×

×
background image

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
עלות- 6,500 עד 13,000 ש״ח
זמן החלמה- כשבועיים
תוצאות הניתוח- קבועות

הצמדת אוזניים מתאימה לילדים החל מגיל שש, בני נוער ובוגרים עם אוזניים בולטות ובעלי בריאות תקינה.

הצמדת אוזניים

משך הניתוח- בין שעה לשעתיים
עלות- 6,500 עד 13,000 ש״ח
זמן החלמה- כשבועיים
תוצאות הניתוח- קבועות

הצמדת אוזניים מתאימה לילדים החל מגיל שש, בני נוער ובוגרים עם אוזניים בולטות ובעלי בריאות תקינה.

הצמדת אוזניים ובלעז Otoplasty הוא ניתוח לתיקון אוזניים (Ear Surgery) המבוצע ברוב המקרים בילדים בטווח הגילאים 6 - 16 אולם לא רק, גם מבוגרים עוברים את הניתוח שמטרתו היא הצמדת האוזניים לגולגולת הראש. אם אתם הורים לילדים הסובלים מאוזניים בולטות, חשוב להדגיש כי ככל שתקדימו לטפל בילדכם תמנעו סבל רב (פיזי ונפשי) בעתיד.

המרכיבים העקריים של האוזן הם למעשה סחוס דק, עור ושומן. כאשר קיימת בעיה בהתפתחות האוזן בשלבים הראשונים של הילוד ובגילאים מתקדמים מעט יותר (שנתיים עד לגיל שש) נוצרות תופעות שגורמות לאוזניים לבלוט (עיוות באפרכסת, קיפול לא מתאים של האוזן, אוזניים קעורות ועוד), תיקון האוזניים והצמדתן מבוצע ע״י ניתוח פלסטי.


פגישת הייעוץ ומועמד מתאים

מתאימים להליך הם ילדים, בני נוער ומבוגרים בריאים החל מגיל שש הסובלים מאוזניים לא סימטריות, אוזניים הרחוקות מהגולגולת, אוזניים בולטות וגדולות וכדומה. מועמדים לניתוח הנמצאים בקבוצת סיכון הסובלים ממחלת הסוכרת, לב, ריאות או כבד, מעשנים כבדים, מועמדים שיש להם במשפחה היסטוריה של בעיות קרישות דם, ומטופלים הנוטלים תרופות מסוימות, חייבים להתייעץ עם המנתח (ולספר לו על כל ההיסטוריה הרפואית וזאת מבלי להסתיר מידע) בטרם יבחרו לעבור את ההליך.

בפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי (גם רופא אף אוזן גרון לפי הוראות משרד הבריאות מוסמך לבצע ניתוח הצמדת אוזניים), תידרשו לתאר בפירוט מה בדיוק אתם רוצים לשנות באוזניים שלכם. עליכם להסביר למנתח ולהיות מדויקים באשר לרצונותיכם, כדאי גם להביא תמונות של אנשים שעברו הצמדת אוזניים או תמונות של אוזניים אשר מוצאים חן בעיניכם, עליכם להבין כי ע”פ הנתונים האישיים שלכם, בהם מבנה האוזן הייחודי לכם, מגבילים מאוד את המנתח בעבודתו וביכולתו להגשים את ציפיותיכם במלואם.

הרופא יבצע בדיקת אוזניים (כולל בדיקה של הסחוס) ולאחר מכן הוא יהיה מסוגל לקבוע האם מטרותיכם וציפיותיכם מהניתוח (תיקון אוזני פייפר או אוזני דמבו, הקטנת אוזניים גדולות וכדומה) מציאותיות והאם ניתן להגשים את רצונותיכם. המנתח יתחשב בכל מרכיבי הפנים שלכם כאשר הוא יתכנן את מהלך הניתוח.


הוראות וטיפים לפני ואחרי ניתוח הצמדת אוזניים

 • כדאי להצטייד בסבון אנטי בקטריאלי לניקיון יעיל של אזור האוזניים.
 • עליכם להיות בצום כשש שעות לפני ההליך (חל גם איסור לשתות מים).
 • אין ליטול אספירין או תרופות אחרות המדללות דם לפני ניתוח הצמדת אוזניים.
 • יש לישון לאחר ההליך באופן שבו הראש מוגבה שכן זה מונע בצקת והצטברות נוזלים באזור הניתוח.
 • כדאי לרכוש טיפות עיניים, לאחר הצמדת אוזניים העיניים עלולות להיות יבשות והטיפות יקלו עליכם.
 • עישון יש להפסיק כשבועיים לפני הניתוח - העישון מפריע לריפוי הצלקות בניתוח ומונע החלמה מהירה.
 • יש לשמור את הדוח המתאר את מהלך הניתוח או העתק שלו למצבים בהם תידרשו להוכיח רשלנות רפואית.
 • דאגו לסידורי הסעה לאחר הניתוח שכן הנהיגה היא בעייתית במיוחד לאור החבישה המעגלית שמקשה גם על השמיעה.
 • יש לקבל מרשמים לתרופות נגד כאבים ואנטיביוטיקה לאחר הצמדת האוזניים ומבעוד מועד בכדי למנוע מצב בו תאלצו לרכוש את התרופות לאחר הניתוח כאשר אתם כאובים וצריכים להתרכז בהחלמה, הרופא יכול לצייד אתכם במרשם לתרופות אותו תחליפו במרשם מרופא המשפחה, אגב התרופות יעלו פחות אם תבצעו זאת בדרך המוצעת שכן קופות החולים מסבסדות את התרופות.
 • ארגנו סביבת החלמה בביתכם, כריות, ספרים, עיתונים סרטים וכל מה שיכול לעזור להעביר את הזמן, מנוחה לאחר הניתוח חיונית להחלמה מהירה מניתוחי הצמדת אוזניים.
 • דאגו להכין מזון קפוא על מנת שלא תאלצו לבשל לאחר הניתוח, רכשו גם פריטי מזון קלים בהם מאכלים עתירי חלבונים הפחיתו בצריכת מאכלים עתירי נתרן שיעזרו להחלמה מהירה מהניתוח.
 • דאגו לביגוד נוח לפני ניתוח באוזניים בעיקר הדברים אמורים לגבי החולצה, התאימו חולצה שאפשר יהיה ללבוש אותה בקלות ועדיף שתיסגר מלפנים.

מהלך הניתוח להצמדת אוזניים

ניתוחי אוזניים הם ניתוחים פלסטיים די קצרים שאורכם כשעה עד שעתיים. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית וישנם הרבה מנתחים שמעדיפים לבצעו בהרדמה מקומית. הרופא המנתח מבצע חיתוך בצד שמאחורי האוזן ויוצר גישה לסחוס. ברוב המקרים מקפלים את הסחוס באמצעות תפרים בלתי נראים לשינוי צורת האוזניים. בסיום הניתוח מבוצעת חבישה מעגלית מסביב לכל הראש והאוזניים בצורת קסדה. כשש שעות לאחר הניתוח תשוחררו לביתכם, ישנם מנתחים שמשאירים ללילה אשפוז בבית החולים אולם רוב הרופאים נוטים לשחרר את המנותחים כבר ביום הניתוח.


החלמה מניתוח באוזניים

ביום שלאחר הצמדת אוזניים האזור יהיה חבול ונפוח מאוד ואתם עלולים לחוש כאבים ובחילות שהן תופעות לוואי רגילות שנגרמות כתוצאה מחומרי ההרדמה בהם השתמש הרופא המרדים. אם אתם סובלים מכאבים, רצוי ליטול תרופות אותן הכנתם מבעוד מועד כמו למשל אופטלגין, נטילת התרופות לא תעלים לחלוטין את הכאבים אולם יש להתאזר בסבלנות, הכאבים יחלפו הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים, נסו להירדם ולנוח כמה שרק ניתן.

רוב הנפיחות והבצקת באזור האוזניים תחלוף לאחר כשבועיים. החלמה מלאה היא לאחר מספר חודשים אולם כחודש מיום ההליך תוכלו להתרשם מהתוצאות, בתחילה האוזניים צמודות ממש לראש אולם ככל שעובר הזמן הן מתרחקות ומתקבלת התוצאה הסופית מהניתוח.


המלצות להחלמה מהירה מניתוח אוזניים

 • החזיקו את הראש מורם עד כמה שניתן מספר ימים לאחר ניתוח אוזניים.
 • דאגו כי הראש יהיה מוגבה עד כמה שניתן כדי להפחית נפיחות.
 • הימנעו מפעילות גופנית אשר מכבידה ויכולה לגרום לכם לחוסר נוחות.
 • יש להרבות בשתייה ולאכול בצורה מבוקרת לאחר ניתוח פלסטי באוזניים.
 • הימנעו מהחשיפה לשמש לאחר הניתוח היא לא טובה והיא מפריעה לריפוי הצלקות מהניתוח.
 • אם כבר אתם חשופים לשמש אז השתמשו במקדם הגנה מינימום 15 SPF כדי למזער את הנזק למינימום.
 • הצמידו שקיות קרח (אפשר גם אפונה קפואה) ובצעו קומפרסים בתכיפות להפחתת הבצקות והנפיחויות.

סיבוכים וסיכונים מניתוח באוזניים

כמו בכל ניתוח פלסטי גם בניתוחי אוזניים קיימות תופעות לוואי, סיכונים וסיבוכים, להלן סיכונים בולטים העלולים להתרחש לאחר ביצוע ההליך בהם: שינוי מבנה האוזניים, סימטריות אוזניים לא תקינה, שינוי צבע, סיבוכי הרדמה, דימומים, המטומה, זיהומים, קלואידים, פגיעה עצבית, חוסר תחושה זמני באוזניים, תגובה לא טובה לתרופות, סרומה, ריפוי איטי, נפיחויות, צלקות נראות. כאן המקום לציין כי שכיחות תופעות הלוואי נמוכה מאוד ונאמדת בפחות מחצי אחוז, קבלו מהמנתח את רשימת הסיכונים במלואה ודונו על כך בהרחבה עוד בפגישת הייעוץ - זו חובתו של הרופא בניתוחים לא הכרחיים!


כמה עולה הצמדת אוזניים?

שאלת המחיר לניתוח באוזניים תעלה כבר בשלבים הראשונים וברוב המקרים בפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי או הרופא, התשובה לשאלה תלוייה במספר גורמים שעיקרם הוא שכר מנתח, עלות חדר ניתוח ואשפוז אם צריך וסוג ההרדמה עליה ימליץ המנתח. לפניכם מאמר העוסק בכל מרכיב ומרכיב ועלותו למועמד לניתוח. במענה לשאלה כמה יעלה ניתוח באופן כללי התשובה לשאלה היא בין 6,500 ש”ח ועד ל- 13,000 ש”ח.

לקריאת מרכיבי המחיר של ניתוח הצמדת אוזניים וטיפ לחיסכון במחיר לחצו כאן

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר על הצמדת אוזניים שכתב ד״ר ג׳יימי שוורץ - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים, הסיכונים ותופעות הלוואי מהניתוח נלקחו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים.

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר על הצמדת אוזניים שכתב ד״ר ג׳יימי שוורץ - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים, הסיכונים ותופעות הלוואי מהניתוח נלקחו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים.


מידע נוסף

המאמר ״הצמדת אוזניים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף