×

×
background image

משך ההליך- לרוב דקות ספורות
עלות- 1,200 עד 6,000 ש״ח
זמן החלמה- בדרך כלל אין
תוצאות- לטווח קצר

מתיחת עפעפיים ללא ניתוח מתאימה לבני 35 ומעלה, בעלי ציפיות ריאליות מההליך וללא עודף עור מעל העפעף (העליון או התחתון או שניהם ביחד).

הרמת עפעפיים ללא ניתוח

משך ההליך- לרוב דקות ספורות
עלות- 1,200 עד 6,000 ש״ח
זמן החלמה- בדרך כלל אין
תוצאות- לטווח קצר

מתיחת עפעפיים ללא ניתוח מתאימה לבני 35 ומעלה, בעלי ציפיות ריאליות מההליך וללא עודף עור מעל העפעף (העליון או התחתון או שניהם ביחד).

כאשר קצה העפעף מתנתק מהמקום ״ונופל״ או צונח לכיוון מטה הוא עשוי לכסות מקצת מהאישון ובכך לפגום באיכות הראייה. במקרים קשים יותר של עפעפיים נפולים רואים בקלות כי אנשים הסובלים מהתופעה מטים את הראש אחורנית ו/או מרימים את קצה העפעף באמצעות האצבע על מנת לראות היטב.

ישנם גם מקרים קלים יותר שאינם מצריכים פתרון רפואי אולם מבחינה אסתטית הם מפריעים ללקוח. במאמר שלפניכם נסקור את מגוון השיטות הקוסמטיות רפואיות להרמת עפעפיים ללא ניתוח אולם חשוב להדגיש כי כאשר הנפילה משמעותית וכאשר התפקוד של העפעפיים בעייתי חובה לפנות למומחה לרפואת עיניים (אוקולופלסטיקה) או למנתח פלסטי.

חשוב שתדעו

אפשר לבצע הרמת עפעפיים ללא ניתוח אולם התוצאה שמתקבלת בכל מגוון השיטות היא מינורית יחסית! אם העפעפיים נפולים, מומלץ להתייעץ עם מנתח פלסטי ואם הנפילה בעייתית, מומלץ ולשקול בחיוב לעבור ניתוח.

חשוב שתדעו

אפשר לבצע הרמת עפעפיים ללא ניתוח אולם התוצאה שמתקבלת בכל מגוון השיטות היא מינורית יחסית! אם העפעפיים נפולים, מומלץ להתייעץ עם מנתח פלסטי ואם הנפילה בעייתית, מומלץ ולשקול בחיוב לעבור ניתוח.


גורמים ותסמינים לעפעפיים נפולים

במרוצת הזמן, עור הפנים מדלדל ומתרופף כתוצאה מאובדן הגמישות והאלסטיות עקב בריחת קולגן ואלסטין. גם העפעפיים מושפעים מסימני הגיל כאשר השינוי שמתרחש בעיקר בעפעפיים העליונים גורם ״למראה עייף יותר״, חוסר נוחות וגם לפגיעה בבטחון העצמי.

העפעפיים מורכבים ממספר רקמות בהם עור, שרירים, בלוטות ורירית. לעפעפיים יש תפקיד מרכזי והוא הגנה תמידית על גלגל העין. עפעפיים נפולים נגרמים על רקע של מתיחה והתארכות הגיד שמחבר את השריר לעפעף (שריר שנקרא לבטור). ההתארכות של הגיד מחלישה את משיכת השריר שעל העפעף וגורמת לו לנפילה.

כאשר העין איננה נפתחת היטב ובאופן מלא היא נראית סגורה חלקית. גם רמה קלה של נפילת עפעף תורמת למראה של ״עין עייפה״ , סגורה וזקנה המהווה בעיה קוסמטית ולא רפואית שמפריעה לנשים וגברים כאחד. בנוסף, נדרש מאמץ כדי להשאיר את העין במצב פתוח, המאמץ בא לידי ביטוי בתחושת עייפות בעיניים באופן כללי וגם במהלך קריאה, צפייה בטלוויזיה, בנהיגה וכדומה.

כדי להתגבר על עפעפיים נפולות בדרך כלל אנשים מרימים את שריר הגבה ואת שרירי המצח ובכך הם תורמים לתסמינים נוספים כמו הופעת קמטוטים וקמטים במצח (תהליך שאורך זמן ולא קורה בלילה כמובן) וכאבי ראש שנלווים לפעולת ההרמה התכופה.

הרמת עפעפיים ללא ניתוח  


הרמת עפעפיים ללא ניתוח הלכה למעשה

תיקון עפעפיים נפולים דורש ברוב המקרים חיזוק של שרירי העפעפיים באמצעים שונים (לרוב ניתוח) אולם הוא גם יכול להתבצע במקרים הקלים ללא כל התערבות כירורגית. יש לציין כי התופעה שאותה אנחנו מתארים לעיל איננה קשורה כלל ועיקר לעודפי עור מעל לעין (מצב שמכונה עפעפיים נפולות מדומות) שאותם חייבים להסיר אך ורק באמצעות ניתוח עפעפיים שכן בהנחה וקיימים עודפי עור מעל העין, הסרת העודפים מבלי לחזק את שרירי העפעף לא תפתור את הבעיה.

עד לפני מספר שנים בודדות, הפתרון לעפעפיים נפולים היה כאמור ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים בלבד, הליך פולשני כירורגי המצריך תקופת החלמה, בשנים האחרונות יש יותר ויותר שיטות שאינן מצריכות ניתוח, להלן טכניקות מקובלות להרמת עפעפיים ללא ניתוח:

הרמת עפעפיים ללא ניתוח במכשיר אולטרה (Ultherapy) - מכשיר מאושר לשימוש ע״י מינהל המזון והתרופות האמריקאי ששולח גלים אולטראסוניים שחודרים לשכבות העמוקות בעור. במפגש בודד אחד ניתן להרים עפעפיים נפולים, לטשטש שקיות ושקעים מתחת לעיניים, להרים גבות ללא ניתוח ולשפר את מרקם העור. תוכלו להבחין בתוצאה לאחר כשלושה חודשים. עלות הטיפול היא סביב ה - 5,500 ש״ח.

מתיחת עפעפיים ללא ניתוח במכשיר פלקסר (Plexer) - מכשיר שעובד על אנרגיית פלזמה (Plasma) המצוייד בידית עבודה שבקצה שלה יש מחט מעוגלת שצורבת את כפל העור בעפעפיים (המחט מעבירה אנרגיה ע״י מעגלים אלקטרומגנטיים). כפל העור עובר אידוי כאשר המחט של המכשיר אינה נוגעת בכלל בעור (מקרבים את המחט עד לכדי 0.5 מילימטר). הליך קצר יחסית (10 דקות לכל עפעפף) המבוצע תחת אלחוש מקומי (מורחים משחת אמלה או עזרקאין על העור), ללא כאב שלאחריו תבחינו בנקודות קטנות וחומות על העפעף. אידוי העור ימשוך וירים למעלה את העפעף וכך יתקבל אפקט המתיחה. ההליך מבוצע בסדרת טיפולים קצרה יחסית (שניים עד שלושה מפגשים אחת לחודש) ובסיומו ניתן לחזור לשגרת חיים רגילה. מחיר הטיפול במכשיר פלקסר הוא בין 4,500 ל - 6,000 ש״ח.

הרמת עפעפיים נפולים בלייזר וללא ניתוח במכשיר אלוס פלוס (Elos plus) - מכשיר תוצרת סינרון מדיקל המשלב שתי טכנולוגיות (גלי רדיו ולייזר) שמטפלות במקביל בריפיון של העור באזור העפעפיים. האנרגיה של גלי הרדיו ואור הלייזר ממקדת אנרגיית חום לשכבת הדרמיס ומעודדת ייצור של קולגן ואלסטין. אנרגיית החום שיוצר המכשיר גורמת להתכווצות מהירה של סיבי הקולגן, וכפועל יוצא מכך לכיווץ הרקמות. בסיום ההליך ותוך מספר שבועות מתאפשרת בנייה של קולגן חדש שהכרחי לגמישות ולברק של העור. יש לעבור סדרה של טיפולים בהתאם לחומרת הנפילה כאשר מחיר כל טיפול הוא באזור ה- 900 ש״ח.

הרמת עפעפיים ללא ניתוח במכשיר אימטריקס (e-Matrix) - מכשיר אימטריקס מבית מדרשה של חברת סינרון מאושר לשימוש ע״י מינהל המזון והתרופות האמריקאי שולח גלי רדיו לאזור העפעפיים וגורם להרמת עפעפיים נפולים. ההליך מבוצע בסדרת טיפולים (לרוב ארבעה עד מקסימום שישה), ללא כאבים אולם אתם עשויים לחוות בנפיחות בעפעפיים שעוברת לאחר מספר ימים. סדרת הטיפולים במכשיר אימטריקס תעלה כ- 4,500 ש״ח.

הרמת עפעפיים ללא ניתוח במכשיר טיקסל (Tixel) - טיקסל מבוסס על חשמל שגורם לחימום מבוקר בעור ומאפשר עבודה באיזור העיניים והעפעפיים. הטיקסל מותח קלות את העפעפיים ומשפר את מרקם העור (במיוחד בעפעפיים התחתונות). באמצעות המכשיר מטפלים גם בשקעים או בשקיות מסביב לעיניים. ההליך מבוצע בסדרת טיפולים קצרה (שניים עד ארבעה מפגשים) ובסיומו ניתן לחזור לשגרת חיים רגילה. מחיר טיפול בודד הוא כ - 500 עד 700 ש״ח.

מתיחת עפעפיים באמצעות זריקות בוטוקס או דיספורט - מזריקים בוטולינום טוקסין לאזור צידי העיניים (צדעות), הרקות, למצח ולאזור הקרקפת וגורמים לליכסון ופתיחת העין, להרמת המצח, הגבות ולמתיחת העפעפיים. כדי למקסם את התוצאה מזריקים גם לאזור העדין שמתחת לעיניים. הטיפול באמצעות התרופה הוא מהיר, תוך 20 דקות ואתם בחוץ, התוצאות נשמרות על פני 3 עד 4 חודשים. מחיר הרמת עפעפיים ללא ניתוח באמצעות הזרקות יופי היא בין 600 ל - 1,400 ש״ח.

pointer arrow

לעפעפיים מורמות ומתוחות התחילו כאן!