×

×

ניתוח שפתיים

ניתוח שפתיים בא כדי לשפר את ההקרנה של השפה העליונה או התחתונה, ובצורה זו גם לקדם את המראה האסתטי וההרמוניה של הפנים.

בניתוח שפתיים מבוצע חתך מתוך הפה ל”הקדמת רקמות”, מדובר בהליך פחות נפוץ שמתאים במיוחד לאנשים הסובלים ממום מולד, שפה שסועה, תיקון גרנולומות שנגרמו עקב הזרקת חומרי מילוי קבועים בהם סיליקון וגם למצבים בהם מעוניינים בפתרון ארוך טווח שאינו מבוסס על חומרי מילוי זמניים.

בניתוח שפתיים משתמשים לרוב בתפרים נספגים הנפרמים מאליהם ומקנים לשפתיים מראה אידיאלי ומחודש. לפניכם הסבר על האופן שבו מבוצע ניתוח שפתיים, סקירת השיטות באמצעותן מנפחים שפתיים וגם כיצד מאזנים שפתיים בעיתיות.

ההמלצה שלנו

לבחירת חומר המילוי בשפתיים יש קשר ישיר להצלחת הטיפול, בחירה לא נכונה, תפגע בתוצאה ולכן חשוב שהרופא יחזיק מגוון של חומרים, ולא ״ימליץ״ על החומר המשתלם ביותר עבורו. אנחנו מקשרים לרופאים שמחזיקים מגוון ״פילרים״ (חומרי מילוי) וממליצים לכם להתייעץ איתם, התחילו כאן ע״י מילוי טופס קצר.


למי ניתוח שפתיים מתאים?

אם אינכם שבעי רצון מצורת וגודל השפתיים דעו שיש מגוון פתרונות טובים שיגרמו לכם להרגיש טוב. לא כולם התברכו בשפתיים בשרניות, אחרים סובלים מבעיות מולדות בשפתיים, ישנם כאלו להם שפתיים שאינן מפותחות או כאלו שסובלים משְׂאֵת (גידול), טראומה או אינפקציה.

הנישה של ניתוח שפתיים כוללת כמה אפשרויות בסיסיות, האחת, עיבוי שפתיים ע״י חומרי מילוי המבוקש בעיקר על ידי נשים שמטרתו שיפור המראה הכללי של הפנים והבלטת השפתיים לקבלת מראה סקסי ומושך. תהליך זה, מיועד להוסיף מימד כללי לשפתיים וזאת מבלי להתערב במבנה ההרמוני של השפה עם תווי הפנים שמסביבה כמו הסנטר או האף.

תהליכים אחרים כוללים ניתוח שפתיים קוסמטי והחדרת שתלים לשפתיים. הרופא, או המנתח הפלסטי חייב להבטיח כי הניתוח הפלסטי לא יגביל את תנועות השפתיים כמו בדיבור למשל.

ההמלצה שלנו

לבחירת חומר המילוי בשפתיים יש קשר ישיר להצלחת הטיפול, בחירה לא נכונה, תפגע בתוצאה ולכן חשוב שהרופא יחזיק מגוון של חומרים, ולא ״ימליץ״ על החומר המשתלם ביותר עבורו. אנחנו מקשרים לרופאים שמחזיקים מגוון ״פילרים״ (חומרי מילוי) וממליצים לכם להתייעץ איתם, התחילו כאן ע״י מילוי טופס קצר.


מילוי שפתיים בחומר נספג או מתמוסס

מילוי שפתיים (טבעי או תרכובת כימית) מבוצע בחומרי מילוי מסיסים המוזרקים לשפתיים מה שמבטיח שחומר המילוי לא יידחה על ידי הגוף, המילוי ישמור על צורת השפתיים לתקופת זמן ארוכה יחסית. חומרי המילוי שמשתמשים בהם למילוי השפתיים כוללים, קולגן, קלציום הידרוקסיפטיט וסוגים שונים של חומצה היאלורונית. מדובר בהליך מהיר שאינו דורש זמן החלמה וללא תופעות לוואי, כל חומרי המילוי שמשתמשים בהם בארץ מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות וברוב המקרים גם ע״י ה- FDA האמריקאי ומשרד הבריאות האירופי.


ניתוח שפתיים באמצעות שתלים

החדרת שתלים לשפתיים בניתוח הוא תהליך פולשני המקנה תוצאות קבועות, בניתוח זה מחדירים שתלים מיוחדים אל תוך השפתיים אשר מחזיקים זמן רב. שתלים אלו עשויים מסיליקון, הפופולאריות של ניתוח שפתיים עם שתלים נמוכה מאוד וכמעט ואינה מבוצעת בישראל, יותר מעדיפים להזריק סיליקון רפואי טהור שנותן אפקט זהה ואף טוב יותר.

ניתוח שפתיים  


ניתוח לשיקום השפתיים

ניתוח שפתיים מומלץ במקרים שיש צורך בעיצוב כולל ומקיף של השפתיים. ניתוח קוסמטי לעיצוב שפתיים בא כדי לשקם את האלסטיות, המרקם והצבע של השפתיים יחד עם ההיקף הכללי שלהן. שיקום השפתיים בדרך כלל מבוצע לצורך תיקון פגמים טבעיים, אולם המטופל יכול לבחור שילוב של עיצוב קוסמטי כדי לקבל תוצאות טובות יותר.

שיקום השפתיים מבוצע הן לצורך תיקון פגמים אסתטיים והן לצרכים אסתטיים גרידא. הניתוח חייב להתבצע על ידי מנתח פלסטי מיומן ומנוסה, היות וכל טעות קטנה עלולה לפגום בהבעת הפנים של המטופל, בתחושה מסביב לשפתיים ובגישה לפה. המנתחים הפלסטיים שמבצעים את ניתוח השפתיים חייבים להיות גם מומחים באנטומיה פרופורציונאלית של הפנים הכוללת סימטריה בתוך השפתיים ומסביב להן.


ניתוח להורדת שפתיים

ניתוח להורדת שפתיים הוא סוג של אמנות מדעית, ומיועד לעצב שפתיים אשר אינן מאוזנות או כאלו הדורשות הקטנה. יש לבצע את הורדת השפתיים על ידי ראיית הצורה של כלל השפה, כיצד כל שפה תהיה מאוזנת לשפה השנייה וכיצד השפתיים יתאימו לתווי הפנים – כל שלושת המדדים הללו חשובים בכדי לדעת כמה להוריד ומאיפה בדיוק.