לחצו כאן להשוואת מחירים
×

×
background image

משך ההליך- 30 עד 60 דקות
מספר טיפולים- אחד או סדרה
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- לפרקי זמן בינוניים

נשים וגברים שאינם מעוניינים בהליך אגרסיבי ופולשני כדוגמת ניתוח מתיחת פנים.

מתיחת פנים ללא ניתוח

משך ההליך- 30 עד 60 דקות
מספר טיפולים- אחד או סדרה
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- לפרקי זמן בינוניים

נשים וגברים שאינם מעוניינים בהליך אגרסיבי ופולשני כדוגמת ניתוח מתיחת פנים.

אחת מהפרוצדורות הבולטות מהשנים האחרונות בענף האסתטיקה שצוברת פופולאריות רבה בעולם וגם בישראל היא מתיחת פנים ללא ניתוח. מדובר בהליך חדש באופן יחסי המבוצע במספר טכניקות כאשר מטרתו היא הרמת הפנים ללא התערבות של סכין המנתחים.

ניתוח הרמת פנים הוא הליך פולשני במיוחד הדורש ביצוע חתכים במספר אזורים בפנים בהם חתך באזור האוזניים, מצח, אזור הסנטר וקו הלסת ולעיתים במקומות נוספים. אם את זקוקה לשינוי לא קיצוני, הרמת פנים ללא ניתוח יכולה להתאים לך, מדובר בהליך קצר יחסית המבוצע ע״י הזרקת חומרי מילוי, חוטים (אפטוס, סילואט, מירקו ועוד), שיטת מזוטרפיה ולעיתים גם ע״י מכשירים יעודיים המחממים את העור וגורמים לחידוש מצבורי האלסטין והקולגן שכל כך חיוניים לעור.


מדוע מבצעים בכלל מתיחת פנים?

ראשית חשוב להבין מתי אנו נדרשים להליך קוסמטי רפואי בפנים. ובכן התשובה לכך פשוטה, נדרשים להליך שכזה מתי שמרגישים בצורך. אין מגבלת גיל, ישנן נשים בגיל צעיר (שנות ה-30 המאוחרות), שמתעוררות בוקר אחד ומרגישות כי הפנים לא כשהיו אתמול שלשום, קמטים מתחילים להופיע באזורים שונים ואתן מרגישות שצריך שינוי! צריך לרענן את הפנים.

ובכן אין זה מחייב כמובן לעבור ניתוח מתיחת פנים תחת סכין המנתחים הגם שניתוח פנים לרוב מבוצע אצל מתרפאים הסובלים מבעיה באזור הצוואר. עור רפוי ובעייתי בצוואר או “נפילה” באזור עצמות הלחיים כתוצאה מסיבות מגוונות בהן אובדן ובריחת קולגן ואלסטין, יכולות להביא אנשים אל שולחן הניתוחים, אולם לא רק. ישנן טכניקות שונות כאמור, אותן ניתן ליישם וזאת מבלי באמת לעבור ניתוח מתיחת פנים הגורמות להצערת העור ולאפקט המתיחה.


בוטוקס למתיחת קמטים

ישנם אזורים הניתנים לטיפול באמצעות הזרקת בוטוקס. החלקת הקמטים באזורים סביב העיניים, הקמט שממוקם בין הגבות וכמובן הקמטים הרוחביים והאורכיים במצח ניתנים לטיפול ובאופן יעיל ומהיר ע״י הזרקת בוטוקס. הבוטוקס לאחר הזרקתו, משתק את השריר אליו הוא הוזרק וע״י כך מחליק את הקמט, למרות שהאפקט נמשך מספר חודשים הרי שמעבר טיפול בבוטוקס נותן מענה מצוין ודוחה את הניתוח לאנשים בעלי קמטים באזורים שהוזכרו, הגם שקמטים באזור שבין הגבות, לעולם לא ייעלמו באמצעות ניתוח מתיחת פנים. לכל היותר ניתן להעלים קמטים באזור המצח ע״י מתיחת המצח בניתוח לא פשוט. כמה עולה? הטיפול בבוטוקס יעלה סביב ה- 600 עד 800 ש״ח לאזור וכאשר הולכים על כל שלושת האזורים בפנים (מצח, בין הגבות ושני צידיי העיניים) תשלמו סביב ה - 1,400 עד 1,800 ש״ח.


מתיחת פנים ללא ניתוח בחומרי מילוי

חומרי מילוי קמטים נותנים מענה אפקטיבי ומהיר לבעלי קמטים עמוקים ויכולים למנוע ניתוח בפנים. הזרקת חומרי מילוי למעשה ממלאת את החלל שנוצר באזורים השונים ובכך מעלימה את הקמטים. ישנן מספר רב של חברות יצרניות וחומרי מילוי רבים כאשר הבולטים שבהם קולגן, רדיאס, רסטילן וג’ובידרם המבוססים על חומרים טבעיים. חומר המילוי שנחשב למתקדם ביותר מבוסס על חומצה היאלורונית טבעית בעלת קישורים צולבים שמצליחה “למתוח קמטים” לפרקי זמן לא מבוטלים.

ניתן גם לטפל בקמטים באזורים שונים בפנים ע״י הזרקת חומרי מילוי קבועים בהם סיליקון רפואי טהור בטכניקת “מיקרו טיפות” המונעת תופעות לוואי קשות שנקשרו להזרקת הסילקון בעבר (רופאים רבים בישראל נמנעים מלבצע הזרקה בסיליקון הדורשת מיומנות רבה וניסיון עשיר). חומרים קבועים אחרים איתם “מותחים פנים” הם ביו אלקמיד (בישראל כבר לא משתמשים בחומר הזה), ארטיקול ועוד, כאשר השימוש בחומרים אלו נבדל מהחומרים הטבעיים והבטוחים בכך שהתוצאה הרצויה נשמרת לזמן רב וזאת מכיוון שהחומרים הללו הונדסו במעבדה (חומרים סינטטיים). היתרון הגדול בשימוש בחומרי מילוי הוא המחיר הנמוך יחסית לעומת ניתוח פלסטי בפנים, מהירות התוצאה וסיכונים פחותים בהרבה מזה הקיימים בניתוח.

כמה עולה? המחיר בדרך כלל מתומחר על פי כמות החומר אותה מזריקים, חומר מילוי איכותי כמו רסטילן יעלה יותר מחומרי מילוי אחרים. בכל אופן אחד סיסי חומר (מזרק אחד) עולה בין 1,200 ל- 1,800 ש״ח וברוב המקרים תזדקקו לשני מזרקים ואף יותר. כאשר מזריקים חומרים קבועים המחיר יהיה גבוה יותר אולם אנחנו היינו מעדיפים שתתרחקו מזה כמו מאש!


מכשירים למתיחת פנים

ישנם מגוון מכשירים באמצעותם ניתן לבצע טיפולים למיצוק עור הפנים שנותנים אפקט של מתיחה בהם מכשיר בשם טריניטי הפועל בטכנולוגיה שנקראת אלוס שהיא שילוב של אנרגיית אור יחד עם גלי רדיו (בטריניטי מבצעים 3 מפגשים עד לקבלת התוצאה), מכשיר אחר איתו מבצעים מתיחת פנים ללא ניתוח נקרא טרמאז’ומכשיר חדש שמשתמשים בו לאחרונה בישראל בשם קליר ליפט (Clear Lift) שיש לו ידית לייזר שפוצעת מיקרוסקופית ובאופן מבוקר את העור הגורמת בו זמנית לקילוף העור (פילינג), מתיחתו ומיצוקו.

רוב המכשירים איתם מבצעים את ההליך, מבוססים על הזרמת אנרגיות לאזורים ספציפיים בפנים המשפרים את טקסטורת העור וגורמים למיצוקו ע״י גירוי שכבות העור באמצעות חימום שמגביר את ייצור הקולגן והאלסטין. המכשירים גם “דואגים להצמיד ולהדק” את העור מה שגורם לפנים להיראות מתוחות.

בהתאם למצב הפנים ולאופי הטיפול נקבעים מספר הטיפולים שצריך לעבור עד שתתקבל התוצאה המקווה, לרוב ולעיתים משולב בטיפולי מזוטרפיה (טיפולים באמצעותם מחדירים לעור ע״י מיקרו מחטים או רולר מחטים קוקטייל של אנטי אוקסידנטיים, חומצה היאלורונית, מינרלים וויטמינים) לקבלת אפקט “מתיחה מושלם”.


מתיחת פנים בחוטים

אפשרות נוספת לביצוע מתיחת פנים ללא ניתוח המכונה בידי המומחים סופט פייס ליפטינג או מתיחת פנים מעודנת מתבצעת ע״י שימוש בחוטים (אפטוס, סילואט, מזו חוטים, מירקו ועוד). על ידי חוטי פוליפרופילן דקיקים ״מרימים״ את עור הפנים. הרמת פנים באמצעות החוטים מתבצעת בחלק מהמקרים תחת הרדמה מקומית וע״י החדרת מחט זעירה אל מתחת לעור. למחט נקשרים חוטים מיוחדים (עשויים לרוב מניילון דק במיוחד). החוטים מחזיקים את רקמת העור, מותחים אותה וממקמים אותה מחדש.

את חוטי האפטוס למשל קושרים באזורים חבויים בפנים ובדומה לחתכים המוצנעים אותם מבצעים בניתוח מתיחת פנים כמו באזור האוזניים ובקו השיער. הטיפול בחוטי אפטוס אורך כשעה ובמהלכו תווה הרופא רשת של חוטים בהתאם לצורך של כל מטופל כאשר בסיום ההליך הוא מבצע קשירה. החוטים “מחזיקים” את העור וכך נוצר אפקט המתיחה. מדובר בהליך שאינו מצריך התאוששות ארוכה אולם חשוב לתת דגש אצל מי עוברים את הטיפול שכן תקלות עלולות לגרום עוגמת נפש קשה. חוטי אפטוס “מחזיקים” את העור מתוח לפרקי זמן ארוכים יחסית של שלוש שינים.

ישנם טיפולים חדשים יותר המבוצעים עם חוטים, שבעזרתם ניתן למתוח אזורים מסוימים בפנים כגון מצח וגבות, לחיים, צוואר. על כל שיטות הטיפול ועל כל סוגי החוטים תוכלו לקרוא במאמר מתיחת פנים בחוטים.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלתה לרשת הדרמטולוגית יהודית רומרו - רופאת עור שחברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. שימי לב, למרות שהטכנולוגיה התקדמה רבות בשנים האחרונות התוצאות של מתיחת הפנים בעזרת מכשירים איננה משיגה את האפקט המושלם, מומלץ לעבור הזרקה ו/או החדרת חוטים, או להסתפק בהזרקות של בוטולינום טוקסין בשילוב של חומרי מילוי זמניים.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלתה לרשת הדרמטולוגית יהודית רומרו - רופאת עור שחברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. שימי לב, למרות שהטכנולוגיה התקדמה רבות בשנים האחרונות התוצאות של מתיחת הפנים בעזרת מכשירים איננה משיגה את האפקט המושלם, מומלץ לעבור הזרקה ו/או החדרת חוטים, או להסתפק בהזרקות של בוטולינום טוקסין בשילוב של חומרי מילוי זמניים.


מידע נוסף

המאמר ״מתיחת פנים ללא ניתוח״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 02/04/2019

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף