×

×
background image

משך ההליך - כשעה עד שלוש
מספר ניתוחים - ניתוח אחד + ביקורת
זמן החלמה - כעשרה
תוצאות - לטווח ארוך

הסרת שומן מתאימה לרוב לנשים בעלות עור אלסטי וגמיש מתחת לגיל חמישים, בריאות ויציבות בדעתן.

הסרת שומן

משך ההליך - כשעה עד שלוש
מספר ניתוחים - ניתוח אחד + ביקורת
זמן החלמה - כעשרה
תוצאות - לטווח ארוך

הסרת שומן מתאימה לרוב לנשים בעלות עור אלסטי וגמיש מתחת לגיל חמישים, בריאות ויציבות בדעתן.

הסרת שומן היא הליך רפואי שמטרתו צמצום היקפי הגוף ברוב המקרים ע״י ניתוח פלסטי כירורגי. ההליך יכול להתבצע כמעט בכל אזורי הגוף והוא מקובל במיוחד באזור הבטן, הירכיים, ישבן, סנטר וחזה. לפניכם מאמר המנוסח בצורת שאלה ותשובה שמקבלת מענה קצר ומקיף.

המשיכי לקרוא וקבלי מענה לגבי מי רשאי לבצע ניתוחי הסרת שומן ומהם האזורים המבוקשים ביותר בניתוח שאיבת שומן, האם התוצאות לאחר ההליך נשארות לתמיד? האם חובה ללבוש מחוך או חגורה לאחר הפרוצדורה וגם, מתי רואים תוצאות סופיות, כמה זמן אורכת ההחלמה מהניתוח והאם נשארות צלקות כתוצאה מניתוח הסרת שומן?

הערה חשובה!

ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים, גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת שומן ולא באמצעות מגוון טכניקות אחרות שקיימות היום בענף שכן ע״פ תוצאות מוכחות של אלפי מקרים, הקפאת שומן נותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל שלל השיטות.

הערה חשובה!

ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים, גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת שומן ולא באמצעות מגוון טכניקות אחרות שקיימות היום בענף שכן ע״פ תוצאות מוכחות של אלפי מקרים, הקפאת שומן נותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל שלל השיטות.


הסרת שומן שאלות ותשובות

ש. מי רשאי לבצע ניתוח הסרת שומן?

ת. ניתוח הסרת שומן הוא ניתוח כירורגי לכל דבר ועניין ומאחר שכך מי שמוסמך לבצעו הוא מומחה בכירורגיה פלסטית. התואר מומחה בכירורגיה פלסטית ניתן לרופאים שהתמחו בכירורגיה פלסטית. מלבדם, לאף רופא אסור לנתח ניתוח שכזה בשונה למשל מניתוח אף אותו יכול לבצע גם רופא אף אוזן גרון.

על מנת שתדעו כי מי שמבצע את הניתוח הוא אכן כירורג פלסטי בקשו לראות תעודת חבר איגוד, באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (כרטיס כחול שנמצא אצל כל רופא שהוא מנתח פלסטי).

 

ש. מיהו מועמד מתאים לניתוח הסרת שומן?

ת. תחליף לדיאטה ולפעילות גופנית אין ולכן, מי שמתכנן לעבור ניתוח בגלל שהוא אינו מצליח לבצע את שני האלמנטים החשובים (דיאטה וספורט) רצוי שיחשוב שוב! אבל, מי שמנסה להפחית ממשקל גופו ודאי יודע כי המשימה לא פשוטה שכן קשה מאוד להיפטר משומנים טורדניים ולכן ניתוח שאיבת שומן יכול להתאים לכם.

מועמד מתאים לניתוח הסרת שומן הוא בראש ובראשונה אדם בריא ויציב בנפשו, בעל עור אלסטי ובניגוד למה שהרבה חושבים ללא עודפי משקל משמעותיים. ניתן לעבור הסרת שומן בכל גיל וזאת בכפוף למרקם העור, שכן עור בעייתי לניתוח מבחינת אלסטיות עלול לפגוע בתוצאות. בכל אופן, ככל שגיל המועמד צעיר יותר, כך התוצאה תהיה אפקטיבית יותר מבחינת מראה העור לאחר ההליך.

  

ש. מהם האזורים המבוקשים ביותר בניתוח הסרת שומן?

ת. הסרת שומן בבטן מטבע הדברים היא הפופולארית ביותר, לאחריה במצעד המבוקשים הסרת שומן מהירכיים והמותניים, אזורים אחרים נחשבים פחות מקובלים אולם מנותחים גם כן בהם ישבן, סנטר, זרועות, גב, ברכיים וקרסוליים. אצל הגברים האזור הפופולרי להסרה הוא החזה.

הסרת שומן   

ש. האם לאחר הפרוצדורה התוצאות יישארו לתמיד?

ת. בניתוח שאיבת שומן נפטרים מתאי שומן באזור בו מתבצעת השאיבה, משמעות הדבר היא שתאי שומן שנשאבו מהגוף לעולם לא יחזרו ולכן הסיכוי כי נשמין באזור המנותח תלויה בכמות תאי השומן שנשארו ולכן ברוב המקרים לא נשמין באזור המטופל שוב! יחד עם זאת נשארים תאי שומן אחרים (סה”כ מספרם של תאי השומן פחת), אם לא נשמור על פעילות גופנית הרי שתאי השומן שנותרו יגדלו בנפחם ולכן נשוב ונשמין. אם נשמין לאחר הניתוח ולא נשמור על משטר תזונה זה יבוא לידי ביטוי בהשמנה באזורים אחרים שכן שם לא השתנו מספרם של תאי השומן ולכן מומלץ מאוד לא להגיע למצב זה.

 

ש. כמה שומן ניתן להסיר בניתוח אחד?

ת. בניתוח אחד ניתן להסיר בין חמישה לשישה ליטרים של שומן, מעבר לכך ישנה סכנה למנותח - סיכון שלא לוקחים בניתוח כזה ולכן אם חשבתם שניתן להיפטר מהכול בניתוח אחד הרי שטעיתם. הסרה של ארבעה ליטרים ויותר מוגדרת כפרוצדורה גדולה. שאיבה בינונית מקובל שזה סדרי גודל של שלושה ליטרים ושאיבה קטנה מוגדרת כזו שהיא עד ליטר וחצי מקסימום שניים של שומן.

 

ש. האם יש צלקות בניתוח הסרת שומן?

ת. ישנן צלקות קטנות לאחר הניתוח אולם אלו כמעט ולא מורגשות שכן הצלקות שנוצרות כתוצאה מהחדרת צינורית מיוחדת דרכה מתבצעת השאיבה היא בקטרים קטנטנים של עד עשרה מילימטרים ולכן הצלקות הן מינוריות. בכל אופן לאחר פרק זמן יחסית די קצר (מעל לשנה) הצלקות מטשטשות ולא ניתן להבחין בהן בעיקר אם המנותח הוא בעל גוון עור כהה.

 

ש. האם אצטרך ללבוש מחוך לאחר הניתוח?

ת. כאשר מבצעים הסרת שומן באזורים כמו בטן, ירכיים ולעיתים סנטר, יש צורך במחוך או בחגורות מיוחדות שאמורות “להחזיק” את אזור הניתוח ולמנוע נפיחויות ובצקת. לרוב, השימוש בחגורות וברצועות מיוחדות אורך חודש! ולעיתים גם שבוע מספיק. בכל אופן חשוב לחבוש את העזרים ע”פ הנחיות הרופא.

 

ש. כמה זמן אורכת ההחלמה מניתוח הסרת שומן?

ת. ההחלמה מהניתוח אורכת מספר שבועות עד חודש וזאת כתלות בסוג הניתוח אותו עברתם (גדול/בינוני/קטן) וכתלות בפרמטרים פיזיולוגיים של כל מטופל ומטופל. יהיו אגב גם כאלו שיחלימו מהניתוח תוך פרק זמן קצר מאוד של עד שבוע, זה מאוד אינדיבידואלי.

 

ש. מתי אראה תוצאות סופיות מהניתוח?

ת. התשובה לשאלה זו משתנה בין ניתוח אחד לאחר ובין מנותח כזה לאחר אולם מיד לאחר הניתוח ניתן להבחין בשינוי על אף הבצקות וחרף העובדה שישנם נוזלים ודם מלוכלך שאמור להתנקות מהגוף דרך נקזים. כחודש לאחר ההליך ניתן כבר לראות תוצאה והתוצאות הסופיות יכולות להופיע לאחר מספר חודשים עד שנה לאחר הניתוח!


מידע נוסף

המאמר ״הסרת שומן״ נכתב ע״י אורי לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

נפטרים מעודפי השומן! מתחילים כאן