×

×
background image

משך הטיפול- עד 25 דקות למפגש
טיפולים- סדרת טיפול מותאמת אישית
זמן החלמה- ימים בודדים
תוצאות- מחזיק מעמד כשנתיים ואף מעבר

ההליך מתאים בעיקר לנשים המעוניינות בפנים רעננות, מתוחות, מוצקות וצעירות יותר.

חידוש פנים בפרקסל לייזר

משך הטיפול- עד 25 דקות למפגש
טיפולים- סדרת טיפול מותאמת אישית
זמן החלמה- ימים בודדים
תוצאות- מחזיק מעמד כשנתיים ואף מעבר

ההליך מתאים בעיקר לנשים המעוניינות בפנים רעננות, מתוחות, מוצקות וצעירות יותר.

Reliant Technologies Inc, מקליפורניה בארה”ב (כיום חלק מ-Solta Medical), הוקמה בשנת 2001 וייצרה את מכונת הלייזר Fraxel™ SR המקורית עבור טכנולוגיה בשם פוטו-תרמוליזה חלקית (fractional photothermolysis) - חידוש עור הפנים בלייזר.

המכשיר הראשון, Fraxel™ SR, הושק בארצות הברית בסוף 2004. בהמשך, בשנת 2007, הושק ה- Fraxel™ SR 1500. התפתחויות בתחום ובטיפולים לאחר מכן, הובילו את החברה לייצר מגוון מכשירי פרקסל להתוויות טיפול שונות, בשם Fraxel Re:fine™, Fraxel Re:store™ (מוכר כיום גם כ- Fraxel Re:store™ Dual) ו- Fraxel Re:pair™. לכן, כאשר אתם מגיעים לקליניקה לאסתטיקה לצורך חידוש עור הפנים באמצעות טיפול בלייזר פרקסל, חשוב לוודא באיזה מכשיר יתבצע ההליך, שכן סוג המכשיר משפיע משמעותית על אפשרויות הטיפול ותוצאותיו.


מגוון מוצרי לייזר פרקסל לחידוש העור

קו מוצרי פרקסל הנוכחי כולל שלושה סוגי מכשירים - שניים לטיפולים שאינם אבלטיביים (עובר דרך העור ואינו מסיר שכבות עור) ואחד לטיפול לייזר אבלטיבי. אבלציה היא הסרה או הרס של חומר מאובייקט על ידי אידוי, סדוק או תהליכים ארוזיים אחרים. בעצם אנחנו הורסים תאים או רקמות על מנת לגרום להם להתחדש. בעוד שבטיפול לא אבלטיבי, מתבצע חימום מבוקר ומדוייק של הקולגן, תוך כדי שמירה על שכבת העור החיצונית ביותר – האפידרמיס.

  • ™Fraxel re:fine: טיפול לא אבלטיבי, המספק אפשרות עדינה ועם זאת יעילה להצערת ולחידוש העור.
  • ™Fraxel re:store: (מוצר הדגל של Fraxel). טיפול לא אבלטיבי לחידוש העור ולהצערתו.
  • Fraxel re:pair®: טיפול אבלטיבי ממושך, באמצעות לייזר Co2. מכשיר זה מיועד לטיפולים אגרסיביים בפגמי עור בינוניים עד קשים.

מאפיינים טכניים של לייזר פרקסל

מכשירי ה- Fraxel ™ SR וה- SR 1500 ירו דיודה (שסתום אלקטרוני חד כיווני המעביר זרמים חשמליים) בגודל 1550 ננומטר ששאבה לייזר סיבי ארביום.

ה- Fraxel re:fine לייזר סיבי ארביום יורה באורך גל של 1410 ננומטר המיועד לטיפולים שטחיים לחידוש עור הפנים ברמות אנרגיה נמוכות יותר. היא מכוונת למים ברקמה ולא למלנין (פיגמנט העור) ויכולה לטפל בעומק של עד 650 מיקרומטר בעור הדרמיס על כל סוגי העור.

ה- Fraxel re:store: לייזר סיבי ארביום יורה באורך גל של 1550 ננומטר, בדומה למכשירי ה- Fraxel SR ו- SR 1500 המקוריים, אשר חודרים עמוק, מכוונים גם למים ברקמה ולא למלנין. מכשיר זה מוכר גם כ- Fraxel re:store Dual, שבנוסף למאפיינים של ה- Fraxel re:store, כולל גם אפשרות למטפל להשתמש בלייזר סיבי תוליום שטחי יותר אשר יורה אורך גל 1927 ננומטר, ומאפשר טיפול במגוון בעיות כל סוגי העור ובכל אזור בגוף.

ידיות הטיפול של Fraxel SR, SR 1500, re:fine ו- re:store, נועדו להחליק בנוחות על פני העור ולהשתמש בטכנולוגיה (בהמתנה לפטנט) הנקראת Intelligent Optical Tracking System) IOTS), שתפקידה להבטיח כי הלייזר יוצר דפוס עקב, על ידי התאמה עצמית למהירות עבודת המפעיל.

ה- Fraxel re:pair: לייזר פחמן דו חמצני יורה באורך גל של 10,600 ננומטר והוא לדברי היצרן, “לייזר ה-CO2 היחיד בשוק המספק את יעילותם של לייזרים מופשטים בכמות גדולה – ומעניק תוצאות ללא זמן החלמה ממושך, סיכונים או סיבוכים”. כל חלקי הידית הטיפולית מגיעים עם קצוות חד פעמיים (שימוש בחולה יחיד).


רשיונות ואישורים

מכשירי Fraxel SR, SR 1500, Fraxel re:fine ו- Fraxel re קיבלו את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) בגין נהלים דרמטולוגיים המחייבים קרישת רקמות רכות; לתיקון קמטים פרי-אורביטליים (קמטים בזוויות העיניים) ונגעים פיגמנטיים, כולל כתמי גיל, כתמי שמש ושינויי צבע בעור; להחזרת פני העור ולטיפול במלסמה (צבע עור כהה הנוצר על עור חשוף לשמש). אורך הגל החדש של מכשיר ה-Fraxel re:store ממתין עדיין לאישור.

Fraxel re:pair קיבל את אישור ה- FDA עבור טיפולי אבלציה ושחזור של רקמות רכות, רטידים (קמטוטים מעל השפה העליונה), נגעים פיגמנטיים, קמטים, קווים דקים, תלמים וטקסטורות חריגות. זהו גם המכשיר האלבטיבי היחידי בעל אישור ה- FDA לדיסקרומיה של כלי הדם.


מכשיר הדגל Fraxel™ re:store Dual שאלות ותשובות

ש. איך חידוש עור הפנים בלייזר פרקסל עובד?

ת. המכשיר יורה קרן לייזר המתחלקת לאלפי קורות מיקרוסקופיות, ומייצרת אזורי טיפול זעירים או דמויי פיקסלים על העור; פעולה המכונה אזורי מיקרו-תרמליים MTZs. פיקסלים זעירים אלו חודרים עמוק לתוך העור, וכמו לייזר אבלטיבי, הורסים את התאים הישנים. בכל MTZ שהלייזר זיהה וכיוון אליו ולכן טופל, הוא משאיר את הרקמה שמסביב שלמה וללא השפעה. דבר זה מאפשר לעור להחלים הרבה יותר מהר מאשר במקרה בו כל שכבת העור העליונה הייתה מוסרת, כמו בטיפול לייזר אבלטיבי. תהליך הריפוי הטבעי של הגוף פירושו שהרקמה הבריאה בין ה- MTZs יוצרת רקמה חדשה ובריאה למילוי ה- MTZs הפגועים, ובכך משקמת מחדש את העור. הלייזר מטפל בין 12-20% מהעור בכל מפגש טיפולי.

 

ש. לאילו מקרים הטיפול מתאים?

ת. ה-™Fraxel משמש לטיפולי שיקום והתחדשות העור, הכוללים הפחתה והסרה אפשרית של קמטים וקמטים עדינים, שיפור קמטים עמוקים יותר, תיקון עור הפנים לאחר פגעי שמש, וכן אזור הצוואר, הכתפיים והידיים, הפחתת כתמי גיל ופגמים, צלקות אקנה והיפר-פיגמנטציה (אזורים של פיגמנט כהה יותר או חום טלאים בעור). ניסויים מוקדמים הצביעו על כך שהוא בטוח לשימוש ברוב סוגי העור, כולל סוג עור Fitzpatrick IV ו- V (סרגל פיצפטריק לאבחון סוג העור); לבעלי עור שחור, היספני, אסייתי, הודי ובהיר יותר.

 

ש. מהי התחושה במהלך חידוש עור פנים?

ת. מרבית המטופלים מתארים תחושת חום מוגברת במהלך טיפול לחידוש עור הפנים וגם כאשר ההליך מתבצע באזורים שונים בגוף. בכדי למזער את אי הנוחות, מורחים הרדמה מקומית לפני ביצוע ההליך, והקירור שמובנה ישירות בידית הטיפול החדשה גורמת להליך להפוך לרגוע. חידוש עור הפנים אורך כ-20-25 דקות לפנים מלאות (כולל זמן נוסף להרדמה). לאחר הטיפול, מרבית המטופלים מתארים את התחושה כמו כוויות שמש, אשר בדרך כלל פוחתת בתוך שעה עד 3 שעות.

 

ש. לכמה זמן מחזיקות תוצאות הטיפול?

ת. זמן ההשפעה תלוי במצב הספציפי של כל מטופל ומטופל ובאופן תחזוקת העור לאחר ההליך אולם תוצאות הטיפול ימשכו ע״פ מטופלים שעברו את ההליך כשנתיים לפחות. חשוב להמשיך להגן על העור בהתאם להוראות הרופא. במצבים כמו מלזמה, חשוב מאוד להימנע מחשיפה ישירה לשמש. הרופא המטפל ייתן הנחיות ספציפיות בהתבסס על המצב הפרטני של כל מתרפא.

 

ש. מהן תופעות הלוואי והסיכונים לאחר שיקום עור הפנים?

ת. פרקסל מציע ריפוי מהיר ומינימלי ללא זמן החלמה. במשך מספר שעות לאחר הטיפול העור ירגיש מתוח, רגיש וייראה כמו אחרי כוויות שמתקבלת לאחר חשיפה לשמש. העור ימשיך להיראות ורדרד למשך מספר ימים והנפיחות, שאמורה להיות מינימלית, בדרך כלל נעלמת לאחר יום-יומיים. המראה השזוף והכהה שנגרם על ידי התאים השרופים והמתים יישאר מספר ימים עד שבועיים לפני שיתקלף באופן טבעי.

כאשר העור מרפא את עצמו, יש לצפות להתקלפות קלה עד בינונית שייתכן שתהיה מלווה בגרד, אשר עשוי להימשך עד שבועיים. קיים סיכון קטן מאוד לזיהום או הצטלקות, ללא הפרשות או קרום על פני העור, כך על פי היצרן. שלא כמו בטיפולי לייזר ו- IPL אחרים, נראה כי אין שום סיכון להיפר / היפו-פיגמנטציה של העור (אזורים בעלי צבע עור כהה או בהיר יותר) עם Fraxel. ההשערה היא כי הדבר נובע מהעובדה שאזורים ברקמה בריאה, נשמרים על כנם בין האזורים המטופלים, שלא כמו בלייזרים אבלטיביים, כלומר, שינוי פיגמנט מתמשך אינו מתרחש.

אם הרופא משתמש בלייזר בעוצמות גבוהות יותר, קיים סיכון לשלפוחית קלה (בעיקר באזורי הסנטר והרכות) ו/או שינוי צבע זמני של העור, במיוחד בקרב מטופלים כהי עור. עוצמת ומשך תופעות הלוואי תלויות באגרסיביות של הטיפול ובנטיית הגוף לריפוי. הרופא יסביר למה לצפות ואיך למזער כמה שניתן את תופעות הלוואי.

 

ש. האם צריך לעבור טיפולי תחזוקה לאחר שיקום עור הפנים?

ת. מומלץ לבצע סדרת טיפולים עם מכשיר ה- Fraxel™ SR המקורי כדי להשיג תוצאות מיטביות, מחקרים הציגו 3-5 טיפולים במרווחים של כ- 5 עד 7 ימים זה מזה. ולמרות זאת, עם המכשירים החדשים ניתן לשאוף לתוצאות הרצויות בטיפול בודד. מספר הטיפולים הנדרש תלוי במטופל; בתחילת ההליך ובהתאם למטרתו תיבנה עבורכם תכנית טיפול מותאמת אישית.


הערות חשובות

כל המידע לעיל נאסף מתוך כמה סקירות שהועלו לרשת ע״י הדרמטולוג בלייר קרנסון - רופא מומחה חבר באגודת הדרמטולוגים באמריקה. שימי לב, הטיפולים לחידוש והצערת עור הפנים בלייזר נותנים תוצאות נהדרות. אם תבחרי בסדרת טיפולים חשוב להמתין עד לסיומה, לאחריה עור פנייך יהיה מוצק, מתוח ורענן.

הערות חשובות

כל המידע לעיל נאסף מתוך כמה סקירות שהועלו לרשת ע״י הדרמטולוג בלייר קרנסון - רופא מומחה חבר באגודת הדרמטולוגים באמריקה. שימי לב, הטיפולים לחידוש והצערת עור הפנים בלייזר נותנים תוצאות נהדרות. אם תבחרי בסדרת טיפולים חשוב להמתין עד לסיומה, לאחריה עור פנייך יהיה מוצק, מתוח ורענן.


מידע נוסף

המאמר ״חידוש עור הפנים בלייזר פרקסל״ הותאם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לביא לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל האסתטיקה של ישראל תאריך עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

קבלי הצעות מחיר בתהליך פשוט וקל וחסכי הרבה זמן וכסף