×

×
background image

משך ההליך- עד 30 דקות למפגש
טיפולים- 1 עד 4 טיפולים בהתאם לשיטה
זמן החלמה- מהיר ביותר
תוצאות- בינוני או ארוך בהתאם להליך

ההליך מתאים בעיקר לנשים שזקוקות לחידוש העור בגב כפות הידיים או לבעלות כלי דם גדולים ובולטים בכפות הידיים.

הצערת כפות ידיים

משך ההליך- עד 30 דקות למפגש
טיפולים- 1 עד 4 טיפולים בהתאם לשיטה
זמן החלמה- מהיר ביותר
תוצאות- בינוני או ארוך בהתאם להליך

ההליך מתאים בעיקר לנשים שזקוקות לחידוש העור בגב כפות הידיים או לבעלות כלי דם גדולים ובולטים בכפות הידיים.

הקווים והסימנים שעל כף היד שלך לא יגלו שום סוד על החיים שלך, למרות שיש כאלה שמתהדרים בכוחות על טבעיים ומיסטיים וביכולת לקרוא בכף היד ואת קווי הידיים. לעומת זאת, מבט חטוף על גב כפות הידיים שלך היא הדרך הטובה ביותר לנחש את גילך! כולם כבר יודעים שלא מסתכלים על הפנים ומנסים לנחש את גילך שכן טיפוח נכון של העור כולל טיפולי אנטי אייג׳ינג והזרקות (שילוב של הזרקת בוטולינום לקמטי ההבעה וחומצה היאלורונית להעלמת קמטי הגרביטציה) יעזרו לך להסתיר היטב את גילך האמיתי. עור מקומט, כתמי עור כהים וסימנים אחרים בעור, ורידים ונימים בולטים על גב כפות הידיים שלך מספרים כבר סיפור אחר.

הידיים שלנו מקבלות הרבה חשיפה לשמש, במיוחד במדינה שטופת שמש כמו ישראל, ולכן הן אחד המקומות הראשונים שמצביעים בגלוי על הזדקנות. ככל שאדם מתבגר, העור מתחיל לאבד קולגן וגמישות, האובדן הזה מקבל ביטוי בראש ובראשונה על גב כפות הידיים - הן מקבלות מראה “שקוע״, העור נעשה דק יותר, גידים וורידים הופכים להיות בולטים יותר, הקמטים מתרבים והעור בגב היד מתקמט, כמות השומן התת עורי מתדלדלת ובנוסף מתחילות להופיע נקודות כהות. טיפולים מתקדמים לחידוש גב כפות הידיים יעזרו לטפל בסימנים המסוימים של ההזדקנות ויחזירו לכפות הידיים את המראה הצעיר.


טיפולים מוצעים להצערת כפות ידיים

הטיפולים האסתטיים בימינו מאפשרים פתרון אמיתי ואיכותי למגוון התופעות הלא נעימות שמשפיעות על גב כפות הידיים המסגירות את גילנו כאמור. הטיפול מתרכז בהזרקת בחומרים טבעיים או סינטטיים בהתאם להעדפת הרופא ובהתאם למצב המטופל כולל שימוש במכשירים מבוססי אור להצערת גב כפות הידיים. להלן טכניקות טיפול פופולאריות המבוצעות בישראל:

הזרקת חומצה היאלורונית - משתמשים בחומצה היאלורונית הנחשבת ללהיט של הטיפולים האסתטיים כדי להעניק נפח מחודש לאזור גב כפות הידיים (מה שעוזר להעלים ורידים ונימים בולטים כתוצאה מכמות הולכת ופוחתת של שומן תת עורי שנמצא באזור גב כף היד). באמצעות הזרקת החומצה מצעירים ומגמישים את העור בגב כף היד ע״י עידוד ייצור מחודש של קולגן ואלסטין שמאוד חיוני לברק ולגמישות של העור. כמו כן חומרי המילוי המכילים חומצה היאלורונית מזינים ונותנים לחות לעור. עלות ההזרקה מתומחרת לפי כמות החומר שצריך להזריק והיא נקבעת לפי מספר המזרקים (מכילים לרוב 1 סמ״ק של חומר) שצריך להשתמש בהליך. עלות של מזרק אחד (תלוי בחברה היצרנית) תהיה בין 1,200 ל- 1,700 ש״ח ובטיפול תזדקקו למזרק אחד של חומצה היאלורונית עד למקסימום של שלושה מזרקים לכל יד.

טיפולי סקין בוסטר לגב כפות הידיים - בשונה מהזרקת חומצה היאלורונית שבאמצעותה ממלאים נפחים במקום השומן התת עורי שנספג, מזריקים סקין בוסטר לעור בגב כף היד ע״י מחט דקיקה מאוד ובסדרת טיפולים קצרה. הסקין בוסטר מוזרק לשכבת הדרמיס בעור והוא מקנה חיוניות, לחות וברק לעור שבכפות הידיים. יש לבצע טיפול בסקינבוסטרס אחת לשבועיים ובמשך 3 עד 4 מפגשים על מנת שתוצאות הטיפול יהיו יעילות. הטיפול בסקין בוסטר יצריך מזרק אחד או יותר כבר במפגש הראשון ולאחר מכן בכל שלב לא יותר ממזרק אחד של סקין בוסטר שעלותו היא סביב ה - 1,000 עד 1,500 ש״ח ולכן המחיר שתשלמו לטיפול סקין בוסטר להצערת גב כפות הידיים יהיה לכל הפחות 4,000 ש״ח.

הזרקת רדיאס - רדיאס הוא חומר מילוי שמתאים למגוון תנאי עור (מילוי קמטים, פיסול אף במקום ניתוח) וגם למילוי ושחזור נפחים שאבדו בגב כפות הידיים. באמצעות הזרקת הרדיאס שמורכב מחלקיקי סידן ומינרלים המעורבב במים והמגיע בצורת ג׳ל ממלאים נפחים שיסתירו את הוורידים בידיים ויוצרים קולגן חדש. מספיק מזרק אחד של רדיאס לכל יד ומראה הידיים ישוקם לפרק זמן של כשנה וחצי עד שנתיים. כמה עולה הזרקת רדיאס לגב כף היד? מזרק אחד יעלה בין 2,500 ל - 3,000 ש״ח, חשוב לציין כי מזרק של רדיאס מכיל 1.3 סמ״ק.

הזרקת שומן גוף עצמי לכפות הידיים הצערת מראה הידיים יכולה להתבצע גם ע״י הזרקת שומן גוף עצמי. שואבים מעט שומן מהמותניים או מהבטן (200 עד 300 סמ״ק) מאזורים שונים מהגוף בחדר טיפולים (אין צורך בחדר ניתוח) ומעבירים אותו תהליך שבסופו נותר רק שומן (ולא דם ופסולת אחרת) שאותו מזריקים לידיים. היתרון הגדול של שומן גוף הוא הכמות שאותה אפשר להזריק - אין הגבלה ולכן ניתן למלא נפחים גדולים. יתרון נוסף הוא פרק הזמן שהשומן נקלט בידיים הנאמד בכחמש שנים ויותר. חסרון בולט של הפעולה הוא הספיגה הלא אחידה של השומן ולכן לעיתים יש לחזור על הפעולה פעם נוספת. כמה עולה? מחיר הטיפול הוא בין 4,500 ש״ח ועד ל- 7,000 ש״ח בהתאם למיומנות של הרופא וניסיונו.

מכשירי לייזר ו- IPL להצערת עור הידיים - ניתן להיפטר מכתמים כהים על הידיים או שינויי צבע באמצעות טיפולים לא פולשניים כולל פילינג שיבהירו ויחדשו את עור כף היד. השימוש במכשירי לייזר ובמכשירים שפועלים בטכנולוגיות אחרות המבוססות על אור ימריצו את ייצור הקולגן והאלסטין ויגרמו לעור להפוך לצעיר יותר. טיפולי IPL ולייזר יעלימו גם את המרקם המחוספס על הידיים. התוצאה הסופית שתתקבל תהיה ידיים חלקות, ללא סימנים כהים וללא קמטוטים כתוצאה מקילוף שעובר העור. כמה עולה? המחיר שתשלמו יהיה עבור סדרה של 3 טיפולים ויותר כאשר עלות כל טיפול היא סביב ה- 1,000 ש״ח ויותר וזאת כתלות במכשיר שאיתו יבוצע ההליך.

ניתוח להצערת גב כף היד - במקרים קיצוניים וכאשר גב כפות הידיים נראה ממש רע אפשר בנוסף לכל הטיפולים המוצעים לעיל גם לבצע ניתוח המצריך ביצוע חתכים בצדדים של כף היד ומשיכת העור בהתאם תוך הסרת עודפי עור. הניתוח מותיר צלקות ועל פי מה שידוע לנו הוא אינו מבוצע בישראל.


הערות חשובות

כל המידע לעיל נאסף מתוך מספר סקירות שהעלה לרשת הדרמטולוג בלייר קרנסון - רופא מומחה שחבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. שימי לב, הטיפולים להצערת גב כפות הידיים נותנים תוצאות נהדרות. אם תבחרי בסדרת טיפולים יש להמתין לסופה ובנוסף מומלץ להתרחק מניתוח.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נאסף מתוך מספר סקירות שהעלה לרשת הדרמטולוג בלייר קרנסון - רופא מומחה שחבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. שימי לב, הטיפולים להצערת גב כפות הידיים נותנים תוצאות נהדרות. אם תבחרי בסדרת טיפולים יש להמתין לסופה ובנוסף מומלץ להתרחק מניתוח.


מידע נוסף

המאמר ״הצערת מראה הידיים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף