×

×
background image

משך ההליך- בין שעה לשעתיים
עלות- 9,000 עד 25,000 ש״ח
זמן החלמה- כעשרה ימים
תוצאות- לטווח הארוך

ניתוח צוואר יתאים למבוגרים עם ציפיות ריאליות מההליך בעלי בריאות תקינה עם צוואר רופף.

מתיחת צוואר מדולדל ורפוי

משך ההליך- בין שעה לשעתיים
עלות- 9,000 עד 25,000 ש״ח
זמן החלמה- כעשרה ימים
תוצאות- לטווח הארוך

ניתוח צוואר יתאים למבוגרים עם ציפיות ריאליות מההליך בעלי בריאות תקינה עם צוואר רופף.

אם עברת טיפולים באזור הפנים הכוללים הזרקות למילוי קמטים או אפילו מיני מתיחת פנים, עור הפנים שלך וודאי מתוח, חלק, יפה ורענן. אולם, בכל הקשור לאזור הסנטר ומטה הרי שזה סיפור אחר לגמרי.

עבור אנשים רבים אזור הצוואר הוא מה שנקרא אזור “מסגיר גיל”. אצל אנשים שהפחיתו במשקל אחת מתופעות הלוואי שעלולה להופיע היא רפיון בעור הצוואר הנגרם גם כתוצאה מאובדן אלסטיות העור.

בין אם מדובר על עור מקומט בצוואר, עור עודף, שריר רופס, שומן וכדומה, מתיחת צוואר יכולה להחזיר את הגלגל לאחור ולגרום לכך שהצוואר יחזור ויהיה יפה ורענן כמו בעבר. לפניכם מגוון טכניקות ניתוחיות ומכשירים שיעזרו לכם להשיג צוואר חדש ומתוח.


מתיחת צוואר כללית והסבר על פעולת המכשירים

השינויים שחלים בצוואר בהם הזדקנות באים לידי ביטוי בעודפי עור, נפילת שרירים ועור רופס. לא חייבים להשלים עם המציאות הזו ויש טיפולים לא אגרסיביים או הליכים כירורגיים שמטרתם שיפור בהיקפי הצוואר והידוק ומתיחת העור. מתיחת הצוואר תמקם בחזרה את השרירים ותסיר עודפי עור מיותרים לקבלת צוואר מתוח וסימטרי.

מתיחת צוואר יכולה להתבצע באמצעות מגוון טכניקות בהן כאלו שהן אינן ניתוחיות. מכשירים מתקדמים איתם מבצעים את ההליך מבוססים על חימום הרקמה, הזרמה והמרצת הדם לחידוש האלסטין והקולגן וע״י כך השגת אפקט של מתיחה. רוב הפרוצדורות המבוצעות ע״י מכשירים (לייזר, גלי רדיו וכדומה) משיגות “אפקט בינוני יחסית” לעומת ההליכים הניתוחיים המתוארים כאן בהמשך.


מתיחת צוואר ע”י שאיבת שומן

אם צווארכם דורש שאיבת שומן בכדי להסיר שומן עודף הרי שאופציה זו יכולה להתאים מאוד עבורכם. חתכים זעירים יבוצעו מתחת לסנטר על מנת שניתן יהיה לבצע שאיבה באמצעות קנולות מיוחדות באזור הצוואר (מעיין צינוריות קטנות המחוברות למכשיר מיוחד השואב שומן ומנקה אותו למיכל ריקון), לאחר ההליך תלבשו רצועה מיוחדת על הצוואר שמונעת נפיחות, מהדקת את העור ושומרת על אפקט המתיחה. את הרצועה יש להסיר לאחר פרק זמן של כשבוע עד שבועיים ובהתאם להוראות המנתח.


מתיחה קלאסית

מטרת הניתוח הקלאסי היא לטפל במספר בעיות (שרירים רפויים, עור דליל ועור עודף) והיא יכולה להתבצע בשתי טכניקות. לטיפול בעור עודף באזור הצוואר מבוצעים חתכים מתחת לסנטר ומאחורי האוזניים. המנתח יכרות עודפי עור ולאחריו ימתח את עור הצוואר באמצעות תפרים קבועים או ע”י דבק מיוחד.

כאשר מתיחת הצוואר מבוצעת בכדי לטפל בעור דליל, ההליך יהיה קטן יותר ויכלול ביצוע חתכים מאחורי האוזניים או באזור הסנטר או בשניהם בדומה להליך לטיפול בעור עודף. ניתוח מתיחת צוואר בטכניקה הזו מבוצעת כדי למתוח את השרירים באזור הצוואר. לאחר שני ההליכים תולבש חגורה מיוחדת שאמורה להחזיק את אזור הניתוח בדומה לניתוח שאיבת שומן בצוואר.

מתיחת צוואר מדולדל ורפוי  


מתיחת צוואר ע”י המסת שומן והידוק העור

בשנים האחרונות הגיעו לישראל מספר מכשירים מתקדמים באמצעותם מבצעים המסת שומן באזור הצוואר וממצקים את האזור לאחר ההליך. נתמקד בהמשך בשלושה מכשירים אולם מה שבאמת משנה זו הטכנולוגיה ולא המכשיר עצמו.

למכשיר הראשון קוראים סמרטליפו לייזר (פחות פופולארי בישראל והיום כמעט ואין רופאים שמחזיקים את המכשיר). מחדירים סיב לייזר לאזור הסנטר וגורמים לפירוק תאי השומן ולניקוזם דרך מערכת הלימפה כאשר תוצאת הטיפול נראית לעין לאחר פרק זמן של כחודש ימים ועד לשלושה חודשים (זה הזמן שלוקח לתאי השומן המושמדים “לצאת” מהגוף). בסיום ההליך המכשיר גורם למיצוק העור ולמתיחת הצוואר.

האפשרות המועדפת היום לחיטוב הצוואר והסנטר מתבצעת ע״י מגוון מכשירים שעובדים טכנולוגיית של גלי רדיו (משתמשים בגלי רדיו כבר עשרות שנים והיא נחשבת לטכנולוגיה בטוחה במיוחד). כאמור ישנו מגוון רחב של מכשירים יעילים למשל נקטייט (Neck Tite) שממצק את עור הצוואר כתוצאה מבניית סיבי קולגן ואלסטין חדשים (במקומם של אלו שנהרסו) אולם לא צריך להתקבע על סוג מכשיר אחד שכן קיימים מכשירים רבים ומתקדמים באמצעותם ניתן למתוח ולמצק את הצוואר.

הטכניקות שתוארו לעיל אינן מבוצעות בחדר ניתוח אולם הן נותנת תוצאות יפות בעלות יחסית נמוכה לעומת שני ההליכים הראשונים המצריכים חדר ניתוח והרדמה כללית. ההחלמה לאחר חיטוב ומתיחת צוואר באמצעות מכשירים היא קצרה יחסית וניתן לחזור לפעילות מלאה בסמוך לסיום ההליך.


כמה עולה מתיחת צוואר?

מאחר וביצוע ההליך יכול לכלול שימוש במספר שיטות וטכניקות וכיוון שמטרת הניתוח משתנה בין מטופל אחד לאחר שכן אצל מועמד לטיפול אחד ישנה בעייה של עור עודף ואילו אצל אחר מתיחת צוואר מבוצעת בכדי להיפטר משומן עודף הרי שהמחיר משתנה כתלות בצורך. באופן עקרוני עלות של מתיחת צוואר בלייזר או בגלי רדיו נעה בין 9,000 ל- 14,000 ש״ח ואילו ניתוח יעלה בין  10,000 ל- 25,000 ש״ח.

מומלץ לקבל ייעוץ ראשוני בכדי להבין את הצורך ולקבוע שיטת טיפול מתאימה ולאחריה להתמקד בשיפור הצעות מחיר ע״י השוואה בין מנתחים פלסטיים מורשים. אתם מוזמנים לבצע השוואת מחירים לניתוחי מתיחת צוואר כאן בפורטל וזאת שוב לאחר שקיבלתם את הייעוץ, ואתם יודעים בדיוק באיזה הליך תבחרו.

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר דניס דאס - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר מתיחת צוואר תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים לאחר הניתוח בהם - דימומים, פגיעה בעור, הפרעות בתחושה, פגיעה בעיצבוב שרירי הפנים, צלקות, רפיון חוזר בעור, זיהום ויובש בעור תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים.

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר דניס דאס - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר מתיחת צוואר תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים לאחר הניתוח בהם - דימומים, פגיעה בעור, הפרעות בתחושה, פגיעה בעיצבוב שרירי הפנים, צלקות, רפיון חוזר בעור, זיהום ויובש בעור תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים.


מידע נוסף

המאמר ״מתיחת צוואר״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף