×

×
background image

משך ההליך- 45 דקות עד שעה
מספר טיפולים- אחד עד שלושה
זמן החלמה- חזרה מידית לשגרה
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

יתאימו להליך אנשים בעלי משקל גוף הקרוב למשקל האידיאלי ומצבורי שומן נקודתיים קטנים, בעלי בריאות תקינה ויציבים בדעתם.

הקפאת שומן

משך ההליך- 45 דקות עד שעה
מספר טיפולים- אחד עד שלושה
זמן החלמה- חזרה מידית לשגרה
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

יתאימו להליך אנשים בעלי משקל גוף הקרוב למשקל האידיאלי ומצבורי שומן נקודתיים קטנים, בעלי בריאות תקינה ויציבים בדעתם.

מדענים ממרכז וולמן בארה״ב גילו בשנת 2008 כי תאי השומן בגוף האדם רגישים ופגיעים יותר לקור מאשר כל רקמה אחרת, תכונה שמנוצלת בהווה עד תום לטיפולים אסתטיים יעילים להמסת מצבורי שומן טורדניים. באמצעות קריותרפיה, או בעברית טיפול בקור, משגרים גלי קור בטמפרטורה של מתחת ל- 0 מעלות כדי להמיס תאי שומן. הקפאת שומן (קריוליפוליזיס) מבוצעת בהצלחה בשנים האחרונות בישראל באמצעות מגוון מכשירים יעילים אותם נסקור בהמשך המאמר. המסת שומן בהקפאה מקדמת את טכנולוגיית הקור לפסגת הטיפולים בעיצוב וחיטוב היקפי הגוף.

הדבר הראשון שמושך את תשומת הלב הוא השוני בין טיפול בקור שהוא מכניזם (מכאניקת) פעולה המבוסס על שיגור מבוקר של טמפרטורות נמוכות לבין טכניקות פעולה תרמיות כמו גלי רדיו, קביטציה ואולטראסאונד שמתבססות על השפעות החום המוקרן על רקמות השומן ועל תהליך הנקרוזה (מוות תאי) כאשר מעלים את הטמפרטורה על תאי השומן.

הקפאת שומן (Cryolipolysis) הוא אינו הליך שמתחרה בהמסת שומן בחום אלא כלי נוסף ויעיל במיוחד בארסנל הטיפולים להסרת תאי שומן שמסרבים להיעלם בפעילות ספורטיבית או דיאטה. בשתי הגישות (קור וחום) לא נגרם נזק סביבתי לרקמות הסמוכות והטכנולוגיות המתקדמות אינן גורמות להפרעות בעור.


הכוכב החדש של הטיפולים האסתטיים

למרות שהקפאת שומן היא טכניקה חדשה יחסית, ניתן לקבוע בהחלטיות כי מדובר בדבר הבא בטיפולים האסתטיים. יותר ויותר מכונים, רופאים ורשתות נכנסו לתחום הקפאת השומן בגלל תוצאות הטיפול המרשימות שניתן להגיע אליהן באמצעות המכשירים המתקדמים שנמצאים בישראל.

בנוסף לתוצאות המעולות, חשוב להדגיש כי הגידול המסחרר במספר המטופלים שעברו הקפאת שומן בזמן האחרון נובע מיתרונות ייחודיים של השיטה בהם: טיפול שאינו פולשני, בטוח, מבוצע ללא כאבים, אינו מחייב שינויים בסדר היום, קצר יחסית (עד שעה) אשר אינו מצריך חדר ניתוח ומבוצע במרפאה. ברוב המקרים צריך לעבור סדרת טיפולים קצרה (אחת לחודש). היעילות הגבוהה של הקפאת שומן נובעת בגלל תגובה מטבולית ייחודית שעוברת על תאי השומן כאשר הם נמצאים בטמפרטורה של מתחת לאפס מעלות צלזיוס.


טכניקת הפעולה של המסת שומן בהקפאה

שיגור טמפרטורות נמוכות לרקמות השומן גורם למוות תאי מתוכנת, או מוות מכוון של תאים. בתהליך זה מפרקים כליל את התא השומני שמתפנה מהגוף תוך מספר שבועות דרך הפסולת שמפריש הגוף (שתן וצואה). בגלל שהטמפרטורות הנמוכות הורסות רק את תאי השומן, לא נפגעים השרירים, העצבים או רקמות אחרות באזור הטיפול כמו העור.

כל המכשירים שפותחו בשנים האחרונות לטיפול בהקפאת שומן משגרים קור דרך רקמות העור בצורה מדויקת ומבוקרת. מכשירים אלה יוצרים ואקום מסביב לאזור השומני, בצורה כזו שמבודדת אותו, וזאת מבלי שתחושת הקור תופץ לעור. המכשירים הראשונים היו מותאמים לאזור הבטן והמותניים בלבד, אולם הדור החדש של המכשירים להקפאת שומן יכול להקפיא אזורים בעייתיים אחרים כמו ירכיים, גב (אזור החזייה), שוקיים, זרועות ועוד.

הקפאת שומן  


הקפאת שומן בלייזר קר (קריוליפוליזיס)

טיפול חדשני נוסף המאפשר להעלים בקור מצבורי שומן נקרא לייזר ליפוליזיס. משתמשים במכשיר שמבוסס על דיודת לייזר קר בעצמה נמוכה, שמשגר אורך גל אדום ונראה לעין באורך של 630 ו- 680 nm. זוהי בדיוק רצועת אורך הגל הדרושה שגורמת לשרשרת תגובות פוטו כימיות ופוטו ביולוגיות ברקמות השומן שהורסים את תאי השומן.

כשרקמות השומן (רקמה אדיפוזית) מקבלות אנרגיית לייזר קר, הן מגיבות בהעלאת רמות הבטא לקטמאז שמגרות את ייצור הליפאז, אנזים המזרז את פירוק הטריגליצריד שהופך אותו לגליצרול, חומצת שומן ומים שהם חומרים חצי נוזליים שעוברים בקלות דרך דופן התא השומני ומשתחררים בחלל החוץ תאי. כמו כן, שיגור אנרגיה ברמות נמוכות עוזרות לשנות מבנים של קרום השומן.

כאשר משתחרר השומן, לייזר הדיודה ממלא תפקיד חשוב ביותר להצלחת התהליך והוא הפעלת מערכת הלימפה שאחראית על תנועה והוצאה של תכולת התא. לא מדובר כאן רק על הקפאת השומן אלא גם על הורקה פיזית. הקפאת שומן בלייזר מבוצעת ללא כאב והיא אינה משפיעה על רקמות עור סמוכות, כלי דם ועצבים עיליים.

 


קולמקס

מכשיר חדש יחסית שמקפיא והורס תאי שומן ביעילות. המכשיר משתמש בוואקום ובמנורת לד להפחתת תאי השומן ולפירוקם מהגוף. למכשיר הקולמקס (Coolmax) יש שתי פלטות קור המחוברות בתוך ידית הפעלה ויחידת בקרת טמפרטורה שמקפיאה את תאי השומן עד לטמפרטורה של מינוס 10 מעלות, בקרת ריק (וואקום) בעלת חמישה שלבים ופעימות ואקום משתנות בשלושה מצבים (לאט בינוני ומהר).

תאי השומן נחשפים לאנרגיית הקור, קופאים, ולאחר מכן מתים (אפופטוזה תאית). החלבונים שמופרשים ממערכת החיסון כתוצאה מההליך, גורמים לתגובה דלקתית שתעלים את תאי השומן המתים ובכך תפחית את עובי שכבת השומן בתהליך שימשך כחודשיים. הקפאת שומנים בקולמקס כוללת בנוסף גירוי וניקוז לימפטי של תאי השומן המתים ושחרורם מהגוף.

 


הקפאת שומן מיקול

מכשיר פופולרי במיוחד בארה״ב שמורכב משתי זרועות שאותן מצמידים לאזור המטופל ולוח בקרה באמצעותו שולט המטפל על הטמפרטורה. זרועות המכשיר יונקות את מצבורי השומן ומקררות אותו ע״י גופי קירור הממוקמים בתוכה עד לטמפרטורה של מינוס 8 מעלות צלזיוס. גלי הקור מקפיאים את תאי השומן ולמעשה ״הורגים אותם״.

תאי השומן המומסים מתנקים מהגוף דרך השתן תוך מספר שבועות. בדומה למכשירים אחרים שמקפיאים שומן, גם מיקול (Micool) אינו פוגע ברקמות הסמוכות לאזור המטופל. הקפאת שומן במיקול מצריכה לכל היותר שלושה מפגשים בני 45 דקות המבוצעים אחת לשישה שבועות.

 


הקפאת שומן קריו סלים (CRYO-SLIM)

הקפאת שומן קריו סלים מסייעת לפירוק יעיל וטבעי של תאי השומן מהגוף כאשר הגוף עצמו הוא זה שמפרק אותם. הקירור בקריו סלים הוא מהיר במיוחד וזאת על מנת שלא לפגוע ברקמות הסמוכות לאזור הטיפול. לאחר הקפאת השומן, תאי השומן מווסתים מהגוף דרך מערכת הלימפה ששומרת על מאזן הנוזלים בגוף ומנקה את תאי השומן המומתים דרך השתן. חשוב לציין כי בניגוד לסברה הרווחת בקרב מועמדים לטיפול - אין כל פגיעה ו/או שאריות פסולת בכבד! בשונה מניתוח שאיבת שומן, שגם לאחריו עלולים להיווצר תאי שומן חדשים, בהקפאת שומן CRYO SLIM תאי השומן לא ישובו לעולם.

 


הקפאת שומן קולטק Cooltech

המסת שומן בהקפאה באמצעות קולטק מבוססת על מערכת קירור מבוקרת ועל מספר תכניות עם ראשי הפעלה שונים שמתאימים כמעט לכל אזור בגוף ממנו תרצו להסיר שומן. הקפאת שומן בקולטק פועלת על העיקרון הרגישות והפגיעות של תאי השומן לשינויים בטמפרטורה כך שבהקפאת רקמות השומן, יתרחש מוות מבוקר של התאים. הטיפול ב- Cooltech מפחית שומן תת עורי שכמעט בלתי אפשרי להיפטר ממנו ע״י דיאטה או פעילות ספורט. תאי השומן שהומסו מתכווצים ומתנקזים מהגוף דרך מערכת הלימפה. התוצאה שמתקבלת לאחר כל טיפול שבמהלכו מדללים בין 20% עד 40% מתאי השומן היא עור מהודק וחטוב.

 


הקפאת שומן מחיר

עלות הטיפולים להקפאת שומן נקבעת לפי מספר פרמטרים אישיים ולכן לא ניתן לדעת במדויק כמה יעלה הטיפול מבלי להגיע לפגישת ייעוץ. למרות האמור לעיל, טווח המחירים להקפאת שומן מתחיל באזור ה- 4,000 ש״ח ומאמיר עד לכדי 8,000 ש״ח לסדרת טיפולים כתלות במספר האזורים בהם מטפלים, מספר הטיפולים שתזדקקו להם, המכשיר באמצעותו תעברו את הטיפול והמוניטין של הרופא המטפל או הרשת שבה תעברו את ההליך. בכל מקרה מחיר הטיפול יהיה נמוך משמעותית מניתוח שאיבת שומן שחייב להתבצע בחדר ניתוח.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מספר מאמרים שכתבו ד״ר וויליאם ברונו וד״ר מוסי סליביאן - חברי המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת שומן שכן ע״פ תוצאות של אלפי מקרים מדובר בשיטה שנותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל השיטות.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מספר מאמרים שכתבו ד״ר וויליאם ברונו וד״ר מוסי סליביאן - חברי המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת שומן שכן ע״פ תוצאות של אלפי מקרים מדובר בשיטה שנותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל השיטות.


מידע נוסף

המאמר ״הקפאת שומן״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 26/12/2022

pointer arrow

נפטרים מעודפי השומן! מתחילים כאן