×

×
background image

משך ההליך- 30 דק׳ עד שעה וחצי
מספר טיפולים- אחד ולעיתים סדרה
זמן החלמה- מהיר עד מספר ימים
כמה עולה- 1,500 עד 15,000 ש״ח

יתאים להליך כל מי שאיבד קולגן ואלסטין וזקוק להחייאת הלחיים או בעלי לחיים כחושות מלידה.

מילוי לחיים

משך ההליך- 30 דק׳ עד שעה וחצי
מספר טיפולים- אחד ולעיתים סדרה
זמן החלמה- מהיר עד מספר ימים
כמה עולה- 1,500 עד 15,000 ש״ח

יתאים להליך כל מי שאיבד קולגן ואלסטין וזקוק להחייאת הלחיים או בעלי לחיים כחושות מלידה.

נשים רבות חושקות בלחיים מלאות שמקנות להן נופך ויופי, ישנן כאלה שזקוקות ל”תיקון” לחיים כחושות ושקועות, שני המצבים הללו, ניתנים כיום לטיפול, ללא ניתוח באמצעות הזרקת חומרי מילוי מתקדמים או ע״י החדרת שתלים בהליך ניתוחי קצר. מילוי לחיים הוא הליך קוסמטי המתיימר להדגיש את הלחיים בפנים.

בכדי להדגיש את הלחיים המנתח הפלסטי ימקם שתל מוצק על עצם הלחיים או שישתמש בחומרי מילוי בהזרקה כדוגמאת רסטילן, סוגים שונים של ג׳ובידרם, טאוסיאל, סטילאג׳ רדיאס, פרלן וסקולפטרה.

מילוי לחיים יכול להתבצע גם בשילוב עם תהליכים אחרים כמו, הרמת פנים, רינופלסטיה (ניתוח אף), שאיבת שומן צוואר או מילוי סנטר. מילוי לחיים מאזן את תווי הפנים ומחזיר עטרה ליושנה!


סוגי מילוי לחיים

מילוי לחיים בשתלים אצל מבוגרים גורם לפנים להיראות מלאות, במיוחד אצל אנשים עם פנים שנראות שקועות, טבועות או נסוגות. נשים צעירות, עם עצמות לחיים שטוחות ודאי ירצו שתלי לחיים בכדי להשיג מראה יותר אופנתי. עצמות לחיים שאינן מפותחות, עלולות להשפיע על שאר תווי הפנים ולהדגיש אותם באופן שייווצר מאזן פנים בלתי רצוי עם סימטריה שלילית. השפעה חיובית נוספת היא האפשרות לשינוי צורת הלחיים בכדי לתקן עיוותים שנגרמו מפגם בלידה או מתאונות דרכים.

ישנן שתי אופציות למילוי לחיים והן השתלה בה משתמשים בשתלים מוצקים עשויים מסיליקון או מפוליטלן. או מילוי רקמות רכות, תהליך זמני, פחות פולשני, ומשמש כתחליף לשתלים המוצקים והוא כולל הזרקת קולגן, שומן עצמי, חומצה היאלורונית, סיליקון (לא מומלץ בכלל) וכדומה. לקריאה בהרחבה אודות מילוי לחיים ע״י הזרקת חומרי מילוי או באמצעות חוטים לחצו כאן ובנוסף תוכלו להמשיך לקרוא כאן בהמשך בקצרה אודות חומרי המילוי אותם מזריקים למילוי הלחיים.


ניתוח מילוי לחיים (שתלים)

ניתוח למילוי לחיים מבוצע בחדר ניתוח רגיל ולעיתים בחדר טיפולים אמבולטורי בהתאם לסוג ההרדמה. ההליך נמשך כשעה או פחות, אפשר לבצע ניתוח למילוי הלחיים הן בהרדמה מקומית והן בהרדמה מלאה עם חומרי הרדמה וזריקות אפינפרין למניעת שטפי דם. המנתח מבצע חתך דק בתוך הפה (מעל השפה העליונה) דרכו הוא מחדיר את השתל. מיקום השתל הוא או מתחת לעצם הלחיים או מעליה. לאחר התהליך המנותח נשאר להשגחה עד שההשפעה של חומרי ההרדמה תפוגג.


החלמה לאחר ניתוח לחיים

ההחלמה לאחר מילוי לחיים עם שתלים דומה לכל ניתוח פנים אחר. בדרך כלל מרגישים אי נוחות ובלבול ברגע שמתפוגגת ההרדמה. תחושו גם בחילות עקב ההרדמה. אפשר להקל על הרגשת האי נוחות באמצעות תרופות. תגובות רגשיות הן גם גורם אפשרי שעלול להיווצר כתוצאה מתגובה לחומרי ההרדמה. תיתכן גם הרגשת קור.

נפיחות וחבורות עלולים גם להופיע וחומרתם תלויה בפיזיולוגיה של המטופל, קומפרסים קרים יקלו על המצב. תיתכן בהתחלה חוסר בתחושה שתיגרם מהנפיחות, הדבר חולף בדרך כלל לאחר מספר שבועות, במקרים נדירים איבוד התחושה עלול להיות קבוע. במקרים חריגים עלולים גם לחוש כאבים עזים, כוויות או דגדוגים שעלולים לנבוע מעצבים שפועלים מחדש. ההחלמה משתלי לחיים תהיה משעממת ומעייפת כמו בכל ניתוח בפנים או מסביב לפה (במיוחד הכאב בזמן אכילה) אך התוצאות הן פיצוי נאות על הסבל!

  • על החתך והתפרים להיות נקיים, יש להרחיק לחות ונוזלים שעלולים לגרום לדלקת או זיהום.
  • יש לשמור על החתכים בתוך הפה נקיים בעזרת שימוש באנטיספטי לניקוי פה במשך היום.
  • יש להגביל את התזונה לצריכת מזון נוזלי בעיקר, עד החלמת החתך.
  • יש למדוד טמפרטורת גוף על בסיס יומי, טמפרטורה גבוהה עלולה להצביע על זיהום ודלקת.
  • יש ליטול אנטיביוטיקה לפי לוח הזמנים ועד לסיום, ויש לשים לב כי ישנם סוגי אנטיביוטיקה שמנטרלים את הגלולות למניעת היריון. הרופא ירשום גם תרופות נגד כאבים וכדאי לבלוע אותן על בסיס קבוע על מנת למנוע אי נוחות וכאבים מיותרים.
  • יש לבצע פעילות גופנית מדודה אך לא מאומצת, במשך שלושת השבועות שלאחר התהליך, בכדי להפחית את הסיכון להופעת גבישי דם.
  • כל נגיעה בקו החתך (למריחת תרופות) תתבצע על ידי כפפות לטקס או כפפת אצבע מיוחדת.

כמה עולה ניתוח מילוי לחיים?

המחיר של מילוי לחיים משתנה בין המנתחים ותלוי במספר פרמטרים בהם וותק וניסיון המנתח, רמת המרדים וסוג ההרדמה, רמת חדר הניתוח, איכות השתלים אותם ישתילו ועוד. באופן עקרוני השתלת משתלי סיליקון בלחיים תעלה בין 8,000 עד 15,000 ש״ח. מחיר הניתוח יכול לרדת די משמעותית אם משלבים אותו כחלק מניתוח פנים אחר כגון מתיחת פנים או ניתוח אף.

מילוי לחיים  


מילוי לחיים בחומרי מילוי

מילוי לחיים בהזרקה כאשר הטיפול מבוצע בהזרקה העלות תלויה בחומר המילוי שבו רוצים להשתמש, באופן עקרוני ניתן למלא לחיים במגוון רחב של חומרים בהם חומרים זמניים (רסטילן, גובידרם, טאוסיאל, סטילאג, רבנס, בלוטרו, לומינרה ועוד שהמחיר שלהם נקבע בהתאם לכמות החומר שמזריקים בהליך, המחיר של מזרק שמכיל 1 סמ״ק מתומחר בין 1,000 ש״ח ל- 1,700 ש״ח למזרק (תלוי איזה חומר מילוי מזריקים לכם) כאשר לרוב תזדקקו לשני מזרקים בסך הכל עבור מילוי שתי הלחיים), חומרי מילוי קבועים למחצה (רדיאס) וחומרים קבועים (שומן עצמי, סיליקון). הרופא יכול להקנות ללחיים מראה חלק ומעוגל. לקוחות שרוצים יותר נפח יכולים לבקש תוספת מילוי לחלק העליון של אזור עצמות הלחיים. חשוב לקבל ייעוץ מקצועי בטרם נבחר את חומר המילוי אך באופן כללי התהליך מבוצע כדלקמן:

העברת שומן – מחטאים את מקום ההזרקה, החומר שהוצא מגוף המטופל עצמו בעזרת מזרק או קנולה (כמו בתהליך של שאיבת שומן) שמחוברים למכונת שאיבה, עובר עיבוד, ומוזרק לאזור הלחיים בעזרת מחט תוך כדי הרדמה מקומית. לפעמים דרושה גם תחבושת ששומרת על אזור ההזרקה. ״הרמת הלחיים” היא הכרחית. לשומן לוקח מספר שבועות עד שהוא נקלט היטב ומיד לאחר סיום ההליך הפנים ייראו תפוחות, אין ממה להילחץ, זה עובר תוך מספר ימים עד שבוע. המחיר של מילוי לחיים בשומן נע בין 6,000 עד 9,000 ש״ח. קראי עוד על הזרקת שומן לפנים - פחות מומלץ בגלל ספיגה לא אחידה של השומן בפנים וגם בגלל שאין כמעט רופאים מנוסים מספיק שמבצעים את ההליך בישראל.

חומרים קבועים - אחת השיטות שאינן מומלצות ע״י רוב הרופאים היא שימוש בחומרי מילוי לחיים קבועים הכוללים הזרקת סיליקון. שימוש בסיליקון מאושר בישראל לטיפולים אסתטיים ומבוצע בסדרת הזרקות (בדר”כ 5 טיפולים במרווחי זמן של מספר שבועות עד עשרה טיפולים). למרות זאת, הזרקת סיליקון נוזלי עלולה לגרום לתופעות לוואי קשות בהן נדידה של החומר הגורמת לעיוותים קשים, אם בכל זאת אתן הולכות על הסיליקון בגלל שהוא קבוע ונשאר לצמיתות, חשוב שתבחרו ברופא מנוסה שעובד ומתמחה בהזרקות סיליקון - אנחנו ממש לא ממליצים, ראו הוזהרתם!

חומרים לא ביולוגים- הרופא יסמן את האזורים למילוי, בזמן שהמטופל נמצא במצב של חצי ישיבה, כאשר צינון בעזרת גושי קרח נעשה באופן מקדמי בכדי למנוע Ecchymosis (שינוי בצבע העור עקב כתמי דם). המטופל נשאר במצב חצי ישוב או שהוא מיוצב למצב שפיפה. את החומר מזריקים דרך העור לתוך הלחיים ועם מחט מאוד עדינה. היד שאינה מזריקה מעסה את אזור ההזרקה לפיזור החומר ולמניעת גבשושיות. המטופל מרגיש אי נוחות קלה במהלך הטיפול ולפרק זמן קצר. טכניקת מילוי הלחיים חשובה ביותר כדי ליצור הרמה שתיראה טבעית. מומחים בדרך כלל מזריקים חומרי מילוי נוזליים בדרמיס העמוק או באזור התת עורי של עצמות הלחיים. קראו עוד על עיצוב עצמות לחיים באמצעות חומרי מילוי.


החלמה לאחר מילוי לחיים בהזרקה

באופן כללי זמן ההחלמה מהזרקת חומרי המילוי היא אפסית, אך ישנן מספר תופעות שראוי לציין אותם, כמו אדמומיות, נפיחות וחבורות שהן תופעות נורמאליות במקרים כאלו שכמובן חולפים תוך ימים ספורים. המטופל יקבל גם רשימת הוראות שעליו למלא בכדי למנוע סיבוכים ולשיפור התוצאה. ההוראות יכללו למשל שמירה על היגיינה נאותה, שמירה על אזורי ההזרקות וכדומה.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מתוך כמה סקירות שפרסמו הדרמטולוגיים (רופאי עור) לורנס מאט וד״ר גרגורי קולמן - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. למרות שישנן מספר שיטות למילוי הלחיים כגון ניתוח והחדרת שתלי סיליקון או לחילופין הזרקת חומרי מילוי קבועים, המלצתנו היא ״ללכת״ על חומרי המילוי הטבעיים ולבצע את ההליך ע״י הזרקת חומצה היאלורונית.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נלקח מתוך כמה סקירות שפרסמו הדרמטולוגיים (רופאי עור) לורנס מאט וד״ר גרגורי קולמן - רופאים מומחים שחברים באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. למרות שישנן מספר שיטות למילוי הלחיים כגון ניתוח והחדרת שתלי סיליקון או לחילופין הזרקת חומרי מילוי קבועים, המלצתנו היא ״ללכת״ על חומרי המילוי הטבעיים ולבצע את ההליך ע״י הזרקת חומצה היאלורונית.


מידע נוסף

המאמר ״מילוי לחיים״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 28/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף