×

×
background image

משך ההליך - עד 40 דקות
מספר טיפולים - 1 - 10 מפגשים
זמן החלמה - מיידי
תוצאות - לטווח בינוני / קבועות

יתאימו להליך נשים וגברים המעוניינים בשפתיים בשרניות עם ציפיות ריאליות מההזרקה.

מילוי שפתיים

משך ההליך - עד 40 דקות
מספר טיפולים - 1 - 10 מפגשים
זמן החלמה - מיידי
תוצאות - לטווח בינוני / קבועות

יתאימו להליך נשים וגברים המעוניינים בשפתיים בשרניות עם ציפיות ריאליות מההזרקה.

שפתיים עבות ובשרניות הן משאת ליבן של נשים רבות בעולם המערבי. בתרבויות שונות, שפתיים דקיקות מרחיקות גברים מנשים והן נחשבות ״למזל רע״. היום, יותר מתמיד לא חייבים להשלים עם מה שחנן אותנו הטבע. חשוב שתדעו כי ניתן לעבור מילוי שפתיים בהליך פשוט וקצר יחסית. הטיפול הנפוץ ביותר מבוצע בעזרת הזרקת חומרי מילוי. בהמשך תוכלו לקרוא איך בדיוק השיטה מבוצעת, שיטות טיפול נוספות וגם שאלות ותשובות נבחרות.


שיטות למילוי שפתיים

קיימות 3 שיטות עיקריות שמהוות בסיס לעיבוי השפתיים והן:

  1. מילוי ע״י חומרים נספגים ומסיסים - חומרים זמניים מתכלים בהם חומצה היאלורונית, קולגן ושומן גוף עצמי שנותנים אפקט של כתשעה חודשים עד שנה וחצי ואף יותר.
  2. מילוי שפתיים קבוע או ארוך טווח - הזרקת חומרים לטווח ארוך יותר עם תוצאות קבועות ע״י חומרים סינטטיים כגון סיליקון נוזלי רפואי וטהור.
  3. ניתוח פלסטי כירורגי עם שתלי סיליקון - ניתוח כירורגי שבמהלכו מחדירים משתלי סיליקון לעיצוב קבוע של השפתיים, החדרת שתלי סיליקון לשפתיים כמעט ואינה מבוצעת בישראל.

מילוי שפתיים בהזרקה

מילוי שפתיים מקצועי דורש מהרופא המטפל גם להכיר היטב את מבנה השפתיים, וגם להיות בקיא ומנוסה בטכניקת ההזרקה שתותאם למבנה השפה. בנוסף חשוב לתת ביטוי לסימני הגיל המצריכים לעיתים טיפול שונה (שינויים במבנה עצם הלסת, אובדן קולגן ואלסטין במהלך השנים, קמטי עישון ועוד). לאחר שהרופא המטפל אבחן את מבנה השפה ושוחח עם המטופלת והבין את ציפיותיה יבוצע אלחוש של השפתיים באמצעות הזרקת לידוקאין ממש כפי שמבוצעת הרדמה במהלך טיפול שיניים.

אם מטרת הטיפול היא הקניית ווליום בלבד הרי שהזרקת חומר המילוי מבוצעת לאורכה של השפה העליונה ואו / התחתונה לפי העניין כאשר ההזרקה מבוצעת בזויות של 45 מעלות במהלכה יש לשמור על כמות זהה המוזרקת לשני צידי השפה למניעת בעיות סימטריה, כאשר ישנם קמטוטים מעל השפה הרי שיש להזריק ישירות לקמטוטים ולאורך הגבול של הורמיליון (Vermilion).

אופי הטיפול משתנה בהתאם לבחירה בחומר המילוי, כאשר מבצעים הזרקה של חומרי מילוי זמניים הרי שאין צורך ביותר ממפגש אחד, כאשר מוזרקים חומרים קבועים בהם סיליקון רפואי טהור בטיפול שנקרא Micro drop הרי שיש לחזור על הפעולה מספר פעמים (5 - 8) עד להשגת שפתיים סקסיות - היום ממש ממש לא מומלץ לבצע טיפול בסיליקון, היזהרו והישמרו לנפשותיכן!


מילוי שפתיים שאלות ותשובות

ש. האם כל אחד יכול לעבור מילוי שפתיים?

ת. אין כל מניעה לעבור את הטיפול, חשוב רק לדעת שישנם מטופלים הסובלים מרגישות להזרקת קולגן (כ- 4% מהאוכלוסייה) ולכן במצבים בהם החומר שנבחר הוא קולגן, יש לערוך בדיקת רגישות. במצבים בהם השפתיים מזוהמות (פצע פתוח) חובה לדחות את הטיפול לשלב בו השפתיים יחלימו, גם במצבים בהם מופיע הרפס אין לעבור טיפולים, יש להמתין עד להחלמה מלאה ואז לבצע את הפעולה. אם אתם סובלים מהרפס, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל שלרוב ימליץ על נטילת זובירקס כמה ימים לפני ואחרי מילוי שפתיים.

 

ש. מי מוסמך לבצע מילוי שפתיים בישראל?

ת. מילוי שפתיים בישראל חייב להתבצע ע״י רופא, אין זה הכרחי שהרופא המבצע יהיה כירורג פלסטי או דרמטולוג (רופא עור), מילוי שפתיים מבחינה מעשית מבוצע גם ע״י רופאי שיניים שבשנים האחרונות נכנסו ״חזק״ לתחום ורמתם איננה נופלת מרופאים אחרים. הפרמטרים שיש לשים עליהם דגש מיוחד לפני הבחירה ברופא המבצע טיפולים מהסוג הזה הם כדלקמן:

ביטוח רפואי - רופא שמחזיק בביטוח אחריות מקצועי תקף וזאת בעיקר למקרים בהם מוזרקים חומרי מילוי העלולים לגרום לסיבוכים ותופעות לוואי (כמו הזרקת סיליקון) וגם במקרים של רשלנות רפואית בהם חברת הביטוח מכסה על פעולות אותן ביצע הרופא המטפל.

מוניטין - רופא מנוסה בעל מוניטין לטיפול בשפתיים המכיר את מבנה השפה ואת מגוון חומרי המילוי בהם משתמשים בפרוצדורה.

תביעות משפטיות - רופא מטפל או מכון שאינו צד לתביעות משפטיות (מומלץ לברר לפני הגעה לטיפולים האם הרופא או המכון נתבעו בצורה מוגזמת ע״י חיפוש שמו של הרופא או התאגיד באתרים ברשת האינטרנט המפרסמים פסקי דין - אחד מהאתרים הטובים לבדיקת מצב תביעות הוא אתר שנקרא תולעת המשפט, כנסו לאתר על ידי חיפוש בגוגל וחפשו את שם העסק במדויק בתוך אתר תולעת המשפט).

סיכונים וסיבוכים - רופא או מכון שמסביר את כל הסיכונים שיכולים להתלוות לפעולה בע”פ ובכתב ובהתאם לחומר המילוי עליו הוא ממליץ (זו חובה אגב כדי להימנע מתביעת רשלנות רפואית).

מילוי שפתיים    

ש. מתי מבחינים בתוצאות ההליך?

ת. תוצאות הטיפול נראות לעין מיד כאשר ההרדמה פגה, לרוב מדובר על שעתיים מסיום הטיפול אשר במהלכן השפה די מעוותת ומאוד נפוחה וזאת כאשר הטיפול מבוצע ע״י הזרקת חומרים זמניים (רסטילן פרלן, ג’ובידרם, טאוסיאל, לומינרה ועוד). כאשר הטיפול מבוצע ע״י הזרקת סיליקון הרי שיש צורך במספר מפגשים עד שתתקבל התוצאה הסופית, לרוב מדובר על פרק זמן של כחמישה חודשים.

 

ש. כמה זמן “מחזיק” מילוי שפתיים?

ת. כאשר העיבוי מבוצע באמצעות חומרים זמניים הרי שהאפקט נמשך לתקופה של לא יותר משנה. טיפול בחומרים קבועים ישיג תוצאות לתקופה ארוכה עד לצמיתות וזאת כתלות בחומר המוזרק.

 

ש. האם אחוש בכאבים במהלך הפרוצדורה?

ת. מילוי שפתיים אינו כואב! הרופא המטפל מבצע הרדמה ואין כאבים מיוחדים כתוצאה מההליך, בהנחה ואתם חשים בכאב בתחילת הטיפול, מומלץ לבקש הרדמה נוספת, לא מומלץ לעבור מילוי ללא הרדמה, השפתיים הן מהאיברים הרגישים ביותר. בנוסף, חשוב לדעת, חומרים זמניים כמו רסטילן וג’ובידרם מהסדרות האחרונות מגיעים כבר עם חומר אלחוש (לידוקאין) יחד עם החומר עצמו (חומצה היאלורונית עם חומר הרדמה במזרק אחד). גם לאחר הטיפול אין כאבים מיוחדים אולם אתם עלולים לחוש דקירות באזור השפתיים (סבירות נמוכה), יש להתייעץ עם הרופא לגבי תרופות נגד כאבים בהן כדאי להשתמש לאחר הטיפול בהנחה והופיעו כאבים.

 

ש. מהן תופעות הלוואי, הסיכונים והסיבוכים בביצוע מילוי שפתיים?

ת. תופעות לוואי לאחר מילוי שפתיים כוללות: נפיחות, דימום קל, שטפי דם, גירוד, דקירות, גבשושיות וכדומה וזאת כאשר הטיפולים מבוצעים בחומרים טבעיים, כאשר הפעולה מבוצעת ע״י חומרים קבועים הרי שעלול להתפתח בנוסף לתופעות הלוואי המתוארות גם זיהום, דחיית השתל (במצבים בהם הוזרק ביו אלקמיד), גרנולומות וגושים, עיוותים בשפה שעלולים להתפתח שנים לאחר הטיפול בעיקר לאחר מילוי בסיליקון. תופעות הלוואי והסיכונים שנלווים לטיפול מתרחשים בסבירות הקרובה לאפס - בכל אופן יש לקבל הסברים מלאים מהרופא המטפל על תופעות הלוואי לגבי כל חומר אותו מתכוונים להזריק לכם.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מתוך מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגים (רופאי עור) ג׳פרי הוברד וד״ר מאוריציה קונטרראס - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. לבחירת חומר המילוי לשפתיים יש קשר ישיר להצלחת הטיפול, בחירה לא נכונה, תפגע בתוצאה ולכן חשוב שהרופא יחזיק מגוון של חומרים, ולא ״ימליץ״ על החומר המשתלם ביותר עבורו. אנחנו מקשרים לרופאים שמחזיקים מגוון ״פילרים״ (חומרי מילוי) וממליצים לך להתייעץ איתם, התחילי כאן ע״י מילוי טופס קצר.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מתוך מספר סקירות שפרסמו הדרמטולוגים (רופאי עור) ג׳פרי הוברד וד״ר מאוריציה קונטרראס - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. לבחירת חומר המילוי לשפתיים יש קשר ישיר להצלחת הטיפול, בחירה לא נכונה, תפגע בתוצאה ולכן חשוב שהרופא יחזיק מגוון של חומרים, ולא ״ימליץ״ על החומר המשתלם ביותר עבורו. אנחנו מקשרים לרופאים שמחזיקים מגוון ״פילרים״ (חומרי מילוי) וממליצים לך להתייעץ איתם, התחילי כאן ע״י מילוי טופס קצר.


מידע נוסף

המאמר ״מילוי שפתיים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 30/05/2023

pointer arrow

שפתיים מושלמות ב- 10 דקות! התחילי כאן