×

×
background image

משך הטיפול בגל הלם - כחצי שעה
מספר טיפולים - 2 - 10
זמן החלמה - לרוב אין
תוצאות - לטווח הקצר בינוני

העלמת צלוליט בגלי הלם תתאים לנשים מעל גיל 20, להן מראה גומתי של העור (קליפת תפוז) בעיקר מסביב לירכיים, מפרקי הירכיים ואזור הישבן.

טיפול בגלי הלם לצלוליט

משך הטיפול בגל הלם - כחצי שעה
מספר טיפולים - 2 - 10
זמן החלמה - לרוב אין
תוצאות - לטווח הקצר בינוני

העלמת צלוליט בגלי הלם תתאים לנשים מעל גיל 20, להן מראה גומתי של העור (קליפת תפוז) בעיקר מסביב לירכיים, מפרקי הירכיים ואזור הישבן.

גלים הלם (המכונים גם גלי קול, גלי לחץ או גלים אקוסטיים) הוכחו כממריצים תהליכים מטבוליים ומשפרים את גמישות רקמות החיבור. תכונות אלה הפכו אותם לפופולריים במיוחד בתחום הרפואה האסתטית והם נמצאים בשימוש בטיפול בצלוליט, הפחתת שומן ועיצוב הגוף. השימוש בגל הלם ממוקד ורדיאלי (AWT™) לטיפול בצלוליט משווק על ידי Storz Medical בבריטניה באמצעות מכשיר ה- Lipotripsy™, אך קיימים גם מכשירים אחרים.

במהלך הטיפול, אנרגיה אקוסטית מועברת לאזור הטיפול באופן ממוקד. אנרגיה זו יוצרת חום ומעוררת את פירוק השומן (אשר מעובד לאחר מכן על ידי הגוף), ניקוז לימפתי והיווצרות קולגן חדש לשיפור גוון העור ומוצקותו.

אחד היתרונות של טיפול בגלי הלם הוא העובדה שאין למעשה זמן החלמה או התאוששות ובדרך כלל ניתן לחזור לפעילות מיד לאחריו. לקבלת תוצאות מיטביות, מומלץ לבצע סדרה של שניים עד עשרה טיפולים, בהתאם למצב המטופל.

מכשיר נוסף המשמש לטיפול נקרא ״פרו שוק אייס״ מבית PromoItalia. מכשיר זה משלב טיפול בגלי הלם SHOCK-therapy™ עם הליך קריוליפוליזה או הקפאת שומן, באמצעות ICE-Lipolysis™. מדובר בשיטת טיפול חדשנית לעיצוב מחדש של הגוף, כמו גם להפחתת עודפי השומן ומראה הצלוליט.

טיפ מנצח

בגלל שיש מספר טכניקות לטיפול בצלוליט ומגוון מכשירים שונים להעלמת התופעה, חשוב להתייעץ עם מכון או מרפאה שמסוגלים להציע לפחות שלוש אפשרויות טיפול שונות. אנחנו מקשרים למכונים ומרפאות שיכולות לתת מספר אופציות, תוכלו למצוא את המכונים הללו ע״י מילוי טופס קצר.


מה זה צלוליט ומדוע הוא מטריד כל כך?

בין 85% ל- 95% (תלוי בדיווחים) מהנשים הבוגרות יסבלו מצלוליט, ללא קשר למשקלן או גודלן. ישנם מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על אופי הצלוליט, כולל תזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית, התייבשות, שינויים הורמונליים ועובי, גוון וצבע העור. צלוליט שכיח יותר בקרב אנשים שמשקלם אינם יציב, כלומר שעולים ויורדים במשקל שוב ושוב. הסיבה לכך היא שככל שהעור נמתח ואז הופך רפוי וחוזר חלילה, קשה יותר לשמר את הגמישות והחלקות הטבעית שלו, כך שהרקמות הופכות לרפות כמו בלון שמנפחים שוב. צלוליט אינו אלא הצטברות שומן מתחת לעור, אך יש לו מראה גבשושי מכיוון שהשומן היושב ממש מתחת לפני העור נדחף דרך רקמת החיבור העוטפת אותו, מה שמעניק את המראה המחוספס והגלי.

טיפולים מסורתיים לצלוליט, כמו קרמים, צחצוח גוף ושאיבת שומן אינם בדרך כלל יעילים במיוחד לטיפול בצלוליט. הסיבה לכך היא שקרמים וצחצוח גוף מכוונים רק לשכבות העור השטחיות ולמראה הצלוליט והם אינם חודרים אל תוך הרקמה העמוקה כדי לכוון אותה נכון. יתרה מכך, שאיבת שומן יכולה למעשה להחמיר את הצלוליט על ידי יצירת יותר שקעים וגומות על פני העור.

גלים הלם שימשו ברפואה לטיפול באבנים בכליות או בדרכי השתן בגלל השפעתם המכנית, הודות לה הצליחו לפרק את האבנים. מכשירי טיפול אלה המכונים ליטוטריפטרים, היו פרי עבודתו החלוצית של ד”ר קארל סטורז וחברת סטורז מדיקל בשנות השבעים של המאה הקודמת. מחקרים אחרונים חשפו כי גלי הלם מייצרים גם השפעות ביולוגיות, כמו גם מכניות, ועשויים לעורר תהליכים מטבוליים ולשפר את גמישות רקמות החיבור לשימוש קוסמטי.

טיפ מנצח

בגלל שיש מספר טכניקות לטיפול בצלוליט ומגוון מכשירים שונים להעלמת התופעה, חשוב להתייעץ עם מכון או מרפאה שמסוגלים להציע לפחות שלוש אפשרויות טיפול שונות. אנחנו מקשרים למכונים ומרפאות שיכולות לתת מספר אופציות, תוכלו למצוא את המכונים הללו ע״י מילוי טופס קצר.


סוגי הטיפול בגלי הלם

השימוש בגלי הלם ממוקדים ורדיאליים (AWT™) לטיפול בצלוליט מבוצע באמצעות מגוון מכשירים בהם מכשיר בשם Lipotripsy™. השם נגזר מהשימוש במונח ‘ליפו’ שפירושו ‘שומן’ והמילה היוונית ‘משולשת’ שפירושה ‘כתוש’ - בדומה לריסוק האבנים של ליטוגרפיה.

מדובר בטיפול לא פולשני לצלוליט שעובד בצורה דומה לטיפולים להידוק עור הפנים, בכך שהאנרגיה האקוסטית הממוקדת מועברת לאזור הטיפול, יוצרת חום באזור זה בגוף, ומגרה תגובת ריפוי. תגובת הריפוי “בונה” מחדש ביעילות את מטריצת העור, משפרת את הטון והמרקם ומחליקה גומות קולגן. ההליך שימש ברפואת ספורט ובפיזיותרפיה לתיקון שרירים קרועים ולשיפור הכאב במשך מספר שנים ורק לאחרונה פותח מחדש לשימוש קוסמטי, עם תוצאות מעולות לטענת היצרנים. מכשירים אחרים זמינים ומשווקים לשוק בקליניקות וגם לשימוש ביתי.


כיצד הטיפול בגלי הלם עובד?

בטיפול בגל הלם ניתן להשתמש לצלוליט ולעיצוב מחדש של הגוף, אם כי לידית הטיפול יש גם מוליך לשימוש עבור הפנים (עבור טיפול למשל בסנטר כפול). גלי ההלם ממריצים את פירוק תאי השומן (תהליך המכונה ליפוליזה) גורמים לייצור קולגן חדש וניקוז לימפתי. קצה הידית הטיפולית מועבר על אזור הטיפול וגלי קול מועברים דרך העור בעוצמות שונות, לרבות גלים רדיאליים, מוקרנים או גלי אנרגיה ממוקדים. ניתן לעשות שימוש במוליכים שונים בהתאם לסוג האנרגיה האקוסטית המועברת.

פעולה זו מייצרת הצטברות של אנרגיית חום בתאי השומן וגדילי הקולגן, אשר נהרסות ביעילות על ידי החום. לאחר מכן מתחיל תהליך הריפוי של הגוף, כלומר חומצות השומן ותאי השומן מועברים באופן טבעי דרך מערכת הלימפה ומופרשים על ידי הגוף. הפגיעה בגדילי הקולגן מעודדת את בנייתם מחדש וכך העור הופך חלק ומהודק יותר באזור המטופל.

מספר תהליכים מתרחשים לאחר טיפול בגלי הלם: אובדן של תאי שומן (אשר יוצאים באופן טבעי מהגוף), עידוד לייצור קולגן ואלסטין, היווצרות של רקמת חיבור מחוזקת (כך שהשומן לא יכול להחליק דרך הרקמה וליצור מראה מחוספס וגלי בחלק החיצוני של העור), שיפור באספקת הדם לרקמת החיבור כך שהעור יישאר גמיש ונטול גומות חן, ניקוז משופר במערכת הלימפה, כך שניתן יהיה לשטוף את תאי השומן ביעילות רבה יותר ולהגביר את הפעילות המטבולית, המסייעת להפחתת בצקות.

לאחר הטיפול, העור ורקמות העור הופכות לחדירות יותר, כך שניתן יהיה לשחרר את הנוזלים כמו גם הרעלים שבתאי השומן ולהפרישן ביעילות רבה יותר על ידי מערכת הלימפה. העור יהיה חלק, ללא גומות ובאמצעות הטיפול ניתן יהיה להחזיר את קווי המתאר לגוף.

טיפול בגלי הלם לצלוליט  


באילו מצבים ניתן לטפל בגל הלם?

ראשית, חשוב להזכיר כי טיפול בגלי הלם אינו מהווה תחליף לתזונה בריאה ופעילות גופנית והוא לא יסייע לירידה במשקל. עם זאת, הוא מתאים למצבורים של צלוליט ושומן בישבן, ירכיים פנימיות וחיצוניות, ברכיים, אזור הבטן והזרועות, וניתן להשתמש בו גם לעיצוב מחדש של הגוף. ניתן לראות תוצאות תוך 2-3 שבועות מהטיפול. מרבית הניסויים הקליניים שבוצעו כדי לבחון את יעילות ההליך, התמקדו בטיפול באזור הירכיים החיצוניות, ודיווחו על הפחתה זמנית במראה הצלוליט ושיפור במוצקות העור. נכון להיום אין מחקרים שמדדו הפחתה בהיקף הירך לאחר הטיפול.


מהלך טיפול בגלי הלם לטיפול בצלוליט

ההליך יתחיל בבדיקה קפדנית לגבי הסיבות לטיפול בצלוליט או בעיצוב הגוף. זהו שלב חשוב מאוד לפני שמתחילים. תיאום הציפיות חשוב כיוון שעל הרופא וגם עליכם לוודא שטיפול זה יכול לספק את מבוקשכם ואיך תרצו להיראות לאחריו. כמו כן, יש לבחון את ההיסטוריה הרפואית כדי לוודא שאין סיבות לכך שלא יהיה ניתן או מומלץ לבצע את ההליך.

תתבקשו לחתום על טופס הסכמה מדעת שפירושו שהבנתם את היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים הנלווים להליך וכן שיצולמו תמונות “לפני ואחרי” לצורך השוואה במועד מאוחר יותר. העור ינוקה קלות ממש בטרם תחילת הטיפול. לאחר מכן מועבר ראש ידית הטיפול על פני העור. ההרגשה דומה לעיסוי נמרץ, וההליך יימשך בין 30 דקות לשעה, תלוי באזור המטופל. לרוב ימליץ הרופא על שני טיפולים בשבוע ועד עשרה מפגשים להשגת תוצאות מעולות.


שאלות ותשובות על טיפול בצלוליט בגלי הלם

ש. כמה זמן אורכת ההתאוששות ונמשכת ההחלמה לאחר טיפול בגלי הלם להעלמת צלוליט?

ת. ככלל, אין זמן החלמה לאחר טיפול בגלי קול ולכן ניתן לחזור לפעילויות היומיומיות כמעט מייד. התוצאות נראות בדרך כלל בתוך 2-3 שבועות (לאחר 3-4 טיפולים), כולל תוצאות נוסופת הבאות לידי ביטוי עד שלושה חודשים לאחר הטיפול.

 

ש. מהן תופעות הלוואי והסיכונים אחרי טיפול גלי הלם?

ת. תופעות הלוואי של טיפול בגלי הלם הינן מינימליות, למרות שישנה אפשרות לתחושת אי נוחות מסוימת במהלך 24-48 השעות שלאחר הטיפול. בגלל שהטיפול מרגיש כמו עיסוי נמרץ, ייתכן שהאזור יהיה מעט רגיש או כואב, וניתן ליטול משככי כאבים ללא מרשם בעת הצורך. בנוסף, שטפי דם קלים אפשריים גם הם.

 

ש. מה מומלץ לעשות לאחר טיפול בגלי קול כדי להשיג אפקט מושלם?

ת. ישנם מספר דברים שמומלץ לעשות כדי לשפר את תוצאות הטיפול ולהבטיח שתאי השומן חוסלו כראוי, וביניהם: שתיית 2-3 ליטר מים או תה ירוק ביום, לסגל תזונה בריאה ודלה בשומן, להעמל כ-30 דקות ביום, (לא ספורט עם מאמץ גבוה, אלא פעילות מתונה, כמו הליכה קצרה). ביצוע ההנחיות הללו יסייעו להגביר את יעילות הטיפול.

 

ש. מי לא נחשב מועמד מתאים לטיפול בגלי הלם?

ת. כל עוד הנכם במצב בריאותי טוב ואינכם סובלים ממחלות עור או זיהומים פעילים באזור המטופל, אין ממש סיבות רפואיות להימנע מטיפול בגלים אקוסטיים. נשים מניקות או בהריון, בדרך כלל מומלץ להמתין עד הלידה או עד לאחר הפסקת ההנקה. אם ישנו זיהום נקודתי או מחלה שאינם מופיעים בדרך כלל, יש להודיע על כך לרופא לפני הטיפול, כיוון שאז יומלץ לדחות את ההליך. כמו כן אנשים הסובלים מגידולים או המטופלים בוורפרין או תרופות להפרעות קרישה כלשהן, הסובלים מבעיות בלחץ דם או בעלי קוצב לב אינם יתאימו להליך.

 

ש. מי רשאי לבצע טיפולים בגלי הלם?

ת. מטפלים שאינם רופאים אך הוכשרו לעבוד עם המכשיר ומיומנים כיאות יכולים לבצע טיפול בגל הלם.

לסיכום, הטיפול בגלי הלם הוא טיפול ייחודי ולא פולשני לצלוליט. הוא משתמש בגלי קול ממוקדים ורדיאליים כדי להפעיל אפקט פרפר של תהליכים, הכוללים שטיפת תאי שומן במערכת הלימפה, הגברת ייצור הקולגן ויצירת רקמת חיבור חזקה יותר. בתנאי שתשמרו על תזונה בריאה ופעילות גופנית, הטיפול מניב תוצאות לאורך זמן. מחקרים הראו כי הטיפול בטיפול בגלי הלם הנו בטוח ויעיל למצבורי שומן מקומיים והביאו לשיפור במראה הצלוליט, גוון העור ומוצקותו.

pointer arrow

העלמת הצלוליטיס ביעילות מתחילה כאן!