×

×
background image

משך הניתוח- שעה עד שעתיים
הסרת הגבס- עד שבוע מיום הניתוח
זמן החלמה- מספר ימים
עלות- 7,000 עד 15,000 ש״ח

ניתוח אף מתאים לנשים וגברים מעל גיל 15 שאפם אינו פרופורציונאלי לשאר הפנים בעלי בריאות תקינה.

כמה עולה ניתוח אף?

משך הניתוח- שעה עד שעתיים
הסרת הגבס- עד שבוע מיום הניתוח
זמן החלמה- מספר ימים
עלות- 7,000 עד 15,000 ש״ח

ניתוח אף מתאים לנשים וגברים מעל גיל 15 שאפם אינו פרופורציונאלי לשאר הפנים בעלי בריאות תקינה.

המחיר של ניתוח אף תלוי במספר פרמטרים כגון: כישורי המנתח, האזור הגיאוגרפי בו תעברו את ההליך, סוג ההרדמה, הצוות הרפואי הנלווה לניתוח כמו המרדים, סוג הניתוח ומורכבותו ועוד גורמים נוספים עליהם נרחיב בהמשך המאמר.

ברמה העקרונית מחיר ניתוח אף נקבע רק לאחר פגישת הייעוץ עם המנתח ולאחר שזה בדק את המועמד וקבע את האופן שבו ההליך יתבצע.

המחיר של ניתוח אף ינוע לרוב בין 7,000 ש״ח ועד ל- 15,000 ש״ח כאשר ישנם מקרים מסוימים בהם העלות תטפס למחירים גבוהים במיוחד ובעיקר כאשר יש לעבור ניתוח מתקן לניתוח אף כושל.

המלצה חשובה!

למרות שמחיר הניתוח הוא פקטור משמעותי בבחירת המנתח, חשוב לא להתפתות למחירים זולים משמעותית ממחיר השוק ויש לתת את הדעת לשאר מרכיבי העלות. מחיר נמוך מידי יכול לעלות בסוף ביוקר!

המלצה חשובה!

למרות שמחיר הניתוח הוא פקטור משמעותי בבחירת המנתח, חשוב לא להתפתות למחירים זולים משמעותית ממחיר השוק ויש לתת את הדעת לשאר מרכיבי העלות. מחיר נמוך מידי יכול לעלות בסוף ביוקר!


להלן הגורמים המשפיעים על המחיר של ניתוח אף

  • מנתח פלסטי – ישנם מנתחים פלסטיים עם ניסיון רב הגובים פרמיה עבור מומחיותם בתחום, היוקרה וההכרה המקצועית אותה הם רכשו בעמל רב של שנים באה לידי ביטוי במחיר אותו הם מבקשים. ישנם מנתחי אף אחרים שנדרשו לשווק את עצמם באמצעות יחצנים ויועצי תדמית בסכומי כסף לא מבוטלים מה שגרם לכך שכמעט כל אחד מכיר אותם מה שמאפשר להם לגבות כספים עודפים על פני מנתחי אף לא פחות מקצועיים שלא השקיעו בפרסום. ישנה גם אבחנה נוספת שניתן לעשות בין סוגי מנתחים והיא מנתח פלסטי מול רופא אף אוזן גרון. ע”פ החוק כל אחד מאלה יכול לנתח אולם כדי לקבל תעודה של מנתח פלסטי צריך לעבור מסלול מיוחד והיוקרה במקצוע שבסופו של דבר נרכש, אף היא משפיעה על המחיר אותו ידרוש המנתח.
  • עלות חדר ניתוח – המחיר מושפע גם מעלות חדר הניתוח, ישנם חדרי ניתוח יקרים, בעיקר במרכז הארץ, באזור ת”א והרצלייה למשל, הממותגים כבתי חולים פרטיים ברמה הגבוה ביותר מה שאומר שעלות שעת ניתוח יכולה להיות לעיתים גבוה ביותר מ- 50% מחדרי ניתוח בפריפריה, רק פרמטר זה יכול לייקר את הניתוח ביותר מ- 1,000 ש״ח.
  • הרדמה - לרוב, ניתוח אף מבצעים בהרדמה מקומית יחד עם טשטוש, מחירה של הרדמה מקומית נמוך ממחירה של ההרדמה הכללית ולכן כאשר ישנם מנותחים/מנתחים פלסטיים שמעדיפים הרדמה כללית, צריך לקחת בחשבון כי עבור ההרדמה הכללית תאלצו לשלם כאלף שקלים מעל למחיר בהרדמה מקומית.
  • אשפוז לאחר ניתוח אף – ישנם מנתחים פלסטיים המחייבים את מטופליהם להישאר לילה בהשגחה. רוב המנותחים משוחררים הביתה כשש שעות לאחר ההליך, אשפוז לילה מייקר את מחיר הניתוח בכאלף ש״ח ללילה (ישנם חדרי ניתוח הגובים פחות מסכום זה אולם הסכום הזה קרוב לממוצע של חדרי הניתוח בישראל)
  • צוות עוזר בניתוח – לרוב, מנתחי אף עובדים עם הצוות של חדר הניתוח בו הם מנתחים אולם לא כולם! ישנם מנתחים שנעזרים באנשי מקצוע מהשורה הראשונה בהם מרדימים ספציפיים ואח/אחות חדר ניתוח עוזר מה שיכול לייקר את עלות הניתוח ביותר מ- 500 ש״ח.
  • אופן התשלום עבור ניתוח אף – לאחר שהמחיר סוכם נשאלת השאלה כיצד תשלמו עבורו. ישנם מכונים או מנתחים פלסטיים המאפשרים פריסת תשלומים גדולה. לרוב עלות הפריסה הגדולה מועמסת על המועמד לניתוח (בצורה שבה המטופל משלם אחוז ריבית מסוים לגוף שמעמיד את האשראי - כמו למשל מימון ישיר) מה שיכול לייקר את מחיר ניתוח אף בכמה מאות שקלים.
  • סוג ניתוח אף - ישנם ניתוחי אף המצריכים פרקי זמן ארוכים יותר וכפי שכבר הבנו למשך זמן הניתוח יש השלכה ישירה על המחיר שכן עלות חדר הניתוח תלויה בזמן הניתוח בפועל. ככל שהניתוח ארוך יותר התשלום עבור הצוות, חדר הניתוח והרופא המנתח גדל ומכאן שהסכום הכללי של הניתוח עולה.

כמה עולה ניתוח אף?  


השתתפות קופות חולים בעלות הניתוח

כל ארבעת קופות החולים (מכבי, כללית, מאוחדת ולאומית) בתנאים מסויימים מממנות ניתוח אף רפואי שעל הדרך מטפל בבעיה קוסמטית. ישנן שתי קופות חולים בולטות, האחת היא קופת חולים כללית והיא עשויה לממן לכם את הניתוח בתנאי שיש לכם ביטוח מסוג “פלאטינום” ואתם חברים בו שנה שלמה לפחות (תקופת המתנה זו נקראת בעולם הביטוח אכשרה והיא חשובה מפני שכל אחד יכול לעבור קופת חולים רק בשביל הניתוח ואחר כך לחזור לקופה הישנה, “קומבינה” ישראלית ידועה שנמנעה מטעמים ברורים) וקופת חולים מאוחדת לבעלי מאוחדת “שיא” הזקוקים לשלושה חודשי אכשרה בלבד.

ניתוח אף למטרות קוסמטיות אינו נמצא בסל של משרד הבריאות אולם במצבים בהם הניתוח מבוצע למטרות שאינן קוסמטיות כמו לדוגמא בניתוח למחיצת האף הדרוש לתיקון בעיות נשימה, כן תוכלו לקבל מימון מלא או כמעט מלא של קופות החולים ואין זה משנה לאיזה קופת חולים אתם שייכים (גם קופת חולים מכבי מסבסדת ניתוחי אף אם יש לכם מגן כסף, מגן זהב או מכבי שלי), מקרים נוספים בהם הניתוח יהיה חינם או כמעט בחינם הם לאחר פציעה או מום באף מלידה, ישנם מקרים נוספים וחשוב שתבררו את זה כאן, הרופאים והמרפאות אליהם אנו מקשרים עובדים עם מרבית קופות החולים.


מידע נוסף

המאמר ״ניתוח אף מחיר״ נכתב ע״י אורי לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 28/12/2022

pointer arrow

לאף טבעי ומושלם התחילו כאן!