×

×
background image

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
הורדת הגבס- כשבוע מסיום הניתוח
זמן החלמה מהניתוח- כשבועיים
עלות- 7,000 עד 18,000 ש״ח

ההליך מתאים לנשים וגברים מעל גיל 16 שאפם אינו פרופורציונאלי לשאר הפנים בעלי בריאות תקינה וציפיות ריאליות מהניתוח.

ניתוח אף

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
הורדת הגבס- כשבוע מסיום הניתוח
זמן החלמה מהניתוח- כשבועיים
עלות- 7,000 עד 18,000 ש״ח

ההליך מתאים לנשים וגברים מעל גיל 16 שאפם אינו פרופורציונאלי לשאר הפנים בעלי בריאות תקינה וציפיות ריאליות מהניתוח.

אם אתם שוקלים לעבור ניתוח אף (Rhinoplasty) הרי שאתם נמצאים במקום הנכון. לפניכם מדריך מלא ומפורט בכל הקשור לעיצוב ושיפור מראה האף בין אם באמצעות ניתוח אף ובין אם בשיטות אחרות בהן פיסול האף ע״י הזרקה. לפניכם הסברים מפורטים החל מסוגי ניתוחי אף וטכניקות בהם מבצעים את ההליך ועד לעלות ניתוח אף (Nose Surgery). קריאת המאמרים בפורטל, תעזור לכם למצוא את ההליך המתאים ביותר עבורכם במקביל לאפשרות לקבל ייעוץ מקצועי ע״י טובי המנתחים הפלסטיים בישראל באמצעות טופס הצור קשר בו תוכלו לקבל גם הצעת מחיר לניתוח אף וגם מידע נוסף שישלים לכם את התמונה המלאה בכל הקשור להליך.


ניתוח אף הלכה למעשה

בשתי השיטות בהן מבצעים ניתוחי אף (סגור ופתוח), המטופל מורדם, לרוב בהרדמה מקומית יחד עם תרופות הניתנות לטשטוש כאשר המנותח נמצא בהכרה והוא אף יכול לשוחח עם המנתח בזמן ביצוע ההליך, עד כמה שזה נשמע לא הגיוני וברוב המקרים המנותח לא יזכור דבר לאחר שהניתוח יסתיים. ישנה אפשרות נוספת לפיה הניתוח יבוצע בהרדמה כללית כך שכמובן לא יכולה להיות תקשורת בזמן הניתוח והמנותח נמצא במצב שינה.

לאחר שהמנותח מורדם, יוצר המנתח מרווח בין הסחוס שנמצא באף לבין העור והעצם וזאת על מנת שיוכל לעצב את האף לפי דרישת המטופל וכפי שסוכם במהלך פגישת הייעוץ לפני הניתוח. ההליך יכלול לעיתים שבירה של עצם האף, שיוף הגבנון, הזזת העצם באף, טיפול בסחוס וברקמות וכדומה וזאת כדי לעצב ולפסל אף שיתאים לתווי הפנים באופן האולטימטיבי ובהתאם לרצונות המנותח. לאחר סיום שלב העיצוב, ישיב המנתח את העור בחזרה למקומו ויבצע תפירה באמצעות תפרים הנמסים תוך ימים בודדים.


סוגי ניתוח נפוצים

ניתוח אף סגור - ניתוח אף סגור מבוצע ברוב רובם של המקרים ע״י ביצוע חתכים פנימיים בתוך חלל האף, הליך זה רצוי שיבוצע ע״י מנתח אף מנוסה שכן שיטת ניתוח זו קשה יותר לביצוע מאשר בניתוח אף פתוח כפי שיוסבר בהמשך, למרות שניתוח אף סגור מבוצע כבר למעלה מעשרות שנים הרי שלא כל מנתח מעדיף לבצעו וזאת בשל מורכבות השיטה והמיומנות אותה השיטה דורשת. יתרון גדול של ניתוח אף סגור הוא הנראות של הצלקות או ליתר דיוק האי נראות. בניתוח אף סגור אין צלקות הנראות לעין.

ניתוח אף פתוח - בניתוח זה מבצע המנתח הפלסטי חתכים פנימיים בתוך חלל האף אולם ההבדל בין שתי השיטות (הפתוח לסגור) היא תוספת של חתך נוסף המבוצע בבסיס האף. בניתוח אף פתוח משאירים צלקות הנראות לעין אולם במהלך הזמן הללו מטשטשות וכמעט שאינן בולטות. מבצעים ניתוח אף בשיטה הפתוחה כאשר יש נחיצות לכך ובטח שלא בכל מקרה שכן ניתוח אף פתוח נחשב למורכב יותר מאשר זה המבוצע בשיטה הסגורה.

ההבדל בין שני הניתוחים - השוני בין שני הניתוחים הוא באותו מרווח שהמנתח יוצר. במהלך ניתוח אף פתוח, העור מופרד למעשה מהאף. במהלך ניתוח אף סגור, המנתח יוצר מרווח קטן ביותר והעבודה של פיסול האף מבוצעת באמצעות כלי ניתוח מיוחדים המאפשרים לו לעבוד ברווח הקטן אותו הוא יצר. בשתי השיטות האזור מקובע באמצעות גבס שמוסר כשבוע לאחר הניתוח וזאת כדי למנוע תזוזה של העצם לריפוי מהיר ככל הניתן ולאיחוי של העצם שנשברה במהלך הניתוח (אם בוצעה שבירת עצם).


ניתוח אף שאלות ותשובות

ש. מה מתקנים בניתוח אף?

ת. המבנים אותם משנים ומשפרים בניתוח אף הם: הסחוס של האף (של הציר, קצה האף והחלק האחורי), הסחוס של מחיצת האף (המבנה המחלק את שני חלקי האף הקשור לזרימה ולמעבר האוויר בנחיריים), הסחוס בחלק האחורי של האף, עצמות האף כולל המחיצה והלסת העליונה בניתוח מחיצה באף, קוֹנְכִית האף, רירית האף, העור ורירית האף (משנים אותם לתיקון ולשיפור, כאשר משלבים הבעות תווי הפנים ביחס לתנועות האף).

ש. איזה סיכונים וסיבוכים עלולים להופיע לאחר ניתוח אף?

ת. שינוי מבנה האף, בעיות נשימה, סימטריות אף לא תקינה, שינוי צבע, סיבוכי הרדמה, דימומים, המטומה, זיהומים, קלואידים, פגיעה עצבית, חוסר תחושה זמני באף, תגובה לא טובה לתרופות, סרומה, ריפוי איטי, נפיחויות, צלקות נראות.

ש. מתי אפשר לעבור ניתוח אף?

ת. התהוות מבנה האף מגיעה לסיומה המלא לאחר גיל הנעורים שזהו הזמן בו ניתן לאבחן בעיה אסתטית ולבצע תיקון, לרוב מדובר על סביבות גיל 15, יש להמתין לפחות עד למצב בו האף השלים כ- 90% מהתפתחותו, חייבים להשלים את תהליך ההִתְגָּרְמוּת של העצמות בפנים, בדרך כלל בגיל 15 עד 17 שנים.

ש. האם יופיעו צלקות לאחר ניתוח אף?

ת. צלקות לאחר הניתוח הן לכל החיים אבל אל חשש, הצלקות מטשטשות עם הזמן, לרוב הצלקות הן בתוך האף ולכן הן בלתי נראות. בניתוח אף פתוח תהיה צלקת קטנה על בסיס האף בין הנחיריים, בצלקת זו בדרך כלל לא מבחינים אם השיטה מבוצעת היטב.


6 השלבים ליצירת אף מושלם

ניתוח אף מבוצע לרוב בכדי לתקן ולשפר פגמים אסתטיים באף, ניתוחי אף הם מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בארץ ובעולם ומאחר והאף הוא האיבר שבולט הכי הרבה בפנים, השפעתו על המראה הכללי הוא עצום. לפניכם ששת השלבים לקבלת אף מושלם בדיוק כפי שחלמתם עליו. עוד תוכלו למצוא במאמר הסבר על מגוון ניתוחי האף שקיימים בהם ניתוח להקטנת האף, ניתוח להגדלת אף, ניתוחי אף חוזרים וגם ניתוח אף ללא ניתוח.

קראו על השיטות השונות בהן מבצעים ניתוח אף ועל ששת השלבים בדרך לאף מושלם


ניתוח אף - החלמה, סיכונים וצלקות מהניתוח

מיהם המועמדים האידיאליים לניתוח? מי לא מתאים לעבור את הפרוצדורה? כמה זמן אורכת ההחלמה מהניתוח? טיפים להחלמה מהירה, סיבוכים וסיכונים בניתוח. איזה צלקות נשארות לאחר הניתוח? פגישת ההיכרות עם המנתח הפלסטי ומה חשוב לשאול אותו וגם על חשיפה לשמש, האם מותר או אסור?

לכניסה למאמר בנושא סיכונים, סיבוכים, החלמה וצלקות לאחר ניתוח אף


האם אתם מועמדים מתאימים לניתוח אף?

ניתוח אף צועד בגאון בראש רשימת הניתוחים המבוקשים אצל בני הנוער ויחד עם הליך הסרת שיער הוא הפרוצדורה המבוקשת ביותר בענף הרפואה האסתטית. אם אתם אינכם מרוצים מצורת האף שלכם אתם יכולים להיות מועמדים מתאימים לניתוח אף. ניתוח אף מפסל ומעצב את צורת האף בין אם מדובר בפגמים אסתטיים שקיימים מלידה, חבלה, או שינויים שחלו במהלך שנות ההתבגרות. ניתוח אף מקנה פרופורציה וצורה חדשה לאף יחד עם התאמה לתווי הפנים.

קראו עוד על התאמה להליך

ניתוח אף  


עלות ניתוח אף

המאמר שלפניכם מתאר את המרכיבים המשמעותיים בקביעת מחירו של ניתוח אף. כמובן ששיטת הניתוח בה יבוצע ההליך יכולה להשפיע על המחיר. אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר מבחינת המחיר הוא המנתח שיבצע את ההליך. מומלץ לשים לב לכל המרכיבים המשפיעים על מחיר ניתוח אף שכן חסכון באחד מהם יכול להשפיע על כל הניתוח עצמו. הידעתם שחלק מקופות החולים משתתפות במימון הניתוח? קראו מתי הניתוח לא יעלה לכם בכלל כסף ואיך תוכלו לחסוך אלפי שקלים במחיר.

לקריאת המאמר המלא על מחיר ניתוח אף


הכנות לקראת ניתוח אף

הכנות לפני ניתוח אף מחייבות היערכות מוקדמת, מומלץ כי לאחר פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי ולאחר קביעת המועד לניתוח, תקבלו מהרופא המנתח הוראות לפני ניתוח אף, פרט להוראות אלו מוגשות לכם רשימת מטלות באם תמלאו אותן, תרגישו שביצעתם את כל ההכנות הנדרשות ולא פספסתם כלום.

לכניסה לרשימת המטלות אותה יש לבצע לפני ניתוח אף


שאלות ותשובות בנושא ניתוח אף

מה ניתן לשפר בניתוח אף? האם מומלץ לעבור הדמיה ממוחשבת במהלך פגישת הייעוץ? האם הניתוח כואב? כמה זמן אורך ניתוח אף והאם לאחר ניתוח אף נשארות צלקות? שאלות אלו ואחרות מקבלות מענה מלא במאמר שלפניכם.

לכניסה למאמר שאלות ותשובות על ניתוח אף


ניתוח אף ללא ניתוח

טכניקה חדשה אותה התחילו ליישם מומחים ברפואה אסתטית ומנתחים פלסטיים היא טיפול בשקעים באזור האף המחליפים ניתוח אף או פיסול אף. פרוצדורה זו אינה מתאימה לכל מי שסובל מפגמים אסתטיים באף אולם ישנם כאלו שדווקא כן יכולים ליהנות ממנה. ביצוע ההליך נעשה ע״י הזרקת חומרי מילוי ולרוב מדובר על חומר מילוי זמני בשם רדיאס.

לקריאת המאמר המלא ניתוח אף ללא ניתוח ועל תיקון פגמים באף באמצעות הזרקה

הערות חשובות!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר הרי מרשק - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר ניתוח אף תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים מהניתוח תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים. ניתוח אף חשוב לעבור רק אצל מומחה אף אוזן גרון או ע״י מנתח פלסטי החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, לא מומלץ להתייחס להדמיות מחשב שמנבאות כיצד האף שלך יראה לאחר ההליך, זה יוצר ציפיות לא ראליות מהניתוח.

הערות חשובות!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר הרי מרשק - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר ניתוח אף תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים מהניתוח תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים. ניתוח אף חשוב לעבור רק אצל מומחה אף אוזן גרון או ע״י מנתח פלסטי החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, לא מומלץ להתייחס להדמיות מחשב שמנבאות כיצד האף שלך יראה לאחר ההליך, זה יוצר ציפיות לא ראליות מהניתוח.


מידע נוסף

המאמר ״ניתוח אף״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 30/05/2023

pointer arrow

לאף טבעי ומושלם התחילו כאן!