לחצו כאן להשוואת מחירים
×

×
background image

משך הניתוח- שעתיים עד שלוש
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

יתאימו להליך בעיקר נשים שיש להן "עור תלוי" באזור הזרועות או נשים המעוניינות למצק זרועות ולשאוב שומנים בזרועות.

מתיחת זרועות

משך הניתוח- שעתיים עד שלוש
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

יתאימו להליך בעיקר נשים שיש להן "עור תלוי" באזור הזרועות או נשים המעוניינות למצק זרועות ולשאוב שומנים בזרועות.

הגפיים העליונות מייצגות יחידה מאוד חשובה של תפקוד ושל אסתטיקה בהגדרה הכללית של היקפי הגוף. בגלל הפופולאריות של הניתוחים לשינוי ועיצוב היקפי הגוף, נוצר מצב שלאחר הפחתה משמעותית במשקל, רואים במקביל גידול משמעותי במספר ניתוחי הזרועות שמבוצעים בישראל. מתיחת זרועות הידועה גם בשמה הלועזי Brachioplasty היא ניתוח אסתטי שמטרתו להסיר עור עודף מהזרועות על מנת שהללו יהיו חטובות, מעוצבות, מוצקות ומתוחות יותר. מדובר בסוג ניתוח שמתאים יותר לנשים כאשר לרוב הוא מבוצע במשולב עם שאיבת שומן בזרועות להשגת תוצאות טובות יותר.

חשוב לדעת

מתיחת זרועות הוא ניתוח אסתטי פחות נפוץ במחוזותינו ולא מתאים לכל אחד, יש לתת את הדעת לגבי הצלקות שמתקבלות מהניתוח שלעיתים מרתיעות רבים מלעבור את ההליך, שאלי את המנתח הפלסטי אודות הצלקות מהניתוח.


מדוע ניתוח מתיחת זרועות?

ניתוח מתיחת זרועות הפך לנפוץ הודות למספר גדול של הליכים שונים אשר תכליתם הוא הורדה במשקל, בהם ניתוחים לקיצור קיבה שמאפשרים הפחתת משקל משמעותית אך משאירים לאחר מכן את הזרועות במצב אסתטי רע ועם עור תלוי. שאיבת שומן מהזרועות עלולה אף היא להשאיר עור נפול, שכמובן אינו נחשב לאסתטי הניתן להסרה באמצעות מתיחת הזרועות.

ניתוח קוסמטי למתיחת זרועות מעצב את החלק התחתון של הזרוע העליונה החל מבית השחי ועד למרפק ומסיר עור עודף יחד עם שומן. ההליך נותן לזרועות מראה מאוזן ומצלול טוב יותר. העור על הזרוע מידלדל עם הגיל או לאחר ירידה דרסטית במשקל, ולמרות השתרגילים יכולים לשפר ולחזק את מצלול השרירים בזרוע הם אינם יכולים לכסות מראה של עור עודף שאיבד מגמישותו.

ניתוח מתיחת זרועות מאפשר גם שיפור אסתטי וגם שינוי תפקודי! ניתוח מתיחת זרועות עוזרת למשל להעלים פריחה שמטופלים שמנים עלולים לקבל בזרועות (בגלל העור העודף).

חשוב לדעת

מתיחת זרועות הוא ניתוח אסתטי פחות נפוץ במחוזותינו ולא מתאים לכל אחד, יש לתת את הדעת לגבי הצלקות שמתקבלות מהניתוח שלעיתים מרתיעות רבים מלעבור את ההליך, שאלי את המנתח הפלסטי אודות הצלקות מהניתוח.


צלקות בניתוח זרועות

לפני שמתמסרים לניתוח בזרועות חשוב לזכור כי תמיד תישאר צלקת בחלק הפנימי של הזרוע העליונה המשתרעת מבית השחי ועד למרפק, למרות שהצלקת תדעך כמעט לחלוטין במהלך הזמן, היא תמיד תיראה לעין. לכל מי שמעשנת, עליה להיות מודעת לכך שהיא חשופה כמו בכל ניתוח לסיכון גדול יותר, ומשך הגלדת הצלקת תהיה ארוכה יותר עם איכויות הגלדה פחותות, לכן כל מי ששוקלת ברצינות ניתוח לזרועות כדאי שתפסיקי לעשן לאלתר.


כיצד מתבצעת מתיחת זרועות (ברכיפלסטיקה)?

מתיחת זרועות נחשבת לניתוח פשוט, אשר מטרתו היא הסרת עור עודף והצרת ההיקפים של הזרוע. כאשר ישנו מצלול טוב של עור או מינימום נפילת עור אפשר להוריד מצבורי שומן על ידי שאיבת שומן בלבד, אך עודף עור משמעותי או רפיון ניתן לשפר רק באמצעות הניתוח. הניתוח באופן כללי מבוסס על ביצוע חתך בחלק העליון של הזרוע, תמיד בחלק הפנימי.

צורת ומיקום החתך תלויה בתנאים ובכמות העור שעל המנתח להסיר. במקרים הכי מורכבים, יתכן כי החתך ישתרע מבית השחי עד המרפק ומעל הצד של הזרוע שפניה צמודות לגוף. בתחילה, וכדי להסוות את הצלקת שתישאר במידה והחתך יעשה בקו ישר, המנתח יבצע קרוב לוודאי את החתך בצורת האות האנגלית Z או T. יש לזכור שככול שהצלקת תהיה ארוכה יותר התוצאות שיושגו יהיו טובות יותר.

גם אם המטופלת תרצה לסלק את מצבורי השומן שנשארו, אפשר יהיה להשלים את מתיחת הזרועות עם שאיבת שומן, אשר כוללת החדרת קנולה למאגר השומן, השומן הזה נשאב החוצה על ידי יניקת וואקום ממשאבה או על ידי מזרק. כאשר הושלמה השאיבה, המנתח ימשיך וימתח את העור בזרוע ויסיר את העור העודף מהחלק העליון של הזרוע ואת החתך הוא יסגור כמובן בתפרים.

אי אפשר כאמור להימנע מצלקת שתוותר ולא תיעלם לחלוטין, אך מנתח מיומן ומנוסה, ידע היכן בדיוק למקם את הצלקת כך שיהיה קשה מאוד לאתרה. ההליך מבוצע בחדר ניתוח תחת הרדמה כללית (לעיתים נדירות בהרדמה מקומית) והוא אורך כשעתיים עד שלוש שעות.


החלמה לאחר ניתוח זרועות

בסיום הניתוח חובשים בתחבושות אלסטיות את הזרועות ונותנים למטופלת תרופות נגד כאבים. שבוע ימים לאחר ההליך, הנפיחות באזור מתחילה לרדת והתוצאות מתחילות להיראות. קרוב לוודאי שהמנתח יבקש ממך לבצע תרגילים קלים לחיזוק השריר התלת ראשי.

  • בדרך כלל המנותחת יכולה לחזור לביתה כבר מספר שעות לאחר הניתוח.
  • יש להימנע מלהתרחץ למשך 24 השעות הבאות ועד לאחר הסרת התחבושות.
  • המטופלת תרגיש קרוב לוודאי כאבים וצריבות אשר ניתנות להקלה ע״י תרופות לשיכוך כאבים.
  • לרוב תסבלי מנפיחות וחבורות למשך 48 השעות שלאחר הניתוח, אך אלו ייעלמו במהירות לאחר מכן.
  • ברוב המקרים תוכלי לשוב לעבודה לאחר כשבוע מיום הניתוח.

סיכונים וסיבוכים

ניתוח מתיחת זרועות מבוצע ללא סיכונים משמעותיים, אבל למרות זאת חייבים להזהיר כי יש סיכונים כמו בכל ניתוח בהם: הצטברות נוזלים מתחת לעור, הגלדה לא טובה, זיהומים, פצעים פתוחים, חוסר תחושה ממושך של הזרוע הקדמית וכאבים זמניים. סיבוכים אפשריים מניתוח מתיחת זרועות עלולים בנוסף לכלול תגובה אלרגית לחומרי הרדמה שבמקרים נדירים ביותר עשויים אף להיות פטאליים, דימום, קרישי דם שעלולים להפוך לטרומבוזה בוורידים או קריסת ריאות.

ישנם עוד סיכונים, נדירים אמנם, כמו הצטברות נוזלים מתחת לפצע, רקמות מתות לאורך הפצע או אובדן עור. יתכן גם נזק לעצב שעלול לגרום לחוסר תחושה ממושכת או תמידית בחלק העליון ואף בחלק התחתון בזרוע. נפיחות מתמשכת, נזק לרקמות התשתית כמו השרירים, חוסר סימטריה בעור, צלקת מכוערת מודלקת ומגרדת וגם ניתוח נוסף לטיפול בסיבוכים. כל הסיבוכים אשר הוזכרו הם אינם סוף פסוק, התיק הרפואי או סגנון החיים יכול להעמיד את המטופלת בסיכון גבוה יותר של סיבוכים מסוימים ולכן יש להתייעץ עם המנתח ולקבל מידע נוסף.


לאחר ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות לא יעצור את החלק העליון של הזרוע מ”צניחה מחודשת” במידה ובעתיד מעלים או מורידים במשקל באופן דרסטי. יש לצפות גם למידה מסוימת של נפילה עקב ההתקדמות בגיל, הצלקות יהיו קבועות אולם הן ידעכו ככל שחולף הזמן ויש להיות סבלני, השיפור במראה הצלקת ייתן את אותותיו לאחר שנה בערך. מומלץ גם לעקוב אחר ההמלצות הבאות:

  • יש לנוח ככל האפשר.
  • יש למלא בקפדנות אחר כל ההוראות בכל הנוגע לטיפול בפצע.
  • לעיתים תזדקקי לבגד מסוים או תחבושת למשך מספר שבועות.
  • חשוב לדווח על כל דימום, כאבים עזים או סימפטומים חריגים מיידית לרופא.
  • יש להימנע ממאמצים, הרמת חפצים או התעמלות למשך חודש ימים לאחר הניתוח.

שביעות רצון מניתוח בזרועות

כמעט כל המטופלות מביעות שביעות רצון גדולה לאחר הניתוח למתיחת זרועות. אין עור עודף בחלק העליון של הזרוע והזרועה החדשה מתוחה ומחוטבת! הצפי הוא שתוצאת הניתוח תשמר לאורך לשנים רבות, אך יש להדגיש כי שינויים קיצוניות במשקל ימשיכו להשפיע ולתת אותות על העור גם במקום זה והניתוח אינו משמש כמפלט או כטיפול מונע לזרועות מדולדלות.

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף