×

×
background image

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
מחיר שוק- 14,000 ועד 19,000 ש״ח
זמן החלמה- כעשרה ימים
תוצאות הניתוח- עשרות שנים

יתאימו להליך נשים בריאות ויציבות בדעתן, בעלות חזה קטן או בינוני המעוניינות בחזה שופע וסקסי.

הגדלת חזה

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
מחיר שוק- 14,000 ועד 19,000 ש״ח
זמן החלמה- כעשרה ימים
תוצאות הניתוח- עשרות שנים

יתאימו להליך נשים בריאות ויציבות בדעתן, בעלות חזה קטן או בינוני המעוניינות בחזה שופע וסקסי.

הגדלת חזה (Breast Augmentation) הוא אחד מהניתוחים הפופולאריים ביותר בעולם. בישראל הוא נחשב לניתוח הקוסמטי המוביל לצד ניתוח אף וניתוח שאיבת שומן ולא בכדי שכן נערות מתבגרות ונשים רבות אינן מרוצות מהחזה שלהן. היום, יותר מתמיד, אינך חייבת להשלים עוד עם חזה שהתרוקן לאחר לידה, חזה לא סימטרי, חזה צינורי (טובולרי) או עם חזה קטן ומצומק שקיבלת בירושה.

לשדיים, שבנויים בסך הכול מרקמת שומן ורקמות, לימפה וכלי דם יש השפעה קריטית על הביטחון העצמי של האישה. חזה שופע וסקסי הוא סמל לנשיות ופריון ולכן אם אינך מרוצה מגודל וצורת החזה שלך, המדריך שלפנייך בפורטל הם בדיוק מה שאת צריכה. הגדלת חזה היא פרוצדורה פשוטה יחסית, שיש לה תוצאות נהדרות ולכן נשים רבות בכל גיל בוחרות לעבור את הניתוח.

במהלך הגדלת חזה מוחדרים שתלי סיליקון לכיס אותו יצר המנתח הפלסטי, מעל או מתחת לשרירי החזה דבר שגורם לחזה להראות מלא, זקוף, מושך ויפה. לפנייך שאלות ותשובות חשובות אודות ההליך וסדרת מאמרים עשירה (שתוכלי למצוא בתוך הקישורים שיש במאמר) המרכיבה מדריך צרכני מקיף שמכיל את כל הנושאים החשובים אותם צריך לדעת לפני, במהלך ואחרי ניתוח הגדלת חזה.


12 שאלות ותשובות על הגדלת חזה

ש. החל מאיזה גיל ניתן לעבור הגדלת חזה?

ת. מינהל המזון והתרופות האמריקאי קובע כי רק מגיל 22 אפשר לעבור הגדלת חזה אולם בישראל לא קיימת הגבלת גיל להשתלת סיליקון בחזה. מקובל לבצע את הניתוח בסיום תקופת ההתבגרות אולם אין מניעה לעבור את הפרוצדורה גם בגיל 17. כשאת חושבת על ההליך יש לתת את הדעת לגבי הריון עתידי ושינויים נוספים שעשויים להשפיע על גודל ומראה השדיים שלך כגון טיפול הורמונאלי (כולל שימוש בגלולות), השמנה או הרזיה וגם הזדקנות שגורמת לרקמת השד שלך להפוך לשומנית יותר. השדיים ישתנו (יקטנו) גם לאחר הפסקת הווסת בשל התנוונות בלוטות החלב ולכן קחי בחשבון שלעיתים תזדקקי להגדלה נוספת בעתיד (10 עד 15 שנים לאחר הניתוח הראשון).

 

ש. איזה בדיקות עלייך לבצע לפני הגדלת חזה?

ת. לאחר פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי תופני למספר בדיקות דם בסיסיות שצריך לעבור לפני כמעט כל ניתוח המבוצע תחת הרדמה כללית כגון: בדיקת PTT (זמן תרומבופלסטין חלקי) שמודדת את פרק הזמן שלוקח לדם להיקרש, בדיקת PT (בדיקה דומה שמודדת חלק אחר בתהליך קרישת הדם) וספירת דם. בנוסף תעברי בדיקת אק”ג (רישום פעילות חשמלית של הלב) שנמשכת לא יותר מעשר דקות. נשים מעל גיל 45 מופנות לרוב לצילום חזה ולעיתים אף לבדיקת ממוגרפיה (בדיקה לאיתור סרטן השד).

 

ש. איזה שתלים הם הכי נחשבים ומה מעדיפות רוב הנשים שעוברות הגדלת חזה?

ת. קיימות עשרות חברות יצרניות לשתלים ולכן לא נוכל להמליץ על אף אחת אולם לנו ידוע רק על 3 חברות יצרניות שקיבלו אישור מה- FDA (תו התקן המחמיר ביותר לאיכות ובטיחות בשתלים) למכור שתלים בארה”ב: אלרגן (שעברה לקבוצת טבע הישראלית עם שתלי אינמד-מגאן), סילימד וחברת מנטור. משתמשים במספר סוגי שתלים בהתאם להעדפת וקביעת המנתח שתלויה במספר פרמטרים (צורת השד המועדפת, מרקם, סוג העור שלך והאלסטיות שלו ועוד) ותוך התחשבות ברצון המנותחת כשהשתלים מגיעים בארבע צורות: פרופיל בולט (מכונה גם שתל סיליקון עגול, מקנה מילוי גדול יותר בחלק העליון בחזה, מתאים בעיקר לדוגמניות) וחצי בולט (שתלי סיליקון עגולים נמוכים, פחות בולטים למעלה, בעלי מראה טבעי), שטוח ושתל אנטומי (מראה של דמעה או אגס, יקר כמעט פי שניים מהשתלים העגולים, מוצק יותר למגע). רוב הנשים מעדיפות שתלים מסיליקון ג’ל שכן הם מקנים לחזה מראה טבעי לחלוטין. גודל השתלים מתחיל ב- 150 סמ”ק ומגיע עד ל- 1,000 סמ”ק אולם השתל הפופולארי ביותר הוא בגודל 300 עד 330 סמ”ק. לא מומלץ “ללכת” על שתלי סילקיון גדולים במיוחד שכן הם יגרמו לצניחת השדיים ולחזה נפול.

 

ש. היכן ממקמים את החתכים ואת השתלים בניתוח הגדלת חזה?

ת. ניתן להחדיר את השתלים דרך ארבעה חתכים: חתך תת-שדי, חתך מסביב לעטרה, דרך בית השחי ודרך הטבור (שתלי מי מלח). ישנה משמעות רבה לבחירת המיקום בו יבוצעו החתכים הן מבחינת נראות הצלקות שנשארות לאחר הפרוצדורה והן מבחינת היכולת להניק שעשויה להיפגע במקרים מסוימים. מיקום החתכים ומיקום השתלים בניתוח הגדלת חזה צריך להיקבע בהתאם לנתונים האישיים שלך וציפיותייך מהניתוח ועל סמך ניסיונו של המנתח הפלסטי. במרבית המקרים מחדירים שתלים דרך חתך מתחת לשד. לאחר מכן, ממקם המנתח את השתלים מתחת לשריר החזה או מעל לשריר החזה. תוכלי לקרוא בהרחבה על כל הטכניקות באמצעותן מבצעים הגדלת חזה כולל יתרונות וחסרונות של כל שיטה.

הגדלת חזה    

ש. האם השתלים עשויים להיקרע או חלילה לדלוף לאחר ניתוח הגדלת חזה?

ת. בעבר, השתלים דלפו, נקרעו ונשחקו עד שבשנת 1992 אסר המינהל לשווק שתלי סיליקון! כתוצאה מכך עשרות יצרניות שתלים נתבעו ופשטו את הרגל. רק ב- 2006 אישר המנהל מחדש למכור שתלים וזאת לאחר בדיקות ומחקרים שבוצעו באלפי נשים. למרות שגם היום השתלים עלולים להיקרע או להישחק הסיכוי לכך הוא נדיר. היום כבר מייצרים שתלים חדשניים כשמעטפת השתל עצמו עשויה מסיליקון די קשיח (בחלק מהמקרים משתמשים בקצף פוליאוריטן) ופנים השתל עשוי מסיליקון ג’ל קוהסיבי. צורת השתל נשמרת היטב גם אם מעטפת השתל נקרעת ובגלל מבנה החומר השתל אינו יכול לדלוף. 3 החברות שרשאיות למכור שתלים בארה”ב נותנות אחריות לכל החיים על השתלים ולכן דאגי לבקש ולקבל את האחריות לשתל מהמנתח (לשתל יש מדבקה מיוחדת ומספר סיריאלי ייחודי). יש לכם עוד שאלות בנוגע לשתלים, כנסו לקרוא כל מה שצריך לדעת על שתלים לניתוח הגדלת חזה

 

ש. כמה זמן מחזיק ניתוח הגדלת חזה וכמה זמן מחזיקים השתלים?

ת. לא ניתן לקבוע במדויק כמה זמן נמשך האפקט לאחר הגדלת חזה אולם מדובר בניתוח שתיהני מתוצאותיו למשך שנים רבות. ישנם מספר תנאים שיפגעו בתוצאות הניתוח וישפיעו על החזה (אגב גם אם לא תעברי ניתוח הגדלת חזה) בהם היריון וההנקה שנלוות אליו, ירידה או עליה במשקל, שינויים הורמונאליים, הפסקת המחזור החודשי וגם הזדקנות. מקובל לחשוב כי השתלים המודרניים יחזיקו לתמיד. צר לנו לאכזב אותך אבל קחי בחשבון ניתוח חוזר להחלפת שתלים לאחר עשר עד 15 שנה מהניתוח אותו עברת לראשונה (למרות שזה לא חובה, בוודאי לאחר הכנסת השתלים החדשים לשוק). חשוב שתדעי כי השתלים נשחקים לאורך הזמן ולא קיים נכון למועד כתיבת שורות אלו שתל שחסין מפני השחיקה. מומלץ לבדוק את השתלים שלוש שנים לאחר ניתוח הגדלת חזה באמצעות בדיקת אולטרסאונד פשוטה ולאחר מכן אחת לשנתיים בבדיקת MRI.

 

ש. מהם הסיכונים והסיבוכים בניתוח הגדלת חזה?

ת. אין הליך רפואי שחף מסיכונים, סיבוכים ו/או תופעות לוואי. ניתוח הגדלת חזה אינו שונה מהליכים אחרים וטומן בחובו סיכונים וסיבוכים שלרוב מקורם בהרדמה ובנוסף: זיהומים, דימומים, שטפי דם, קפלים בדופן השד, ריפוי בעייתי של הצלקות מהניתוח ועוד. פרט לתופעות שתוארו, יש סיכון בלעדי בניתוח הגדלת חזה שקוראים לו התקשות קופסית. אחרי כל ניתוח הגדלת חזה נוצרת בצורה טבעית קופסית מסביב לשתלים אולם כשעובי הקופסית גדול, השד הוא קשה יותר למגע. התקשות קופסית בעייתית מופיעה כשנוצרת רקמת חיבור עבה מידי. מקטלגים את התופעה בדרגות. דרגה 1 עד 2 לא מפריעה כלל למנותחת והיא איננה מצריכה התערבות, אם זה בכל זאת מפריע ניתן לטפל בה בכדורים. דרגות 3 עד 4 מצריכות טיפול (לא תמיד ובהתאם לרצון המנותחת) למרות שהתופעה היא סבילה לחלוטין ומתרחשת בכ – 4% מהמקרים. כדי לטפל בהתקשות קופסית צריך “לחלץ” בניתוח כירורגי את כל הרקמה שמכסה את השתל, פעולה לא פשוטה לחלוטין שצריכה להיות מבוצעת על ידי מנתח פלסטי מנוסה.

 

ש. איך תדעי בכמה להגדיל את השדיים?

ת. בחירת גודל השתלים בניתוח היא החלטה לא קלה, אחת השיטות שבאמת עובדות ואת חייבת להכיר היא מבחן האורז לקביעת גודל השתל, לפניך הסבר מפורט כיצד לבצע את מבחן האורז בבית ולקבל אומדן מהימן לגבי גודל השתל בניתוח הגדלת חזה. תופתעי לגלות עד כמה זה מדויק. נגלה לך עד שתכנסי למאמר שצריך לקחת גרביון מניילון ולמלא בו אורז, מתחילים ב – 250 גרם (שזה שווה ערך ל- 250 סיסי) ומגיעים עד לאן שצריך, ללא כל קשר, מנתחים רבים מציעים סימולציה שמדמה את השדיים שלך לאחר ניתוח, משתמשים בטכנולוגיה תלת מימד של חברת crisalix שמציעה סימולציות לפני ניתוחים פלסטיים והיא בעיקר יעילה לניתוחי חזה ואף… קראי בינתיים את המאמר מבחן האורז והגדלת חזה ותקבלי אומדן לא פחות מדויק בכמה את צריכה להגדיל את החזה.

 

ש. באיזה עוד שיטות מלבד ניתוח פלסטי ניתן להגדיל חזה?

ת. על פי מספר מחקרים שבוצעו התברר כי נשים רבות חוששות (שלא בצדק יש לומר) מפני הליך כירורגי הכולל חתכים והרדמה מקומית או הרדמה מלאה המתחייבת בניתוח הגדלת חזה. אם את חוששת מניתוח או אם אסור לך מטעמים בריאותיים לעבור הרדמה ואת מעוניינת בחזה גדול דעי שבאמצעות הזרקת ג’ל בשם מקרוליין (חומצה היאלורונית), תוכלי להגדיל את החזה בכ- 120 סיסי לכל צד. מדובר בהליך יקר מאוד יחסית שגם מחזיק “מעמד” כשנתיים אבל עדיין מדובר בפתרון אלטרנטיבי (ולא כל כך מומלץ ע״י מנתחים פלסטיים רבים) לניתוח המסורתי. אפשרות נוספת היא לבצע הזרקת שומן גוף עצמי אותו שואבים מהגוף ומעבירים (לאחר ניקוי השומן מפסולת) בהזרקה לאזור החזה (אין כמעט מנתחים פלסטיים שיודעים לבצע את השיטה וחשוב לתת דגש לספיגה לא אחידה של השומן שיוצרת עיוות בחזה). ישנן אפשרויות נוספות להגדלת חזה ללא ניתוח שכוללות שימוש בגלולות וקפסולות מיוחדות, מותחנים לחזה ועוד טכניקות לא אפקטיביות, ההצעה שלנו היא להתרחק מכל מיני תרופות פלא כמו מאש ואם את עדיין מתלבטת ומבולבלת כנסי למאמר 8 דברים שאת חייבת לדעת על הגדלת חזה

 

ש. תוך כמה זמן לאחר ניתוח הגדלת חזה חוזרים לתפקוד רגיל?

ת. החזרה לתפקוד רגיל היא כבר לאחר ימים בודדים עד שבוע. בימים הראשונים לאחר הגדלת חזה, השדיים נפוחים כתוצאה מבצקות ונוזלים שסובבים את הפרוטזות, החזה מקבל את הצורה הטבעית שלו תוך ימים בודדים אולם את תוצאות הניתוח המלאות תוכלי לראות לאחר מספר חודשים. צריך להתאים את רמת הפעילות בהתאם לאופי הניתוח שאותו עברת: אם עברת הגדלת חזה בשתלים עגולים, החזרה לפעילות רגילה (כולל ספורט) תהיה לאחר שלושה שבועות, אם הניחו שתלים אנטומיים תצטרכי להמתין עוד שבועיים ובסך הכל כ- 40 ימים. לאחר 40 ימים הרקמה נצמדת לשתלים ולכן אין סכנה שהשתלים יזוזו. לאחר הגדלת חזה יש כאבים אולם אלה פוחתים בהדרגה ומרגישים בהם רק כשמרימים ידיים, בכל אופן שבוע לאחר ההליך את לא אמורה להרגיש כבר כלום.

 

ש. האם נשארות צלקות לאחר הגדלת חזה?

ת. כל ניתוח כולל הגדלת חזה משאיר צלקת על העור אולם אורך הצלקת המקסימאלית בניתוח לא יעלה על 5 ס”מ. אורך הצלקת נקבע בהתאם לאופי הניתוח וטכניקת החדרת השתלים. לרוב, גודל הצלקת הוא כ- 3 ס”מ. צלקות בניתוח הגדלת חזה בו מחדירים שתלים מתחת לקפל השד יראו לעין רק כשמרימים פיזית את השדיים, אחרת הצלקת מוסתרת (לצלקות כאלה לוקח יותר זמן להחלים). כאשר מחדירים את השתלים דרך חתך בבית השחי לא נשארת לעולם צלקת על השד עצמו. אם מחדירים את השתל דרך העטרה (פחות נפוץ ומצריך עטרה גדולה) תישאר צלקת קטנה שאחרי זמן קצר יחסית תעלם. אם מחדירים את השתל דרך הטבור, אין צלקות בחזה אולם השיטה כמעט ולא מבוצעת בישראל. בכל אופן הצלקות מטשטשות במרוצת הזמן וקשה מאוד להבחין בהן. אם הצלקות לא מחלימות היטב, מניחים דפי סיליקון מיוחדים או מזריקים קורטיזון שיעלים את הצלקת.

 

ש. כמה עולה ניתוח הגדלת חזה?

ת. אחת השאלות המשפיעות על ההחלטה האם לעבור ניתוח הגדלת חזה שבסופו של יום חייבת להישאל היא כמה עולה ניתוח הגדלת חזה? התשובה לשאלה תלויה במספר גורמים כגון: מחיר חדר הניתוח (2,500 עד 4,000 ש״ח) סוג ההרדמה שתעברי (כללית, או מקומית שפחות מומלצת ועולה פחות), עלות המרדים, מחיר עוזרים (אח/אחות מלווה של המנתח או אח/אחות שעובדים בחדר הניתוח), אשפוז (לרוב אין אולם אם נדרש זה מייקר את ההליך בכ- 700 עד 1,200 ש״ח), סוג השתלים (שתלים יכולים לעלות בין 700 ל- 7,000 ש״ח) אופי התשלום (פריסה רחבה או מזומן) ולבסוף המנתח, הפרמטר הכי חשוב. טווח המחירים בשוק נע היום בין 14,000 ש״ח ועד ל – 19,000 ש״ח. בטוח שיש מנתחים שגובים מחירים גבוהים יותר, לגבי מחיר זול מעבר למה שציינו היינו מציעים לכן לשקול 10 פעמים, מה שעולה זול בסוף עשוי לעלות ביוקר. לפניכן מאמר שיפרט את כל מרכיבי העלות בניתוח הגדלת חזה

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר סטיבן פרן - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים בניתוח הגדלת חזה תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים. שימי לב, כאשר את מתכננת את החזה החדש שלך ומתלבטת בכמה תגדילי חשוב מאוד להקשיב לעצת המנתח, שתל גדול מידי עשוי לגרום לבעיות בעתיד לעומתו, שתל קטן יגרום למפח נפש ואולי לניתוח חוזר.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר סטיבן פרן - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים בניתוח הגדלת חזה תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים. שימי לב, כאשר את מתכננת את החזה החדש שלך ומתלבטת בכמה תגדילי חשוב מאוד להקשיב לעצת המנתח, שתל גדול מידי עשוי לגרום לבעיות בעתיד לעומתו, שתל קטן יגרום למפח נפש ואולי לניתוח חוזר.


מידע נוסף

המאמר ״הגדלת חזה״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 26/12/2022

pointer arrow

הגשמת החלום מתחילה כאן!