×

×
background image

משך ההליך- כשעה ובהתאם לאזור
מספר טיפולים- 5 - 10
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לטווח הקצר בינוני

יתאימו להליך בעיקר נשים מעל גיל העשרה, בעלות ציפיות ריאליות הסובלות מהיקפים הגדלים במשך הזמן.

הצרת היקפים

משך ההליך- כשעה ובהתאם לאזור
מספר טיפולים- 5 - 10
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לטווח הקצר בינוני

יתאימו להליך בעיקר נשים מעל גיל העשרה, בעלות ציפיות ריאליות הסובלות מהיקפים הגדלים במשך הזמן.

המלצה חשובה

אין פתרון קסם! ניתן להשיג תוצאות איכותיות אולם זה דורש זמן והתמדה, יש לעבור סדרת טיפולים לאחריה רובכם תראו דקיקים וחטובים! בעיקר היינו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת האזורים הבעיתיים בהליך שמכונה הצרת היקפים בקור.


מי זקוק לטיפול הצרת היקפים?

כל אדם שסובל מהתרחבות מידות הגוף כתוצאה מהשמנה עשוי להתאים להצרת היקפים. היקפים בעיתיים לרוב עוברים בירושה והם מופיעים בדרך כלל כתוצאה מגנטיקה מסוימת. הצרת היקפים מבוצעת במקומות שונים בגוף אולם האזורים העיקריים בהם מתעוררת הבעיה הם אזור הבטן, הישבן והמותניים.

עיקר הסובלים מהיקפים גדולים הן נשים בשנות העשרה. רוב רובן של הנשים סובלות מבעיית היקפים בדרגות שונות ומספרן נאמד בלא פחות מ - 70%! היקפים גדלים אצל כל אחד ואחת בצורה שונה ובקצב שונה, וכאשר לא מטפלים בהם בזמן, התופעה עלולה להתפתח ולהתרחב. דיאטות ופעילות גופנית תמיד מומלצת אולם לעצלנים שבינינו ישנם פתרונות טובים שנועדו לטפל בתופעה, שיותר ויותר אנשים נאלצים לחוות אותה.

המלצה חשובה

אין פתרון קסם! ניתן להשיג תוצאות איכותיות אולם זה דורש זמן והתמדה, יש לעבור סדרת טיפולים לאחריה רובכם תראו דקיקים וחטובים! בעיקר היינו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת האזורים הבעיתיים בהליך שמכונה הצרת היקפים בקור.


שיטות ומכשירים נגד היקפים

קיימות מספר שיטות לטיפול בהיקפים. רוב רובן של הטכנולוגיות יעילות מאוד ומבוצעות בהצלחה לצד תופעות לוואי מינוריות. כמעט בכל שיטות הטיפול צריך לבצע טיפולי הצרת היקפים אחת לתקופה כדי לשמר את התוצאה המושגת לאחר סדרת טיפולים. להלן מכשירים נפוצים הקיימים בישראל בהם משתמשים לביצוע הצרת היקפים, השתדלנו לתת סקירה תמציתית על כולם:

המלצה חשובה

אין פתרון קסם! ניתן להשיג תוצאות איכותיות אולם זה דורש זמן והתמדה, יש לעבור סדרת טיפולים לאחריה רובכם תראו דקיקים וחטובים! בעיקר היינו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת האזורים הבעיתיים בהליך שמכונה הצרת היקפים בקור.


הצרת היקפים Vela Smootth

מכשיר ה- Vela Smootth פועל על עקרון של חימום ומסאג׳ גם יחד, מבצעים חימום באמצעות קרן אור וגלי רדיו או וואקום שנעשה בצורת מסאג׳ באמצעות מכשיר ידני ששואב מקפלי העור וגורם לדחיסת שכבת השומן. הטיפול במכשיר מחייב פיקוח רפואי ויש לחזור על הטיפול בהיקפים אחת למספר חודשים.

עוד על שימוש בטכנולוגיית Elos ועל מכשיר vela smootth


הצרת היקפים בטריאקטיב

מכשיר לייזר ומסאג׳ שמשלב אנרגיית לייזר בעוצמה נמוכה שמגביר את קצב מחזור הדם בשילוב מסאג׳ עם ידית המכשיר. תוצאות הטיפול בשיטת טריאקטיב נמשכות לזמן קצר יחסית המחייב חזרה על ההליך אחת לחודש. מספר הטיפולים שיש לבצע עם המכשיר בכדי לקבל תוצאות אפקטיביות נע סביב סדרת טיפולים של 10 מפגשים.


אקסנט (Accsent)

האקסנט גורם לחיזוק הממבראנה הפיברוטית באמצעות גלי רדיו שגורמים לייצור של קולגן, המחדש ומחזק את מבנה העור, כתוצאה מכך מתקבל שיפור ניכר בהיקפים. כמו כן תוצאות הטיפול נשמרות זמן רב. טיפולי הצרת היקפים בשיטת אקסנט מתבצעים תחת השגחה רפואית צמודה כאשר יש לבצע מספר טיפולים הנאמד בשישה בכדי להגיע לתוצאה הרצויה. עלות הטיפול באקסנט יחסית לשאר המכשירים בהם מבצעים טיפולי הצרת היקפים היא די גבוהה כאשר מחירו של טיפול בודד יעלה כ- 500 ש”ח.


הצרת היקפים בבלה קונטור

מכשיר בלה קונטור מבוסס על טכנולוגית גלי אולטרה-סאונד. לאחר מיפוי האזור בו תבוצע הצרת ההיקפים, גורם המכשיר לפעולה שתפקידה לשחרר את השומן הלכוד בתא. השומן, בדומה לשיטות טיפול אחרות בהן מבצעים הצרת היקפים, מתנקה דרך מערכת הלימפה ומשם מחוץ לגוף. שימוש בבלה קונטור גורם להפיכת השומן האגור בתאים לזמינים לשימוש בתהליך חילוף החומרים בגוף, עובדה הגורמת לכך שבעת פעילות ספורטיבית תהיה עליה ביכולת הגוף לשרוף שומנים ובכך לגרום להצרת היקפים.

לכניסה למאמר מקיף על שיטת בלה קונטור להצרת היקפים

הצרת היקפים  


הצרת היקפים באולטרה שייפ

שיטת אולטרה שייפ מבוססת על גלי אולטרא סאונד בעוצמות גבוהות. האולטרא סאונד יוצר אפקט הפוגע ומבקע את תא השומן. תאי שומן פגומים מתפנים מהגוף לאחר כחודש עד שלושה חודשים דרך מערכת הלימפה. בטיפול אולטרא שייפ ישנה ירידה בהיקפי גוף והיא מתאימה לטיפול הצרת היקפים, שיטת אולטראשייפ מתאימה גם לטיפול המסת שומן. בניסויים קליניים שערכה יצרנית המכשיר (אולטרה שייפ מיוצר בישראל) הוכח כי אפשר להוריד יותר משני סנטימטרים בהיקף האזור המטופל בשיטה כאשר התוצאות נראות לעין כחודש מסיום הטיפולים. בישראל פחות משתמשים בשיטה והיא מבוצעת במכונים בודדים בלבד.

לקריאת המאמר המלא על מכשיר האולטרה שייפ


הצרת היקפים בלייזר ליפו

סמרטליפו Smartlipo הוא מכשיר שנמצא בשימוש כבר משנת 2006, מבוסס לייזר, ראשון מסוגו בעולם לעיצוב ופיסול הגוף באמצעות הרס של תאי שומן אולם השימוש בו בישראל פחת מאוד בשנים האחרונות מאחר ויש אפשרויות טובות יותר (שיטת ההקפאה עליה תקראו בהמשך). לייזר מסוג ליפו, מפרק את דופן תאי השומן וגורם להרס תאי השומן שמנוקזים מהגוף דרך מערכת הלימפה בפרק זמן של עד שלושה חודשים לערך – אז גם נראית התוצאה מהטיפול.

משך הטיפול בלייזר סמרטליפו הוא כארבעים דקות. בכדי לשפר את תוצאות הטיפול משלבים בהליך שאיבת שומן קטנה בשיטות המקובלות והכוונה היא לשימוש בקנולה (צינורית) איתה נשאבים תאי שומן בכמויות קטנות (כמה מאות עד 400 סמ”ק). הצרת היקפים בלייזר תעלה כ - 5,000 ש”ח ויותר וזאת כתלות באזור בגוף בו מבצעים את הפרוצדורה ובהתאם למספר האזורים המטופלים.

לכניסה למאמר המלא על מכשיר סמרטליפו ולקריאה כיצד מבוצע הטיפול


הצרת היקפים במכשיר LPG

שיטת lpg היא למעשה טיפול בוואקום שנעשה בצורה של מסאג׳ ע״י מכשיר ידני lpg. מכשיר ה- LPG שואב את קפלי העור, דוחס את שכבת השומן וגורם להצרת היקפים. שימוש במכשיר lpg גורם לייצור מוגבר של קולגן ע״י הזרמת דם לאזור בו רוצים לבצע הצרת היקפים, שימוש נוסף במכשיר הוא גם לטיפולי צלוליטיס. תופעות לוואי של lpg בטיפול הצרת היקפים הן הופעת דליות ורידיות, שטפי דם וכאב קל לאחר ההליך. אחת לשבועיים עד חודש צריך לעבור טיפול במכשיר כחלק מסדרת טיפולים שיכולה להגיע לכעשרים מפגשים! עלות טיפול במכשיר lpg מתחילה בכ- 150 ש”ח ויכולה להגיע עד 300 ש”ח ויותר וזאת כתלות באזור המטופל. הצרת היקפים ע״י מכשיר ה- LPG מבוצעת בישראל מזה שנים והגיעה מצרפת והיא נחשבת לנחותה לעומת השיטות המתקדמות בהן בודי טייט והצרת היקפים בקור למרות שיהיו מטופלים שיעידו כי הצליחו להפחית יותר משלוש מידות בהיקף המכנסים!

לקריאת המאמר המלא על מכשיר lpg


הצרת היקפים בקור

השיטה המתקדמת והמובילה בעולם להצרת היקפים והמסת שומן מכונה גם הצרת היקפים בהקפאה או קריוליפוליזיס. מדובר בשיטת הטיפול שכבשה גם את ישראל, ונכון למועד כתיבת שורות אלו (דצמבר 2022) נראה כי זה לא עומד להשתנות בשנים הקרובות! באמצעות מגוון מכשירים יעילים (ויש הרבה כאלה בשוק), ממיסים שומן באופן מבוקר ע״י הקפאת אזור הטיפול לטמפרטורות נמוכות מאוד (עד 10 מעלות צלזיוס מתחת לאף). הקור פוגע בתאי השומן, הורס אותם לחלוטין וזאת מבלי לפגוע ברקמות סמוכות ולכן כמעט שאין תופעות לוואי מההליך. את תוצאות הטיפול אפשר לראות תוך חודש עד מספר חודשים שזה פרק הזמן שהשומן המומס מתנקה מהגוף (דרך מערכת הלימפה עובר לדרכי השתן ומשם לביוב).

קראו עוד ובהרחבה על הצרת היקפים בקור


מידע נוסף

הסקירה שהובאה כאן לפניכם אודות הצרת היקפים נכתבה ע״י אורי לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

חיטוב הגוף ללא ניתוח! מתחילים כאן