×

×
background image

משך הניתוח- שעה עד שעתיים
הסרת הגבס- עד שבוע מיום הניתוח
זמן החלמה- מספר ימים
עלות- 7,800 עד 15,000 ש״ח

תיקון אף סולד, גדול, עקום, נשרי או גונזו יתאים לנשים וגברים מעל גיל 15 בעלי בריאות תקינה.

אפים שמצריכים ניתוח רפואי או פלסטי

משך הניתוח- שעה עד שעתיים
הסרת הגבס- עד שבוע מיום הניתוח
זמן החלמה- מספר ימים
עלות- 7,800 עד 15,000 ש״ח

תיקון אף סולד, גדול, עקום, נשרי או גונזו יתאים לנשים וגברים מעל גיל 15 בעלי בריאות תקינה.

האף שלנו הוא מרכיב מהותי ומרכזי בפנים, והוא נחוץ לתפקוד בסיסי בחיי היום יום. אם לא מרוצים ממבנה וצורת האף, או שיש סיבוכים שמקשים על הנשימה, איכות החיים יכולה להיפגע. ניתוח אף יכול לתקן סיבוכים פיזיולוגיים, שמפריעים ליכולת שלנו לנשום בטבעיות ובקלות, ובנוסף לזה, הניתוח יכול לשפר את המראה האסתטי הכולל של הפנים. יש כמה סוגים של ניתוחי אף, ומספר סיבות בגללן אנשים רוצים לשנות את מראה האף שלהם (רפואיות או אסתטיות) עליהן נרחיב בהמשך.

באופן כללי ומבלי להתייחס ספציפית בשלב זה למטרות ההליך (קוסמטי או רפואי), ניתוח אף יכול להתבצע בתהליך “פתוח” או “סגור”. בניתוח אף שהוא “פתוח” החתכים יבוצעו מחוץ לאף, בעוד שבניתוח אף “סגור” החתכים מבוצעים בתוך חלל האף. הרופא המנתח (מנתח אף פלסטי או רופא אף אוזן גרון שמורשה לבצע את ההליך) ישתמש בתהליך סגור כדי להימנע מצלקות. ניתוח אף פתוח נחוץ במקרים בהם יש נזק או טראומה באזור עמוק בחלל האף. מנתח אף מיומן ידע לבצע חתכים בקווי המתאר של האף, כדי להפחית צלקות בולטות ככל שניתן.

המלצה חשובה!

למרות שמחיר הניתוח הוא פקטור משמעותי בבחירת המנתח, חשוב לא להתפתות למחירים זולים משמעותית ממחיר השוק ויש לתת את הדעת לשאר מרכיבי העלות. מחיר נמוך מידי יכול לעלות בסוף ביוקר!

המלצה חשובה!

למרות שמחיר הניתוח הוא פקטור משמעותי בבחירת המנתח, חשוב לא להתפתות למחירים זולים משמעותית ממחיר השוק ויש לתת את הדעת לשאר מרכיבי העלות. מחיר נמוך מידי יכול לעלות בסוף ביוקר!


ניתוח אף מסיבות בריאותיות

ניתוח אף מסיבות בריאותיות יכול לתקן עיוותים שמקשים על הנשימה, כמו סיבוכים שנגרמים כתוצאה מעיוות מולד. הניתוח יכול גם לתקן תוצאות של טראומה פיזית, הרופא המנתח יכול לתקן את קווי המתאר של האף, על ידי עיצוב ומיקום מחודש של הסחוס והעצם של האף, שיאפשרו נשימה חלקה וטבעית. להלן ניתוחים בולטים שמבוצעים למטרות רפואיות:

תיקון למחיצת האף - המחיצה מפרידה את חלל האף לשני דרכי אוויר: בחלק העליון של האף, בחיבור לגולגולת, ובנחיריים. המחיצה בנויה מחלקים של סחוס ועצם. החלק התחתון של המחיצה נשען על עמוד המחיצה הקדמי של האף, עצם שאפשר להרגיש אותה בחלק שבין האף, לחלק העליון שנמצא מעל השפה העליונה. מחיצה שמתפתחת בצורה עקומה, יכולה לגרום למראה של אף עקום, ולפעמים היא מתפתחת בצורה שחוסמת צד אחד וזאת במקום לאפשר מעבר אוויר ״במנות זהות״ דרך חללי האף. כשהמחיצה מתעקמת או מתעוותת מצד לצד (מתקבלת צורה של האותיות S, או האות C) האוויר נחסם ועשוי להיגרם נזק לרקמות האף ולנשימה באופן כללי.

בהתאם לעיוות שנוצר במחיצה, הרופא המנתח יכול לעצב מחדש את העצם בחלק העליון של האף, שגורמת למראה של אף עקום, ולשנות אותה כך שהמחיצה תחלק את שני חללי האף באופן שווה. במקרים מסוימים, המחיצה תסטה מעמוד המחיצה הקדמי שלה - מצב זה נקרא סטייה במחיצה הבין - פרוזדורית, מה שיצריך מהמנתח ליישר את המחיצה חזרה לעמוד המחיצה הקדמי שלה. להרחבה אודות ניתוח מחיצה באף.

ניתוח לתיקון קונכה מוגדלת - ניתוח אף יכול לעזור במקרים של קונכה מוגדלת (ניתוח לתיקון אף גדול). קונכה היא מה שיוצר את הצורות המעוגלות על האף בחלק שקרוב לעיניים, היא בנויה מעצמות קטנות וארוכות שנמשכות כלפי חוץ משני צדדי המחיצה בתוך חלל האף, יש 3 סוגים של קונכות: קונכה עליונה שנמצאת בחלק העליון של האף בין העיניים, קונכה אמצעית שממוקמת באמצע האף וקונכה תחתונה הממוקמת בקצה מעל לקו הנחיריים.

ניתוח אף בקונכה יכול לתקן קונכה שהתנפחה כתוצאה מאלרגיה, או אלמנטים שגורמים לגירוי אחר. במקרים מסוימים, אחת הקונכות הופכת להיות עצורה בגלל שהמחיצה נדחפת כלפי מעלה אך לצד אחד. כתוצאה מכך, הקונכה בצד השני של חלל האף גדלה כדי לפצות על הקונכה העצורה, מה שמקשה על הנשימה, ויכול לגרום לכאבים.

אפים שמצריכים ניתוח רפואי או פלסטי  


תיקונים קוסמטיים באף

בניתוח אף קוסמטי, המטרה היא לשפר את המראה על ידי יישור אף בצורה שתחמיא למבנה הפנים. ניתוח קוסמטי משלב טכניקות שונות כדי להשיג תוצאות רצויות. כשהמנתח מאבחן את מבנה האף, הוא לוקח בחשבון את קימורי האף באזור העליון, המרכזי והתחתון, במטרה להשיג פרופורציה והרמוניה שתתאים לתווי הפנים. הניתוח מבוצע בהתאמה ליותר מקימור אחד, ויש כמה טכניקות בהם מנתחי אף משתמשים כדי להשיג תוצאות רצויות.

תיקון שורש בעצם האף - השורש הוא החלק העליון בעצם האף. השורש והסחוס יכולים להיות גדולים, ולגרום למראה של אף גדול או גוש באף. אם השורש שטוח, הוא יכול לגרום לצניחה פנימה של קימור האף, וקצה האף יכול להראות כמו “גוש”. במקרה כזה, המנתח עשוי לשייף את השורש בחלקים קטנים, או להוסיף נפח לאזורים שטוחים על ידי שימוש בסחוס ממקום אחר מהאף וכך ליצור שיפוע ישר.

יישור אף עקום - אם האף עקום, או נוטה באופן בולט מצד אחד לצד השני, המנתח יוכל ליישר אותו על ידי הסרת חלק מהעצם או הסחוס. מכנים את הניתוח ליישור אף גם בשם תיקון אף שבור בו המנתח מזיז ומקבע את האף למקומו החדש.

תיקון אף סולד - ניתוח לתיקון אף סולד מבוצע דרך הקטנה וסיבוב קצה האף. אם לקצה האף אין מבנה פרופורציונלי, או שזווית הנטייה שלו היא גדולה מידי (כלפי מטה או מעלה), המנתח יוכל לשנות את קצה האף על ידי עיצוב הסחוס מחדש. אם הסיבה לאף סולד היא ניתוח אף כושל, יש להסיר את הרקמה עם הצלקת ולסובב במרכאות את האף כלפי מטה תוך הקניית מראה חדש לאף. יש מקרים שהם יותר מורכבים, ובהם שלמות האף היא לא ידועה וברורה ולכן מנתחים רבים נמנעים מלבצע ניתוחי אף מתקנים או חוזרים של מנתחים אחרים.

תיקון בליטות באף - במקרים של אף גדול ובולט, הידועים בשמות הגנאי “אף נשר” או “אף גונזו”, יש מקרה כללי שבו קצה הבליטה באף נמצא שלא בפרופורציה מהמרחק בין החלק העליון שמעל השפתיים לבליטה עצמה. במצב זה מתקבל מראה של אף גדול ביחס לשאר הפנים. כדי לתקן אף גדול שבו הבליטה גדולה מידי, הרופא משייף חלקים של סחוס מקצה האף. אם אין מספיק סחוס בקצה האף, המנתח עשוי להשתמש בסחוס שעוצב במיוחד לתיקון הבליטה.

הקטנת רוחב האף - אם מסתכלים על האף מלמטה, הנחיריים, וקצה האף נראים כמו משולש. לפעמים מראה של אף גדול נובע מרוחב אף לא פרופורציונלי. הרופא המנתח יתאים את הקצוות לצורת משולש על ידי הפיכת הקצוות למחודדים יותר, ובנוסף המנתח עשוי להקטין את רוחב האף לקבלת מבנה פנים יותר אסתטי.

ניתוח לנחיריים מורחבות - ניתוח לתיקון נחיריים מבוצע לרוב עם ניתוח להקטנת רוחב האף. על ידי הסרת חלק מהרקמה, המנתח הפלסטי משנה את רמת הטונוס שנוצר מהרחבה יתרה של הנחיריים, למראה נחיריים פרופורציונלי.

pointer arrow

לאף טבעי ומושלם התחילו כאן!