×

×
background image

משך ההליך- כשעה
מספר טיפולים- אחד או סדרת טיפולים
זמן החלמה- שעות עד שבוע
תוצאות- קבועות

הטיפול מתאים לנשים וגברים בריאים, בעלי ציפיות ריאליות מההליך להם סנטר כפול.

העלמת סנטר כפול

משך ההליך- כשעה
מספר טיפולים- אחד או סדרת טיפולים
זמן החלמה- שעות עד שבוע
תוצאות- קבועות

הטיפול מתאים לנשים וגברים בריאים, בעלי ציפיות ריאליות מההליך להם סנטר כפול.

רבים מוטרדים מהשמנת יתר באזור הצוואר שזכתה לכינוי העממי סנטר כפול (פימה) שכן לסנטר יש תפקיד חשוב בפורפוציית הפנים. סנטר כפול הוא שכבת שומן הממוקמת ממש מתחת לעור מסביב לצוואר אשר נבלעת פנימה ויוצרת אשלייה של סנטר נוסף. סנטר כפול (נסוג) מופיע בכל גיל אולם הוא נפוץ יותר אצל בני הגיל השלישי ובמיוחד אצל אנשים הסובלים ממשקל יתר, גם “חברה צעירים” יכולים “לסבול” ממראה של סנטר כפול וזה כבר קשור למבנה העצמות ולא לבעיות במשקל. תופעת הסנטר הכפול בולטת יותר כשהסנטר “הראשי” בולט או במצב בו הראש מוטה מטה.


איך להוריד סנטר כפול?

קיימות היום טכניקות פשוטות לעידון וחיטוב הפנים ואזור קו הלסת המתבצעות על ידי שאיבה או המסת שומן מהאזורים ה”מלאים” וכן מהאזור של הסנטר הכפול. להלן הסבר לתופעה ופתרונות מוצעים שיעלימו סנטר כפול ויגרמו להידוק העור באזור קו הלסת:

  1. נטייה תורשתית המופיעה כבר בגיל צעיר ומתאפיינת לעיתים קרובות גם במצב נלווה של סנטר נסוג. במצבים אלה נוצר סנטר כפול בולט עוד יותר אצל אנשים בעלי ״פנים רזות״.
  2. באופן כללי, עם הגיל, הצוואר מתעבה ומתרופף (השרירים בצוואר נחלשים) ובמקום לסת חטובה ומשורטטת מתקבל סנטר מדולדל ורופס. בגיל המעבר (40 עד 45), כוח המשיכה נותן את אותותיו וגורם להתרופפות טבעית בשרירים ובעור הצוואר. התרופפות זו, בין אם היא מלווה בהשמנה ובין אם לא, גורמת לסנטר כפול.
  3. ניתוח שאיבת שומן בסנטר - שאיבת שומן בסנטר אצל אנשים בעלי פנים עגולות ומלאות, מחטבת את אזור הסנטר והצוואר העליון. באמצעות שאיבת שומן קטנה, שיוצרת את הזווית הרצויה בין הסנטר לצוואר מעלימים סנטר כפול. הניתוח בחלק מהמקרים מבוצע בשילוב עם מתיחת צוואר שמקנה קו לסת יפה ומעוצב המושג ע״י מתיחת העור באזור הסנטר.
  4. המסה / הקפאת סנטר כפול ללא ניתוח - בשנים האחרונות הנטייה היא לפשט תהליכים כירורגיים ולהימנע ככל שניתן משימוש בסכין ניתוחים. על ידי שימוש במכשירים חדשניים, ניתן היום להעלים סנטר כפול במהירות וביעילות. ע״י שימוש במגוון מכשירים מתקדמים, מקפיאים גושי שומן בסנטר וממצקים את העור הרפוי כך שלאחר ההליך מעלימים את הפימה לחלוטין. הפרוצדורה פשוטה הרבה יותר מניתוח והיא מבוצעת לרוב בחדר טיפולים ולא בחדר ניתוח תחת הרדמה מקומית. קראו עוד אודות הקפאת שומן להעלמת סנטר כפול.
  5. זריקות ליפוליזיס - ליפוליזיס היא שיטה אותה מבצעים בהצלחה עוד משנות השמונים. בליפוליזיס מזריקים חומר פעיל בשם פוספטידיל כולין (Phosphatdylcholine) ישירות לרקמות התת עוריות של הסנטר ומחסלים את מצבור השומן הנקודתי. מדובר בחומר טבעי המיוצר מגוף האדם אותו מזריקים בסדרת טיפולים (בין 3 - 6). הטיפול נחשב ליעיל בעיקר במצבורי שומן קטנטנים כמו באזור הסנטר אולם הוא נחשב לפחות פופולארי בישראל.
  6. תפירת פימה - ישנם מצבים בהם אין מצבורי שומן משמעותיים בסנטר אולם בכל זאת מופיעה פימה שגורמת לתסכול רב. הטיפול במצב שכזה (פימה שמשופעת בעור ולא בשומן) מצריך תפירת סנטר. מסלקים תחילה את השומן במגוון שיטות ולאחר מכן תופרים את הסנטר בחוטים שמעלימים את הפימה ומותחים את עור הצוואר.
  7. הזרקת Kybella - במהלך שנת 2016 אישר ה- FDA האמריקאי את השימוש בחומצה דאוקסיכוליק להמסת מצבורי שומן באזור קו הלסת, טיפול קצר של כ- 20 דקות אחת לחודש בסדרה של בין ארבעה לשישה טיפולים יסתת קו לסת אחיד ונקי משומן. השיטה לא מתאימה לכל מטופל וחשוב להתייעץ לפני עם רופא נטול אינטרסים לגבי התאמתך לטיפול.

  8. העלמת סנטר כפול מדולדל במכשיר פרופאונד - עיצוב קו לסת או הצוואר באמצעות מכשיר פרופאונד מבוסס על שימוש באנרגיית גלי רדיו המשוגרת אל רקמת הסנטר הכפול דרך העור ורקמת השומן התת עורי (מדובר בשכבת העור המכילה סיבים שמקנים לעור את האלסטיות והנפח שלו). הבעיה הגדולה בהזדקנות של אותה הרקמה באזור הסנטר הכפול וגם בצוואר ובפנים באה לידי ביטוי באובדן האלסטיות וצניחת העור שמתחילה בראשית העשור השלישי. קולגן (אחראי על חיזוק הרקמה)ֿ, אלסטין (אלסטיות) וחומצה היאלורונית שקושרת בין כל המרכיבים כולל הקניית לחות לעור ״נעלמים״ במרוצת השנים וכאן באה לידי ביטוי היכולת של מכשיר Profound שמאושר על ידי ה- FDA האמריקני ומשרד הבריאות הישראלי, המאפשר בנייה טבעית ומהירה של סיבי קולגן, סיבי אלסטין וחומצה HA בכמות של עד פי 10 ברקמת הדרמיס. באמצעות טיפול בודד אחד, המבוצע ללא כאבים, שממיס ומחטב את הסנטר ניתן להיפטר מסנטר כפול ולהדק את עור הצוואר.

איך “מורידים” סנטר כפול?

בניתוח “הורדת” סנטר כפול מדולדל משתמשים לרוב בצינור שאיבה המחובר למכונת שאיבה עוצמתית. הצינור מוחדר לסנטר דרך חתך קטנטן (שלושה מילימטר) ובתנועות הלוך וחזור של המנתח, השומן נשאב מהגוף. טכניקת השאיבה מצריכה מאמץ גופני ודייקנות רבה. השומן נשאב מתוך מצבורי השומן המצויים בעומק, כלומר בשכבה שמתחת לשכבת השומן השטחית המשמשת אזור הגנה הכרחי לעור ולכלי הדם ואין לשאוב אותה. השאיבה נעשית תוך שמירה עד כמה שניתן על אחידות רוחב השכבה הנותרת.

השומן שנשאב כולל בדרך כלל דם. על מנת להפחית ככל האפשר את אובדן הדם, מזריקים אל האזור תמיסה מיוחדת שבנוסף מרסקת את תאי השומן. כמות השומן הנשאבת מהסנטר אינה עולה על 300 מיליליטר (גרם) והיא מבוצעת לרוב בחדר ניתוח תחת הרדמה מקומית.

התפרים קטנים ומכוסים על פי רוב בפלסטר או בגזה. עם זאת, האזור “נארז” בחגורה אלסטית שהוכנה מראש והמתאימה לאזור שתוכנן לשאיבה. את החבישה האלסטית ״לובשים״ באופן קבוע כשבועיים עד שלושה שבועות. ניתן להסיר את הרצועה האלסטית במקלחת אולם חובה לחזור וללבוש אותה לאחר הרחצה.

העלמת סנטר כפול  


איך להיפטר מסנטר כפול עם מכשיר NeckTite

נקטייט הוא כאמור מכשיר שמפיק אנרגיית גלי הרדיו (טכנולוגיה מוכחת ובטוחה שעובדים איתה בכל העולם כבר יותר מ-60 שנים!) ובאמצעותו ממיסים וממצקים את עור הצוואר והסנטר. הטיפול שנערך בחדר טיפולים מצריך הרדמה מקומית בלבד. לאחר שהאזור מורדם, מבצעים חתך קטנטן שדרכו מחדירים אלקטרודה שמעבירה את אנרגיית גלי הרדיו לאזור המטופל. החום שיוצרת האנרגיה, ממיס את תאי השומן ולאחריו אותם התאים נשאבים אל מחוץ לסנטר.

חיטוב העור באזור הצוואר והסנטר עם Neck Tite מתקבל כתוצאה מבניית סיבי קולגן ואלסטין חדשים (במקום אלו שנהרסו) שמחטבים מחדש את אזור הטיפול. לא מרגישים בכאב, ההחלמה היא מהירה יחסית לניתוח, אין שטפי דם וצלקות משמעותיות ותוך כחודש תבחינו בתוצאות. תוצאה סופית מההליך תושג לאחר כחצי שנה שכן לעור לוקח פרק זמן ארוך יחסית עד שהוא מתכווץ ונמתח.

חשוב שתדעו

ישנן מספר טכניקות מובילות להעלמת סנטר כפול (בעיקר מספר סוגי מכשירים שחלקם נסקור מיד בהמשך) ואין חובה כיום לפנות דווקא לכיוון ניתוח פלסטי בסנטר שמצריך זמן החלמה לא קצר, ההמלצה שלנו היא לבדוק קודם כל מכשירים ייעודיים להעלמת סנטר כפול ורק אם הסנטר הוא משמעותי לפנות קודם לכיוון של ניתוח פלסטי.

חשוב שתדעו

ישנן מספר טכניקות מובילות להעלמת סנטר כפול (בעיקר מספר סוגי מכשירים שחלקם נסקור מיד בהמשך) ואין חובה כיום לפנות דווקא לכיוון ניתוח פלסטי בסנטר שמצריך זמן החלמה לא קצר, ההמלצה שלנו היא לבדוק קודם כל מכשירים ייעודיים להעלמת סנטר כפול ורק אם הסנטר הוא משמעותי לפנות קודם לכיוון של ניתוח פלסטי.


מידע נוסף

המאמר ״סנטר כפול״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 31/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף