העור ושרירי הבטן רופפים?
×

×
background image

משך הניתוח- שעתיים עד ארבע שעות
מחיר- 18,000 ועד 35,000 ש״ח
זמן החלמה- מספר שבועות
תוצאות- לטווח הארוך

יתאימו להליך אנשים הקרובים למשקל האידיאלי שלהם, נשים לאחר הריונות ובטן בעיתית בעלות בריאות תקינה.

מתיחת בטן

משך הניתוח- שעתיים עד ארבע שעות
מחיר- 18,000 ועד 35,000 ש״ח
זמן החלמה- מספר שבועות
תוצאות- לטווח הארוך

יתאימו להליך אנשים הקרובים למשקל האידיאלי שלהם, נשים לאחר הריונות ובטן בעיתית בעלות בריאות תקינה.

מתיחת בטן הוא ניתוח ארוך שאורך מספר שעות כתלות בכמות השומן הנשאב בניתוח. מתיחת בטן מבוצעת תחת הרדמה כללית. המנתח מבצע חיתוך לכל אורך הבטן בקו התחתונים, ממקם מחדש את הטבור ומותח את שרירי הבטן, לבסוף נתפרת הבטן.

ניתוח מתיחת בטן לרוב מבוצע במשולב עם שאיבת שומן כאשר המנתח מחדיר קנולה שהיא מעין צינורית דקיקה המחוברת למכונת שאיבה שתפקידה לשאוב את השומן החוצה מהגוף אל מיכל הריקון.

לאחר סיום הניתוח, יחבוש הפלסטיקאי את הבטן בחבישת לחץ שמטרתה להפחית את הנפיחות והבצקות. לקראת סוף הניתוח מוחדרים נקזים, שתפקידם לנקז את כל ההפרשות והדם שנוצר מהניתוח, נקזים אלו מנוטרלים מהגוף עד שבוע מהניתוח ובדרך כלל בזמן הביקורת (ישנם מצבים בהם תאלצו להישאר עם הנקזים לפרק זמן ארוך יותר).

אזהרה

ניתוח מתיחת בטן הוא מהניתוחים הקשים בענף הכירורגיה האסתטית ולכן חשוב במיוחד לתת דגש על בחירת מנתח פלסטי מנוסה ששייך כמובן לאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, לא מומלץ להקל ראש בבחירת המנתח.


החלמה מהניתוח

ביום הניתוח אזור הבטן יהיה נפוח מאוד ואתם עלולים לחוש בחילות, כאבים וטשטוש הנגרמים לרוב מחומרי ההרדמה ששימשו את המרדים בניתוח. תרופות נגד כאבים כמובן יעזרו אבל תרגישו כאב באזור המנותח ויהיה קושי רב בהליכה ובהתנהלות היום היומית כמו למשל הליכה לשירותים לתקופה יחסית ארוכה וזאת בשונה מניתוחים פלסטיים אחרים. רוב הנפיחות מהניתוח תחלוף לאחר כחודש, החלמה מלאה היא לאחר מספר חודשים, אולם, מספר שבועות מצומצם לאחר מתיחת בטן ניתן כבר יהיה להתרשם מתוצאות הניתוח, חשוב להדגיש כי התוצאות הסופיות לאחר מתיחת בטן הן לאחר כשישה חודשים עד שנה!


טיפים להחלמה מהירה

  1. על תעשנו וגם אל תהיו מעשנים פאסיביים.
  2. אין לחבוש את החתכים לאחר מתיחת בטן ע״י מדבקות.
  3. יש להרבות בשתייה בכדי למנוע התייבשות לאחר מתיחת בטן.
  4. יש להימנע משתיית משקאות חריפים יומיים לפני ואחרי מתיחת בטן.
  5. חל איסור להשתמש בשקיות קרח או בדברים חמים על אזור הניתוח.
  6. אין לבצע אמבטיה, לטבול בגקוזי, להיכנס לבריכה או לים כשבוע לאחר הניתוח.
  7. הקטינו את הסיכון להתעלפויות בהתרוממות איטית לאחר הליכה לשירותים או בכל פעילות אחרת.
  8. השתדלו להשאיר את הנקזים לאחר ההליך כמה שיותר זמן ואל תלחצו על המנתח לשחרר אותם מהר מידי.
  9. יש לחבוש את חגורת הלחץ (חגורת בטן) אותה רכשתם למניעת נפיחויות ולצורך ניקוז יעיל של ההפרשות דרך הנקזים.

ההחלמה מניתוח מתיחת בטן יכולה להיות מאוד לא נוחה אולם מרבית המנותחים חוזרים לתפקד בצורה טובה כשלושה שבועות עד חודש מתום ההליך, במהלך השבועיים הראשונים לאחר מתיחת בטן מרבית המנותחים מרגישים כאבים חזקים, תחושה של מעין כוויה ותופעות אחרות.

יש ליטול תרופות מרשם נגד כאבים ולהתאזר בסבלנות, בסוף זה עובר! אולם אם אתם רגישים מאוד לכאבים יתכן ואינכם מועמדים טובים לניתוח מתיחת בטן, כדאי להימנע מפעילות למעט הליכה לפחות בשבוע הראשון אולם לאחר מכן ניתן לחזור לפעילות רגילה ואף לבצע פעילות ספורטיבית בהדרגה כמספר שבועות מסיום הפעולה.

אזהרה

ניתוח מתיחת בטן הוא מהניתוחים הקשים בענף הכירורגיה האסתטית ולכן חשוב במיוחד לתת דגש על בחירת מנתח פלסטי מנוסה ששייך כמובן לאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, לא מומלץ להקל ראש בבחירת המנתח.


סיבוכים מהניתוח

סיבוכי הרדמה, דימומים, נמק בעור, המטומה, זיהומים, קלואידים, פגיעה עצבית, תגובה לא טובה לתרופות, סרומה, ריפוי איטי, נפיחויות, צלקות נראות, חום גוף נמוך, שוק לאחר ניתוח מתיחת בטן.


צלקות לאחר מתיחת בטן

בניתוח מתיחת בטן הצלקת משמעותית מברוב הניתוחים הפלסטיים האחרים והיא ממוקמת בקו התחתונים כך שהצלקת לא נראית לעין כאשר לבושים כמובן. נשים רבות שעברו ניתוח קיסרי סובלות מצלקת זהה לצלקת הנוצרת בניתוח מתיחת בטן (מעט קטנה יותר ולא ממותן למותן). מומלץ לשוחח עם המנתח כבר בשלב הסימון לפני הניתוח, על מיקום הצלקת, היכן שהמנתח יסמן - שם תמוקם הצלקת, דרשו מהמנתח שישתדל לסמן/לנתח נמוך ככל שניתן בכדי שיהיה קל להסתיר את הצלקת בקלות לאחר הניתוח. חשוב להדגיש, הצלקות מהניתוח מגלידות ועם הזמן מטשטשות אולם תמיד הן יראו לעין! הנחמה הגדולה היא שכשאתן לבושות, אף אחד לא יבחין בהן וגם אם תרצו ללכת לים, בהנחה והניתוח בוצע היטב (יחד עם מבנה אנטומי מתאים) הרי שאף אחד לא יבחין בצלקת גם אם תלבשו בגד ים!

מתיחת בטן  


מתיחת בטן ללא ניתוח

אחת האפשרויות לטפל בשומנים באזור הבטן ובעודפי עור מינימאליים הוא ביצוע פרוצדורה לא ניתוחית שנחתה בישראל לאחרונה הנקראת המסת שומן בהקפאה או בקור.

לקריאת המאמר מתיחת בטן ללא ניתוח באמצעות המסת שומן במגוון שיטות


מועמדים המתאימים לניתוח

מיהם המועמדים המתאימים לניתוח מתיחת בטן, האם מעשנים יכולים לעבור מתיחת בטן? מהו המשקל האידיאלי של מועמד לניתוח בטן? האם ניתוח בבבטן מיועד לבעלי משקל עודף? איזה שאלות חשוב לשאול בפגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי?

לכניסה למאמר על המועמד האידיאלי לניתוח מתיחת בטן


מיני מתיחת בטן

מיני מתיחת בטן או ניתוח חלקי למתיחת הבטן מבוצע בהצלחה מזה שנים ומתאים במיוחד למטופלים (לרוב נשים לאחר לידות) שמשקלם העודף נע בין 10% ל- 15% מעל משקל גופם האידיאלי. לפניכם הסבר כיצד מבוצע מיני ניתוח למתיחת הבטן לאנשים שחושבים (לאחר התייעצות עם מומחה) שההליך המלא לא מתאים להם ועדיין רוצים שינוי משמעותי באזור הבטן.

לקריאת המאמר המלא מיני מתיחת בטן


סימני מתיחה בבטן

נשים רבות בודקות את האפשרות לבצע ניתוח מתיחת בטן כתוצאה מסימני מתיחה באזור הבטן, סימני מתיחה מופיעים במיוחד לאחר הריונות אולם לא רק, לפניכן כל השיטות לטיפול והעלמת סימני המתיחה.

לקריאת המאמר על סימני מתיחה בבטן


הכנות לפני הניתוח

נפגשתם עם מנתח פלסטי, נמצאתם מתאימים לניתוח ונקבע לכם תאריך, כל שנשאר לכם הוא להתכונן ליום הניתוח, לפניכם רשימת טיפים ומטלות אותן יש לבצע לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן, אם תמלאו אחר הרשימה אפשר יהיה בהחלט להגיד שאתם מוכנים לניתוח.

לקריאת טיפים והכנות אותן מומלץ לבצע לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן

pointer arrow

לבטן חטובה ומתוחה התחילי כאן!