×

×
background image

משך ההליך- לרוב עד 20 דקות
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
כמה עולה- 400 עד 500 ש״ח לאזור
תוצאות- ארבעה עד שישה חודשים

הטיפול בבוטולינום מתאים לנשים וגברים הסובלים מקמטים בשליש העליון של הפנים ושאינם סובלים ממחלת עצבים.

זריקות להחלקת קמטים

משך ההליך- לרוב עד 20 דקות
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
כמה עולה- 400 עד 500 ש״ח לאזור
תוצאות- ארבעה עד שישה חודשים

הטיפול בבוטולינום מתאים לנשים וגברים הסובלים מקמטים בשליש העליון של הפנים ושאינם סובלים ממחלת עצבים.

עסקינן בפרוטאין מורכב שמופק על ידי ענקית התרופות אלרגן (שנרכשה ע״י חברת טבע הישראלית) המיוצר מבקטריה ששמה קלוסטרואיד בוטולניום (בקטריה השוכנת במזון שנמצא במצב תחזוקתי ירוד).

ה- FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי) אישר את הבוטולינום לראשונה בשנת 1989 לטיפול באי סדרים של שני שרירים בעיניים (מצמוצים אימפולסיביים ופזילות). בשנת 2000 הבוטולינום נוסה כטיפול להפרעות עצבים שנבעו מכיווץ הצוואר והכתפיים.

במהלך הניסויים שעשו עם התרופה, התגלה במקרה כי הבוטולינום החליק גם קווים אנכיים במצח וגם את הקמט שנמצא בין הגבות. בשנת 2002 הבוטולינום קיבל את אישור ה- FDA להחלקת וטשטוש הקמטים ומכאן כבר הכל היסטוריה.


תופעות סביבתיות של טיפולי הבוטולינום

בגלל היעילות הרבה של התרופה והתוצאות הנהדרות שניתן להשיג באמצעותו לצד תופעות הלוואי הזניחות באופן יחסי להליכים כירורגיים אחרים, הפכה התרופה למלכה הבלתי מעורערת של הטיפולים האסתטיים.

התרופה החלה לדחוק טכניקות פולשניות (ניתוחים פלסטיים) לשלבים מאוחרים יותר במהלך החיים (אם בכלל) מאחר והטיפולים מבוצעים תוך פרקי זמן קצרים (עד 20 דקות) וזאת ללא כאבים או טראומה שעשויות להתלוות לניתוחים כירורגיים, במאמר מוסגר נציין כי זריקות יופי אינן יכולות להחליף למשל ניתוח מתיחת פנים כאשר המצב הוא ״קשה״ ויש נפילת עור משמעותית.

בגלל הנהירה לעבר הזרקות חומרי מילוי והחלקת קמטים נכנסו שרלטנים לענף ולכן חשוב שתבדקו היטב מי מזריק לכם, איפה הוא עושה זאת וגם איזה חומר מזריקים! הזרקת בוטולינום הוא טיפול עדין במיוחד, חשוב שתהיה הכרה מדויקת של האנטומיה האנושית כמו גם שליטה במינונים אותם מזריקים לשרירים בפנים.


זריקות יופי בטיפולים אסתטיים קוסמטיים

מטרת הטיפול היא השגת עור פנים חלק במקביל למתיחה, הצערה וריענון המראה. קמטי ההבעה נוצרים כתוצאה מהתכווצויות שרירי הפנים, ובאופן טבעי על עור שנפגע מאובדן האלסטיות.

המקומות השכיחים יותר להופעת הקמטים הם מעל לאף, המצח, מסביב לעיניים ובאזור הפה. את החומר מזריקים בחלק האמצעי העליון של הפנים, אזור בין הגבות נחשב לשכיח ביותר. עם הטיפול, מוחלשים באופן זמני השרירים ונמנעת הפעילות שלהם, בצורה זו מחליקים קמטים שכבר קיימים עד שהללו אינם מורגשים כלל.

התוצאות מושגות באופן מעשי כבר במיידי, ומקנות מראה טבעי לפנים וזאת מבלי לפגוע בהבעה. זהו תהליך בטוח ויעיל ולטווח ארוך יחסית. כדי להיפטר מקמטי גרביטציה (הקמטים שבין האף לפה) מומלץ לעבור טיפולים נוספים הכוללים הזרקת חומצה היאלורונית.


בוטולינום לטיפול בקמטים ולצרכים רפואיים

בוטולינום טוקסין מסוג A, שפועל זמנית לשיתוק השרירים הוא הטוקסין החזק ביותר מבין שבעת הטוקסינים שמופקים מהבקטריה. הבקטריה היא חומר בטוח עם מעט מאוד חסרונות. אדם שטופל בבוטולינום יכול לשוב לשגרה מיידית.

כשמשתמשים בכמויות גדולות של בוטולינום כמו באזור הצוואר, הגוף יכול לייצר הגנות טבעיות כנגד הבקטריה, ובמקרה כזה החומר לא יהיה יעיל. ניתן לטפל באמצעות התרופה (מלבד הטיפול בקמטים) במספר תופעות בהן: הזעת יתר, הפרעות בהתמקדות ועוויתות, פיסורה, מיגרנות, בעיות בערמונית, לריפוי מהיר של צלקות ועוד.

עוד חשוב שתדעו כי השימוש בבוטולינום מוגבל להעלמת קמטים במצח, משם הרופאים מרחיבים את השימוש ומשתמשים בו לטיפול בקמטי מימיקה שונים מאשר הרגולציות של ה- FDA, כלומר שמדד הבטיחות וההצלחה של ההזרקות כאשר משתמשים בהם במקומות אחרים בפנים ובצוואר אינם קיבלו אישורים מפורטים. לטיפול בהזעת יתר בזריקות והעלמת מיגרנה יש אישורים ספציפיים בדומה להזרקת בוטולינום במצח.


כיצד מבוצעות הזרקות יופי?

הזרקת בוטולינום מבוצעת בישראל אך ורק ע״י רופאים (שימו לב היטב כי מי שמבצע את ההליך הוא אכן רופא - מומלץ לבקש לראות את הרישיון ולבדוק באינטרנט במשרד הבריאות אם אכן באמת מדובר ברופא, לאחרונה יותר ויותר ״מטפלים״ לא מורשים נעצרים ע״י משטרת ישראל לאחר התחזות לרופאים, מזריקים חומרים לא עלינו ומרמים לקוחות תמימים), ללא הרדמה מאחר וההזרקה אינה כואבת בכלל, למרות זאת ישנם רופאים שמורחים על פני המטופל משחת אלחוש (עזרקאין או אמלה). בכל אופן תרגישו מעט חוסר נוחות במהלך ההזרקה. הטיפול לוקח מקסימום 20 דקות וזאת בהנחה ומבצעים את הטיפול הקלאסי והמלא הכולל את אזור המצח, בין הגבות (קמט הזעף) וצידיי העיניים (צדעות).

בחירת הנקודות (שרירים) אליהן יזריק הרופא המטפל הן קריטיות ביותר להצלחת הטיפול, ישנם רופאים שמסמנים בעט את הנקודות על הפנים אליהן הם מתעדים להזריק ויש כאלו שאינם זקוקים לסימון. הרופא בוחר את הנקודות אליהן הוא יזריק את התכשיר (תרופה שמגיעה בבקבוקון בצורה של אבקה אותה מדללים בסליין) אולם זה לאו דווקא חייב להיות על הקמטים עצמם, בכל אזור בו מטפלים יש לבצע מספר רב של הזרקות ולא זריקת יופי אחת כפי שרבים נוטים לחשוב.

ההזרקה היא לשריר וזאת על מנת שהחומר יוכל לשתקו. הרופא יקבע את המינון בו צריך להשתמש ויבצע הזרקות מתחת לעור. כאשר הרעלן מוזרק לשריר הוא מגיע לעצב האחראי על הפרשת הכימיקל אצטילכולין מה שמונע מהשריר להתכווץ. כתוצאה מההזרקה הגורמת כאמור לשיתוק השריר, אין יותר כיווץ והקמטים שהופיעו ״נפתחים״ ונעלמים - העור יראה חלק ומתוח וכמובן ללא קמטים. מיד לאחר ההליך ניתן לחזור לפעילות רגילה ואין כל מגבלה רפואית.

זריקות להחלקת קמטים  


להגיע מוכן לפגישת הייעוץ

בהנחה ואתם שוקלים לעבור זריקות יופי יש להיוועץ עם רופא מיומן לגבי מטרות הטיפול והציפיות ממנו. לפניכם טיפים חשובים עליהם יש לתת דגש בזמן הייעוץ עם רופא העוסק בהזרקות וכל מה שחשוב לדעת על הפגישה עצמה וגם, כל מה שצריך לשאול את הרופא כדי לדעת האם דווקא אצלו תעברו את ההליך.

לקריאת המאמר המלא אודות הזרקות יופי ובחירה ברופא מטפל מתאים


זריקות יופי שאלות ותשובות

במדינות רבות בעולם, זריקות יופי יכולות להתבצע ע״י אחיות, קוסמטיקאיות וכדומה, בישראל המצב שונה ורק רופא רשאי להזריק את התכשיר, האם כל רופא מוסמך להזריק? האם תוצאות הטיפול הן מידיות? כמה זמן משפיע הטיפול? האם ההבעה תהיה קפואה כמו שמזהירים אותם אנשים סקפטיים המתנגדים לטיפולי יופי מטעמים אידיאולוגיים ומסיבות לא מובנות…

לכניסה למאמר שאלות ותשובות על הזרקות יופי לפנים ולצוואר


זריקות יופי לגברים

זריקות להחלקת קמטים הן טיפול שמתאים לכל אחד ואחת אולם בישראל נוטים לחשוב כי את הטיפולים מבצעות רק נשים, ובכן קבלו זריקות יופי גם לגברים, כן, יש דבר כזה! בוטוקס הוא טיפול שיותר ויותר גברים בוחרים לעבור, לפניכם מאמר העוסק בגברים המזריקים בוטקס וההתאמות שיש לבצע בטיפול בין גברים לנשים.

הזרקות יופי לגברים


הזרקת תרופות לטיפול בבעיות רפואיות

החלקת קמטים היא השימוש הנפוץ בבוטולינום בעולם אולם ניתן לבצע גם טיפולים רפואיים ע״י זריקות בוטוקס. טיפול בוטולינום למיגרנה, צלקות בפנים, שלפוחית בעייתית (בלוטת הערמונית), טיקים בעיניים ובעיית פזילות הן בעיות רפואיות בהן ניתן לטפל באמצעות זריקות בוטולינום.

לכניסה למאמר בנושא הזרקת תרופות לטיפולים רפואיים


זריקות למניעת הזעת יתר

אחד הטיפולים הפופולאריים אותו מבצעים באמצעות בוטולינום טוקסין הוא הזעת יתר. הזרקת בוטוקס נחשבת לשיטה הבטוחה ביותר והקלה ביותר למניעת היפר-הידרוזיס שהיא מחלה עם גורמים שאינם ידועים דיים ואשר גורמת לאדם להזיע. בשנת 2004 קיבל בוטולינום את אישור ה- FDA האמריקאי לטיפול בהזעת יתר, בבית השחי ובכפות הידיים.

לקריאת המאמר זריקות למניעת הזעת יתר


הזרקות יופי למפורסמים

סלבריטאים וידוענים בכל רחבי העולם מבקרים באופן תדיר אצל רופאים המבצעים הזרקות בוטוקס. מיהם אותם סלבריטאים שלא מחמיצים טיפול אחת לתקופה של מספר חודשים, וגם, מדוע הטיפול בשחקנים מעט שונה מאשר אצל כולם?

לכניסה לרשימת הסלברטיז שעוברים טיפולי יופי


בוטולינום סיכונים, תופעות לוואי ואישורים רפואיים

כמו לכל תרופה (בוטולינום מוגדר כתרופה), גם להזרקת בוטולינום עלולות להתלוות תופעות לוואי. אחת מתופעות הלוואי הקשות והדי נדירות היא “שיתוק הפנים” תופעה זו וכל התופעות שיתוארו בהמשך הן כמובן זמניות וחולפות מקסימום לאחר מספר שעות או ימים. תופעות לוואי נוספות בהזרקת התרופה הן: חוסר תחושה, צניחת עפעפיים, כאבי ראש, אדמומיות ושטפי דם באזור ההזרקה, נפיחות וזיהום כתוצאה מעבודה ״לא נקיה” של הרופא המטפל.

קראו בהרחבה על תופעות הלוואי והסיכונים מזריקות יופי


בוטוקס מחירים

אם בעבר הזרקת בוטולינום עלתה סכומי כסף לא מבוטלים ומי שיכל להרשות לעצמו את הטיפולים היו אנשים שהפרוטה הייתה מצוייה בכיסם הרי שנכון למועד כתיבת שורות אלו, המחיר כבר כמעט ולא מהווה פקטור משמעותי ואת הטיפולים יכולים להרשות לעצמם כמעט כולם. למרות זאת, למכורים שבינינו שאלת המחיר יכולה להיות קריטית שכן הם מתייצבים אצל הרופא 3 פעמים בשנה! רוצים לדעת כמה זה בדיוק עולה ואיך נקבע המחיר? אז באופן כללי עלות הטיפול לאזור היא סביב 400 עד 500 ש״ח וכאשר ״עושים״ את כל 3 האזורים המחיר יהיה סביב 1,400 ש״ח. היכנסו למחירון הטיפולים, תוכלו למצוא שם גם טיפים, המלצות למו”מ להורדת המחיר ועוד.

לכניסה למחירון עדכני וטיפים בנושא מחירים

הערות חשובות

המידע שלפניכם נאסף מתוך מספר מאמרים ברשת שכתבו ד״ר בארי גולדמן וד״ר טינה פונט - חברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. המאמר בוטולינום תורגם והותאם לשפה העברית. בוטולינום יש לבצע רק אצל רופאים שמחזיקים בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת לטיפולים אסתטיים. יש לוודא שהחומר בתוקף ושהוא טרי, דהיינו נפתח עכשיו לאחר שנשמר בקרור. אנחנו מקשרים רק לרופאים שעומדים בסטנדרטים גבוהים ומזריקים חומרים מקוריים!

הערות חשובות

המידע שלפניכם נאסף מתוך מספר מאמרים ברשת שכתבו ד״ר בארי גולדמן וד״ר טינה פונט - חברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. המאמר בוטולינום תורגם והותאם לשפה העברית. בוטולינום יש לבצע רק אצל רופאים שמחזיקים בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת לטיפולים אסתטיים. יש לוודא שהחומר בתוקף ושהוא טרי, דהיינו נפתח עכשיו לאחר שנשמר בקרור. אנחנו מקשרים רק לרופאים שעומדים בסטנדרטים גבוהים ומזריקים חומרים מקוריים!


מידע נוסף

המאמר ״תרופת הפלא של המאה ה - 21 בוטוקס״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 01/01/2023

pointer arrow

עושים סוף לקמטים! התחילו כאן