×

×
background image

משך ההליך- כחצי שעה למפגש
מספר מפגשים- בין 2 ל- 6
זמן החלמה- אין
תוצאות- לטווח ארוך

פילינג קרבון מתאים בעיקר לבעלי גוון עור בהיר, עם צלקות, קמטים, נימים שבורים, נמשים ופיגמנטציה.

פילינג קרבון

משך ההליך- כחצי שעה למפגש
מספר מפגשים- בין 2 ל- 6
זמן החלמה- אין
תוצאות- לטווח ארוך

פילינג קרבון מתאים בעיקר לבעלי גוון עור בהיר, עם צלקות, קמטים, נימים שבורים, נמשים ופיגמנטציה.

קים קרדשיאן, אנג’לינה ג’ולי וג’ניפר אניסטון הן רק חלק מהסלבס שגילו בשנים האחרונות את טיפול הקרבון פילינג המהפכני. מדובר בטיפול המבוצע בשני שלבים הפותר באופן יעיל ומהיר בעיות עור כגון אקנה או פיגמנטציה ומשאיר את העור זוהר, נקי וחלק מתמיד.

פילינג קרבון (יסוד כימי אל-מתכתי, שהצורות הגבישיות שלו הן גרפיט ויהלום ואילו הצורה שאינה גבישית היא פחם שחור) נחשב לאידיאלי כאשר מתכוננים לאירוע נוצץ, שיגרום לפנים שלך להיראות זוהרות ומלאות חיים. במאמר זה נביא את כל המידע על טיפול פופולרי ולא פולשני זה, יתרונותיו, למי הקילוף בקרבון מתאים מי מבצע את ההליך, כיצד הטיפול מבוצע הלכה למעשה ועוד.


שלבי הטיפול בפילינג קרבון Carbon

פילינג קרבון שלב א׳ - בשלב הראשון ימרח המטפל קרם פחמן על העור. פחם פעיל (חומר מוצק שצבעו חום עד שחור), הידוע בתכונותיו החיוביות, משמש כמעין פיגמנט מלאכותי להעצמת אפקט הלייזר. לאחר מכן יכוון לייזר באורך גל של 1060 ננומטר לשכבת הדרמיס, זאת על מנת ליצור נזק תרמי מבוקר, כדי לעורר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, במהלכו מייצר הגוף מחדש קולגן, אלסטין ופיברובלסט כדי להצעיר את העור. תהליך זה עובד באופן יעיל במיוחד על קמטוטים וקמטים בפנים. החום שנוצר בעזרת מכשיר הלייזר מעודד כיווץ של נקבוביות, מה שהופך אותו לטיפול אידיאלי לבעלי נקבוביות מוגדלות. כאשר מכוונים לאקנה, טיפול אנרגטי גבוה זה עובר היישר לקרום האקנה ומשמיד אותו, ובכך מפחית את האקנה והדלקת הקשורה אליו.

פילינג קרבון שלב ב׳ - החלק השני של הטיפול כולל הסרה של קרם הפחמן המתבצעת באמצעות לייזר Q-Switched שמפיק פולסים קצרים. לייזר זה מפרק את הפחמן לחלקיקים עדינים ואז סופג אותם, על ידי השמדת הפחמן והוצאת תאי העור המתים, השמנים והזיהומים שהיו קשורים אליו. העור גם מקבל פילינג עמוק בשלב שני זה, מה שהופך את הפילינג קרבון לחזק עד פי 4 יותר מכל פילינג אחר שקיים בשוק, ומשאיר את העור בהיר יותר, וחלק יותר בגוון ובמרקם. שני שלבי הטיפול יחדיו אורכים כ- 30 דקות וההשפעות ניכרות מיד. ניתן יהיה להבחין בהתבהרות מיידית של העור, שירגיש גם חלק ורך מתמיד.


לפני טיפול פילינג קרבון

עוד לפני ההרשמה לטיפול, יש לקיים פגישת התייעצות מקיפה שתעזור לרופא ליצור תוכנית טיפול בהתאמה אישית. תכניות זו כמובן תהיה מבוססת על הערכה של אזור הטיפול וכן על ההיסטוריה הרפואית של המטופל/ת. בטיחות הלקוח והטיפול בו הם בעלי חשיבות עליונה, ולכן יש לוודא כי מתבצעת הערכת מצב על ידי רופא מתאים ונעשה ווידוא של ההתאמה להליך, שכן רק אז ניתן באמת לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבור המטופל.

לפני תחילת הטיפול, הרופא/המטפל ינקה את העור ואז ימרח שכבה דקה של משחת פחמן על הפנים, אשר תספוג במהירות את כל הגורמים המזהמים מתוך הנקבוביות, ובמקביל תפחית דלקות באם קיימות או פיגמנטציות אחרות.

לאחר מכן יעביר המטפל/רופא את מכשיר הלייזר על פני העור. הלייזר יפרק מייד את הפחמן ויספוג כל זיהום שיכול להתפתח כתוצאה מפעולת החימום של מכשיר הלייזר. לאחר שידית הלייזר ״עוברת״ על הפנים מספר פעמים, תוסר בעדינות מסכת הפחמן בעזרת לייזר הפולסים הקצרים Q-Switched.

מדובר בהליך מרגיע שמאפשר למטופל להישען לאחור, להירגע ואף לנוח במהלך הטיפול. העור לאחר מכן יהפוך לשמנוני, מוצק יותר ורך למגע, וכמובן תוכלו להבחין מיד גם בהפחתה ניכרת של הקמטוטים והקמטים, וביצירת גוון עור שהוא הרבה יותר מאוזן.

פילינג קרבון  


פילינג קרבון שאלות ותשובות

ש. באילו בעיות ניתן לטפל בעזרת קרבון לייזר פילינג?

ת. הטיפול יעיל למגוון סוגיות עור, כולל חידוש עור עייף, שקוע ומזדקן. טיפול בגוון ומרקם עור לא אחידים. העלמת פיגמנטציה, אקנה פעיל, סבוריאה ואף טיפול בנקבוביות מוגדלות.

ש. האם פילינג קרבון הוא הליך שכרוך בכאבים?

ת. בדרך כלל לא. ייתכנו תחושות הדומות לדקירות קטנות מאוד, אך רוב המטופלים אינם חשים בכאב או אי נוחות כלשהם במהלך הטיפול.

ש. מהן תופעות הלוואי שעלולות להתרחש לאחר פילינג קרבון?

ת. קרבון פילינג הוא טיפול עור בטוח לחלוטין, ללא דיווחים על סיבוכים עוריים משמעותיים או תופעות לוואי מהותיות. לאחר הטיפול, תיתכן אדמומיות קלה או מעט עקצוצים, אך אלה ישככו לאחר שעות בודדות. אין צורך בזמן החלמה או מנוחה וניתן לחזור לשגרה מייד לאחר הטיפול.

ש. כמה טיפולים צריך לעבור עד לקבלת התוצאה הסופית?

ת. מספר המפגשים הדרושים תלוי בגודל אזור הטיפול ובהשפעה הרצויה. בדרך כלל מומלצת סדרה בת 2-6 מפגשים, שייערכו אחת לשבועיים-שלושה לקבלת תוצאה אידאלית וארוכת טווח.

ש. כיצד צריך לטפל בעור לאחר פילינג קרבון?

ת. אדמומיות קלה שתיתכן לאחר הטיפול, עתידה לחלוף בתוך מספר שעות וכן ניתן להשתמש בג’ל אלוורה על מנת להרגיע את העור. מומלץ לשמור על עור נקי ויבש כשהוא אדום, אך לאחר שהאדמומיות חולפת, ניתן גם להתאפר. יחד עם זאת, יש לנסות ולהימנע מאיפור שומני, מכיוון שחומר זה עלול לסתום מחדש את הנקבוביות. איפור בסיס ומייקאפ מיסודות מינרלים טבעיים מאוד מומלצים. כמו כן, ניתן לשפר את התוצאות ע״י צמצום החשיפה לשמש ככל שניתן וכן מומלץ להשתמש בקרם הגנה מפני השמש SPF 50 למשך חודש לפחות לאחר הטיפול, מאחר והשמש עלולה לגרום להיפר-פיגמנטציה. במידה ומבחינים בשלפוחיות באזור, יש לפנות מיידית לרופא/מטפל ובכל מקרה חשוב לשמור על האזור נקי ככל שניתן ולתת לעור לרפא את עצמו באופן טבעי. יש להקפיד גם שלא לגרד או לגעת יותר מדי באזור, שכן אז מסתכנים ביצירת צלקות.

ש. האם ובמה עדיף קרבון פילינג על פני פילינג כימי?

ת. בעוד פילינג קרבון כולל מסיכת פחמן המוציאה את זיהומי העור, בפילינג כימי בדרך כלל משתמשים בתרכובות כימיות חומציות כדי לחדור את האפידרמיס ולקלף את השכבות העליונות של העור. כדי להשיג את אותן תוצאות נוצצות כמו בקרבון פילינג, פילינג כימי דורש ריכוז גבוה יותר של חומצות שונות, ולכן ישנו זמן החלמה ארוך יחסית לאחר הטיפול, בעוד שבקרבון פילינג העור מתאושש מהנפיחות והאודם. פילינג קרבון מומלץ יותר גם לבעלי עור רגיש, לא רק בגלל תהליך הטיפול, אלא גם בגלל ההשפעות על העור. לייזר הפחמן מחדש את העור באמצעות החום הנוצר מטיפול הלייזר, ואילו פילינג כימי נוטה להשיג תוצאות דומות באמצעות תגובה כימית. אלה המועדים להתפרצויות של אקזמה ימצאו את טיפולי הקרבון עדינים יותר לעורם.

הערות חשובות

כל המידע שלפניכם נאסף מבין מספר סקירות שפורסמו ע״י הדרמטולוגים ג׳ייסון מייקלס וד״ר ליאן ג׳אמפר - רופאי עור מומחים החברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. באופן כללי ניתן לעבור טיפול פילינג קרבון בלייזר בכל עונות השנה אולם כאשר הטיפול מתמקד באזור הפנים, מומלץ להמתין לחורף או לסתיו שכן חשיפה לשמש לאחר ההליך עלולה לפגוע בהחלמה מההליך.

הערות חשובות

כל המידע שלפניכם נאסף מבין מספר סקירות שפורסמו ע״י הדרמטולוגים ג׳ייסון מייקלס וד״ר ליאן ג׳אמפר - רופאי עור מומחים החברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. באופן כללי ניתן לעבור טיפול פילינג קרבון בלייזר בכל עונות השנה אולם כאשר הטיפול מתמקד באזור הפנים, מומלץ להמתין לחורף או לסתיו שכן חשיפה לשמש לאחר ההליך עלולה לפגוע בהחלמה מההליך.


מידע נוסף

המאמר ״פילינג קרבון תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 30/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף