעותית, יתווסף חתך נוסף בקפל השד. במהלך הניתוח, מעוצבת מחדש העטרה כאשר זה בא לידי ביטוי בצמצום עור העטרה.

לרוב, ניתוח הרמת חזה (Mastopexy) מבוצע במשולב עם הגדלת חזה אולם אין זה הכרחי תמיד, וישנן נשים רבות שעוברות את התהליך גם מבלי להזדקק לשתלי סיליקון.


הרמת חזה ללא שתל סיליקון

בניתוח הרמת חזה המבוצע ללא שתלים מסיליקון מסירים את עודפי העור, מקטינים את שתי העטרות שמתרחבות במרוצת השנים ומזקיפים ומרימים את החזה. ניתוח הרמת חזה ללא שתלים נקרא באנגלית Skin Brasier Mastopexy. חשוב שהמנתח יסיר רק רקמה עודפת ולא יסיר יותר רקמה מאשר צריך על מנת לשמור על הנפח בתוך השדיים.

לקראת סיום הניתוח, שאורך בערך שעתיים, נתפרים החתכים בחוטים מסיסים מתחת לעור (אין צורך להוציא את החוטים לאחר הפרוצדורה באף שלב). הרמת חזה ללא סיליקון מסתיימת לאחר שהמנתח מצמיד נקזים (תפקיד הנקזים הוא לנקז עודפי נוזלים ודם מאזור הניתוח לצורך החלמה מיטבית) וחבישה מיוחדת שתחזיק את החזה למשך שלושה ימים.

הצלקות שנותרות לאחר ההליך הן מעודנות ולא בולטות ובאות לידי ביטוי בצורת האות האנגלית T הפוכה, קשה מאוד להבחין בהן גם אם מסתכלים ממש מקרוב. הרמת חזה ללא שתלים תתאים לנשים שהשדיים שלהן די גדולים ושיש בהם מספיק רקמה.


כמה עולה הרמת חזה?

מחיר הניתוח נקבע לפי מספר מרכיבים כאשר העלות המרכזית בניתוח היא שכר המנתח. תעריף שעת עבודה של מנתח פלסטי היא סביב ה- 5,000 ש”ח ומאחר והניתוח אורך בין שעה וחצי לשעתיים הרי ששכרו יכול להגיע עד לכ - 10,000 ש”ח (מנתח פלסטי מוביל ידרוש ויקבל סכומים גבוהים הרבה יותר).

מרכיב נוסף ויקר בניתוח הוא עלות חדר הניתוח, ישנם חדרי ניתוח הגובים מחירים הגבוהים עד כדי 50% יותר מחדרי ניתוח אחרים מה שגורם לייקור המחיר הסופי באלפי שקלים, עלות חדר ניתוח לשעה היא באזור ה- 3,000 עד 4,000 ש״ח.

פרמטר נוסף שמשפיע על המחיר הוא שתלים מסיליקון המושתלים אצל נשים המבצעות הרמת חזה יחד עם שתל שנועד להגדיל את השדיים, מחירו של שתל סיליקון יכול להגיע לכדי 7,000 ש”ח כאשר מדובר בשתלים אנטומיים (פחות מקובל היום), סוג ואיכות השתלים יכולים לייקר או להוזיל את המחיר באלפי שקלים. חשוב לבחור שתלים איכותיים במידה ויש בכך צורך שכן השתלים כיום אינם מוחלפים (למרות שמומלץ להחליפם לאחר 10 עד 15 שנים).

ישנם פרמטרים נוספים המשפיעים על המחיר הסופי של הניתוח בהם אשפוז לילה (1,000 עד 1,200 ש״ח), צוות עוזר בניתוח, חזיית ספורט (200 עד 350 ש״ח לחזייה כאשר בדרך כלל תזדקקי לשתי חזיות ספורט), האופן בו ימומן ההליך (תשלום קרדיט למשל לחברת האשראי בהנחה והעסקה מבוצעת בפריסת תשלומים רחבה תגדיל את עלות הניתוח בכ- 5 עד 10%!) ועוד, ולכן, כאשר מקבלים הצעת מחיר יש להתייחס לכל מרכיב בנפרד בכדי לבצע השוואת מחירים נכונה בין מספר ההצעות שקיבלתן. המלצתנו היא להתחשב במחיר אולם לא רק! מקצועיות הפלסטיקאי וסוג השתלים (אם צריך) הם שני מרכיבים חיוניים בניתוח ולא רצוי להתעלם מהם גם אם יש לכך מחיר נוסף שצריך לעמוד בו. רמות המחירים בישראל נעות בין 14,000 ש”ח (ללא שתלים) ועד למחיר של 28,000 ש”ח (עם שתלי סיליקון).


שתלי סיליקון

לעיתים ניתוח הרמת חזה מבוצע יחד עם שתלים מסיליקון, השאלה באיזה שתלים צריך להשתמש תלויה במבנה האנטומי של המועמדת לניתוח וברצונותיה. ישנם שתלים עגולים מסיליקון, שתלים ממי מלח, שתלים אנטומיים, סוגים שונים של פרופילים (גבוה, נמוך ובינוני) כאשר לכל סוג שתל שתבחרו יש השפעה שונה על מראה החזה החדש.

לכניסה למאמר על סוגי שתלי סיליקון


שתלים שקיבלו אישור ממנהל התרופות והמזון

בחירה בשתל סיליקון כאשר יש צורך בשתלים בניתוח הרמת חזה צריכה לקחת בחשבון פרט לשאלת המחיר את נושא הבטיחות. רק מספר מצומצם של יצרניות שתלים קיבלו אישור מה- FDA האמריקאי, מיהן אותן החברות ולאיזה סוג של ניתוחים התקבל האישור וגם האם כל אחת יכולה לעבור את הניתוח או שיש הגבלת גיל?

לקריאת המאמר על שתלים שאושרו לשיווק בארה”ב


שתלים לניתוח הרמת חזה

כל מה שרציתן לדעת על שתלים בניתוח הרמת חזה, ההבדל בין שתלים אנטומיים לשתלים עגולים, כמה זמן השתלים מחזיקים מעמד? מהו מילוי יתר? מה זה שתל חזה מתרחב? איזה שתל נחשב לאידיאלי? האם בשתלים הממולאים במי מלח יכולות להתפתח פטריות? וגם, מהו השתל הנפוץ בישראל?

לקריאת המאמר שתלים בניתוח הרמת חזה

הרמת חזה  


הכל על חזה נפול

חזה נפול (פטוזיס חזה) עלול להופיע כתוצאה ממספר גורמים בהם גיל, הריון, הנקה, הורדה במשקל וכדומה. לפניכם כל הסיבות להופעת חזה נפול, טיפים למניעה, מה עושים בהופעת חזה נפול וגם על תופעה המכונה התנוונות רגילה וחמורה לאחר הנקה שמופיעה כמעט אצל כל אישה שעברה היריון.

לקריאת המאמר המקיף על חזה נפול


טיפים לפני הרמת חזה

הכנות לפני הניתוח מחייבות היערכות, מומלץ כי לאחר פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי ולאחר קביעת המועד לניתוח, תקבלי מהרופא המנתח הוראות של ״לפני״ הניתוח, פרט להוראות הללו מוגשת לך רשימת מטלות שבאם תמלאי אחריה, תרגישי שביצעת את כל ההכנות הנדרשות ולא פספסת כלום ובנוסף, טיפים שימושיים שיעזרו לך לצלוח את הניתוח בקלות.

כניסה לטיפים שימושיים והכנות לניתוח הרמת חזה


שיטות מתקדמות להרמת חזה

מדע הרפואה מתקדם בצעדי ענק וככל שעובר הזמן, יותר ויותר חידושים ושיפורים נכנסים לתחום. גם בענף הניתוחים הפלסטיים המצב דומה, ישנם חידושים רבים, וטכניקות ניתוחיות שונות, על השיטה המתקדמת לניתוח הרמת חזה - השיטה הדו מישורית בטח לא שמעתן וגם טכניקה חדשה לעיצוב השדיים שאפשר להתחיל לשקול ליישם על כל יתרונותיה.

להמשך המאמר על טכניקות חדשניות ומתקדמות בהן מבצעים ניתוח הרמת חזה


מיתוסים על הרמת חזה

למרות שפע המידע שזורם ברשת האינטרנט ישנו בלבול גדול שנקשר לניתוח הרמת חזה, במאמר הבא ננסה לנפץ מספר מיתוסים שאולי חלקם היה נכון לפני כמה עשרות שנים אולם היום כבר לא רלוונטי כגון: האם חזייה תמנע מהחזה לצנוח? האם אובדן הקולגן גורם לחזה לצנוח וגם מה מומלץ לעשות נגד התופעה? כיצד משפיעה ההנקה על החזה והאם צבע הפטמות משתנה כתוצאה מהניתוח וגם איך משפיע שיזוף על החזה?

כל התשובות לשאלות במאמר 8 מיתוסים על הרמה


החלמה, סיבוכים וצלקות מהניתוח

הרמת חזה כאמור נחשב לניתוח מורכב מאוד ולכן רצוי שיבוצע בידיים מיומנות וזאת כדי להקטין למינימום את האפשרות לסיבוכים. למרות האמור לעיל, סיבוכים וסיכונים כתוצאה מהניתוח יכולים להופיע ולכן חשוב לדעת למה בדיוק את נכנסת, וגם האם הצלקות מהניתוח הן כאלו קריטיות?

לקריאת המאמר בנושא סיבוכים, סיכונים, צלקות והחלמה מניתוח הרמת חזה

הערות חשובות!

המידע שלפניך נלקח בחלקו מתוך מאמר על הרמת חזה שכתב ד״ר יואל ארונוביץ - חבר במועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים ותורגם והותאם לשפה העברית. שימי לב, הניתוח להרמת החזה מתאפיין במספר חתכים וזאת בהתאם לטכניקת הניתוח ובהתאם לנפילת השדיים, שאלי את המנתח פלסטי כבר בפגישת הייעוץ, כיצד ניתן לעבור את ההליך עם מינימום חתכים.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נלקח בחלקו מתוך מאמר על הרמת חזה שכתב ד״ר יואל ארונוביץ - חבר במועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים ותורגם והותאם לשפה העברית. שימי לב, הניתוח להרמת החזה מתאפיין במספר חתכים וזאת בהתאם לטכניקת הניתוח ובהתאם לנפילת השדיים, שאלי את המנתח פלסטי כבר בפגישת הייעוץ, כיצד ניתן לעבור את ההליך עם מינימום חתכים.


מידע נוסף

המאמר ״הרמת חזה״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

הגשמת החלום מתחילה כאן!