×

×
background image

משך הניתוח- עד שעתיים
הסרת גבס- כשבוע מסיום הניתוח
זמן החלמה- מספר ימים
עלות- 7,000 עד 15,000 ש״ח

ניתוח באף מתאים לנשים וגברים יציבים בדעתם, בריאים ושאינם מרוצים ממראה האף שלהם החל מגיל 15 שכן רק אז (ב 90% מהמקרים), מסתיימת גדילת העצמות באף.

ניתוח באף

משך הניתוח- עד שעתיים
הסרת גבס- כשבוע מסיום הניתוח
זמן החלמה- מספר ימים
עלות- 7,000 עד 15,000 ש״ח

ניתוח באף מתאים לנשים וגברים יציבים בדעתם, בריאים ושאינם מרוצים ממראה האף שלהם החל מגיל 15 שכן רק אז (ב 90% מהמקרים), מסתיימת גדילת העצמות באף.

ניתוח באף הוא הניתוח ב- “ה” הידיעה של הצעירים, חברה צעירים החל מגיל העשרה מגלים עניין בשיפור ושיפוץ האף. לאף נשרי, פחוס, גדול, צר, עם גבנון וכדומה יש השלכות פסיכולוגיות רבות על בני נוער, היום יותר מתמיד לא חייבים להשלים עם אף סולד! שיטות הטיפול המתקדמות, האמצעים הטכנולוגיים שעומדים לרשות המנתחים והניסיון הרב שנצבר בתחום הופכים חלום למציאות.

לפניכם מאמר המנוסח כשאלות ותשובות לשאלות הבוערות שמתעוררות וודאי אצלכם לגבי הניתוח באף, נשתדל לעלות על כולן, בכל אופן תוכלו להמשיך ולגלוש בפורטל ולגלות את כל המידע שחשוב לדעת לפני ניתוח באף ולאחריו, המידע הזה גם יחסוך לכם כסף וגם מציל חיים!


ניתוח באף שאלות ותשובות

ש. מי רשאי לבצע ניתוח באף?

ת. לפני מספר שנים לא רב שונה החוק בישראל בכל הקשור לניתוחים פלסטיים ולכן היום מי שמוסמך לבצע ניתוחי אף הוא כירורג פלסטי / מנתח פלסטי (חשוב במיוחד לבדוק אם הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית - ניתן לבדוק בקלות באתר האיגוד ואמורה להיות למנתח תעודה כחולה המעידה על החברות) שמסלול הכשרתו לוקח שנים ועל כך תוכלו לקרוא בהרחבה כאן בפורטל וגם רופא אף אוזן גרון.

 

ש. החל מאיזה גיל מומלץ לעבור ניתוח באף?

ת. החל מגיל 15 ניתן לבצע ניתוח אף וזאת מאחר שבגיל הזה עצמות האף משלימות כ- 90% מהתפתחותן.

 

ש. מה מתרחש בפגישת הייעוץ עם המנתח?

ת. בפגישת הייעוץ עם המנתח (וחשוב שפגישה זו תתבצע עם הרופא ולא עם צוות עוזר או יועץ שכן רק זה יוכל לתת אבחנה מתאימה), תיבחן מידת ההתאמה של המועמד לניתוח ויערך תיאום ציפיות בין מה שניתן יהיה לבצע בפועל לציפיות המועמד. לכל אדם יש אף ייחודי ופתרון ייחודי. בפגישת הייעוץ יבחן הפלסטיקאי את הסחוס, מבנה העצם באף, אלסטיות ועובי העור ואת תווי הפנים, לאחר מכן יתכנן המנתח את ההליך הלכה למעשה ע”פ דרישות המועמד (עד כמה שניתן), לא לפני שיוסבר האופן שבו יבוצע הניתוח (באיזה הרדמה, היכן יבוצע הניתוח, צוות עוזרים וכדומה) ולא לפני שתעברו על כל הסיכונים והסיבוכים מהניתוח, בהם סיכוני הרדמה, פעולה זו נדרשת מכל מנתח במיוחד כאשר מדובר בניתוח לא הכרחי (ניתוח קוסמטי הוא ניתוח שאין חובה לבצע בשונה מניתוח שמבוצע מסיבות בריאותיות). עוד בפגישה יציג המנתח את עבודותיו בין אם באלבום תמונות (יש מנתחים פלסטיים שעדיין חיים בתקופת האבן) או במצגת במחשב ובו יפרט את ניסיונו המקצועי.

 

ש. מה ניתן לשפר באמצעות ניתוח באף?

ת. באמצעות ניתוח באף ניתן לעצב מעין מבנה חדש לאף, עובדה שתקנה לאף מראה חדש שיתאים לתווי הפנים של המנותח. ככלל, ניתן לעצב אף קטן, לקצר, ליישר אפים עקומים, להצר נחיריים גדולים ועוד. במצבים מסוימים ניתן לשלב ניתוח אף הכרחי יחד עם ניתוח אסתטי ובעיקר הכוונה במצבים בהם למטופל יש מבנה אף שגורם לו להפרעה בנשימה - ניתוח מחיצת אף יפתור בעיות נשימה יחד עם תיקון פגמים אסתטיים.

 

ש. האם יש צורך בהדמיה לפני ניתוח באף?

ת. בשלב הייעוץ הראשוני עם מנתח פלסטי נשאלת השאלה כיצד יראה האף החדש? ובכן בכדי לענות על שאלה זו רבים מהפלסטיקאים נעזרים בתוכנת הדמיה ממומחשות שיכולה להדגים למועמד לניתוח כיצד יראה האף החדש ומהי מידת התאמתו למבנה הפנים. לשימוש בכלי זה יש יתרונות וחסרונות, מצד אחד, המועמד לניתוח באף יוכל לראות כיצד יראה האף החדש ממש באופן מוחשי וזה יכול לעזור מאוד בהחלטה האם לבצע את הניתוח או לא, מצד שני, התבוננות באף החדש יכולה לייצר רמת ציפיות גבוה מהניתוח כך שאם לא ניתן יהיה להגיע לתמונת המחשב שהומחשה במדויק הרי שאז תיגרם תחושת אכזבה. חשוב לקחת את תוצאות ההדמיה בערבון מוגבל כדי לא לפתח ציפיות ענקיות.

 

ש. האם יכאב לי בזמן ניתוח באף?

ת. מאחר וניתוח אף מבוצע לרוב בהרדמה מקומית (לכל מנתח פלסטי יש צוות עוזר ואחד מאנשי הצוות החשובים בניתוח אף הוא המרדים, שתפקידו לפקח על כל ההליך ולדאוג לכך שהמנותח לא ירגיש כאבים) יחד עם תרופות שנועדו לטשטש את המנותח הרי שלא תחושו בכלום בכל זמן הניתוח ואף תוכלו לשוחח עם הרופא המנתח בזמן ההליך למרות שבסופו לא תזכרו בכלל שזה קרה.

ניתוח באף    

ש. כמה עולה ניתוח באף?

ת. עלות ניתוח באף משתנה בהתאם לסוג הניתוח אותו תצטרכו לעבור ולכן קשה מאוד לקבוע מחיר של ניתוח אף לפני פגישת הייעוץ עם המנתח, למרות האמור לעיל, מחירו של ניתוח אף ינוע סביב 10,000 ש”ח, ישנו מאמר מפורט בפורטל שעוסק בשאלת מחיר ניתוח אף שם תמצאו מידע מלא על מרכיבי העלות של ניתוח אף ותקבלו גם טווחי מחירים לכל אחת מהאפשרויות. לכניסה למאמר על ניתוח אף מחיר.

 

ש. כמה זמן אורך ניתוח באף?

ת. ניתוחי אף רגילים נמשכים לרוב לפרקי זמן של שעה וזאת כתלות במיומנות של המנתח ובצוות עוזר. אחות חדר ניתוח יעילה ומנוסה הצמודה למנתח, יכולה לקצר את ההליך לפרק זמן של כמחצית השעה. כאשר מדובר על ביצוע של ניתוחי אף מורכבים, ההליך יכול גם להימשך שעות בודדות, בעיקר הדברים אמורים לגבי תיקון ניתוח אף.

 

ש. האם לאחר ניתוח באף יראו צלקות?

ת. הצלקות בניתוח הן פנימיות מאחר וניתוח אף מבוצע מבעד לנחיריים כך שלא יראו צלקות בכלל. כאשר מבצעים ניתוח אף פתוח בכדי להקטין את צורת הנחיריים הרי שאז יראו צלקות אולם אלא מטשטשות עם הזמן ומאוד קשה להבחין בהן.

הערות חשובות

המידע שלפניך נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר ג׳וליאן דה סילבה - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. לאחר הסרת הגבס (כשבוע לאחר הניתוח), תבחינו בשינוי מאוד מהותי, לאחר מכן השינויים במראה האף יהיו איטיים עד שאפכם החדש יעוצב לצורתו הסופית (עד שנה מתום הניתוח).

הערות חשובות

המידע שלפניך נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר ג׳וליאן דה סילבה - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. לאחר הסרת הגבס (כשבוע לאחר הניתוח), תבחינו בשינוי מאוד מהותי, לאחר מכן השינויים במראה האף יהיו איטיים עד שאפכם החדש יעוצב לצורתו הסופית (עד שנה מתום הניתוח).


מידע נוסף

המאמר ״ניתוח באף״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 28/12/2022

pointer arrow

לאף טבעי ומושלם התחילו כאן!