×

×
background image

משך ההליך- 30 עד 60 דקות
מספר טיפולים- לרוב אחד
זמן החלמה- קצר יחסית
מחירים- בין 100 ל - 700 ש״ח לחוט

נשים וגברים שאינם מעוניינים בהליך אגרסיבי ופולשני כדוגמת ניתוח מתיחת פנים.

מתיחת פנים בחוטים

משך ההליך- 30 עד 60 דקות
מספר טיפולים- לרוב אחד
זמן החלמה- קצר יחסית
מחירים- בין 100 ל - 700 ש״ח לחוט

נשים וגברים שאינם מעוניינים בהליך אגרסיבי ופולשני כדוגמת ניתוח מתיחת פנים.

חוטים לפנים מהווים כלי מרכזי ברפואה האסתטית למתיחת העור וזאת ללא צורך בהליך כירורגי פולשני (סכין מנתחים). טכניקות הטיפול בחוטים כולל סוגי החוטים שאותם הזריקו או החדירו לפנים בעבר, השתנו במהלך השנים לעין ערוך. בתחילת הדרך קראו לשיטה “חוטים רוסיים” (שכן היא הומצאה ברוסיה) ובגלגולים השונים שלה החדירו חוטים לא מסיסים שהיו עשויים מזהב.

למרות שחוטי הזהב נתנו תוצאות טובות, אנשים רבים החלו לפתח אלרגיה לחוטים, מה שהביא למחקרים רבים ולניסויים עם חומרים שונים במטרה למצוא חומר שמביא לתוצאות דומות אך ללא התופעות האלרגניות. היום יש מספר חברות יצרניות שמייצגות מספר מותגים המתחרים על הכיס של הרופא הישראלי שרוכש את החוטים לפנים.


מה מותחים בעזרת חוטים?

באמצעות חוטים לפנים ניתן לטפל בבעיות שונות כגון: הרמת אזור הגבות (מתיחת הגבות לכיוון המצח), העלמת קמטים מהמצח ובאזור שבין שתי הגבות (קמט הזעף), מתיחת קמטים בכל אזור הפנים ובעיקר בין האף לשפתיים ובין זוויות האף לזוויות הפה (מכונים בעגה המקצועית קמטים נאזולביאליים). חוטים למתיחת פנים טובים גם לטיפול ברפיון העור והגדרת מראה קו הלסת, במיוחד במקרים שבהם יש חוסר סימטריה. אזור נוסף שנחשב למאוד פופולארי הוא אזור הצוואר. באמצעות החדרת או הזרקת חוטים לצוואר מעלימים את סימני הזמן. הרמת פנים בחוטים מומלץ לבצע החל משנות ה- 30 המאוחרות (כדי למנוע רפיון עתידי של העור) וללא חסם עליון בגיל לצורך שיקום העור הרפוי.


חוטי מירקו לפנים (Miracu)

חוטים קוריאניים (ולא חוטים יפנים כפי שרבים סוברים) נמסים הנספגים בעור, בטיחותיים לחלוטין ומאושרים ע”י משרד הבריאות הישראלי. חוטים באורכים ובעוביים שונים המוחדרים לעור באמצעות מחט דקיקה לתת העור, לבסוף המחט נשלפת והחוט שנותר בפנים גורם לעור לבנות רקמת חיבור חדשה (לעיתים מבצעים את הטיפול בעזרת מיקרו קנולה ולא מחדירים את החוט בעזרת המחט עצמה). חוטי מירקו מותחים את העור (המתיחה לרוב מתבצעת ע”י חוטים בודדים וארוכים), משפרים את המרקם שלו ומכווצים אותו (הכיווץ מבוצע לרוב ע”י עשרות חוטים קצרים).

חוטי מירקו הנספגים, מגרים את העור ומחדשים את ייצור הקולגן שאחראי על גמישותו. האפקט שמתקבל לאחר הזרקת חוטים לפנים הוא מיידי אולם התוצאות הסופיות מתקבלות לאחר כחודשיים. כשמונה חודשים מיום ההזרקה, החוט מתמוסס לחלוטין אולם תוצאות הטיפול אפקטיביות לפחות לתקופה של שנה. במהלך טיפול אחד שאורך לא יותר מחצי שעה, מוחדרים בין 10 ל – 50 חוטים וזאת כתלות באזור המטופל וברמת “הנפילה”.

כאן גם חשוב להזכיר כי מתיחת פנים בחוטים לא יכולה להחליף ניתוח מתיחת פנים והיא מטפלת במקרים “קלים” יותר וכאשר הנפילה היא אינה משמעותית. אין סיכונים משמעותיים מחוטים ככל שידוע לנו אולם לאחר הטיפול תחוו בדרך כלל שטפי דם ונפיחות. מתמחרים את עלות הטיפול ע”פ מספר החוטים שמחדירים לעור והיא נאמדת בכ – 150 עד 500 ש״ח לחוט (תלוי באורך ובעובי של החוט).


חוטים למתיחת פנים מסוג אפטוס (Aptos)

מתיחת פנים עם חוטים מסוג אפטוס הייתה נפוצה עד לא מזמן, אולם המגמה בשנה האחרונה התחלפה ויותר מטופלים בוחרים לעבור הליכים פחות טראומטיים. ישנם חוטי אפטוס זמניים וקבועים, וההבדל ביניהם קשור לטווח הזמן שהם מחזיקים מעמד, כאשר חוטי אפטוס זמניים משפיעים על העור למשך שנתיים ואילו החוטים הקבועים נשארים עד להסרתם. במהלך הטיפול, מבצעים חתכים קטנים בנקודות שונות בפנים (וזאת בהתאם לאזור בו מטפלים), למשל, בחלק הקדמי והאחורי של תנוך האוזן, ברקות ובקו השיער.

לאחר מכן, משחילים דרך החתכים את חוטי האפטוס באורך המתאים לאזור שאותו רוצים להרים, וזאת באמצעות מחטים מיוחדות שננעצות בעור ונמתחות עד אשר הן מחזירות את העור הרפוי למצבו הטבעי והמתוח. הטיפול מבוצע בחדר טיפולים (לא בחדר ניתוח) ובהרדמה מקומית, והוא אינו מצריך אשפוז לאחריו אלא רק השגחה בת כמה שעות. בעת ההליך, מחדיר הרופא 4-6 חוטים, תלוי במיקום המתיחה ובעוצמה שלה. לאחר שההרדמה מתחילה להשפיע, הרופא מבצע חתכים באמצעות מחטים עדינות ברקמות השומן בפנים ומחדיר את החוטים.

כאשר חוטי המתיחה מגיעים למקום הרצוי, מותחים אותם מקצה החוט ומקבעים את הקצה השני לעור. לבסוף, סוגרים את החתכים עם תפרים. את תוצאות התהליך ניתן לראות כבר לאחר כמה שעות, אולם התוצאה הסופית תיראה לאחר כשלושה חודשים ותימשך למשך שנתיים עד מספר שנים, תלוי בחוטים. החוטים בפנים מצריכים תחזוקה אחת לתקופה ולעיתים יש למתוח אותם. הפנים לאחר הטיפול יהיו מודלקים אולם זוהי תופעה נורמאלית שחולפת תוך יומיים שלושה. בנוסף, תיתכן נפיחות מסוימת בפנים, שתפחת לאחר כמה ימים. ניתן להקל על הנפיחות בעזרת הנחת קרח במקום. למרות אי הנוחות, אין לגרד או לשפשף את הפנים.

ישנם מספר סיבוכים אפשריים שחשוב שתיקחו בחשבון: אם החדרת החוטים המותחים תהיה שטחית מדי, ניתן יהיה להבחין בחוטים מבעד לעור. כמו כן, מעין קליפת חוטים עלולה להיווצר, ויהיה צורך להסירה. אם החדרת החוטים לא תתבצע כראוי, הפנים יהיו מתוחים יתר על המידה, ותזדקקו להליך מתקן. סיבוכים אפשריים נוספים לאחר החדרת חוטים למתיחת פנים הם זיהום החתכים, דימום, המטומה ואלרגיה למרכיבי החוטים.


מתיחת פנים עם חוטי סילואט סופט (Silhouette Soft)

חוטי הסילואט הם חוטים שנחתו בישראל מארצות הברית במהלך שנת 2014 המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי. חוטי סילואט (נספגים ומתמוססים בתוך העור לאחר פרק זמן של כשנה וחצי), שמכילים חומצה פולי-לקטית, מוחדרים במיומנות רבה מתחת לפני העור באמצעות מחט שמחוברת לחוט ובטכניקה ייחודית לשיטה (על החוט יש מעין קונוסים וקשרים שאמורים להיתפס בתוך רקמת העור כך שהחוט לא “יברח” חזרה לאחר שהוא מהודק). כתוצאה מהשימוש בחוטי הסילואט, מהדקים את העור, משפרים את הטקסטורה שלו וגורמים לייצור מוגבר של קולגן שגורם לעור להיות גמיש ונטול קמטים.

משתמשים בחוטי סילואט בשלושה אזורים בולטים בפנים: לצורך עיצוב קו הלסת התחתונה, למתיחה והרמת הצוואר ולצורך הרמת הגבות. מתיחת פנים בחוטים אחרים מצריכה לרוב 10 עד 20 חוטים בעוד שטיפול בסילואט מצריך לא יותר משלושה חוטים (בכל צד), בנוסף, לחוטי הסילואט יש עוגן ממנו החוט מוחדר ומתפצל לשני כיווני מתיחה שונים ומשכך, מושגת תמיכה שגורמת לאפקט מתיחה מושלם. משך הטיפול בחוטים ארוך יותר מאשר טיפול בחוטים אחרים והוא מצריך מיומנות רבה ולכן מומלץ לבחור בקפידה את הרופא המטפל.


חוטי מזו (מזו חוטים)

מתיחת פנים בחוטי מזו היא אחת מהשיטות החדשות שקיימות היום בשוק ובאמצעותה ניתן להרים ולמצק אזורים שונים בפנים. מדובר בחוטים זעירים, שעשויים מפולי-פרופילן, המגיעים במספר צורות. מזריקים מזו חוטים בעיקר לקמטים שבין האף לפה (הזרקת חוטים תגרום להרמת הלחי וע”י כך היא תחליק את קמטי הבולדוג שנוצרים כתוצאה מכוח הכבידה ונפילת הלחיים), להרמת הגבות ולמתיחת הצוואר.

חוטי מזו ליפטינג נחשבים לבטוחים, הם אינם גורמים לתגובה אלרגית שעלולה להתפתח למשל כאשר מזריקים חוטים מסוגים אחרים. המחיר של מתיחת פנים בחוטים נקבע בהתאם למספר החוטים שצריך להזריק כאשר עלות הזרקת חוט בודד מתומחרת בין 100 ל- 700 שקלים. מזו חוטים, בדומה לשיטת המזוטרפיה, מחדשת, מצעירה ומותחת את עור הפנים. לאחר הטיפול שמחזיק מעמד מספר חודשים תרגישו רעננים, חלקים וללא קמטים וקמטוטים.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלתה לרשת הדרמטולוגית יהודית רומרו - רופאת עור שחברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. שימי לב, למרות שהטכנולוגיה התקדמה רבות בשנים האחרונות התוצאות של מתיחת הפנים בעזרת מכשירים איננה משיגה את האפקט המושלם, מומלץ לעבור הזרקה ו/או החדרת חוטים, או להסתפק בהזרקות של בוטולינום טוקסין בשילוב של חומרי מילוי זמניים.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מסקירה שהעלתה לרשת הדרמטולוגית יהודית רומרו - רופאת עור שחברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. שימי לב, למרות שהטכנולוגיה התקדמה רבות בשנים האחרונות התוצאות של מתיחת הפנים בעזרת מכשירים איננה משיגה את האפקט המושלם, מומלץ לעבור הזרקה ו/או החדרת חוטים, או להסתפק בהזרקות של בוטולינום טוקסין בשילוב של חומרי מילוי זמניים.


מידע נוסף

המאמר ״מתיחת פנים בחוטים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף