×

×
background image

משך ההליך- מספר דקות
מספר טיפולים- 3 עד 6 מפגשים
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- קבועות

הטיפול מתאים לאנשים להם מאגרי שומן קטנים (סנטר כפול) באזורי הגוף השונים שאינם יכולים או רוצים לעבור ניתוח.

ליפוליזיס (המסת שומן בזריקה)

משך ההליך- מספר דקות
מספר טיפולים- 3 עד 6 מפגשים
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- קבועות

הטיפול מתאים לאנשים להם מאגרי שומן קטנים (סנטר כפול) באזורי הגוף השונים שאינם יכולים או רוצים לעבור ניתוח.

ליפוליזיס (Injection lipolysis) היא טכניקת טיפול להמסת שומן המבוצעת ללא ניתוח או מכשיר אלא באמצעות זריקות. ליפוליזיס היא טכניקת טיפול שהומצאה באיטליה כבר בשנות השמונים מאז עברה שינויים ושיפורים עד שהפכה לטיפול יעיל בהמסת שומנים מקומיים ללא ניתוח. טכניקת ליפוליזיס מצטרפת למספר שיטות נוספות בהם ממיסים שומן כאשר הבולטת שבהן היא מתבצעת ע״י קור והקפאה. לפניכם סדרת שאלות ותשובות המפרטות אודות טכניקת הליפוליזיס.

ההמלצה שלנו

כאשר כמות השומן אותה רוצים להמיס גדולה יחסית (מעל 300 סמ״ק), המלצת הרופאים היא לפנות לטכניקות אפקטיביות יותר כגון הקפאת שומן, התייעצו עם המומחים שלנו והתאימו לעצמכם את הטיפול באופן אישי.


ליפוליזיס שאלות ותשובות

ש. מי מתאים לטיפול ליפוליזיס?

ת. המועמדים לטיפול הם אנשים להם מאגרי שומן קטנים באזורי הגוף השונים המעוניינים להיפטר מעודפי השומן ואשר אינם יכולים לעבור ניתוח שאיבת שומן או אינם רוצים בכך. רק לאחר התייעצות עם הרופא המטפל ולאחר בדיקת הפרופיל הרפואי שלך ניתן לקבוע התאמה להליך. הטיפול אינו מתאים לילדים ובני העשרה, נשים בהריון או נשים מניקות.

 

ש. איזה חומרים מזריקים במהלך הטיפול?

ת. שני המרכיבים העיקריים שנמצאים בזריקות ליפוליזיס הם: פוספטידיל כולין (מופק מסויה) וחומצה דה-אוקסי-כולית (חומצה שמיוצרת על ידי חיידקים בתוך המעי הדק המופרשת מהכבד). יש גם כאלו שמזריקים אצטילכולין ותרכובות נוספות שממיסות שומן בעיקר ממקור צמחי.

 

ש. מה מתרחש במהלך טיפול ליפוליזיס?

ת. המיקרו - זריקות (בדומה לשיטת מזוטרפיה) של הליפוליזיס מכוונות אל מאגרי השומן מהם רוצים להיפטר, התרופות שבזריקות גורמות להרפית השומן בהדרגתיות, הופכות אותו לנוזל ובסוף הוא נמס ונעלם. השומן המומס מתנקה מהגוף תוך מספר שבועות דרך מערכת הלימפה ומחוץ לגוף (בהפרשת שתן).

ההמלצה שלנו

כאשר כמות השומן אותה רוצים להמיס גדולה יחסית (מעל 300 סמ״ק), המלצת הרופאים היא לפנות לטכניקות אפקטיביות יותר כגון הקפאת שומן, התייעצו עם המומחים שלנו והתאימו לעצמכם את הטיפול באופן אישי.

ש. כמה משקל אפשר להוריד ע״י ליפוליזיס?

ת. טיפול ליפוליזיס הוא אינו תכנית להורדה במשקל, למרות שבטיפול זה אכן יורדים במשקל ההפחתה היא אינה משמעותית, להורדת משקל אגרסיבית יחסית מומלץ ניתוח שאיבת שומן או הקפאת שומן. ליפוליזיס מיועד להמסת שומנים באזורים מסוימים ולא באופן כללי. בכל אופן ממיסים באמצעות זריקותכ 250 מיליליטר שזה כוס מים… וגם זה רק לאחר מספר מפגשים.

 

ש. האם השומן יחזור לאחר טיפול ליפוליזיס?

ת. מחקרים קבעו כי אחרי טיפול ליפוליסיס, השומן אינו חוזר למקומות ממנו הוא הוסר וזאת אף לאחר השמנה נוספת לאחר הטיפול. המראה הטבעי נשמר וללא כיסים אסימטריים שעלולים להתרחש בפרוצדורות אחרות.

 

ש. האם התוצאות שמתקבלות בהליך יכולות להיות לא אחידות?

ת. טכניקת ההזרקה נקבעת בהתאם למטרת הטיפול (מתיחת עור או המסת שומן), בתהליך של המסת השומן אין ראיות המצביעות על אזורים לא אחידים בגוף, נהפוך הוא! לעיתים קרובות בעזרת ליפוליזיס מתקנים ״גלים״ וגבשושיות שנוצרו באזורים שונים בגוף לאחר ניתוח שאיבת שומן.

 

ש. באיזה חלקים בגוף טיפול ליפוליזיס יעיל?

ת. המסת שומן בזריקה וללא ניתוח יכולה להתאים לטיפול באזורים מותניים, ירכיים, צוואר, סנטר כפול, שומן לחיים, מרכז הפנים, תחתית העיניים, כריות בזרועות וכן שומנים ברגליים ובברכיים. ליפוליסיס יכול גם לעזור בהעלמת צלקות באזור המפשעה ובטיפול בפגמים שעלולים להיגרם מניתוח קוסמטי. לאחרונה אישר מינהל המזון והתרופות האמריקאי טיפול לעיצוב קו הלסת ע״י הזרקת חומצה דאוקסיכוליק עליו תוכלו לקרוא בהרחבה בפורטל.

ליפוליזיס (המסת שומן בזריקה)   

ש. האם הטיפול יכול להיות מבוצע ע״י אחיות?

ת. לא! ליפוליזיס הוא תהליך כימי, הבטיחות של התהליך חייבת להיות מדודה והיא נעשית במרפאה ע״י רופא מיומן, שימוש לא נכון יכול לגרום לסיכונים בלתי צפויים.

 

ש. מהם היתרונות בהזרקת ליפוליזיס?

ת. הזרקת ליפוליסיס מורידה את מאגרי השומן לצמיתות, במיוחד במקומות בהם השומן אינו ניתן להורדה באמצעות דיאטה או ספורט. הטיפול הוא עדין ואינו גורם לכאבים וכמו כן משך הטיפול קצר מאוד. אין סיבוכים ואפשר לחזור מיד לשגרה כאשר הטיפול מבוצע באזורי הגוף השונים פרט לאזור הפנים.

 

ש. כמה טיפולים נדרשים והאם הפרוצדורה כואבת?

ת. ברמה עקרונית יש צורך בשניים עד ארבע טיפולים המבוצעים בפרק זמן של 8 שבועות. יש רק מספר קטן של עצבים באזור הטיפול תחת העור ולכן הזריקות אינן כואבות, המטופל ירגיש רק דקירה קלה ובמשך השעתיים שלאחר ההזרקה ישנה תחושת גירוי וחום. רק כ- 4% מכלל המטופלים יזדקקו למשככי כאבים ביום הראשון שלאחר הטיפול.

 

ש. באיזו מהירות אפשר לראות תוצאות?

ת. ההליך מצריך סדרת מפגשים הנפרסת על פני מספר שבועות, אם הטיפול הוא באזורי גוף גדולים כמו אזור הבטן התוצאות כמעט ולא מורגשות בטיפולים הראשונים אולם בתום סדרת הטיפולים בהחלט ניתן יהיה לראות שינוי. באזורי טיפול קטנים כמו סנטר כפול ייראו התוצאות כבר לאחר חודשיים מתום הטיפול הראשון. התוצאות שונות בין מטופל למטופל, יתכנו מקרים בהם מטופלים יבחינו בתוצאות מיידיות אולם תוצאות הטיפול תלוית גם במטבוליזם (חילוף חומרים) האישי של כל אחד ואחת, במבנה הגוף ובגורמים אחרים.

 

ש. מהם הסיכונים בזריקות ליפוליזיס?

ת. לאחר ההזרקות יתכנו נפיחויות ורגישות של לחץ על העור, כן יכולה להיווצר אדמומית על העור או גירוד שיכולים להמשך מספר ימים. יש להימנע ממסג׳, סאונה או ספורט במשך שלושה ימים שלאחר הזריקות. תתכן גם התקשות של המקום אך זה יחלוף עד שבוע מתום ההזרקה, יש לציין כי טיפולי ליפוליסיס נחשבים לבטיחותיים עם תופעות לוואי זניחות והם אינם מהווים סיכון למטופלים בריאים.


מידע נוסף

הסקירה כולל שאלות ותשובות על ליפוליזיס נכתבה ע״י אורי לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל תאריך עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

נפטרים מעודפי השומן! מתחילים כאן