×

×
background image

משך הניתוח- שעה עד שעתיים
עלות- 7,000 ל- 15,000 ש״ח
משך ההחלמה- מספר ימים
תוצאות הניתוח- קבועות!

ההליך מתאים לנשים, גברים ובני נוער מעל גיל 15 בעלי אף שאינו פרופורציונאלי לשאר הפנים.

ניתוח פלסטי באף

משך הניתוח- שעה עד שעתיים
עלות- 7,000 ל- 15,000 ש״ח
משך ההחלמה- מספר ימים
תוצאות הניתוח- קבועות!

ההליך מתאים לנשים, גברים ובני נוער מעל גיל 15 בעלי אף שאינו פרופורציונאלי לשאר הפנים.

ניתוח פלסטי באף (רינופלסטיקה) הוא תיקון אסתטי הבא לידי ביטוי בשינוי צורה ומבנה האף וב”אותה נשימה” גם בשינוי תפקודו האמיתי לטובה (אל לנו לשכוח שתפקידו האמיתי והמרכזי של האף הוא לאפשר לנו לנשום). האף מייצר את הציר המרכזי של אסתטיקת הפנים, אשר משפר את המוֹרְפוֹלוֹגְיָה, הפרופורציות ואת הרמונית הפנים.

ניתוח פלסטי באף הוא אחד מהניתוחים הנפוצים ביותר ברפואה הפלסטית. צורת אף “בעייתית” היא אחד מהגורמים האסתטיים המובילים שבגינה מפתחים הפרעות פסיכולוגיות חמורות ומכאן חשיבותו הרבה של הניתוח האסתטי באף. מתי תוכלו לעבור ניתוח פלסטי באף? מה יכולים לשנות באף? בחירת טכניקת הניתוח, טיפים להחלמה מהירה, תוצאות וגם שאלות נבחרות.


ייעוץ מקדים עם מנתח אף

השיחה עם המועמד לניתוח אינה פחות חשובה מאשר התהליך עצמו, רצוי לברר תחילה מהן הציפיות ומה בדיוק רוצים להשיג. בשלב הייעוץ שיתוף הפעולה בין מנתח אף למועמד לניתוח צריך להיות הדוק ביותר כמו שלא קיים באף ניתוח פלסטי אחר ואשר נעשה בכדי להגשים את משאלות הלב והציפיות האסתטיות של המטופל. חשוב לבחון כיצד ניתן לשפר גם את תפקוד הנשימה במקביל לשיפור האסתטי.

מבצעים בדיקה מקיפה של האף (מוֹרְפוֹלוֹגִי ונשימתי), תוך שימת לב רבה לציפויי ההגנה (עור וסחוס) ולשאר מבנה הפנים. על המועמד לניתוח להיות במצב בריאותי אופטימאלי. מבצעים גם בדיקה אנליטית מקיפה שלוקחת בחשבון פרמטרים כמו בדיקת דם ובדיקת אק”ג שהכרחים גם בגלל ההרדמה שמתבצעת בניתוח. הניתוח יכול להתבצע או בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית לפי החלטת הרופא ובהתאם לתנאי המנותח.


טכניקות ניתוחיות מקובלות

הרבה מנתחי אף מחזיקים בדעה כי ניתוח אף פתוח היא הטכניקה המעניקה את התוצאות הטובות ביותר. זוהי טכניקה המתבססת על גישה אל המבנה העמוק של האף על ידי חתך כמעט בלתי נראה, הרמות של הציר (Columella) ושאר החיתוכים על רירית האף, כלומר בחלק הפנימי של האף. טכניקה זו מאפשרת חשיפה רחבה וכוללנית של המבנים של האף, אשר בהכרח מקנים למנתח אפשרויות של דיוק רב ביותר בעיצוב צורת האף.

אופי הניתוח הפלסטי באף אינו מתרכז דווקא בהורדת או בהעצמת גודל האף אלא בהתאמתו לתווי הפנים ולמאפיינים האישיים של כל אחד. לא קיימים שני אפים זהים, ולכן הטכניקה אינה אחידה בכל תהליך, אי לכך כל מקרה יהיה מוערך לכשעצמו באופן אישי ופרטני. טכניקות נוספות שיכולות להתאים הם ניתוח אף סגור, ניתוח מחיצה באף, ניתוח אף רפואי ועוד.


מהלך ניתוח פלסטי באף

ניתוח פלסטי באף מבוצע בפרק זמן יחסית קצר שאורך ברוב המקרים עד שעה אולם ייתכנו מקרים בהם הניתוח יתארך עד לשעתיים ואף יותר כאשר אופי הניתוח יהיה תיקון של ניתוח אף חוזר למשל. הניתוח מבוצע גם בהרדמה כללית אולם מרבית המנתחים אוהבים לבצע אותו בהרדמה מקומית.

ניתוח פלסטי באף מתבצע באמצעות חתכים בתוך האף דרכם מתבצעת כריתת הסחוס, עוד בניתוח מבצעים שיוף של הגבנון ושבירת העצם במכות פטיש (נשמע רע). ישנם מצבים שבהם צריך לבצע קיצור אף, הצרת הנחיריים, תיקון מחיצה או השתלת סחוס, הפעולות הללו מבוצעות בשלב של לאחר שבירת העצם ע״י הרופא המנתח.

ניתוח פלסטי באף  


לאחר ניתוח פלסטי באף והחלמה

המנותח מתעורר עם פדים באף ועם סד תרמופלסטי (סוג של גבס) המכסה את אחורי האף. שטפי דם בפנים יחד עם רמה מסוימת של דלקת ובמיוחד באזור העפעפיים עלולים להופיע. בהתחלה האף גם עלול להיות לא סימטרי, עקום, נפוח מאוד, רדום וללא תחושה. מדובר כמובן בתופעות חולפות. את הפד באף מסירים לאחר מספר ימים כאשר הסד והחבישה שמכסים ומגנים על האף יוסרו לאחר כשבוע. הימים שלאחר הניתוח אינם כואבים במיוחד ואין צורך במשככי כאבים חזקים.

המנותח עוד לפני הניתוח יקבל הוראות מפורטות כיצד להתנהג לפני ואחרי ניתוח אף. ההוראות שתקבלו לאחר שתתאוששו יכללו תרופות שיש לקחת בימים שלאחר הניתוח. ייקבעו גם תאריכים למעקב ובדיקת תוצאות הניתוח ויינתנו הוראות נוספות להמשך הטיפול ככל שההחלמה מתקדמת. כאשר מסירים את הסד התרמופלסטי תבחינו בשינוי מאוד מהותי, לאחר מכן קצב השינוי יהיה איטי עד שהאף החדש יקבל את צורתו הסופית (עד שנה מתום הניתוח).


טיפים להחלמה

  1. השתמשו במקדם הגנה מפני השמש מינימום 15 Spf.
  2. יש להרבות בשתייה ולאכול בצורה מבוקרת לאחר ניתוח אף.
  3. השתמשו בתמיסות מלח לתקופה של שבועיים לאחר הניתוח.
  4. דאגו כי הראש יהיה מוגבה עד כמה שניתן כדי להפחית נפיחות.
  5. הימנעו מפעילות גופנית שמכבידה ויכולה לגרום לכם לחוסר נוחות.
  6. הימנעו משימוש בתרופות אף למשך שלושה חודשים (כמו טיפות אף לנזלת וכדומה).
  7. מומלץ לבצע את כל ההכנות לפני ניתוח פלסטי באף כדי להימנע מפעולות מיותרות לאחר מכן.
  8. חשיפה לשמש לאחר הניתוח אינה מומלצת ויש להימנע ממנה ככל הניתן שכן היא מפריעה לריפוי הצלקות.
  9. הצמידו שקיות קרח (או אפונה קפואה) באזור הניתוח ובצעו קומפרסים בתכיפות להפחתת הבצקות והנפיחויות.

הערות חשובות

המידע שלפניך נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר ג׳וליאן דה סילבה - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. לאחר הסרת הגבס (כשבוע לאחר הניתוח), תבחינו בשינוי מאוד מהותי, לאחר מכן השינויים במראה האף יהיו איטיים עד שאפכם החדש יעוצב לצורתו הסופית (עד שנה מתום הניתוח).

הערות חשובות

המידע שלפניך נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר ג׳וליאן דה סילבה - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. לאחר הסרת הגבס (כשבוע לאחר הניתוח), תבחינו בשינוי מאוד מהותי, לאחר מכן השינויים במראה האף יהיו איטיים עד שאפכם החדש יעוצב לצורתו הסופית (עד שנה מתום הניתוח).


מידע נוסף

המאמר ״ניתוח פלסטי באף״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 28/12/2022

pointer arrow

לאף טבעי ומושלם התחילו כאן!