×

×
background image

משך ההליך- לרוב עד 30 דקות
מספר טיפולים- אחד או יותר
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- לפרקי זמן בינוניים

המילוי מתאים לנשים וגברים שאינם רוצים להשלים עם פגמים אסתטיים מסביב ומתחת לעיניים שניתן לטפל בהם בהצלחה ובקלות רבה.

עיניים שקועות

משך ההליך- לרוב עד 30 דקות
מספר טיפולים- אחד או יותר
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- לפרקי זמן בינוניים

המילוי מתאים לנשים וגברים שאינם רוצים להשלים עם פגמים אסתטיים מסביב ומתחת לעיניים שניתן לטפל בהם בהצלחה ובקלות רבה.

עיניים שקועות היא בעיה נפוצה שמקורה בבריחת שומן באזור שמתחת ומסביב לעיניים. התופעה עלולה להופיע החל מאמצע שנות העשרים לחיינו ואולם במצבים מסוימים היא אף עלולה להיות מולדת. עיניים שקועות מתבטאות בעיגולים שחורים מסביב לעיניים, ומשווה לפנים מראה שמוט, עייף וחולני.

עיניים שקועות נגרמות בשל סיבות שונות החל ממבנה עצמות הפנים או מהידלדלות רקמות באזור העיניים, עובר לזרימת דם איטית מסביב לעיניים ועד לתזונה בעייתית. לעיתים העיניים כלל אינן שקועות אלא שהעור מתחת לעין פשוט כהה. דבר זה יכול לנבוע כתוצאה מסוג העור, נטייה תורשתית, שינויים הורמונאליים, אובדן אלסטין וקולגן ברקמות ועוד.


הסיבות לעיניים שקועות

מעבר לסיבות שצוינו לעיל, עיניים שקועות הם תופעה שכיחה לאחר שבר בארובת העין או טראומה. עיגולים שחורים מסביב לעיניים עשויים להתפתח לאחר ניתוח בארובת העין המבוצע בשל גורמים שונים (למשל בשל מחלת מיאסטניה גרביס או אצל הלוקים בסינדרום הסינוס השקט). עיגולים שחורים מתחת לעיניים עשויים להופיע גם לאחר ניתוח לתיקון צניחת עפעפיים (פטוזיס) וזאת כאשר מסירים רקמת שומן עודפת. עיניים שקועות עשויות להופיע גם בגלל ליקוי מולד (התפתחות לקויה של חלל ארובת העין.


איך מטפלים בעיניים שקועות?

הטיפול בעיניים שקועות מבוצע בכל גיל והוא בדרך כלל יבוסס על הוספת נפח באמצעות הזרקת חומרי מילוי טבעיים ולרוב על ידי חומצה היאלורונית שעוברת תהליך כימי בשם צילוב מולקולות. במצבים “קשים”, הטיפול שינתן למילוי עיניים שקועות יהיה על ידי שיקום השבר בארובת העין בניתוח ובאמצעות שימוש בשתלים (סינטטיים או שתלים מהמטופל עצמו) לרצפת ארובת העין. ישנם טיפולים נוספים כפי שתראו בהמשך בעזרתם משיגים מראה טבעי אשר ממלא את החלל ומעלים את מראה העיניים השקועות. להלן שיטות הטיפול בעיניים שקועות וטשטוש העיגולים השחורים מתחת ומסביב לעיניים:

מילוי עיניים שקועות בחומצה היאלורונית - הזרקת ג’ל צלול כבדולח, חומר המצוי באופן טבעי בגוף. החומצה ההיאלורונית קושרת אליה מים, מספקת לחות ומעניקה נפח באזור העיניים. חומי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית ידועים בשמות מסחריים כמו רסטילן, ג’ובידרם, טאוסיאל וכדומה. כמה עולה חומצה היאלורונית ולאיזה כמות חומר תידרשו: מזרק של 1 סמ”ק חומצה היאלורונית יעלה בין 1,200 ל 1,700 ש״ח. בדרך כלל לא מזריקים יותר ממזרק אחד לכל עין.

מילוי שקעים מתחת לעיניים באמצעות הזרקת רדיאס - רדיאס הוא מינרל שקיים בעצמותינו באופן טבעי ונמצא בשימוש הרפואה למעלה מעשרים שנה, חומר אמריקאי איכותי מאושר ע”י ה- FDA הרדיאס אינו נספג במהירות והשפעתו היא לתקופה של שנתיים, לאחר מכן הוא מתפרק בגוף באופן טבעי (חומר מילוי שקעים זמני). כמה עולה רדיאס ולאיזה כמות חומר תידרשו: מזרק אחד של רדיאס שמכיל 1.3 סמ”ק יעלה בין 2,500 ל- 3,200 ש״ח. ברוב המקרים לא מזריקים יותר ממזרק אחד לכל עין.  

עיניים שקועות  

מילוי עיניים שקועות ע”י סיליקון רפואי טהור - סיליקון רפואי טהור מוזרק בסדרת טיפולים לאזורים מתחת לעיניים הדורשים מילוי. הסיליקון הינו חומר המאושר ע”י משרד הבריאות לטיפולים אסתטיים בשיטת גירוי ולא כמילוי, השיטה נקראת מיקרו טיפה ומתבצעת ע”י הזרקת מיקרו טיפות זעירות, טיפות אלו מוזרקות אל מתחת לעור וגורמות לגירוי של קולגן שהינו חומר המצוי בכ-75% מעורנו. המעטפת הטבעית של הקולגן בעור עוטפת את הטיפות הזעירות ומקבעת אותן בעור לכדי מראה מפוסל, יש צורך במרווח של כחודש בין טיפול לטיפול. נדרשים 5-6 טיפולים. תוצאות ניתן לראות כבר לאחר 3 טיפולים והתוצאה הסופית נשמרת בין 6-18 שנים. המלצת מרבית הרופאים היא להתרחק מהטיפול כמו מאש! תופעות הלוואי שעשויות להופיע ובעיקר גרנולומות ועיוותים באזור מכריעות את הכף (להימנע מלעבור את הטיפול בסיליקון) אל מול האפקט הקבוע של הטיפול והמחיר הנמוך יחסי שמשלמים עבורו, במאמר מוסגר נציין כי קיימים מעט מאוד רופאים שמוכנים בכלל לבצע היום הזרקת סיליקון מתחת לעיניים ובכלל ואנחנו ממליצים להתרחק מסיליקון או מסיליקון רפואי טהור כמו מאש!

מילוי שקעים בשומן גוף עצמי - הזרקת שומן גוף עצמי ממקום אחד בגוף (לרוב נשאב מאזור הבטן או הישבן) לאזור העיניים. משתמשים בשומן עצמי במצבים בהם כמות החומר אותה צריך להזריק גדולה משמעותית ואינה מצדיקה מילוי ע”י חומרים טבעיים. השומן שנשאב עובר ניקיון ולאחר מכן הוא מוזרק אל מתחת לעיניים. היתרון המשמעותי בהזרקת שומן עצמי הוא שמקורו בגופך ולכן הגוף אינו דוחה את השומן העצמי. החיסרון הוא ספיגתו בצורה לא אחידה מה שעלול לפגוע בסימטריות של האזור המטופל ולכן ישנם מצבים בהם צריך לעבור טיפול נוסף לתיקון האסימטריה. המחיר לטיפול ינוע החל מ- 5,000 ועד 6,500 ש״ח. ההמלצה שלנו היא להימנע מהזרקת שומן גוף עצמי לאזור העיניים, אין צורך בכמות גדולה שכזו כדי לתקן ליקויים אסתטיים קלים יחסית.

העלמת עיגולים שחורים מסביב לעיניים בעזרת פילינג בינוני - הפילינג הבינוני הינו עמוק יותר, מורכב מחומרים פעילים חודרי דרמיס, זהו פילינג שמשיג תוצאות נהדרות ושעלול להתאים להפחתת והעלמת הכהות מסביב לעיניים. פילינג בינוני המצריך שימוש בחומצות חייבים לעשות אצל רופא עור (דרמטולוג), אנחנו לא ממליצים לעבור את הטיפול אצל קוסמטיקאית!

פילינג לייזר – הטיפול באמצעות פילינג לייזר באזורים שמסביב לעיניים נחשב ליעיל במיוחד. השימוש במכשיר לייזר מחייב רופא. יש מגוון רחב של מכשירים לטיפול בעיגולים שחורים, קבלו המלצות על המכשיר איתו אתם אמורים לעבור את הטיפול. בשונה מכל הטכניקות שתוארו לעיל, הטיפול בפילינג לייזר מצריך מספר מפגשים (4 – 8). עלות הטיפול היא סביב ה – 500 ל- 800 ש״ח פר טיפול.


7 תרופות סבתא וטיפים לטשטוש עיגולים שחורים

  • שימוש במי ורדים - יש להשרות לכמה דקות מספר רפידות כותנה בתוך מי ורדים ולאחר מכן יש להניח אותן על העיניים. מי הורדים ירגיעו את העור מסביב לעיניים ויסירו עיגולים כהים לצמיתות וזאת אם תקפידו לערוך את ״הטקס״ פעמיים כל יום למשך שלושה חודשים.
  • מריחת שמן שקדים - יש למרוח שמן שקדים לפני השינה מסביב לעור העדין שנמצא באזור העיניים. יש לשטוף במים קרים בבוקר שלמחרת את השמן. שמן השקדים יזין ויבהיר את העיגולים השחורים עד להעלמתם המוחלטת.
  • הימנעו מקפאין - צמצמו בצריכת משקאות עשירים בקפאין ושתו הרבה מים. המים ימנעו עיגולים שחורים וגם יעזרו לכם לשמור על עור פנים בריא.
  • הנחת פלחי תפו״ד - תפוח אדמה מכיל חומרים מלבינים טבעיים שיבהירו עיגולים שחורים מתחת ומסביב לעיניים. הכניסו תפוח אדמה למקרר, לאחר לילה שלם פרסו ממנו רצועות עבות והניחו אותן על העיניים למשך 15 דקות, יש לחזור על הפעולה כל יום למשך מספר שבועות עד לקבלת אפקט מיטבי.
  • שימוש בפלחי מלפפון - בדומה לתפוח אדמה, גם למלפפון יש תכונות שמרגיעות ומלבינות את הכהות מסביב לעיניים. הניחו פלחי מלפפון שנמהלו במיץ לימון על העיניים למשך 20 דקות כל יום, תוך עשרה ימים זה יעשה את העבודה.
  • מריחת רטינול - משחות שמכילות רטינול או חומצות אלפא הידרוקסיות יעלימו עיגולים שחורים בעיניים שנגרמו כתוצאה מייצור מוגבר של מלנין (צבען).
  • הימנעו משימוש במלח - המלח (נתרן) סופח נוזלים שמצטברים באזורים שונים בגוף וגם באזור שמסביב לעיניים. הנוזלים גורמים לבצקות ולעיגולים שחורים ולכן ככל שתפחיתו את השימוש במלח כך שתצליחו להרחיק מכם בצקות וסימנים שחורים בעיניים.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מבין מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגים (רופאי עור) מיקל פרד וד״ר פול מאקאנדרו - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. חומצה היאלורונית (שם גנרי) היא חומר זמני שנחשב לבטוח ולמוביל ביותר בתחום ההזרקות למילוי קמטים ושקעים מתחת לעיניים ובכלל, על תנסו להחליף את החומצה בחומרי מילוי קבועים ומסוכנים וזאת למרות הפיתוי הגדול!

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מבין מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגים (רופאי עור) מיקל פרד וד״ר פול מאקאנדרו - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. חומצה היאלורונית (שם גנרי) היא חומר זמני שנחשב לבטוח ולמוביל ביותר בתחום ההזרקות למילוי קמטים ושקעים מתחת לעיניים ובכלל, על תנסו להחליף את החומצה בחומרי מילוי קבועים ומסוכנים וזאת למרות הפיתוי הגדול!


מידע נוסף

המאמר ״טשטוש ומילוי עיניים שקועות״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 26/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף