×

×
background image

משך ההליך- כשעה
מספר טיפולים- סדרת מפגשים
זמן החלמה- מהיר מאוד
תוצאות- קבועות

הטיפול מתאים לנשים וגברים בריאים, בעלי ציפיות ריאליות מההליך המעוניינים במיצוק הצוואר ואזור קו הלסת.

מיצוק צוואר

משך ההליך- כשעה
מספר טיפולים- סדרת מפגשים
זמן החלמה- מהיר מאוד
תוצאות- קבועות

הטיפול מתאים לנשים וגברים בריאים, בעלי ציפיות ריאליות מההליך המעוניינים במיצוק הצוואר ואזור קו הלסת.

אחד מסימני ההזדקנות המובהקים ביותר הוא מראה הצוואר. לא משנה כמה מתוחים וצעירים ייראו הפנים, אם עור הצוואר מדולל ונפול – אנחנו ניראה מבוגרים. התרגלנו לראות צוואר נפול ומקומט אצל סבתא או אמא מגיל מסויים, ופתאום זה גם מגיע אלינו.

הסיבות ידועות – עם הגיל ישנה ירידה של רמות הקולגן והחומצה ההיאלורונית הקיימות באופן טבעי בגוף והפסקה כמעט מוחלטת של ייצור אלסטין על ידי הגוף. שלושת אלה גורמים בין היתר לעור הפנים שלנו ״ליפול״ ולהיות פחות אלסטי, זוהר ומתוח. אם נוסיף לזה גם נטייה גנטית להצטברות כיסי שומן מתחת לסנטר (או כמו שאנחנו מכירים אותו – סנטר כפול), נמצא שככל שנתבגר, אצל חלק מהאנשים, סימני הזמן נראים במיוחד בסנטר ובצוואר והרבה פחות בפנים.

חלקנו נימנע ממחשופים ונאמץ את צווארון הגולף – הכל כדי לא לעמוד מול הזמן. אבל יש כאלה שיעשו כמעט הכל כדי להיראות היטב. הפתרונות המוצעים להצערה ומיצוק צוואר נחשבים היום לאיכותיים ויעילים במיוחד והם נחלקים לשניים: הידוק צוואר ללא ניתוח ע״י טיפולים המבוססים על מכשירים ייעודיים ובעיקר שתי טכנולוגיות (לייזר וגלי רדיו) עליהם נרחיב בהמשך או ניתוח פלסטי למתיחת פנים וצוואר על כל המשתמע מכך – זמן החלמה ארוך, הרדמה כללית וכדומה.

בכל מה שקשור לטיפול מיצוק צוואר והצערת עור, השיפורים הנפוצים ביותר מבוצעים בקו הלסת, באזור שמתחת לסנטר ובצוואר. הדרך המסורתית כאמור לעצב מחדש את הצוואר הינה כירורגית על ידי ביצוע מתיחת צוואר (עם מתיחת פנים או בלעדיה). אבל כיום, עם השיטות והמכשירים החדשניים, ניתוח הוא כבר לא האפשרות היחידה. הזרקות לעיצוב קו הלסת בחומצה מיוחדת קייבלה, טיפולי לייזר מיוחדים כולל שימוש בטכנולוגיית 4d, גלי רדיו (באמצעות נק-טייט ופרופאונד) וכדומה הפכו להיות מאוד פופולריים, שכן הם לא פולשניים ובחלק מהמקרים גם יעילים, לא פחות ואולי אף יותר מניתוח כירורגי.

במהלך העשור האחרון בארה”ב, עלה מספר הטיפולים הלא-כירורגיים להידוק וחיטוב הצאוור בכ- 40%. עם הנוחות והתוצאות של טיפולים אסתטיים המבוצעים במרפאה וללא ניתוח ואשר אינם מצריכים הרדמה או זמן התאוששות ממושך, אין זה מפתיע שטיפולי מיצוק הצוואר וטיפולים לחידוש עור לא-כירורגיים הפכו פופולריים כל כך.

בסקר צרכנים ענק שערכה חברת המכשור האסתטי CANDELA לפני מספר שנים, נמצא כי 30 מיליון נשים הביעו חוסר שביעות רצון ממראה הפנים שלהן וליתר דיוק – סנטר כפול, קו לסת נפול וצוואר “תרנגול הודו” – כינוי לעור מדולל ונפול באזור הצוואר. 18 מיליון נשים הביעו עניין בטיפול לא כירורגי לבעיות אלה.


מיצוק צוואר בגלי רדיו (פרופאונד)

בקטגוריה זו מוביל מכשיר ה-Profound שהוא אחד ה”להיטים” בתחום הרפואה האסתטית. מדובר במכשיר שעושה שימוש באנרגיית גלי רדיו (RF), טכניקה הנמצאת בשימוש להמסת שומן באזורים שונים בגוף, בשילוב של מיקרו-הזרקות, באמצעותן מגיעים לשכבות העור העמוקות. זהו המכשיר היחיד שעושה שימוש במיקרו-מחטים עם אישור מטעם ה- FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי המחמיר מבין משרדי הבריאות בעולם). הבשורה במכשיר הפרופאונד היא השליטה בטמפרטורת המכשיר (ע״י הרופא שמבצע את הטיפול), שצריכה להיות גבוהה על מנת להגיע לדיוק מירבי. באמצעות השליטה האבסולוטית הזו, ניתן לבצע מיצוק צוואר ביעילות רבה ולמקד בדיוק רב את גלי הרדיו לרקמות הנכונות. זו הסיבה שלפרופאונד יש 100% הצלחה בהליך.

איך עובד מיצוק צוואר עם פרופאונד? - הטיפול במכשיר ה-Profound מתבצע בחדר טיפולים במרפאה. בשלב הראשון, הרופא ירדים את האזור המטופל, על ידי מריחת חומר אלחוש על העור והזרקת חומר הרדמה לשכבות העמוקות יותר של העור. לאחר שהאזור מורדם, יכוון הרופא את טמפרטורת הטיפול ויצמיד את ידית הטיפול לאזור הצוואר. בעזרת המיקרו-מחטים, יבוצע חימום של הרקמות על ידי גלי רדיו, מה שימריץ את הגוף לייצר אלסטין וקולגן ויחזיר לעור הצוואר את האלסטיות והחיוניות שלו.

תוצאות - כאמור, מכשיר הפרופאונד השתלט לחלוטין על השוק, עם תוצאות מוכחות שמחזיקות מעמד על פני שנים. הפרופאונד הוכח קלינית כמי שמטפל בכל שלושת יסודות העור ומעודד ייצור של עד פי 5 יותר אלסטין, עד פי 2 יותר קולגן, וחומצה היאלורונית מוגברת. תוצאות המכשיר הוכחו בשמונה מחקרים קליניים מקיפים. טיפול אחד במכשיר הפרופאונד מעניק תוצאות שמחזיקות מעמד למינימום חמש שנים מיום הטיפול.

כמה עולה מיצוק צוואר ללא ניתוח בפרופאונד? - מאחר ועלות המכשיר גבוהה מאוד ובגלל שיש קיט שאותו צריך להחליף לפני כל טיפול בעלות של אלפי שקלים בודדים, מחיר הטיפול הוא גבוה מאוד באופן יחסי (מעל 10,000 ש״ח) אבל נמוך כמובן מעלות של ניתוח פלסטי (בעלות מינימום של 20,000 ש״ח וכאשר ההליך כולל גם מתיחת פנים עד ל- 40,000 ש״ח ואף יותר).

מיצוק צוואר  


מיצוק צוואר ללא ניתוח בלייזר

שיטת טיפול נוספת למיצוק צוואר והעלמת סנטר כפול היא באמצעות לייזר. טכנולוגית הלייזר וותיקה מאוד בענף הרפואה האסתטית ומשמשת בהליכים רבים ובהצלחה יתרה. לטכנולוגיית הלייזר יתרונות דומים לזו של גלי הרדיו: מדובר בטיפול שאינו פולשני ולא מצריך הרדמה או זמן התאוששות. הטכניקה אף היא דומה – העקרון הוא חימום של הרקמות עד להמסת השומן ועידוד ייצור הקולגן ועל ידי כך החזרת האלסטיות לעור.

כיצד עובד מיצוק צוואר בלייזר? - הליך מיצוק הצוואר באמצעות לייזר מתבצע אף הוא במרפאה. אין צורך בהרדמה כללית, אלא באלחוש מקומי בלבד, כאשר רוב המטופלים אינם סובלים מכאבים בזמן ההליך ולאחריו וכמובן ניתן לחזור לשגרת החיים באופן מיידי. לאחר הזרקת האלחוש לאזור, הרופא יתמקד באזור המטופל, כאשר היתרון של הלייזר הוא האפשרות להמיס אך ורק את השומן באופן מדויק וזאת מבלי להסב נזק לכלי דם אחרים ורקמות סובבות. השומן המומס מתפנה מהגוף באופן טבעי לחלוטין דרך מערכת הלימפה. יש לציין כי הידוק צוואר בלייזר מתאים בעיקר לאנשים בגילאי 40-50 שאינם סובלים מדילול וריפיון עמוק ומאסיבי של העור. בתנאים אלה תתקבלנה התוצאות הטובות ביותר.

תוצאות - אמנם השפעות הטיפול מתחילות לתת אותותיהן מייד, אך תוצאות שנראות לעין ניתן לראות לאחר 2-4 טיפולים. יש להמתין מספר שבועות בין טיפול לטיפול, וזאת על מנת לתת לגוף את הזמן לייצר מחדש קולגן ואלסטין.

מחיר מיצוק צוואר בלייזר? - מחיר מיצוק צוואר בלייזר נקבע בהתאם למספר המפגשים שהמטופל צריך כאשר העלות הממוצעת לטיפול משתנה בהתאם לאופי המכשיר שאיתו מבצעים את ההליך ומצב המטופל והיא נאמדת בכ - 2,000 ש״ח לטיפול.

חשוב שתדעו

ישנן מספר טכניקות מובילות למיצוק הצוואר (בעיקר מספר סוגי מכשירים שחלקם נסקור מיד בהמשך) ואין חובה כיום לפנות דווקא לכיוון ניתוח פלסטי בצוואר שמצריך זמן החלמה לא מבוטל, ההמלצה שלנו היא לבדוק קודם כל מכשירים ייעודיים למיצוק צוואר ורק אם המצב ״קשה״ - קרי ריפיון משמעותי ועור מדולדל יש לפנות לכיוון של ניתוח פלסטי.

חשוב שתדעו

ישנן מספר טכניקות מובילות למיצוק הצוואר (בעיקר מספר סוגי מכשירים שחלקם נסקור מיד בהמשך) ואין חובה כיום לפנות דווקא לכיוון ניתוח פלסטי בצוואר שמצריך זמן החלמה לא מבוטל, ההמלצה שלנו היא לבדוק קודם כל מכשירים ייעודיים למיצוק צוואר ורק אם המצב ״קשה״ - קרי ריפיון משמעותי ועור מדולדל יש לפנות לכיוון של ניתוח פלסטי.


מידע נוסף

המאמר ״מיצוק צוואר״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 28/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף