×

×
background image

שתלים מסיליקון מיועדים למספר פרוצדורות ניתוחיות כגון משתלים לסנטר, ללחיים, שתלים להגדלת ישבן ובעיקר שתלים להגדלת חזה. השתל הסיליקוני הנפוץ ביותר בישראל מיועד להגדלת חזה והוא השתל העגול.

שתלי מנטור | שתלי סיליקון מנטור

שתלים מסיליקון מיועדים למספר פרוצדורות ניתוחיות כגון משתלים לסנטר, ללחיים, שתלים להגדלת ישבן ובעיקר שתלים להגדלת חזה. השתל הסיליקוני הנפוץ ביותר בישראל מיועד להגדלת חזה והוא השתל העגול.

מנטור הינה חברה אמריקאית מובילה בתחום המכשור הרפואי העוסקת בייצור של מגוון מוצרים, החל מטיפול בבריחת שתן אצל נשים, וכלה בעיות תפקוד מיני אצל גברים וכן מוצרי אסתטיקה כגון חומרי מילוי ורעלן בוטולינום - הידוע כבוטוקס. מנטור היא גם אחת משני היצרנים המובילים בשוק העולמי לשתלי סיליקון וסיילין (תמיסת מי מלח) לחזה, מייצרת ומפיצה במשך למעלה מ- 30 שנה.

שתלי מנטור מוגנים על ידי מעטפות חיצוניות חלקות ומגוונות של Siltex, והם מגיעים במגוון סוגים וגדלים שונים, כגון: שתלי מנטור עגולים (מחוספסים או חלקים) או אנטומיים. שתלים מתאריים (או שתלי “דמעה” כפי שהם מכונים על שם צורתם) ושתלים עגולים זמינים במגוון צורות וגדלים על פי שני פרמטרים שונים - גובה השתל ופרופיל או הבלט השתל.

הגובה מתייחס לגודל ולצורת השתל, כלומר הקטע שיושב כנגד החזה עצמו ברגע שהושתל. בחירה זו תשתנה בהתאם לרוחב החזה. הפרופיל או הבלט מתייחסים לכמה רחוק תגיע “הדמעה” מן החזה או לאיזה מרחק השתל העגול יבלוט. לאחר מכן ניתן להחליט על גודל הקאפ בפועל (שתלי מנטור 350 נחשבים לפופולריים במיוחד) לאחר יצירת הצורה האנטומית.

המנתח הפלסטי והמטופלת ידונו ויבחנו יחד את סוגי השתלים השונים, ויבחרו את הסגנון וגודל השתל הטובים ביותר לצורת גופה של המטופלת, הגודל אליו היא רוצה להגיע ובהתאם להמלצת המנתח.


שתלי סיליקון מנטור

שתלי זכרון ג’ל של מנטור עשויים מעטפת סיליקון חיצונית וממילוי ג’ל סיליקון פנימי מלוכד (המכונה MemoryGel), מה שאומר שמילוי הג’ל פועל כמוצק ולא כנוזל ולכן שתל סיליקון מנטור אינו יכול לדלוף, תוך שמירה על תחושה טבעית האמורה להיות דומה יותר לרקמת שד ממש. Mentor מייצרת מבחר צפיפויות ל-MemoryGel, החל מרך (Cohesive I) ועד למוצק (Cohesive III). התקדמות זו בטכנולוגיית הסיליקון הגדילה עוד יותר את דירוג הבטיחות של שתלי סיליקון בהשוואה לפיתוחים קודמים, שהתאפיינו ביותר נוזליות. בארה”ב, שתלי ג’ל סיליקון מגובשים כאלה זכו לכינוי שתלים ‘סוכריות גומי’ בגלל הדמיון בין צפיפות השתל, למרקם של סוכריות הגומי שאוכלים הילדים.

שתלי מנטור  

שתלי סיליקון מנטור עגולים

 • שתל חזה סיליקון UHP עגול חלק, מספק את הבסיס הצר ביותר ואת ההבלט הגבוה ביותר עם ג’ל הזכרון סיליקון של מנטור (זמין ב- Cohesive I).
 • Smooth Round Moderate Plus Profile מספק בסיס בינוני ופרופיל גבוה עם ג’ל זכרון סיליקון של Mentor (זמין ב- Cohesive I).
 • פרופיל בינוני ועגול חלק מספק את הבסיס הרחב ביותר ואת הפרופיל הנמוך עם ג’ל זכרון סיליקון Mentor (זמין ב- Cohesive I).
 • Siltex Round High Profile מספק בסיס צר והבלט גבוה עם ג’ל זכרון סיליקון Mentor (זמין ב- I & II Cohesive) ומשטח מרקמי של Siltex.
 • Siltex Round Moderate Plus Profile מספק בסיס בינוני ופרופיל גבוה עם ג’ל זכרון סיליקון Mentor (זמין ב- I & II Cohesive) ומשטח מרקמי של Siltex.
 • Siltex Round Moderate Profile מספק את הבסיס הרחב ביותר ואת הפרופיל הנמוך עם ג’ל זכרון סיליקון Mentor (זמין ב- I & II Cohesive) ומשטח מרקמי של Siltex.

שתלי סיליקון מנטור מתאריים

שתלי חזה מנטור מסדרת 300 נקראים גם באנגלית Contour Profile Gel. מגוון זה של שתלי סיליקון מתאריים מציע שלושה גבהים שונים המתאימים לכל סוג גוף: נמוך, בינוני וגבוה ושלוש הבלטים שונים: בינוני, בינוני פלוס וגבוה. כולם כוללים ג’ל זכרון סיליקון Mentor ג’ל מגובש Cohesive III ומשטח מרקמי של סילטקס.

 • CPG 321 Cohesive III - גובה בינוני - פרופיל בינוני צורה עגולה. בחירה מצוינת לרוב הגדלות החזה.
 • CPG 322 Cohesive III - גובה בינוני - פרופיל בינוני צורה עגולה מומלץ להשתמש בשתל זה כאשר מבקשים ליצור הבלט גדול יותר.
 • CPG 323 Cohesive III - גובה בינוני - פרופיל גבוה צורה עגולה. ההבלט הכי גבוה שיש. שתל אידיאלי לניתוחי שחזור שד.
 • CPG 332 Cohesive III - גובה גבוה - פרופיל בינוני פלוס צורה אובאלית בגובה המתאים לנשים בעלות חזה צר.
 • CPG 312 Cohesive III - גובה נמוך - פרופיל בינוני פלוס צורה אובאלית ברוחב המתאים לנשים בעלות חזה רחב.

 

שתלי סיילין מנטור

שתלי הסיילין של מנטור מלאים בתמיסה של מי מלח, בדומה לנוזל המרכיב את מרבית גוף האדם. לכל שתל שסתום איטום עצמי המשמש למילוי במהלך הניתוח.

סוגי שתלי סיילין מנטור מעוגלים

 • פרופיל חלק, בינוני ועגול. סגנון 1600 שנחשב לשתל הפופולרי ביותר מזה למעלה מ-30 שנה. מעניק מראה מלא ומעוגל שמוסיף מימד גדול יותר לשד.
 • פרופיל חלק ועגול, בינוני פלוס. סגנון 2000, מעניק מראה מלא ומעוגל שמוסיף מימד גדול יותר לשד. בסיס בינוני, עם פרופיל גבוה יותר מהשתל מסגנון 1600.
 • פרופיל חלק, גדול גבוה. סגנון 3000. סגנון השתלים הזה הפך לפופולרי ביותר שכן הוא מספק הבלט גדול יותר בקיר החזה בצר יותר.
 • שתל סיילין מעוגלים מנטור סילטקס. פרופיל בינוני עגול של Siltex. סגנון 2600 בעל מראה מלא ומעוגל עם משטח עם מרקם על קליפת השתל.

שתלי סיילין מתאריים

 • Contour Profile Moderate סגנון 2900. מספק צורה אליפטית של שד טבעי עם הבלט מתון. שתל זה רחב יותר בבסיסו בכדי להתאים נשים עם קירות חזה רחבים יותר.
 • Contour Profile High סגנון 2700 מקביל לצורת שד טבעי אך עם פרופיל גבוה, להבלט וצללית בולטים יותר.

שתלי סיילין מתכווננים של ספקטרום

שתלי סיילין מסוג ספקטרום (Spectrum) מציעים את התכונה הייחודית של כוונון לאחר הגדלת חזה. המשמעות היא שהמנתח יכול להקטין או להגדיל את השתלים במהלך הליך פשוט במרפאה עד שישה חודשים לאחר הניתוח בחזה – ועל ידי כך לתת שליטה מסוימת בגודל הסופי.

 • Smooth Round Spectrum סגנון 1400 משלב את השתל המעוגל הפופולרי עם יכולת נוספת לבצע התאמות לגודל השד לאחר הניתוח. מעטפת השתל היא משטח חלק.
 • Siltex Round Spectrum סגנון 2400 שתל מעוגל פופולרי עם יכולת לבצע התאמות לגודל השד לאחר הניתוח. בסגנון זה מעטפת השתל היא משטח בעל מרקם.
 • Siltex Contour Profile Spectrum סגנון 2500 היתרונות של Spectrum כוללות כוונון לאחר הניתוח, עם צורת דמעה המקבילה לקווי המתאר של שד בוגר. סגנון שתל זה כולל משטח מעטפת בעל מרקם.

שתלי מנטור מתכווננים של ספקטרה לאסימטריה

מנטור פיתחה את קו המוצרים ספקטרה (Spectra) הייחודי, על מנת לתת מענה לאסימטריה מתונה. שתל מנטור עגול זה מתוכנן על פי העיקרון של שקית בתוך שקית, לפיה מעטפת סיליקון בעלת מרקם חיצוני מחזיקה תא פנימי מתכוונן הממולא בסיילין באמצעות מערכת שסתום איטום עצמי וצינורות.

מבנה זה מאפשר למנתח לשנות את הנפח של כל שתל באופן פרטני במהלך הניתוח עד להשגת רמת הסימטריה הרצויה, ובשלב זה מוציאים את הצינור. מערכת זו שונה משתלי סיילין רגילים שכן מארז הסיליקון החיצוני מגיע עם תא פנימי במגוון צפיפויות וגדלים שונים לשתלי הסיילין. תכונה זו נותנת לשתלי המנטור תכונות ויזואליות המחקות את צורת השד של שתלי ג’ל סיליקון מגובשים, אך עם יכולת ההתאמה שנוצרה על ידי תוספת שתלי הסיילין הפנימיים.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נלקח מתוך מאמר שנכתב ע״י ד״ר וויליאם ברונו - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. מחיר הניתוח שכולל שתלי סיליקון או סיילין תלוי באיכות השתלים, לא מומלץ לחסוך כאן, חברת מנטור קיבלה את אישור המינהל האמריקאי וההמלצה שלנו היא לעבור את ההליך עם השתלים הללו שמקבלים אחריות לכל החיים!

הערות חשובות!

המידע שלפניך נלקח מתוך מאמר שנכתב ע״י ד״ר וויליאם ברונו - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. מחיר הניתוח שכולל שתלי סיליקון או סיילין תלוי באיכות השתלים, לא מומלץ לחסוך כאן, חברת מנטור קיבלה את אישור המינהל האמריקאי וההמלצה שלנו היא לעבור את ההליך עם השתלים הללו שמקבלים אחריות לכל החיים!


מידע נוסף

המאמר ״שתלי מנטור״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 31/12/2022

pointer arrow

הגשמת החלום מתחילה כאן!