×

×
background image

משך ההליך- 20 דקות עד שעתיים
כמה עולה- 2,000 עד 25,000 ש״ח
זמן החלמה- בהתאם להליך
תוצאות ההליך- שנה וחצי וגם קבועות

מועמדים שמתאימים לניתוח הם גברים בריאים ויציבים בדעתם המעוניינים להגדיל ולהאריך את איבר המין.

הגדלת איבר המין | עיבוי פין

משך ההליך- 20 דקות עד שעתיים
כמה עולה- 2,000 עד 25,000 ש״ח
זמן החלמה- בהתאם להליך
תוצאות ההליך- שנה וחצי וגם קבועות

מועמדים שמתאימים לניתוח הם גברים בריאים ויציבים בדעתם המעוניינים להגדיל ולהאריך את איבר המין.

רבים מאיתנו חוששים לדבר על נושאים אינטימיים, בטח עם רופא ובוודאי בכל מה שקשור למראה והאסתטיקה של איברי הגוף האינטימיים. מכאן שאחד התחומים הפחות מדוברים בניתוחים קוסמטיים הוא איברי המין בכלל ואיברי המין הגבריים בפרט.

החברה המודרנית קושרת בין גודל איבר המין לחוזק ולגבריות, מה שמוביל חלק מהגברים להרגיש שהפין שלהם אינו מספיק גדול, ותחושת הנחיתות הזו גוברת במיוחד במצבים בהם אנו ״נחשפים״ בפני אחרים (מקלחות בחדר הכושר או במיטה עם בנות הזוג). מכאן שגברים רבים מתפתים לחפש דרכים להגדיל את אורך וקוטר הפין. בגלל העיסוק בגודל הפין, שיטות לא כירורגיות רבות מוצגות כתרופות, החל מכדורים ועד משאבות וטכניקות עיסוי המוצעות כאמצעי לשיפור גודל הפין; אך הדרך היחידה באמת להצליח לשנות את גודל הפין ואת צורתו היא באמצעות ניתוח להגדלת הפין ו/או ע״י הזרקות לעיבוי הפין.

בהתבסס על מחקרים שונים שבוצעו במהלך השנים, אורכו הממוצע של איבר המין הגברי במצב רפוי הוא בין 8.5-10.5 ס”מ, ובין 12.5-16.5 ס”מ והיקף ממוצע של 11.5-12.5 ס”מ במצב זקוף לחלוטין. יחד עם זאת חשוב לציין כי מרבית המחקרים התבססו כמעט לחלוטין על גברים ממוצא אנגלו-סקסי ולכן לא צוינו וריאציות המבוססות על קבוצה אתנית. למעט מאוד גברים יש איבר מין קטן מאוד, הידוע במונחים רפואיים בשם מיקרופניס (או מיקרו פאלוס). מיקרו-פניס הוא מצב בו אורך איבר המין הוא פחות מ-4 ס”מ במצב רפוי או 7 ס”מ במצב זקוף. זהו מצב חריג מאוד אשר בדרך כלל מאובחן ומטופל בילדות באמצעות הורמוני טסטוסטרון.

למרות גודלו, גם איבר מין המוגדר רפואית כקטן מהממוצע, עדיין יתפקד באופן רגיל אך אנו יודעים שתופעה שכזו יכולה להוביל לחוסר ביטחון עצמי, ובעיקר עם בן/בת זוג או בעת ניסיון חדירה וגינלית. לכל מי שעדיין מוטרד מאורך איבר המין, יש כיום מגוון אפשרויות טיפול כירורגיות שיכולות להאריך פין קצר או לעבות פין דק. כל מי ששוקל לעבור הגדלת פין, יוכל להבין מיד כאן בהמשך כיצד מבוצע ההליך ובאיזה טכניקות ניתן לעבור הגדלת איבר המין. כמובן שכל המאמר איננו מהווה תחליף לייעוץ עם רופא שיוכל לענות על שאלות ולהתייחס לנושאים פרטניים.


סוגי פרוצדורות לעיבוי והגדלת הפין

ניתוח הרצועה התומכת בבסיס איבר המין - לניתוח הפופולרי להגדלת הפין קוראים פנופלסטיקה והוא כולל הגדלת פין ו/או הארכת פין, כאשר הגידול באורך הפין, מושג על ידי חיתוך הרצועות המחברות אותו לגוף. את הניתוח שמבוצע לרוב בהרדמה מקומית מבצע המנתח באמצעות חיתוך הרצועה שתומכת בבסיסו של הפין ובחלקו העליון (בין שיער הערווה לפין). ניתוח להגדלת הפין ע״י חיתוך הרצועה התומכת עשוי להאריך את איבר המין בכ- 2 ס״מ. בסיום ההליך תופרים את אזור הניתוח בתפרים שמתמוססים בגוף. לעתים קרובות על מנת ליצור מראה טבעי יותר, הניתוח להארכה והגדלת היקף הפין מתבצע בו זמנית עם הזרקת חומצה היאלורונית או ע״י הזרקת שומן גוף עצמי, אם כי ניתן לעבות את הפין לאחר הניתוח בפעולה נפרדת. מחיר ניתוח להגדלת איבר המין יתחיל בכ - 10,000 ש״ח ויגיע עד ל- 25,000 ש״ח בהתאם לאלמנטים שיש לשלב בהליך (הזרקת חומצה היאלורונית/שומן שמייקרת את ההליך), בהמשך המאמר הסבר מפורט יותר על אופן ביצוע ההזרקות.

הגדלת פין ע״י שימוש במותחנים - הארכת איבר המין מתבצעת גם ע״י שימוש במותחנים ומשקולות. הארכת איבר המין תלויה במשך השימוש באביזרים, ככל שמותחים יותר זמן, העור נמתח, הפין מתארך והיקפו גדל. חשוב להדגיש כי נדרש מתח קבוע לאורך חודשים כאשר צריך להשתמש במותחן פין על בסיס יומי ולמשך מספר שעות ביום (כ- 4 עד 8 שעות) בהתאם לסוג המותחן או המשקולת. המותחנים יכולים להאריך את האיבר בכמה סנטימטרים בודדים (כ- 4 סנטימטרים) ולהוסיף כ - 1.5 סנטימטרים להיקפו. בישראל משתמשים בעיקר במותחן פין בשם “אנדרו פין” (Andropenis) או אנדרו פינס (מסוג פרימיום או מסוג גולד) מבית אנדרו מדיקל המאושרים על ידי ה-FDA. התאוריה מבוססת על העובדה כי הפין (תלכיד של רקמות אלסטיות ללא שרירים וללא עצמות) מגיב באופן קבוע למשיכה של בין 600 ל- 1,500 גרם. ההגדלה שמתקבלת באה לידי ביטוי גם במהלך הזיקפה וגם כאשר הפין רופס. חיבור משקולת לפין מסוג אנדרו פין הוא הליך שאינו כואב, ללא תופעות לוואי והוא אף יכול לטפל במצבים של עקמת הפין, מחיר משקולת לפין הוא בין 750 ל- 1,000 ש״ח ויש עוד תשלום לרופא עבור ייעוץ ושקילת כל האפשרויות מלבד השימוש במותחן.

ניתוח הגדלת איבר המין לגבר ע״י מתלה מקומי - ניתן להגדיל בולבול קטן ע״י שימוש במתלה מקומי בבסיס איבר המין באמצעות קידום העור. בניתוח הארכת פין במתלה אפשר להגדיל את הפין בכ - 2 סנטימטרים כאשר את החתכים מהניתוח תופרים בתפרים שמתמוססים.

הגדלת פין ללא ניתוח ע״י הזרקת שומן גוף עצמי - ההליך לרוב מבוצע בהרדמה כללית אולם ניתן לעבור אותו גם בהרדמה מקומית. בדומה להזרקת שומן עצמי לפנים, הפרוצדורה מתחילה בשאיבת שומן קטנה מאזורים כמו מותניים, בטן תחתונה וכדומה. את השומן ששאבנו מעבירים בצנטריפוגה מיוחדת שמנקה מהשומן פסולת ודם, לאחר שהשומן ״נקי״ מזריקים אותו לפין בטכניקות שנקבעות ע״י הרופא המטפל. יש כאלו שמזריקים את השומן דרך חתכים שיוצר הרופא המטפל בין העור לבין שכבת הפין החיצונית (רחוק מהעצבים של הפין ולכן אין חשש לאימפוטנציה) ויש כאלה שמזריקים את השומן מבלי לבצע כל חיתוך. מזריקים בדרך כלל כ- 100 סמ״ק (האזור בהתחלה נפוח, גדול וקצת כואב) אולם השומן נספג ורק כ - 50% ממנו נקלט בפין ולכן לעיתים רצוי ו/או ניתן לחזור על ההליך לאחר כ- 12 שבועות ועד שנה. עלות הטיפול נאמדת בכמה אלפי שקלים לא מבוטלים וזאת כתלות בנסיון הרופא שמבצע את ההליך. חשוב לציין כי ניתן להגדיל רק את היקף הפין בכ - 3 סנטימטרים בריפיון ואין השפעה גדולה על היקף הפין בזיקפה. את התוצאה הסופית תוכלו לראות לאחר ארבעה חודשים.

עיבוי פין ללא ניתוח ע״י הזרקת חומצה היאלורונית - הגדלת קוטר הפין מתבצעת גם ע״י הזרקת חומצה היאלורונית. מדובר בהליך הפיך לחלוטין אולם גם זמני (מחזיק מעמד כשנה עד שנה וחצי, תלוי בקצב חילוף החומרים של המטופל ובסוג חומר המילוי שאיתו יתבצע ההליך). ההזרקה אינה כואבת, לרוב היא מבוצעת תחת הרדמה מקומית פשוטה כאשר ההליך אורך כ - 20 דקות. עלות הטיפול תלויה בכמות החומצה שמזריקים והיא נאמדת בכאלפי שקלים בודדים.


ניתוח להגדלת פין הלכה למעשה

הרדמה - ניתוחי פין מתבצעים בדרך כלל בהרדמה מקומית עם תרופת הרגעה תוך וורידית, כלומר המטופל בהכרה אבל ללא מודעות רבה וכמובן שהוא אינו מרגיש כאבים. ניתן לבצע את הניתוח גם בהרדמה כללית. יש לקחת בחשבון כי הרדמה כללית טומנת בחובה יותר סיכונים פוטנציאליים למנותח.

ההליך עצמו - הניתוח מבוצע בחדר ניתוח כאשר ברוב המקרים המנותח ישוחרר הביתה עוד באותו היום. הניתוח אורך בין שעה לשעתיים, תלוי אם מבצעים הארכה או הרחבה בלבד או את שניהם ביחד. אם לא עברת ברית מילה קיימת סבירות שתאלץ לעבור ברית מילה במקביל וזאת כדי למנוע נפיחות של העורלה שיכולה להימשך מספר שבועות. בניתוח להארכת הפין מתבצע חתך קטן מעל בסיס איבר המין, והרצועה המתלה אותו, העוברת מעצם הערווה לראש הפין נחתכת. פעולה זו גורמת לאיבר המין לצנוח קדימה, ובכך להאריך את מראהו בכ- 2 סנטימטרים, אם כי הרווח בפועל ישתנה מאדם לאדם. לאחר מכן מחברים את הרצועה מחדש בנקודה נמוכה יותר וחתיכת עור, שנלקחת מאזור הערווה, תשמש לכיסוי ההרחבה החדשה שנוצרה מהעלאת הפין “הפנימי” קדימה. לעיתים קרובות משתמשים בתפרים נמסים, הן בחתך החיצוני והן בגזרות החיצוניות, אך חלק מהמנתחים משתמשים בתפרים רגילים, המוסרים לאחר מספר שבועות. פעולת זו משפיעה רק על אורך הפין הרפוי. הזקפה לאחר הניתוח תישאר באותו הגודל, כאשר רק זווית הפין עשויה להיות מעט נמוכה ממה שהיה לפני הניתוח. לעיתים הניתוח משולב בהזרקת שומן לאיבר המין שמונעת צלקות מהחתך שבוצע בהליך ואף מקטינה את משך ההחלמה הנדרש מהניתוח. ההזרקה בדרך כלל תגדיל את היקף הפין בכשני סנטימטרים גם בעת הזקפה!

החלמה והתאוששות - בדרך כלל מומלצת מנוחה של שבוע לאחר הניתוח לפני החזרה לעבודה. יש להימנע מפעילות גופנית במשך 3-4 שבועות, כאשר ניתן לחזור לפעילות מינית כעבור כחודש, אם כי תוצאות מלאות של הניתוח יכולות להתקבל רק לאחר 3-6 חודשים. לאחר ההחלמה תפקוד הפין יהיה תקין לחלוטין, הן מבחינת יכולת הטלת שתן והן מבחינת כושר הזקפה.

תופעות לוואי וסיכונים - כמו בכל ניתוח, תמיד קיימת אפשרות לסיבוכים או תופעות לוואי, ואף על פי שהם נדירים, הם יכולים לכלול דימום, זיהום, תגובה להרדמה, הצטברות דם או נוזלים מתחת לעור (המטומה), נזק עצבי, מראה חריג או נוטה הצידה לאיבר המין לאחר הניתוח. כמו כן ראוי לציין גם הופעת גושים עקב מיקום השומן; עיסוי הפין יכול לפתור זאת. באופן כללי, לא תועד מעולם כי הניתוח משפיע על התפקוד המיני. לאחר ניתוח להגדלת פין יש לצפות לכאבים ואי נוחות למשך מספר ימים, בהם ניתן לטפל ללא מרשם ועל ידי משככי כאבים. בדרך כלל תהיינה נפיחות, קהות חושים וחבלות באזור. כל אלה אמורים להיעלם לאחר מספר שבועות. בהליך ההארכה ניתן לצפות לצלקת קטנה וקבועה באזור בסיס איבר המין, אם כי לעתים קרובות צלקת זו מוסווית על ידי שיער הערווה (ברגע שהוא צומח מחדש).

הוראות לאחר הניתוח - חשוב מאוד להקפיד על הוראות הרופא המנתח שכוללות: שימוש במשככי כאבים כנדרש, פנייה למנתח באופן מיידי אם מבחינים בסימנים של זיהום, דימום או התגברות פתאומית של הכאבים. עיסוי איבר המין בכל יום באמצעות וזלין או חומר סיכה דומה בכדי להימנע מא-סימטריה של הפין ולמניעת התפתחות גושים. שימוש במאריך פין, בהתאם להוראות הרופא שלך, כדי לסייע בפעולת ההארכה. הימנעות מפעילות גופנית במשך 3-4 שבועות לאחר הניתוח. הימנעות מפעילות מינית במשך חודש לאחר הניתוח.


סוף דבר

למרות שחלק מהגברים עשויים לחוש חוסר ביטחון ביחס לגודל איבר המין שלהם, מה שמוביל להערכה עצמית נמוכה ותחושת חוסר כשירות מינית, ההחלטה לבצע ניתוח להגדלת הפין אינה עניין של מה בכך. ישנם גם כדורים, משאבות או מכשירים למיניהם המבטיחים לשפר את מה שהטבע נתן, אך למרבה הצער, יעילותם לא הוכחה קלינית או שהם מספקים רק תוצאות זמניות. הדרכים הבטוחות להגדיל את הפין היא באמצעות ניתוח או ע״י הזרקה. בשל המעורבות הרגשית הגבוהה וההשלכות הפסיכולוגיות של הניתוח, ישנם מנתחים שיתעקשו כי הגברים אשר שוקלים לבצע הליך זה, יופנו קודם לכן לייעוץ מקצועי כדי לדון בחרדות ובנסיבות הספציפיות שלהם. במקרים מסוימים, ירידה במשקל או גילוח השיער בבסיס הפין יוכלו ליצור מראה גדול יותר לאיבר מין. אם כל האפשרויות נבדקו וניתוח היא עדיין האופציה המועדפת, ניתן לבצע הארכה ובמידת הצורך גם הגדלת קוטר הפין.

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר סטיבן מנושין - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית המתמחה בניתוחי אורולוגיה. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית.

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר סטיבן מנושין - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית המתמחה בניתוחי אורולוגיה. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית.


מידע נוסף

המאמר הגדלת איבר המין תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 26/12/2022

pointer arrow

קבל הצעות מחיר מיידית וחסוך כסף וזמן