×

×
background image

משך ההליך- עד 40 דקות לטיפול
מספר טיפולים- סדרה של 6 טיפולים
זמן החלמה- מהיר ביותר
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

ההליך מתאים בעיקר לנשים שזקוקות לטיפול בצלוליטיס, המסת שומן, נשירת שיער והחייאה וחידוש עור הפנים.

מזותרפיה

משך ההליך- עד 40 דקות לטיפול
מספר טיפולים- סדרה של 6 טיפולים
זמן החלמה- מהיר ביותר
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

ההליך מתאים בעיקר לנשים שזקוקות לטיפול בצלוליטיס, המסת שומן, נשירת שיער והחייאה וחידוש עור הפנים.

מזותרפיה (מיזותרפיה) היא טכניקה הממוקדת במיצוק הגוף באופן מקומי המבוססת על הזרקות של חומרים הומאופתיים, “קוקטייל” בהזמנה אישית שנרקח מתמציות טבעיות. סדרת מיקרו-זריקות מקוקטייל שמורכב בדרך כלל מחומצת אמינו (פפטידים), מינרלים, חומצה היאלורונית, סיליציום, אנטי-אוקסידנטים (חומצה טריפרולית) תרופות וויטמינים (ויטמין C, רסברטאטרול) אל המזו-דרמיס או לשכבה האמצעית של העור (שכבת השומן ורקמות החיבור), כשהמטרה היא הבראת המקום או תיקון האזור במקום ספציפי בגוף.

מזותרפיה מבוצעת ע״י הזרקות לתוך הדרמיס או ע״י רולר מחטים במטרה להמיס את השומן שהצטבר ו/או לחידוש והצערת העור. טיפול מזותרפיה ממריץ את מחזור הדם והלימפה, ומסייע בסילוק נוזלים ורעלים. את התהליך ניתן לבצע על כל אזור בגוף למעט חזה, בטן ושוקיים. הטיפול מתאים גם לצלוליטיס שכן הוא מאיץ את זרימת הדם ומחזק את הרקמות וגם לחידוש והחייאת עור הפנים, הצוואר, המחשוף וגב כף היד.


מזותרפיה כללי

שיטת המזותרפיה הומצאה על ידי ד”ר מישל פיסטור, שגילה כי החדרה או הזרקת תרופה במינונים מינימאליים מילימטרים מתחת לעור, תתרכז, ולאחר מכן תתפשט לאזורים עמוקים יותר היכן ששוכנת הבעיה. טכניקה זו מבוצעת בהצלחה במספר ענפים ברפואה, כמו ברפואה האסתטית, דרמטולוגיה, טראומטולוגיה ועוד. התגלה, כי כאשר מזריקים כמויות קטנות של קוקטייל למזו-דרמיס, זרימת הדם מתגברת באזור המטופל, משפרת את הניקוז הלימפתי, ממיסה מאגרי שומן מיותרים ומשקמת את רקמת החיבור שממצקת את העור. בשנות השמונים האקדמיה הצרפתית לרפואה הכירה במזותרפיה כחלק מהרפואה המסורתית, ומאז מאות רופאים מומחים בכל מדינה משתמשים בהליך למטרות שונות ברפואה.


יתרונות ההליך

משתמשים במזותרפיה בכדי להחיות מחדש ולסלק רעלים בבלוטות (מהבלוטות שמעל לכליות, לבלוטת התריס ולשחלה). בדרך כלל תבחינו בשיפור לאחר 24 השעות מהמפגש הראשון, ובמקרים רבים ברגעים הראשונים לאחר הזרקת המינון הרצוי. השיפור שמושג, יכול להימשך שבועות ואף חודשים עד לפני שמתחילים בטיפול נוסף ובמידת הצורך. אחד היתרונות המעניינים שנצפו בטיפולי מזותרפיה הוא השיפור הקוֹגְנִיטִיבִי (ההכרתי) של המטופל.

אחד השימושים העיקריים במזותרפיה הוא הטיפול בתנאים רפואיים כמו כאב ועייפות, היות וחומרי המזותרפיה מועברים מתחת לעור, מה שמקל על ההגעה של הכמויות המזעריות של התרופות לאיברים הנגועים. כמובן גם שמקלים בכך על הסבל והכאב כאשר הזרקת התרופות נעשית בהליך מינימום פולשני (מכונה מזותרפיה ללא מחטים).

בנוסף יש לזכור כי ההליך נמצא בשימוש תכוף יותר בטיפולים לשיפור המראה האסתטי של הגוף. כשהטיפול מבוצע לצורך הפחתת כאבים, המזותרפיה משיגה תוצאות מיידיות (הפחתה משמעותית בכאב) שנמשכות שבועות או חודשים.


סיכונים ותופעות לוואי

אין לטיפול מזותרפיה סיכונים וסיבוכים משמעותיים אולם חשוב שתדעו כי במזותרפיה ישנם חומרים כימיים שונים שעלולים לגרום לאדמומיות קלה ועד לזיהומים או לתגובות אלרגיות. אין להקל ראש בסוגי החומרים המוזרקים שכן הללו מיוצרים לרוב בחו”ל ולכן חשוב לוודא שהם נקנו ממקורות אמינים.

חומר לא איכותי עלול להוות סיכון בריאותי ולכן הקשו על הרופא ובררו היטב מה בדיוק מזריקים לכם. כמוכן, בקשו מהרופא הסבר לגבי הופעת אלרגיה שעלולה להתפתח כתוצאה משימוש בתרופות מסויימות.

תופעות לוואי קלות שמופיעות כמעט אצל כל המטופלים כוללות נפיחות, דלקות, שטפי דם, כאבים וגירודים. תופעות אלו נעלמות תוך שעות בודדות ולעיתים הן חולפות לאחר יום יומיים. רוב המטופלים אינם מרגישים כאב וההרגשה שנלוות להליך מתוארת בדרך כלל היא כמו עקיצה קלה של נמלה.


מזותרפיה שאלות ותשובות

ש. איזה פעולות יש לנקוט כדי למנוע או להקטין למינימום את הסיכונים ותופעות הלוואי מההליך?

ת. יש לנקוט בכל האמצעים ההיגייניים והאנטיספטיים שדורש ההליך, היות ובגוף יש כמות גדולה של נקודות עצביות ומוטוריות וכלי דם שאין לפגוע בהם עם מחט. השימוש במינון מינימאלי של תרופות הוא שורשי, בגלל האפיונים של הרקמה העליונה, התרופה נותרת לפרק זמן ארוך והיא פעילה באזור בו היא הופקדה וזאת מבלי לעבור במחזור הדם הכללי וללא אינטראקציה עם איברים או מערכות, זו גם הסיבה שטיפול מזותרפיה משיג אפקט מקסימלי במינונים נמוכים.

 

ש. למה משמשת מזותרפיה?

ת. מזותרפיה משמשת בעיקר לארבעה יעדים עיקריים: לטיפול בצלוליטיס ולהמסת שומן ממוקם, לטיפול בנשירת שיער תוך הזרקת החומרים לקרקפת, לחידוש עור פנים (מזותרפיה לפנים) ולטיפול באזורים נבחרים אחרים כמו גב כף היד (בעיקר אצל נשים מבוגרות) ואזור הצוואר והמחשוף. צלוליטיס למשל, הוא תולדה של שומן שטחי שנצבר, ובגינו העור מקבל צורה של חרירים קטנים, נשים רבות הסובלות מצלוליטיס יכולות לראות בטיפול זה פתרון לבעיה, תלוי כמובן בחומרת המצב ודרגת הצלוליטיס. ההליך לטיפול בצלוליטיס משיג מראה חיצוני של עור חלק יותר וזאת ללא כל הורדה במשקל כפי שנהוג בטעות לחשוב.

 

ש. האם הדקירות בטיפול מיזותרפיה כואבות?

ת. לא. את ההזרקות מבצעים בעזרת מחטים בעלי קוטר ואורך ממוזער ומוקטן, ובדרך כלל אין כאב מפאת העובדה שהם מאוד שטחיים. אופי הדקירות והכאב שעשוי להתלוות להליך משתנה גם בהתאם לאביזר באמצעותו מחדירים לעור את החומרים, לדוגמא, רולר מחטים (דרמה רולר) פחות כואב מאשר דקירות באמצעות מזרק או אקדח מזותרפיה. בכל מקרה, מיומנות הרופא היא ללא ספק מה שתיקבע את עוצמת הכאב בביצוע ההליך.

מזותרפיה    

ש. האם קיימות אזהרות לפני או אחרי ההליך?

ת. לפני טיפול מזותרפיה בצלוליטיס אין להסיר שיער ברגליים, שכן פעולת ההסרה גורמת לאדמומיות באזור והעור הופך לפגיע יותר. אין למרוח קרמים שגורמים לעור להפוך לחלק מאחר והמחט עלולה לגרום לחתכים. לאחר טיפולי מזותרפיה מומלץ שלא להיכנס למקומות לחים כמו סאונה למשל ולא להיחשף לקרני השמש.

 

ש. לכמה טיפולים אדרש בכדי להגיע לתוצאה טובה?

ת. מספר הטיפולים תלוי כמובן בפתולוגיה שבה מטפלים, באופן כללי, כאשר מבצעים טיפול נגד כאבים מספיקים בין 4 ל- 6 טיפולים בהפרשים של שבוע האחד מהשני. במקרה מיוחד של צלוליטיס יידרשו כ- 6 טיפולים בהפרש של שבוע ו-10 טיפולי מעקב כל 5 חודשים. בטיפולים לחידוש עור תזדקקו לרוב לסדרה של 6 מפגשי מיזותרפיה.

 

ש. על איזה חומרים ממליצים טובי הרופאים לצרכי טיפול אנטי אייג׳ינג?

ת. באופן עקרוני אין המלצה גורפת לגבי קוקטייל כזה או אחר אולם נוכל לציין מספר סדרות חומרים שמקובל להזריק בישראל בהם רסטילן סקינבוסטרס, RRS להחייאה ולשיפור מיידי של מרקם העור ועידוד יצירת הקולגן (Hyalift Proactive), לטיפול נגד הזדקנות העור, כולל נזקי שמש, כתמים אצל מעשנים וכדומה (RRS ha injectable), סדרת מוצרי פילורגה שגורמת לייצור רקמת עור בריאה יותר. דרמהיל Dermaheal שמכילה פרט לחומרים שמזינים את העור, פפטידים ביומימטיים.

 

ש. מהם אותם פפטידים מפורסמים שנהוג להזריק בטיפולי מזותרפיה?

ת. פפטידים הם חלקיקי חלבון שמיצרים במעבדות אשר מחקים את פעולת האותות שיש להם השפעה על התקשורת הבין תאית ועל תהליכי הייצור שנמצא בתוכם. ככל שהעור שלנו מזדקן, הוא מאבד מהיכולות לחדש את עצמו ולייצר קולגן ואלסטין שאחראים בין השאר על הברק וגמישות העור. היום, זה כבר לא סוד, וכל רופא מתחיל יודע שעל מנת שנוכל לתת בוסט רציני בטיפול אנטי אייג’ינג אמיתי, צריך לגרום לעור לייצר בעצמו את הקולגן והאלסטין שדרושים להתחדשותו ולא רק להזין את החומרים הללו באופן מלאכותי. מאחר והפפטידים הביומימטיים מחקים אותות טבעיים בגוף, אפשר ״להערים״ עליהם כדי שהם יגרמו לייצור של כל אותם חומרים שנמצאים בעור בצורה עצמית, הכוונה היא שהעור בסופו של יום, ייצר לבד קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית שממצקים ונותנים לחות וברק לפנים.

 

ש. במקרה שסובלים ממחלות (לחץ דם, סוכרת, כולסטרול….) האם אפשר לבצע את התהליך?

ת. בהחלט כן, אולם עם סייג קטן והכרחי שמצריך בדיקה מקדמית של האפשרויות הפתולוגיות ושימוש בתרופות המתאימות ביותר לטיפול בתופעה ממנה אתם סובלים.

 

ש. האם ההליך יכול להתאים גם לנשים בהיריון?

ת. ישנן הרבה מאוד תרופות שעלולות להזיק לעובר, לכן, רופא מנוסה יודע ומכיר איזה תרופות ניתן להזריק. בכל מקרה, הנטייה היא להשתמש בתרופות הוֹמֵאוֹפַּתְיָות שכן הן לא גורמות לתופעות לוואי במקרה של היריון.

 

ש. במקרה של צלוליטיס האם קיים “אפקט הבומרנג”?

ת. המשמעות של אפקט הבומרנג הוא שלאחר הטיפול, ולאחר שהושגה התוצאה, חולפת תקופת זמן מסוימת והצלוליט חוזר. כאשר מטפלים בצלוליט עם תרופות מתאימות, התופעה אינה נוטה לחזור. גורמים הורמונאליים אישיים, הרגלי חיים, תזונה לקויה מצד המטופל, עלולה לתרום לפגיעה בתוצאות הטיפול.

 

ש. במידה ואטפל בהעלמת צלוליטיס האם ארד גם במשקל?

ת. לא בהכרח, המשקל הכללי הוא סך כל המבנים בגוף האדם. ככל שיש יותר שומן שוקלים יותר. לטיפול בצלוליטיס שלוש מטרות: שיפור מראה העור (“קליפת תפוז”), המרצת מחזור הדם באזור המטופל וניקוז לימפתי שמנקה את אצירת מוצרי הפסולת ואשר מפחית את נפח האזור המטופל (בטן, ירכיים,ישבן,אגן וכדומה) כאשר ה”שומן” המצטבר בקשריות הצלוליטיס הוא שונה באיכויות שלו מסוגים אחרים של שומן מצטבר.

 

ש. כמה עולה טיפול מזותרפיה?

ת. מחירו של ההליך תלוי בפטולוגיה ממנה סובלים ו/או סוג ואופי הטיפול אותו אתם אמורים לעבור, מחירים של טיפולי מזותרפיה לפנים יעלו בדרך כלל כ- 2,000 עד 4,000 ש”ח לסדרת טיפולים. מחירים של טיפולים למטרות אחרות בהן העלמת צלוליטיס, המסת שומן וכדומה הם כפונקציה של האזורים בהם מטפלים ומחירם ינוע בין 3,000 ש”ח ועד ל- 5,000 ש”ח לסדרת טיפולים ארוכה. המחיר כמובן תלוי גם ברופא המטפל ובמוניטין אותו הוא צבר לאורך השנים ובסוג החומרים אותו המומחה יזריק או יחדיר לעור בהליך.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלה לרשת הדרמטולוג בלייר קרנסון - רופא מומחה שחבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. לאחר טיפולי המזותרפיה הראשונים קשה מאוד להבחין בתוצאות אולם לאחר סדרת טיפולים התוצאה המתקבלת היא נהדרת ולכן חשוב להמתין עד לסיום הטיפולים.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלה לרשת הדרמטולוג בלייר קרנסון - רופא מומחה שחבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. לאחר טיפולי המזותרפיה הראשונים קשה מאוד להבחין בתוצאות אולם לאחר סדרת טיפולים התוצאה המתקבלת היא נהדרת ולכן חשוב להמתין עד לסיום הטיפולים.


מידע נוסף

המאמר ״טיפולי מזותרפיה להצערת עור הפנים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף