×

×
background image

משך הניתוח - שעתיים עד חמש
זמן החלמה- כשבועיים
תוצאות הניתוח- לטווח הארוך
עלות- 22,000 ועד 45,000 ש״ח

אנשים בוגרים ובריאים, בעלי ציפיות ריאליות עם עור רופף בפנים ו/או בצוואר בשילוב עם קמטים עמוקים.

מתיחת פנים

משך הניתוח - שעתיים עד חמש
זמן החלמה- כשבועיים
תוצאות הניתוח- לטווח הארוך
עלות- 22,000 ועד 45,000 ש״ח

אנשים בוגרים ובריאים, בעלי ציפיות ריאליות עם עור רופף בפנים ו/או בצוואר בשילוב עם קמטים עמוקים.

מתיחת פנים היא הליך קוסמטי שאותו עוברות לרוב נשים בחתך גילאים 45 - 63. הצורך בביצוע מתיחת פנים נובע ממספר גורמים כאשר הבולט שביניהם הוא הופעת קמטים באזורים השונים בפנים ובנוסף הידלדלות בעור הצוואר.

קצב ייצור קולגן ואלסטין פוחת ככל שאנחנו מתקדמים בגיל מה שגורם לאובדן נפחים בחלק העליון של הפנים ובעיקר בעצמות הלחיים מה שמקרין על שאר האזורים בפנים וגורם לרפיון בעור המקבל ביטוי בקמטים שבין האף לפה (שני הקמטים שיורדים מהאף - מכונים גם “סוגריים”).

מתיחת פנים מומלצת למטופלים להם עור פנים אלסטי כאשר טכניקת הניתוח משתנה בין מנתח פלסטי אחד לאחר ובהתאם לצרכיו של כל מועמד לניתוח.


Mid Facelift (מתיחת פנים אמצעית)

מתיחת פנים אמצעית (הרמת עצמות הלחיים), מעלה את רקמות הלחיים שנפלו (רפידות שומן בעצם הלחי) על ידי שימוש בחתכים זעירים מסביב לקו השיער והאוזן. גישה זו מקנה מראה צעיר יותר לעצמות הלחיים ומפחיתה את קמטי הצחוק שנמצאים בין האף לשפתיים ומסביב לפה.

תפרים ימקמו את רפידות השומן למצבם המקורי על ידי משיכתם חזרה כלפי מעלה. מנתחים פלסטיים אחדים העניקו עידון מיוחד לטכניקה זו ע״י שימוש במצלמת אנדוסקופ וטכנולוגיות מתקדמות אחרות כאשר מטרת היעד היא העור ורקמות השריר בלחיים - מתיחה והחלקת מראה קווי המריונטה העמוקים (קווים אנכיים המשתרעים מקצוות הפה לאורך החלקים החיצוניים של הלחיים) וקפלים מהאף לפה. הניתוח נמשך כשעתיים לערך, אלא אם כן ישנם תהליכים נוספים המשולבים בו באותו זמן (הזרקת שומן או חומר מילוי לקמטוטים מעל השפה העליונה, ניתוח עפעפיים עליונים או תחתונים ועוד).


Lower Facelift (מתיחת פנים תחתונה)

בגיל צעיר, הפנים מלאות, חלקות, בעלות הקרנה עגולה טבעית ותלת מימדית והלחיים ממוקמות למעלה קרוב לארובת העין בדיוק היכן שהן אמורות להיות. עם הגיל, העור, השריר והרקמות מתחתיהם משתחררות ויורדות בגלל כוח הכבידה והצטמקות השומן והפנים מקבלות מראה נפול, עייף וזקן.

בעבר, מנתחים טיפלו בשינויים שנגרמו בגלל כוח הכבידה בפנים ובצוואר על משיכה בחזרה של העור ובהסרת עודפי העור. התוצאות היו מאוד מתוחות, מראה “שטוף רוח”. טכניקה זו אינה “מרימה” את הפנים היא פשוט מושכת אותן בחזרה ולצד שבו נוצר השקע, יותר ממראה דו מימדי.

מתיחת פנים תחתונה מרימה את הרקמות והשריר התומכךם ופורסת מחדש את העור – מתקבלת תוצאה טבעית ללא מראה של ניתוח. אם כמות השומן בפנים הצטמקה ניתן להעביר שומן לפנים (לאחר שזה מנוכה מפסולת ודם) במהלך הניתוח מחלק תורם אחר בגוף (ירכיים או בטן למשל).

הרמת צוואר מבוצעת בדרך כלל יחד עם מתיחת הפנים. במהלך הניתוח מותחים את שרירי הצוואר או מקצרים אותם. מאגרי שומן גדולים בדרך כלל מסולקים מהצוואר והלסת באמצעות שאיבת שומן וזאת גם כדי להשיג צדודית טבעית וחלקה ומראה שהפציינט משתוקק אליו.


Short scar facelift (מתיחת פנים עם צלקת קצרה)

מתיחת פנים עם צלקת קצרה היא הרמה שממקמת מחדש את העור והרקמות הרכות של הפנים אשר הושפעו מאייג’ניג. השוני העיקרי בין חתך קטן בהרמת פנים לבין הניתוחים האחרים כמו מתיחת פנים מסורתית הוא שבחתך קטן מקטינים את עומס הצלקת באופן ניכר ומשמעותי.

הצלקת בקפל מאחורי האוזן וקו השיער היא כמעט בלתי נראית לעין. החתך (ולאחר מכן הצלקת) מתחיל בקו השיער ברכה וממשיך כלפי מטה, ממול לאוזן ועד לתנוך. לפעמים החתך יכול להשתרע מאחורי תנוך האוזן או מעט מאחורי האוזן.

הבחירה במיקום הצלקת בקפל מיד לפני האוזן או בתוך האוזן עצמה נקבעת על ידי האנטומיה של המטופל עצמו. חתך חלופי הוא למקם את החתך לאורך קו השיער ברכה, ולא בתוך השיער ברכה וזאת בכדי לצמצם את החתך באזור התנוך וכדי לצמצם עיוותים באזור פאות הלחיים.


Mini facelift (מיני מתיחת פנים)

ניתוח מיני מתיחת פנים ידוע יותר בכינוי מתיחת פנים לסוף השבוע שכן ההליך קצר יחסית וגם ההחלמה הנדרשת לאחריו מהירה ונמשכת ימים ספורים. טכניקת המיני היא חדשה יחסית אולם צוברת תאוצה שכן ניתן לטפל בבעיות קלות באזור עצמות הלחיים, קו הלסת ואזור הצוואר במחירים הרבה יותר נוחים מאשר בטכניקות שונות. מיני מתיחת פנים מתמקדת באזורים מאוד מסוימים כמו צוואר וקמטים שבין האף לפה כאשר ביצוע הניתוח הוא ע״י חתכים קטנים במיוחד והיא מיושמת בנשים צעירות יחסית (באזור גיל הארבעים).

מתיחת פנים  


מתיחת פנים קלאסית

מתאים לסובלים מ”נפילת עור” גדולה בפנים והצוואר. ביצוע ההליך מצריך מספר שעות כתלות כמובן בפרוצדורה הנבחרת (עם מצח, עם צוואר או בלי). לרוב ניתוח מתיחת פנים מבוצע תחת הרדמה כללית במהלכו מבוצע חתך בקו השיער, הרקה, קו האוזניים וממשיך לכיוון החלק האחורי של הראש כאשר מטרת הניתוח היא לחזק את השרירים הרפויים, למתוח את העור ולהסיר עודפי עור מיותרים. בהמשך תוכלו להיכנס למספר מאמרים ולקבל את כל המידע על ניתוח מתיחת פנים קלאסי.


מתיחת פנים קלאסית ומועמדים אידיאליים

ניתוח מתיחת פנים הוא אחד הניתוחים הקשים והמורכבים ביותר לביצוע. רגע לפני שאתם מתמסרים להליך חשוב לדעת האם אתם מועמדים מתאימים להליך, אם נמצאתם מתאימים ואתם עומדים בקריטריונים כמו עור גמיש ואלסטי, בריאות טובה, משקל גוף יציב למשך מספר חודשים, מבנה עצמות פנים מסויים ופרמטרים אחרים חשוב שתגיעו מוכנים לפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי, לפניכם שאלות שחשוב לשאול את הפלסטיקאי בייעוץ וגם כיצד מבוצעת מתיחת פנים קלאסית מלאה שלב אחר שלב.

לקריאת המאמר כיצד מבוצעת מתיחת פנים הלכה למעשה ומועמדים מתאימים


הכנות הנדרשות לניתוח לפני ניתוח פנים

הכנות לפני ניתוח מתיחת פנים מחייבות היערכות, מומלץ כי לאחר פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי ולאחר קביעת המועד לניתוח מתיחת פנים, תקבלו מהפלסטיקאי הוראות לפני הניתוח, פרט להוראות אלו מובאת לפניכם רשימה מפורטת של פעולות וגם טיפים לפני הניתוח ולאחריו, באם תבצעו אותה במלואה, תרגישו שערכתם את כל ההכנות הנדרשות ולא פיספסתם דבר כך תהיו מוכנים לארוע הגדול ותוכלו לשחרר לחץ גדול המצטבר לפני הניתוח.

לרשימת הטיפים והמטלות לביצוע, לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים


מתיחת צוואר

מתיחת צוואר יכולה להיות מבוצעת אגב ניתוח מתיחת פנים אולם לא רק. ניתן לבצע מתיחת צוואר וזאת מבלי לעבור ניתוח מתיחת פנים קלאסי בין אם באמצעות המסת שומן ובין אם ע״י ניתוח צוואר התורם להשיג איזון, רעננות ומראה צעיר העוזר במקצת להסתיר את הגיל שכן ידוע כי אזור הצוואר “מסגיר גיל”. קראו על שלוש טכניקות עיקריות באמצעותן ניתן למתוח את הצוואר (שאיבה, המסה או הקפאה וניתוח) וגלו מדוע מכשירים שאמורים לעשות את העבודה בצוואר מחמיצים בגדול ולא נותנים אפקט דומה לפעולה כירורגית.

קראי עוד על מתיחת צוואר


סיבוכים, סיכונים וטיפים להחלמה מהירה מניתוח הרמת פנים

בחרתם במנתח פלסטי מתאים, סגרתם על התשלום ויצאתם מחדר הניתוח לאחר מתיחת פנים, עכשיו מגיע שלב ההחלמה בו האזור יהיה חבול ונפוח מאוד ואתם עלולים לחוש כאבים ובחילות. למרות שהמנתח יצייד אתכם בתרופות נגד כאבים, הכאב לא יחלוף לחלוטין, לפניכם תהליך החלמה של מספר ימים אותו תוכלו לקצר באופן משמעותי אם תקראו את הטיפים הבאים שלפניכם, עוד תוכלו לקרוא על סיבוכים וסיכונים מההליך וגם על הצלקות שנלוות למתיחה.

לרשימת הטיפים להחלמה מהירה וסיבוכים לאחר ניתוח הרמת פנים


מתיחת פנים ללא ניתוח

עד כמה שזה ישמע מפתיע, קיימות טכניקות רבות למתיחת פנים ללא ניתוח. כאשר מתכוונים לניתוח הרי שמדברים על סכין המנתחים ואילו המונח מתיחת פנים ללא ניתוח מכוון למכשירים למיצוק העור שפועלים לרוב ע”י חימום רקמת העור להמרצת הדם ובנייה מחדש של הקולגן והאלסטין שבורחים במהלך השנים מהעור. טכניקות נוספות אותן מבצעים ללא ניתוח יהיו בעזרת הזרקת בוטוליניום טוקסין (בוטוקס או דיספורט) וחומרי מילוי בהם חומצה היאלורונית, קולגן, שומן עצמי וע״י שימוש בחוטים שמרימים את הפנים המכונים חוטי אפטוס.

קראי עוד על מתיחת פנים ללא ניתוח


מתיחת פנים מחירים

שאלת המחיר של ניתוח מתיחת פנים עולה לא אחת בזמן הייעוץ עם הרופא המנתח, לפני הייעוץ וגם לאחריו ולה השפעה רבה האם לעבור את הניתוח בסופו של דבר או לא שכן ידוע כי מחירו של ניתוח מתיחת פנים נחשב לגבוה מבין שלל הניתוחים הפלסטיים. ממה מורכבת עלות הניתוח? איזה דברים חשוב לדעת לפני שסוגרים על ניתוח מתיחת פנים? מדוע המחיר של מתיחת פנים יכול להיות שונה כל כך משמעותית בין מנתח פלסטי אחד לאחר?

כמה עולה מתיחת פנים?

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר דניס דאס - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר מתיחת פנים תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים לאחר מתיחת פנים הם - דימומים, פגיעה בעור, נמק בעור, פגיעה בעצב באזור האוזניים, הפרעות בתחושה בפנים, פגיעה בעיצבוב שרירי הפנים, צלקות בולטות, רפיון חוזר בעור, עור מתוח מידי, סרומה, ריפוי איטי של הצלקות, זיהום ויובש בעור תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים.

הערה חשובה!

המידע שלפניכם נאסף מתוך מאמר שכתב ד״ר דניס דאס - חבר מטעם המועצה האמריקאית לניתוחים פלסטיים. המאמר מתיחת פנים תורגם והותאם לשפה העברית. הסיבוכים והסיכונים לאחר מתיחת פנים הם - דימומים, פגיעה בעור, נמק בעור, פגיעה בעצב באזור האוזניים, הפרעות בתחושה בפנים, פגיעה בעיצבוב שרירי הפנים, צלקות בולטות, רפיון חוזר בעור, עור מתוח מידי, סרומה, ריפוי איטי של הצלקות, זיהום ויובש בעור תורגמו מאתר האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים.


מידע נוסף

המאמר ״מתיחת פנים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף