×

×
background image

משך הטיפול- 45 דקות
טיפולים- מפגש בודד
זמן החלמה- עד שבוע מהטיפול
תוצאות- מחזיק מעמד שנים

ההליך מתאים בעיקר לנשים המעוניינות בפנים רעננות, מתוחות, מוצקות וצעירות יותר.

פרופאונד (Profound)

משך הטיפול- 45 דקות
טיפולים- מפגש בודד
זמן החלמה- עד שבוע מהטיפול
תוצאות- מחזיק מעמד שנים

ההליך מתאים בעיקר לנשים המעוניינות בפנים רעננות, מתוחות, מוצקות וצעירות יותר.

כל מומחה ברפואה אסתטית יודע לדקלם לנו שהחל מגיל 30, העור מתחיל לאבד מהאלסטיות שלו ולצנוח בעקבות הירידה שחלה בייצור מרכיביו בגוף - אלסטין, קולגן וחומצה היאלורונית. שלושת המרכיבים הללו הם יסודות העור וחשובים לשמירה על עורנו חזק, אלסטי וגמיש. כאשר הרמות שלהם יורדות, עשויים להופיע קמטים בפנים, הברק וחיוניות העור נפגמת והמראה שמתקבל הוא עייף.

קולגן הוא הדבק שמחזיק את עורנו. אלסטין עוזר לעור לחזור למקומו המקורי כאשר הוא ננעץ או נצבט (גמישות). שלא כמו גומייה, אלסטין הוא מה שמאפשר לעור לחזור למקומו. חומצה היאלורונית היא נוזל דמוי ג’ל המגדיל את כמות הלחות בעור, מגרה את ייצור הקולגן ומסייע לעור לשמור על גמישותו.

לכן כמעט בכל טיפול אסתטי שנועד להצעיר את מראה הפנים, משתמשים בחומצה היאלורונית, שנותנת פתרון לנושא הלחות ומעודדת את ייצור האלסטין. אבל ישנם אזורים בהם הטיפול בחומצה היאלורונית בלבד פשוט לא מספיק. הצוואר למשל, אשר תהליך הזדקנות העור מתחילה כבר בשנות ה-20 לחיינו, אינו מושפע ביעילות מהזרקות חומצה היאלורונית בשונה מאזורי הפנים השונים.

כדי להצעיר את מראה הצוואר למשל, הפתרון הכי יעיל וקבוע עד לא מזמן היה ניתוח. אבל לא כולם הם מועמדים מתאימים לניתוח מתיחת פנים וגם מי שכן מתאים בריאותית לא תמיד מוכן לשאת בהשלכות של הליך פולשני, הדורש אשפוז ברוב המקרים, הרדמה מלאה (על כל תופעות הלוואי האפשריות) וזמן החלמה ארוך במהלכו החזרה לשגרה אינה מלאה וקלה.


מכשיר פרופאונד (Profound)

פרופאונד ביצע מהפכה של ממש בתחום טיפולי הפנים והצוואר. מאז יציאתו, הוא הפך ללהיט בארה”ב ומשם בכל רחבי העולם, הודות לתוצאות המדהימות, והעובדה שצריך רק טיפול אחד בודד כדי להצעיר את מראה הצוואר והפנים באופן משמעותי ונראה לעין, וכמובן הפשטות והקלות של הטיפול, שאינו פולשני.

טכנולוגיית ה- Profound מורכבת משילוב של אנרגית גלי רדיו (RF) ומיקרו-מחטים. המכשיר מעביר אנרגיה בטמפרטורות מדויקות לשכבות העמוקות של העור, בדיוק במקום בו האנרגיה מועילה ביותר. אנרגיה זו מפרקת רקמות על מנת לעורר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, וממריץ אותו ליצור באופן טבעי אלסטין, קולגן וחומצה היאלורונית חדשה כדי להחיות את העור ולבנות רקמה חדשה ובריאה.

מחקרים שנערכו על ידי חברת Syneron Candela (יצרנית ה-Profound) מראים שיעורי תגובה של 100% להפחתת מראה הקמטים, ושיעור תגובה של 95% לשיפור מראה של עור נפול או ״תלוי״.


כיצד עובד הטיפול ב- Profound?

עוד הרבה לפני שחושבים על טיפול פרופאונד, צריך לקיים ייעוץ מקדים ומעמיק בהתאמה אישית כדי לקבוע את איזור הטיפול ולבחון את מטרת הטיפול וההגעה לתוצאות הרצויות. אם נמצאת מתאימה להליך והציפיות מההליך הן ריאליות צריך לחתום על טופס הסכמה מדעת (חובה לחתום על טופס הסכמה לפני כל הליך שהוא לא הכרחי שכן מדובר בטיפול קוסמטי גרידה).

כל טיפול במכשיר פרופאונד אורך כ-45 דקות ומתחיל בזריקת אלחוש מקומית כדי להרדים את האזור המטופל. המטפל יצמיד את המכשיר לעור, והמחסנית החד פעמית מחוללת חום בעוד 12 מחטים זעירות היוצרות חתכים מיקרוסקופיים באפידרמיס בעומק מדויק. המטפל יניע את המכשיר על גבי העור כדי לטפל בכל האזור.

הגדולה של המכשיר היא היכולת להגיע לטמפרטורה המדויקת הנדרשת על מנת לגרות ייצור של אלסטין וקולגן בצורה משמעותית אשר תשפיע על מראה האזור המטופל. בכל אחת מהמחטים במכשיר ישנו מד חום שמאפשר לנטר את הטמפרטורה וכן ישנו קשר בין המחטים לבין עצמן, כך שישנו תיאום מדויק של הטמפרטורה בה מתבצע הטיפול והתאמתה לאזור המטופל.


פרופאונד שאלות ותשובות

ש. האם טיפול פרופאונד כואב?

ת. זריקת האלחוש הניתנת בתחילת הטיפול מונעת כאבים במהלכו. בימים שלאחר הטיפול, סביר להניח שתהיה תחושה מסויימת של אי נוחות או אולי כאב באזור המטופל, היות והעור מתחיל בתהליך הריפוי הטבעי שלו.

 

ש. כמה זמן אורכת ההחלמה ומהן תופעות הלוואי לאחר טיפול במכשיר פרופאונד?

ת. זמן ההחלמה לאחר הטיפול תלוי במטופל/ת ונע בין יום-יומיים לעד שבוע. ישנם מטופלים שחוזרים לשגרת החיים לאחר 24 שעות וישנם כאלה שזקוקים לעוד מספר ימי מנוחה. ייתכנו נפיחות, אדמומיות או שטפי דם קלים. במחקרים קליניים שפורסמו נמצא כי התופעות שתוארו לעיל נעלמות לאחר 5 עד 10 ימים, בהתאם לאזור הטיפול ולפרוטוקול ההרדמה.

 

ש. כמה טיפולים דרושים כדי להגיע לתוצאות?

ת. פרופאונד הוכח קלינית כמייצר עור חלק ומראה צעיר יותר לאחר טיפול אחד בלבד, וזה אחד מיתרונותיו העיקריים. במחקרים קליניים שונים, הוכח כי הטיפול בפרופאונד מפחית קמטים בפנים אצל 100% מהמטופלים וב- 94% מהמטופלים שטופלו באזור הירכיים נצפה שיפור במראה הצלוליטיס לאחר טיפול בודד.

 

ש. באילו אזורים פרופאונד מטפל?

ת. הטיפול ב-Profound נמצא יעיל במיוחד באזורים הבאים:

פנים – קמטים וקמטוטים בפנים, כולל באזור קו הלסת

צוואר - למתיחת הצוואר ולטיפול בהעלמת סנטר כפול.

באזור העיניים - שימוש בפרופאונד מסוגל להעלים “שקיות” סביב העיניים.

צלוליטיס - אישור ה- FDA עבור Profound לשיפור מראה הצלוליט, מבוסס על נתונים חיוביים שנמצאו במחקר שמדד הצלחה בטיפול בירכיים בקרב 50 נשים בעלות סוג עור 1-3 (בהיר מאוד-בהיר) בסולם פיצפטריק למיפוי סוגי עור. לאחר הטיפול, נצפה שיפור בדרגת הצלוליט (גומות חריגות ו / או אי סדרים בעור) ב- 94% מהמטופלות, שנבדקו במעקב למשך שלושה חודשים על ידי סקירה מסוננת. שיפור מתמשך נצפה לאחר שישה חודשים במעקב ב- 93% מהמטופלות.

 

ש. האם הטיפול בטוח?

ת. בהחלט. לפרופאונד כאמור יש אישור מטעם ה-FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי. כמו כן, פרופאונד זכה בתואר “טיפול השנה” בפרסי האסתטיקה העולמית, פרס מוביל בתעשייה האסתטית, הידוע גם בשם MyFaceMyBody Awards USA וכן בפרס התעשייה האסתטית לפנימספר שנים.

 

ש. מי מוסמך לבצע טיפולים במכשיר פרופאונד?

ת. רק רופא מוסמך יכול לבצע את הטיפול, ומומלץ מאוד כי ההליך יבוצע על ידי רופא עור (דרמטולוג). מדובר בטמפרטורות מאוד גבוהות ולכן דרושה מיומנות מיוחדת בכדי לבצע את ההליך על הצד הטוב ביותר.

 

ש. כמה עולה טיפול פרופאונד?

ת. מחיר טיפול פרופאונד ינוע בין 12,000 ל- 18,000 ש״ח לטיפול בודד וזאת כתלות באזור בו יתבצע הטיפול (צוואר, פנים, אזורים אחרים בגוף כגון ירכיים) ובהתאם לאופי הטיפול כאשר ישנם טיפולים ואזורים קטנים יותר לעיתים מחיר הטיפול יקטן משמעותית ויתחיל בכ - 8,000 ש״ח. המחיר יקבע רק לאחר פגישת ייעוץ.


הערות חשובות

כל המידע במאמר זה נלקח מתוך מספר סקירות שעלו לרשת האינטרנט ע״י הדרמטולוג ב. קרנסון - רופא מומחה החבר באגודת הדרמטולוגים באמריקה. שימי לב, הטיפולים באמצעות מכשיר פרופאונד מקנים תוצאות מעולות, חשוב רק לבחור מרפאה או רופא מתאים שתוכלי לסמוך עליו.

הערות חשובות

כל המידע במאמר זה נלקח מתוך מספר סקירות שעלו לרשת האינטרנט ע״י הדרמטולוג ב. קרנסון - רופא מומחה החבר באגודת הדרמטולוגים באמריקה. שימי לב, הטיפולים באמצעות מכשיר פרופאונד מקנים תוצאות מעולות, חשוב רק לבחור מרפאה או רופא מתאים שתוכלי לסמוך עליו.


מידע נוסף

המאמר ״פרופאונד״ הותאם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לביא לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל האסתטיקה של ישראל תאריך עדכון אחרון: 31/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף