×

×
background image

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- שניים או יותר
זמן החלמה- כשבוע
תוצאות- לטווח ארוך

פילינג בלייזר מתאים לבעלי עור בהיר וללא שומן, עם צלקות, קמטים, נימים שבורים, נמשים ופיגמנטציה.

פילינג לייזר

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- שניים או יותר
זמן החלמה- כשבוע
תוצאות- לטווח ארוך

פילינג בלייזר מתאים לבעלי עור בהיר וללא שומן, עם צלקות, קמטים, נימים שבורים, נמשים ופיגמנטציה.

פילינג לייזר מסיר את השכבה העליונה של העור ומחמם את השכבה התת עורית (דרמיס), התוצאה שתתקבל בהליך תהיה עור מחודש וחלק יותר ללא סימני גיל, קמטים ופיגמנטציה. טיפול פילינג לייזר יעיל יותר מלייזר רגיל, אך גם תופעות הלוואי והסיכונים גדולים יותר.

פילינג לייזר מאפשר להעלים או לשפר במידה רבה את תנאי העור הלא רצויים, לטפל גם במספר מחלות עור ולהעניק לעור מרקם חלק יותר. קמטים, צלקות, נימים שבורים, נימים מורחבים, אדמומיות, שינויי פיגמנטציה, נמשים, כתמי גיל, רוזסאה וקפלים הם חלק מתנאי העור שניתנים לתיקון באמצעות פילינג לייזר. נזקי עור כמו חשיפה לשמש, נקבוביות מוגדלות ועוד מטופלות בהצלחה מזה שנים ע״י מגוון מכשירי לייזר.


סוגי פילינג לייזר ומכשירים בולטים

  1. CO2 לייזר - זהו הלייזר שלכל הדעות הוא היעיל ביותר שנמצא בשוק כיום נכון לכתיבת שורות אלו. החסרונות של פילינג לייזר CO2 הם שתהליך ההחלמה לוקח זמן רב יותר והסיכונים ותופעות הלוואי שבעקבותיו חמורים יותר, בהשוואה לפילינג לייזר אחרים. המחקרים קבעו כי פילינג לייזר CO2 הוא 100% יעיל לקמטים עדינים, 60% עד 80% לקמטי הבעה ו- 20% עד 30% לטיפול בצלקות אקנה.
  2. הרביום לייזר (Pixel Erbium) - הלייזר הרביום דומה מאוד ללייזר CO2 אם כי הוא יותר עדין. בדומה ללייזר CO2 הוא מיועד לטיפול בקמטים עדינים, קמטי הבעה וצלקות אקנה. מחקרים הראו כי ללייזר הרביום יש 100% הצלחה לטיפול בקמטים עדינים, 40% עד 70% הצלחה לטשטוש קמטי הבעה ו- 15% עד 25% הצלחה להחלקת צלקות אקנה. לייזר הרביום לפיכך, מתאים במיוחד לטיפול בקמטים עדינים ובינוניים, מלבד זאת, זמן ההחלמה הוא קצר יותר ותופעות הלוואי פחותות מאשר ב- CO2.
  3. דרמה K - פילינג לייזר מסוג דרמה K משלב לייזר הרביום ולייזר CO2. בשילוב הנ״ל נהנים מהיתרונות של לייזר הרביום שמתבטא בתקופת זמן החלמה קצרה, ותופעות לוואי מינוריות, יחד עם היעילות שבטיפול בלייזר CO2.
  4. פיקו-ווי לייזר - טכנולוגיית לייזר קר מתקדמת וחדשנית מבית יצרנית מכשירי הלייזר המובילה בעולם (סינרון-קנדלה). קרן הלייזר של מכשיר ה- Picoway מטפלת במספר תנאי עור כגון הסרת פיגמנטציה ע״י פירוק הפיגמנט לחלקיקים זעירים במהירות שיא, העלמת צלקות אקנה, הסרת כתמי עור בהם כתמי שמש והיא כמובן טובה גם לחידוש עור הפנים. Picoway מפיק קרן לייזר עוצמתית (פי 1000 מטכנולוגיית לייזר אחרת) אשר מחולקת לכמאה קרניים שוות המאפשרות טיפול נקודתי ומדויק. תזדקקו לסדרה של עד 3 טיפולים בהתאם לאופי הטיפול, כל מפגש נמשך כ- 45 דקות כאשר המרחק בין טיפול לטיפול הוא כחודש עד 6 שבועות במהלכם העור מחדש את עצמו.
  5. לייזר חלקיקי של אייקון (Fractional non-ablative) - לייזר מבית חברת Cynosure האמריקאית (תאגיד לייזר רפואי מהגדולים בעולם) המתמחה בטכנולוגיית לייזר לאסתטיקה רפואית. מערכת הלייזר ICON מקלפת את העור במהירות וביעילות. ההליך כולל שימוש באור לייזר שברירי, המפרק את רקמת הצלקת וגורם לייצור רקמה חדשה. מערכת האייקון (The Icon System) מתאימה לכל סוג עור והיא מצריכה מספר מצומצם של טיפולים (כל מפגש אורך כחצי שעה) בהתאם לתנאי העור ואופי הטיפול (בין 3 ל- 5 מפגשים בסך הכל) כדי לחדש ולשפר את מרקם העור.
  6. לייזר פרקסל גלי רדיו (Fracional RF) - השימוש בלייזר פרקסל שפועל על גלי רדיו מתאים לקילוף קל עד בינוני של העור, הלייזר הפרקציונאלי חודר לשכבות העור (בהתאם לאופי הטיפול) בעומקים השונים, תוך סיכון נמוך ועם פרק זמן החלמה מינימלי של מספר ימים בודדים. הטפול נמשך כ - 20 דקות ויש לחזור עליו מספר פעמים במרווחי זמן של כחודש ימים. קראו עוד ובהרחבה על חידוש עור הפנים בלייזר פרקסל.
  7. פילינג לייזר קרבון (Crbon) - סדרת טיפולים המבוצעת במרווחי זמן של אחת לשבועיים שלושה כאשר במהלך כל טיפול מורחים על העור קרם פחמן שלאחר מכן מכוונים אליו לייזר באורך גל של 1060 ננו מטר שגורם לחימום הדרמיס ואשר מעודד את העור לריפוי עצמי. את הטיפול ״סוגרים״ ע״י שימוש בלייזר Q-Switched שבאמצעותו מסירים את קרם הפחמן בפולסים קצרים. קראו עוד ובהרחבה על חידוש העור באמצעות פילינג קרבון.

פילינג לייזר – כללי

פילינג לייזר מסיר לגמרי את השכבה העליונה בעור כאשר הוא חושף תחילה את השכבה התחתונה בעור (הדרמיס). גם בשכבה היותר עמוקה של העור (הדרמיס) ניתן לטפל בלייזר.

אנשים בריאים מעל גיל 19, עם קמטים, צלקות אקנה או מראה של עור לא אחיד ובעלי מראה עייף יתאימו להליך. המועמד האידיאלי לטיפול פילינג לייזר הוא אדם עם עור בריא ולא שמנוני. אנשים בעלי עור כהה נוטים יותר לפתח שינויי פיגמנטציה. אנשים שנוטלים רואקוטן במשך השנה וחצי האחרונה, אנשים עם נטייה לפתח קלואיד (סוג של צלקת) וכאלה שסובלים מדלקות עור אינם מתאימים לפילינג לייזר.

פילינג לייזר אינו יכול להעלים שקיות מתחת לעיניים או ללחיים, לשם כך צריך לעבור טיפול בלייזר מסורתי או לעבור ניתוח עפעפיים.


פילינג לייזר – התהליך

מטרת ההליך היא להעלים או לשחוק את שכבת העור העליונה (אפידרמיס), בהמשך מבצעים חימום רך של השכבה האמצעית (דרמיס) כך שהרקמה המקשרת תגורה לייצר סיבים חדשים, מוצקים וגמישים. לאחר הטיפול, יווצר עור חדש ורענן, צעיר יותר, רך ועדין. באמצעות הלייזר יוצרים מעין כוויה עם בקרה מרבית, שמסירה סוגים שונים של שכבות עור בדיוק של מאית המילימטר.

משך הטיפול תלוי בשטח בו רוצים לטפל. מספר הטיפולים הוא שניים או יותר. כאשר מטפלים בכל עור הפנים, פילינג לייזר נעשה בדרך כלל תחת הרדמה כללית. בחלקים קטנים בפנים מבצעים הרדמה מקומית. הטיפול בכללותו יכול להיעשות באופן אמבולטורי או בבית החולים פרטי. לרוב מבוצע במרפאה או בחדר טיפולים אמבולטורי.

פילינג לייזר  


תופעות לוואי, סיכונים וסיבוכים

תופעות הלוואי כוללות נפיחות שנעלמת תוך שלושה ימים עד לשלושה שבועות, אי נוחות, גירויים, ניצנים קטנים ולבנים של עור, או הופעה חדשה של אקנה וכתמי פיגמנטציה. הטיפול ישאיר את המטופל עם ״פציעה״ באזור שטופל שנעלמת לאחר כשבוע עד שבועיים. האדמימות עלולה להישאר לחודש ימים ועד לארבעה חודשים.

קיימים סיכונים של כוויות אקראיות ונזק לעור, אשר נגרמו עקב חום הלייזר, נזק לדלקת מבקטריות, וירוס או פטריות. דלקת תגרום לאדמומיות, לכאב ולנפיחות של בעור ויתכן שגם חום (בגלל זיהום האזור). ישנו סיכון מהרפס במידה וקודם לכן היה הרפס בשפתיים. ישנו גורם סיכון נוסף והוא שינויים א-נורמאליים של צבע העור עם מבנה של רקמות חיבור לא רצוי.


התאוששות, החלמה ואפקט הטיפול

אפשר לחזור לעבודה לאחר מספר ימים, מומלץ לא לבצע פעילות מוגברת או נמרצת כשבוע מההליך. לאחר מכן השכבה העליונה של העור תבריא את עצמה לחלוטין ותחזור להיות חזקה כמקודם. בנוסף, מומלץ שלא להיחשף לקרני השמש או לחום במשך מספר שבועות. התוצאה של הטיפול בפילינג לייזר היא לאורך זמן, אך יש לקחת בחשבון כי הלייזר אינו יכול לעצור את תהליך ההזדקנות הטבעית ולעצור את הזמן, לכן עם השנים, הקמטים ישובו להופיע.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מתוך מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגים (רופאי עור) ג׳ייסון מייקלס וד״ר ליאן ג׳אמפר - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. באופן כללי ניתן לעבור טיפולי פילינג בכל עונות השנה אולם כאשר הטיפול מתמקד באזור הפנים, מומלץ להמתין לחורף או לסתיו שכן חשיפה לשמש לאחר ההליך עלולה לשבש את ההחלמה.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מתוך מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגים (רופאי עור) ג׳ייסון מייקלס וד״ר ליאן ג׳אמפר - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. באופן כללי ניתן לעבור טיפולי פילינג בכל עונות השנה אולם כאשר הטיפול מתמקד באזור הפנים, מומלץ להמתין לחורף או לסתיו שכן חשיפה לשמש לאחר ההליך עלולה לשבש את ההחלמה.


מידע נוסף

המאמר ״פילינג לייזר תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 30/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף