גם לך נמאס מהקמטים?
×

×
background image

משך ההליך- לרוב עד 20 דקות
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
כמה עולה- 600 עד 800 ש״ח לאזור
תוצאות- ארבעה עד שישה חודשים

הטיפול בבוטוקס מתאים לנשים וגברים הסובלים מקמטים בשליש העליון של הפנים ושאינם סובלים ממחלת עצבים.

בוטוקס

משך ההליך- לרוב עד 20 דקות
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
כמה עולה- 600 עד 800 ש״ח לאזור
תוצאות- ארבעה עד שישה חודשים

הטיפול בבוטוקס מתאים לנשים וגברים הסובלים מקמטים בשליש העליון של הפנים ושאינם סובלים ממחלת עצבים.

בוטוקס הוא פרוטאין מורכב שמופק על ידי ענקית התרופות אלרגן (שנרכשה ע״י חברת טבע הישראלית) המיוצר מבקטריה ששמה קלוסטרואיד בוטולניום (בקטריה השוכנת במזון שנמצא במצב תחזוקתי ירוד).

ה- FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי) אישר את הבוטוקס לראשונה בשנת 1989 לטיפול באי סדרים של שני שרירים בעיניים (מצמוצים אימפולסיביים ופזילות). בשנת 2000 הבוטוקס נוסה כטיפול להפרעות עצבים שנבעו מכיווץ הצוואר והכתפיים.

במהלך הניסויים שעשו עם התרופה, התגלה במקרה כי הבוטוקס החליק גם קווים אנכיים במצח וגם את הקמט שנמצא בין הגבות. בשנת 2002 הבוטוקס קיבל את אישור ה- FDA להחלקת וטשטוש הקמטים ומכאן כבר הכל היסטוריה.


תופעות סביבתיות של טיפולי הבוטוקס

בגלל היעילות הרבה של הבוטוקס והתוצאות הנהדרות שניתן להשיג באמצעותו לצד תופעות הלוואי הזניחות באופן יחסי להליכים כירורגיים אחרים, הפכה התרופה למלכה הבלתי מעורערת של הטיפולים האסתטיים.

הבוטוקס החל לדחוק טכניקות פולשניות (ניתוחים פלסטיים) לשלבים מאוחרים יותר במהלך החיים (אם בכלל) מאחר והטיפולים מבוצעים תוך פרקי זמן קצרים (עד 20 דקות) וזאת ללא כאבים או טראומה שעשויות להתלוות לניתוחים כירורגיים, במאמר מוסגר נציין כי הטיפול בבוטוקס לא יכול להחליף למשל ניתוח מתיחת פנים כאשר המצב הוא ״קשה״ ויש נפילת עור משמעותית.

בגלל הנהירה הרבתית לעבר הטיפולים בבוטוקס נכנסו שרלטנים לענף ולכן חשוב שתבדקו היטב מי מזריק לכם, איפה הוא עושה זאת וגם איזה חומר מזריקים! הזרקת בוטוקס הוא טיפול עדין במיוחד, חשוב שתהיה הכרה מדויקת של האנטומיה האנושית כמו גם שליטה במינונים אותם מזריקים לשרירים בפנים.


בוטוקס לטיפולים אסתטיים קוסמטיים

מטרת הטיפול בבוטוקס היא השגת עור פנים חלק במקביל למתיחה, הצערה וריענון המראה. קמטי ההבעה נוצרים כתוצאה מהתכווצויות שרירי הפנים, ובאופן טבעי על עור שנפגע מאובדן האלסטיות.

המקומות השכיחים יותר להופעת הקמטים הם מעל לאף, המצח, מסביב לעיניים ובאזור הפה. את הבוטוקס מזריקים בחלק האמצעי העליון של הפנים, אזור בין הגבות נחשב לשכיח ביותר. עם הטיפול בבוטוקס, מוחלשים באופן זמני השרירים ונמנעת הפעילות שלהם, בצורה זו מחליקים קמטים שכבר קיימים עד שהללו אינם מורגשים כלל.

התוצאות מושגות באופן מעשי כבר במיידי, ומקנות מראה טבעי לפנים וזאת מבלי לפגוע בהבעה. זהו תהליך בטוח ויעיל ולטווח ארוך יחסית. כדי להיפטר מקמטי גרביטציה (הקמטים שבין האף לפה) מומלץ לעבור טיפולים נוספים הכוללים הזרקת חומצה היאלורונית.


בוטוקס לטיפול בקמטים ולצרכים רפואיים

בוטולינום טוקסין מסוג A, שפועל זמנית לשיתוק השרירים הוא הטוקסין החזק ביותר מבין שבעת הטוקסינים שמופקים מהבקטריה. הבקטריה היא חומר בטוח עם מעט מאוד חסרונות. אדם שטופל בבוטוקס יכול לשוב לשגרה מיידית.

כשמשתמשים בכמויות גדולות של בוטוקס כמו באזור הצוואר, הגוף יכול לייצר הגנות טבעיות כנגד הבקטריה, ובמקרה כזה החומר לא יהיה יעיל. ניתן לטפל באמצעות בוטוקס (מלבד הטיפול בקמטים) במספר תופעות בהן: הזעת יתר, הפרעות בהתמקדות ועוויתות, פיסורה, מיגרנות, בעיות בערמונית, לריפוי מהיר של צלקות ועוד.

עוד חשוב שתדעו כי השימוש בבוטוקס מוגבל להעלמת קמטים במצח, משם הרופאים מרחיבים את השימוש ומשתמשים בו לטיפול בקמטי מימיקה שונים מאשר הרגולציות של ה- FDA, כלומר שמדד הבטיחות וההצלחה של ההזרקות כאשר משתמשים בהם במקומות אחרים בפנים ובצוואר אינם קיבלו אישורים מפורטים. לטיפול בהזעת יתר בבוטוקס והעלמת מיגרנה יש אישורים ספציפיים בדומה להזרקת בוטוקס במצח.


כיצד מבוצע טיפול בוטוקס?

הזרקת בוטוקס מבוצעת בישראל אך ורק ע״י רופאים, ללא הרדמה מאחר וההזרקה אינה כואבת בכלל, למרות זאת ישנם רופאים שמורחים על פני המטופל משחת אלחוש (עזרקאין או אמלה). בכל אופן תרגישו מעט חוסר נוחות במהלך ההזרקה. טיפול בוטוקס לוקח מקסימום 20 דקות וזאת בהנחה ומבצעים את הטיפול הקלאסי והמלא הכולל בוטוקס במצח, בין הגבות (קמט הזעף) ובצידיי העיניים (צדעות).

בחירת הנקודות (שרירים) אליהן יזריק הרופא המטפל בוטוקס הן קריטיות ביותר להצלחת הטיפול, ישנם רופאים שמסמנים בעט את הנקודות על הפנים אליהן הם מתעדים להזריק בוטוקס ויש כאלו שאינם זקוקים לסימון. הרופא בוחר את הנקודות אליהן הוא יזריק את התכשיר (תרופה שמגיעה בבקבוקון בצורה של אבקה אותה מדללים בסליין) אולם זה לאו דווקא חייב להיות על הקמטים עצמם, בכל אזור בו מטפלים יש לבצע מספר רב של הזרקות ולא זריקת בוטוקס אחת כפי שרבים נוטים לחשוב.

ההזרקה היא לשריר וזאת על מנת שהבוטוקס יוכל לשתקו. הרופא יקבע את המינון בו צריך להשתמש ויבצע הזרקות מתחת לעור. כאשר הרעלן מוזרק לשריר הוא מגיע לעצב האחראי על הפרשת הכימיקל אצטילכולין מה שמונע מהשריר להתכווץ. כתוצאה מההזרקה הגורמת כאמור לשיתוק השריר, אין יותר כיווץ והקמטים שהופיעו ״נפתחים״ ונעלמים - העור יראה חלק ומתוח וכמובן ללא קמטים. מיד לאחר ההליך ניתן לחזור לפעילות רגילה ואין כל מגבלה רפואית.

בוטוקס  


להגיע מוכן לפגישת הייעוץ

בהנחה ואתם שוקלים לעבור טיפול בוטוקס יש להיוועץ עם רופא מיומן לגבי מטרות הטיפול בבוטוקס והציפיות ממנו. לפניכם טיפים חשובים עליהם יש לתת דגש בזמן הייעוץ עם רופא העוסק בבוטוקס וכל מה שחשוב לדעת על הפגישה עצמה וגם, כל מה שצריך לשאול את הרופא כדי לדעת האם דווקא אצלו תעברו את ההליך.

לקריאת המאמר המלא אודות הזרקות בוטוקס ובחירה ברופא מטפל מתאים


בוטוקס שאלות ותשובות

במדינות רבות בעולם, זריקות בוטוקס יכולות להתבצע ע״י אחיות, קוסמטיקאיות וכדומה, בישראל המצב שונה ורק רופא רשאי להזריק את התכשיר, האם כל רופא מוסמך להזריק? האם תוצאות הטיפול בבוטוקס הן מידיות? כמה זמן משפיע הטיפול? האם ההבעה תהיה קפואה כמו שמזהירים אותם אנשים סקפטיים המתנגדים לטיפולי יופי מטעמים אידיאולוגיים ומסיבות לא מובנות…

לכניסה למאמר שאלות ותשובות על הזרקת בוטוקס


בוטוקס לגברים

בוטוקס הוא טיפול שמתאים לכל אחד ואחת אולם בישראל נוטים לחשוב כי את הטיפולים מבצעות רק נשים, ובכן קבלו בוטוקס לגברים, כן, יש דבר כזה! בוטוקס הוא טיפול שיותר ויותר גברים בוחרים לעבור, לפניכם מאמר העוסק בגברים המזריקים בוטקס וההתאמות שיש לבצע בטיפול בין גברים לנשים.

הזרקת בוטוקס לגברים


הזרקות בוטוקס לטיפול בבעיות רפואיות

החלקת קמטים היא השימוש הנפוץ בבוטוקס בעולם אולם ניתן לבצע גם טיפולים רפואיים ע״י זריקות בוטוקס. טיפול בוטוקס למיגרנה, צלקות בפנים, שלפוחית בעייתית (בלוטת הערמונית), טיקים בעיניים ובעיית פזילות הן בעיות רפואיות בהן ניתן לטפל באמצעות זריקות בוטוקס.

לכניסה למאמר בנושא בוטוקס וטיפולים רפואיים


בוטוקס להזעת יתר

אחד הטיפולים הפופולאריים אותו מבצעים באמצעות בוטולינום טוקסין הוא הזעת יתר. הזרקת בוטולינום טוקסין נחשבת לשיטה הבטוחה ביותר והקלה ביותר למניעת היפר-הידרוזיס שהיא מחלה עם גורמים שאינם ידועים דיים ואשר גורמת לאדם להזיע. בשנת 2004 קיבל בוטוקס את אישור ה- FDA האמריקאי לטיפול בהזעת יתר, בבית השחי ובכפות הידיים.

לקריאת המאמר בוטוקס להזעת יתר


הזרקת בוטוקס למפורסמים

סלבריטאים וידוענים בכל רחבי העולם מבקרים באופן תדיר אצל רופאים המבצעים הזרקות בוטוקס. מיהם אותם סלבריטאים שלא מחמיצים טיפול אחת לתקופה של מספר חודשים, וגם, מדוע הטיפול בשחקנים מעט שונה מאשר אצל כולם?

לכניסה לרשימת הסלברטיז שעוברים טיפולי בוטוקס


בוטוקס סיכונים, תופעות לוואי ואישורים רפואיים

כמו לכל תרופה (בוטוקס מוגדר כתרופה), גם להזרקת בוטוקס עלולות להתלוות תופעות לוואי. אחת מתופעות הלוואי הקשות והדי נדירות היא “שיתוק הפנים” תופעה זו וכל התופעות שיתוארו בהמשך הן כמובן זמניות וחולפות מקסימום לאחר מספר שעות או ימים. תופעות לוואי נוספות בהזרקת בוטוקס הן: חוסר תחושה, צניחת עפעפיים, כאבי ראש, אדמומיות ושטפי דם באזור ההזרקה, נפיחות וזיהום כתוצאה מעבודה ״לא נקיה” של הרופא המטפל.

לכניסה למאמר המלא על תופעות לוואי וסיכונים בהזרקת בוטוקס


בוטוקס מחירים

אם בעבר הזרקת בוטוקס עלתה סכומי כסף לא מבוטלים ומי שיכל להרשות לעצמו את הטיפולים היו אנשים שהפרוטה הייתה מצוייה בכיסם הרי שנכון למועד כתיבת שורות אלו, המחיר כבר כמעט ולא מהווה פקטור משמעותי ואת הטיפולים יכולים להרשות לעצמם כמעט כולם. למרות זאת, למכורים שבינינו שאלת המחיר יכולה להיות קריטית שכן הם מתייצבים אצל הרופא 3 פעמים בשנה! רוצים לדעת כמה זה בדיוק עולה ואיך נקבע המחיר? אז באופן כללי עלות הטיפול לאזור היא סביב 600 עד 800 ש״ח וכאשר ״עושים״ את כל 3 האזורים המחיר יהיה סביב 1,700 ש״ח. היכנסו למחירון הטיפולים, תוכלו למצוא שם גם טיפים, המלצות למו”מ להורדת המחיר ועוד.

לכניסה למחירון בוטוקס וטיפים בנושא מחירים

הערות חשובות

המידע שלפניכם נאסף מתוך מספר מאמרים ברשת שכתבו ד״ר בארי גולדמן וד״ר טינה פונט - חברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. המאמר בוטוקס תורגם והותאם לשפה העברית. בוטוקס יש לבצע רק אצל רופאים שמחזיקים בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת לטיפולים אסתטיים. יש לוודא שהחומר בתוקף ושהוא טרי, דהיינו נפתח עכשיו לאחר שנשמר בקרור. אנחנו מקשרים רק לרופאים שעומדים בסטנדרטים גבוהים ומזריקים חומרים מקוריים!

הערות חשובות

המידע שלפניכם נאסף מתוך מספר מאמרים ברשת שכתבו ד״ר בארי גולדמן וד״ר טינה פונט - חברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. המאמר בוטוקס תורגם והותאם לשפה העברית. בוטוקס יש לבצע רק אצל רופאים שמחזיקים בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת לטיפולים אסתטיים. יש לוודא שהחומר בתוקף ושהוא טרי, דהיינו נפתח עכשיו לאחר שנשמר בקרור. אנחנו מקשרים רק לרופאים שעומדים בסטנדרטים גבוהים ומזריקים חומרים מקוריים!


מידע נוסף

המאמר בוטוקס תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 31/03/2019

pointer arrow

עושים סוף לקמטים! התחילו כאן