×

×
background image

משך הטיפול- 15 דקות עד שעה
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
זמן החלמה- מידי / כשבוע
תוצאות- כשישה חודשים / קבועות

הטיפולים מתאימים לאנשים הסובלים מהזעת יתר באזור בית השחי, בפנים, בכפות הידיים ובכפות הרגליים.

הזעת יתר

משך הטיפול- 15 דקות עד שעה
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
זמן החלמה- מידי / כשבוע
תוצאות- כשישה חודשים / קבועות

הטיפולים מתאימים לאנשים הסובלים מהזעת יתר באזור בית השחי, בפנים, בכפות הידיים ובכפות הרגליים.

הזעת יתר היא תופעה בדרך כלל תורשתית שעל פי הסטטיסטיקה אחד מכל שלושים אנשים סובלים ממנה (כ - 3%). ההזעה נחלקת לשני סוגים: הזעת יתר מוקדית והזעת יתר כללית. מדובר בתופעה הגורמת לאי נעימות שמפריעה למהלך החיים התקין, היא מתרחשת בעיקר במצבי לחץ או כאשר סובלים מבעיות בבלוטת התירואיד (בלוטת התריס), השמנת יתר ועוד.

הגוף מפריש זיעה בצורה טבעית שצריכה לווסת את טמפרטורת הגוף. ההפרשה מתבצעת בפועל על ידי חמש מיליון בלוטות זיעה. כשטמפרטורת הגוף עולה, מועברת הוראה מבלוטת ההִיפּוֹתָלָמוּס (בלוטה במוח), שמשדרת אותות לבלוטות הזיעה דרך סיבי עצבים שנמצאים על מערכת סימפטיה אוטונומית להתחיל לעבוד ולצנן את הגוף.

כאשר כל המכניזם שתואר לעיל משובש, הבלוטות מייצרות זיעה עודפת (עד פי 5 זיעה מעבר למה שצריך על מנת לווסת את חום הגוף) וזאת ללא כל קשר לטמפרטורת הסביבה.

ההזעה גורמת לתופעות פסיכולוגיות כמו השפעה על הביטחון העצמי. כל מי שסובל ממנה וודאי ישמח לדעת כי היום ישנם פתרונות יעילים והטיפול יחסית פשוט. ניתן לטפל בתופעה באמצעות ניתוח, בוטוקס, שימוש בתרופות מרשם ומכשירים מיוחדים ויעילים כמו מירה דריי (miraDry) כולל גם מכשירים המשבשים את תפקוד בלוטות הזיעה, קראו על כל מגוון השיטות כאן בהמשך.


כל שיטות הטיפול בהזעת יתר

זיעה היא תופעה פיזיולוגית נורמאלית שתפקידה לשמור על טמפרטורת גוף יציבה של כ- 37 מעלות צלזיוס, הפרשת זיעה כשלגוף חם (בין אם בגלל חום סביבתי ובין אם בגלל פעילות ספורטיבית למשל) מצננת את חום הגוף. כאשר המערכת אינה ״עובדת״ היטב, נוצרים עודפי אגלי זיעה בחלקים מסוימים בגוף, מחלה זו ידועה בשם היפר-הידרוזיס או הזעה מוגברת. לפניכם כל מגוון הטיפולים המוצעים לטיפול בהזעת יתר מהקל אל הכבד, פירוט של דרגות החומרה במחלה ומגוון שאלות שמקבלות מענה בהן איזה טיפול הזעת יתר נחשב לטיפול הבטוח ביותר? האם טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים כואב? מתי נפסקת ההזעה אם עברנו טיפול? האם הזעת היתר יכולה “להיעלם מעצמה”?

לקריאת המאמר טיפול בהזעת יתר


הזעת יתר בוטוקס

ניתן לבצע טיפול זמני באמצעות הזרקת בוטולינום טוקסין לאזור המזיע וע״י כך לגרום להפסקת ההזעה. הטיפול בזריקות אפקטיבי לתקופה של ארבעה עד שישה חודשים. בוטולינום טוקסין משתק את השריר הקשור לבלוטות הזיעה ומונע את הפרשת החומר שגורם להזעת היתר. אחד היתרונות הבולטים של הטיפול הוא מהירות הביצוע, בדרך כלל טיפול בוטוקס אורך דקות ספורות (באזור בית השחי והפנים) ועד 45 דקות כאשר הטיפול מבוצע באזור כפות הידיים או כפות הרגליים. אין תופעות לוואי מיוחדות והן לרוב חולפות. רוב רובם של הסובלים מהתופעה כשירים לעבור טיפול בוטוקס, מטופלים הסובלים מבעיות עצביות (חולי ALS למשל), נשים בהריון או נשים מניקות אינם מתאימים להליך.

קראו עוד על בוטוקס להזעת יתר להעלמת הזיעה באזורים שחי, פנים וכפות ידיים

הזעת יתר  


ניתוח הזעת יתר

בניתוח שאורך לא יותר משעה ואשר אינו מצריך אשפוז לילה, מנתקים עצב במערכת הסימפטיקה וגורמים להפסקת ההזעה לצמיתות! הניתוח פותר את הזיעה באזורים: בית שחי, פנים, כפות ידיים וכפות רגליים. תופעות הלוואי לאחר ניתוח הזעת יתר הן בעיקר הזעה מפצה (באזור הגב והבטן) או הצטברות נוזל באזור המנותח הניתן לטיפול ע״י שאיבת הנוזל.

עוד ובהרחבה אודות ניתוח הזעת יתר


הזעת יתר בבית השחי

זיעה בבית השחי נחשבת לשכיחה ביותר מבין כל המקומות בגוף בהם מזיעים והיא “פוגעת” בכ- 2.8% מכלל הציבור. הזעה מוגברת מתחילה כבר במהלך שלבי ההתבגרות אולם ישנם כאלו שיסבלו ממנה בשלבים מאוחרים יותר במהלך החיים. לפניכם מאמר שסוקר בקצרה את שיטות הטיפול להעלמת הזיעה בהם תמיסות, תרופות, בוטולינום טוקסין וניתוח.

לקריאת המאמר המלא על הזעת יתר בבית השחי


הזעת יתר בידיים

גוף האדם מייצר זיעה בצורה טבעית שמטרתה וויסות טמפרטורת הגוף כצורך פיזיולוגי, לצורך כך הגוף מצויד בחמש מיליון בלוטות זיעה, כשני מיליון בלוטות ממוקמות בידיים. זיעה בידיים היא בעיה מאוד נפוצה, כ- 0.75% מהאוכלוסייה סובלים ממנה. היום יותר מתמיד מגוון השיטות לטיפול בתופעה זמין ומתאים לכל כיס וישנם טיפולים יעילים ברמה של 100% למחלה בהם ניתוח.

קראו על כל השיטות לטיפול בהזעת יתר בידיים 


הזעת יתר בכפות הרגליים

זיעה ברגליים היא אחד מהמצבים הלא נעימים אשר גורמים למטרד קשה לסובלים ממנו, פרט להזעה, הלחות באצבעות הרגליים גורמות לרכות בעור שתורמת להתפתחות דלקות פטרייתיות ובקטריות משניות ברגליים. הדלקות המתקדמות בכפות הרגליים מתחילות תמיד בגלל עור רטוב שמגרה את הנֶבֶג הפטרייתי להחליש ולהדליק את העור ואשר בעקבותיו תגיע פלישת הבקטריות. לפניכם שיטות יעילות למניעת הזעה בכפות הרגליים ומגוון טיפים והמלצות שיעזרו לכם להקל על התופעה.

לקריאת המאמר בנושא הזעת יתר בכפות רגליים


אנהידרול פורטה / מתנמין / אלומיניום כלוריד

הזעת יתר באמצעות תרופות מרשם ותמיסות - ישנן תרופות מרשם ותמיסות אותן ניתן למרוח על האזור המזיע בהן תרופת מרשם בשם אנהידרול פורטה ותמיסה ששמה מתנמין. תמיסות המכילות אלומיניום כלוריד נותנות תוצאות סבירות, יש להתייעץ עם רופא המשפחה (שיפנה לרופא עור) בטרם תתחילו בטיפול. טיפול בתמיסות מבוצע ע״י המטופל ואין צורך להגיע למרפאה, את תמיסת האלומיניום מורחים לפני השינה על האזור הבעייתי, יש לאטום את התמיסה באמצעות ניילון נצמד כדי לקבל תוצאות אפקטיביות (לעיתים שימוש בתמיסות מהסוג הנ”ל גורם לגירוי בעור, במצבים אלו יש להודיע לרופא המטפל ולבחון אפשרויות טיפול אחרות). מיד כאשר מתעוררים מהשינה יש לשטוף את החומר. במצבים בהם מדובר בהזעת יתר מוגברת במיוחד, ניתן לבצע את הטיפול פעמיים ביום. הטיפול אינו פותר את בעיית ההזעה לחלוטין אולם הוא יכול להקל מאוד על חלק מהסובלים מהתופעה.

קראו עוד על אלומיניום כלוריד לטיפול בהזעה בדרגות חומרה קלות


הזעת יתר מירה דריי

מירה דריי (MiraDry) הוא מכשיר מתקדם שנכנס לשוק הישראלי בשנים האחרונות ואם אפשר לומר די בהצלחה שכן הוא מפחית את תופעת ההזעה בבית השחי בכ - 80 אחוז! עסקינן במכשיר שמייצר גלים אלקטרו מגנטיים שממוקדים להרס בלוטות הזיעה בבתי השחי. אנרגיית החום של הגלים ממיסה את הבלוטות שגורמות להזעה מוגברת תוך כדי צינון האזור המטופל למניעת כאבים במהלך הטיפול. אנרגיית החום שמייצר מכשיר המירה דריי פוגעת רק בבלוטות הזיעה ולא בבלוטות הלימפה או בתאי שריר ולכן תופעות הלוואי מההליך הן מינוריות יחסית.

לקריאה אודות שיטת מירה דריי (MiraDry) לטיפול בהזעת יתר בבית השחי


הזעת יתר מחירים

אחד מהגורמים המשמעותיים של בחירת שיטת הטיפול בה תעברו טיפול בהזעת יתר היא שאלת המחיר. לפניכם מחירון הזעת יתר מעודכן וטיפים בנושא מחירים הקשורים לטיפול הזעת יתר.

לכניסה למחירון הזעת יתר

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלה לרשת הדרמטולוג צ׳ארלס רוזנברג - רופא מומחה שחבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. המלצת רוב הרופאים (כאשר ההזעה היא פנים או בבית השחי) היא לעבור טיפול בבוטולינום טוקסין (רעלן) ורק כאשר ההזעה מופיעה בכפות הידיים או בכפות הרגליים לשקול לעבור ניתוח.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלה לרשת הדרמטולוג צ׳ארלס רוזנברג - רופא מומחה שחבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. המלצת רוב הרופאים (כאשר ההזעה היא פנים או בבית השחי) היא לעבור טיפול בבוטולינום טוקסין (רעלן) ורק כאשר ההזעה מופיעה בכפות הידיים או בכפות הרגליים לשקול לעבור ניתוח.


מידע נוסף

המדריך להזעת יתר תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף