×

×
background image

טיפים לבחירת פלסטקאי

אחת ההחלטות הקשות ביותר לפני ביצוע ניתוח פלסטי היא בחירת מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים חייבים להתבצע ע״י מנתחים פלסטיים מורשים, ישנם מעל למאה ושבעים מנתחים פלסטיים בישראל הרשומים באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, בחירת המנתח צריכה להיעשות ע”פ מספר קריטריונים. המאמר לפניכם יעזור לכם לא לבצע טעויות ולבחור נכון.

המלצה חשובה!

ניתוח פלסטי חשוב לבצע רק אצל מנתח פלסטי מומחה שחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. לכל חבר באיגוד יש תעודה, בקשו לראות אותה כבר בשלב הייעוץ. אנחנו מקשרים רק למנתחים פלסטיים שחברים באיגוד, התייעצו איתם עכשיו.


טיפים לבחירת מנתח פלסטי

  • בטרם נבצע ניתוח פלסטי יש להיוועץ רק עם מומחה בכירורגיה פלסטית שהוא כמובן מנתח פלסטי הרשאי לבצע ניתוחים פלסטיים. רצוי לקיים מספר ייעוצים עם מספר רופאים ולאחר שקיבלנו את המידע עלינו לבחור רק את המנתח שענה על רוב הפרמטרים שמובאים במאמר זה.
  • תעודת חבר באיגוד הישראלי - ישנו גוף בישראל ששמו האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית כיום גוף זה מאגד מעל 200 חברים, אותם רופאים אשר עמדו בתנאים של משרד הבריאות מקבלים את תעודת האיגוד (כרטיס כחול עם תמונה הרופא), תעודה זו מעידה כי המומחה אכן סיים התמחות ארוכה מאוד – דרוש תעודת חבר זו עוד בשלב הייעוץ עם המנתח ובנוסף, כדי לחזק את הביטחון בדוק גם בהסתדרות הרפואית לפי מספר רישיון האם באמת קיים רישום שאכן מעיד על השכלת המנתח.
  • חשוב לוודא בשלב הייעוץ האם המנתח הפלסטי מתעכב על הסיכונים בניתוח אותו אתם מתכוונים לעבור שכן כירורג שאינו מציין כי ישנם סיכונים, מצביע כי הייעוץ אותו את מקבלת הוא לא מדויק ולכן כבר בשלב הזה עליך לפסול את המנתח. חלק משמעותי מזמן הייעוץ מופנה לסיכונים בניתוח שכן ההחלטה האם לעבור ניתוח פלסטי היא לא דבר של חיים ומוות אלה אופציה לא הכרחית ולכן רצוי לקבל מידע על הסיכונים ובהרחבה יתרה.
  • אחד הפרמטרים המכריעים בהליך הוא ניסיון המנתח. ברור כי ככל שהרופא המנתח וותיק ומנוסה יותר, הסיכוי לטעות בניתוח קטן משמעותית. מנתח פלסטי “בעל קילומטרז” יכול להציל חיים ולהתמודד עם בעיות שעלולות להתפתח במצבים לא שגרתיים שמתרחשים לא אחת במהלך הניתוח.
  • חשיבות מכרעת לתוצאות הניתוח היא היכן יבוצע הניתוח. כדאי לבדוק האם לחדר הניתוח קיים אישור מטעם משרד הבריאות? כמו כן חשוב מאוד לדעת לפני הניתוח מי הצוות העוזר למנתח הפלסטי – אחות חדר ניתוח טובה יכולה לעזור מאוד למנתח כאשר לעיתים החשיבות של צוות מיומן עוזר הוא קריטי לתוצאות הניתוח. כמובן שיש לדעת עם איזה רופא מרדים עובד המנתח הפלסטי שכן חלק בלתי מבוטל מהניתוח תלוי ברופא המרדים.
  • המלצות על מנתח פלסטי – תמיד חשוב לקבל המלצות על מנתח פלסטי בכל דרך אפשרית.  

טיפים לבחירת פלסטקאי  

  • לראות תיק עבודות של המנתח - יש לצפות בתיק עבודות למרות שתיק זה מצויד כמובן בעבודות מוצלחות, יש להתייחס לעבודות הללו בערבון מוגבל אולם ישנם סוגים של ניתוחים פלסטיים מורכבים שחלק לא מבוטל מהמנתחים אינם עשו, זו דרך מצוינת לקבל רושם על המנתח, סביר שלמנתח פלסטי צעיר לא יהיה תיק עבודות מלא, נתון שיכול לעזור לפעמים בהעדפת מנתח פלסטי אחר.
  • ביקורות לאחר ניתוחים פלסטיים חשובות ואחד הפרמטרים בהם נבחן מנתח פלסטי הוא זמינות לאחר הניתוח. ברוב המקרים המנתחים הפלסטיים מאוד זמינים לפני הניתוח כיוון שהם מעוניינים “לסגור עסקה” שהרי זו פרנסתם ברם יש לשים לב בזמן הייעוץ לעובדה כי גם לקוחות אחרים, בעיקר כאלו שמגיעים לביקורות נפגשים עם המנתח - כדאי לנסות לדלות מידע מאותם מנותחים שממתינים לביקורות כדי לשאול על המנתח והתנהגותו לאחר הניתוח, כגון זמינות, כמו גם שאלות אחרות על אופן התייחסותו בזמן הניתוח ובכלל לתוצאות הניתוח הפלסטי שהושגו.
  • מדיניות תיקונים - מקובל כי תיקון לניתוח פלסטי (שהוא כמובן לא מקרה של רשלנות רפואית) שמתחייב בנסיבות מסוימות ובפרק זמן סביר מיום הניתוח (עד שנה) לא גובים שכר מנתח וכל העלויות שיעמוד בהן המנותח יהיו עלויות חדר ניתוח ואשפוז במקרה הצורך, ישנם מנתחים פלסטיים להם מדיניות תיקונים שונה ומכאן שכדאי לברר עם המנתח המיועד כמה זמן אופציית התיקון בתוקף ועבור מה משלמים ומה כלול במסגרת “האחריות”.
  • שאלת המחיר תמיד תעלה במהלך הייעוץ. יש לשים לב מה כולל מחיר הניתוח (שכר מנתח, חדרי ניתוח, שכר מרדים, מחיר אשפוז, חגורות מיוחדות, תרופות וכדומה). כמו בכל שוק חופשי יש טווח מחירים מקובל וכמו בכל שוק המחיר נקבע לפי היצע וביקוש. מנתח פלסטי בכיר ידרוש מחיר שונה מאשר מנתח פלסטי צעיר ולא מנוסה וטווח המחירים יכול לנוע עד 70% למעלה ולמטה. יש לשים לב לשכר טרחת מנתח פלסטי נמוך, כמו גם למרכז או מכון העוסק באסתטיקה המציע ניתוחים פלסטיים במחירים נמוכים במיוחד. מחיר נמוך לניתוח פלסטי יכול לנבוע מכוח אדם זול ולא מיומן (לדוגמא רופא מרדים או צוות לאחר ניתוח לא מיומנים). אחד ההבדלים בפערי המחיר יכולים להשתקף גם מאיכות החומרים הנדרשים במהלך או לאחר הניתוח בהם שתלים מסיליקון ברמה נמוכה, תפרים מאיכות ירודה, חגורות לא מתאימות ופריטים אחרים שימושיים בניתוח. שאלת מחיר הניתוח אכן חשובה מאוד במציאת מנתח פלסטי מתאים אולם חשוב להבין שלכל פרמטר יש השפעה על המחיר הסופי של הניתוח ולעיתים זול יוצא יקר!
pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף