×

×

הסרת קעקועים

קעקוע בלועזית TATOO פירושו סימון או סימן, עוד בימים הראשונים של תחילת האנושות ישנם אזכורים המיוחסים לקעקועים, בוודאי זכור לכם הסיפור התנכי על קין והבל, שעסק במלחמת אחים ושנגמר בסוף ברצח, דבר ש”זיכה” את הרוצח באות קין. אם בעבר נהוג היה לקעקע את הגוף בכדי לציין השתייכות לקבוצות מסוימות (התופעה עדיין קיימת, בעיקר במזרח ובבתי הכלא ברחבי העולם) הרי שבימינו קעקועים הפכו לנחלת הכלל כאשר ברוב המקרים מי שמקעקע את גופו הם בני נוער וזאת כדי להביע אמירה חברתית או סתם כיוון שקעקועים הפכו מזמן סימן היכר “לקוליות”  ולטרנד הנחשב סמל חברתי. בסופו של יום, רוב המקועקעים מצטערים על היום בו ביצעו קעקוע, שהפך מזמן ללא רלוונטי עבורם.

טיפ מנצח

הסרת קעקועים ניתן לבצע במספר שיטות, אם החלטתם לבחור בשיטת הלייזר יש חשיבות קריטית למכשיר איתו יבוצע ההליך, ישנם מכשירים איכותיים, יקרים ומובילים ויש מכשירים שלא משיגים את התוצאה הרצויה, גשו למספר מכונים ובקשו לראות תוצאות של אחרים לפני שתתמסרו לטיפול.

טיפ מנצח

הסרת קעקועים ניתן לבצע במספר שיטות, אם החלטתם לבחור בשיטת הלייזר יש חשיבות קריטית למכשיר איתו יבוצע ההליך, ישנם מכשירים איכותיים, יקרים ומובילים ויש מכשירים שלא משיגים את התוצאה הרצויה, גשו למספר מכונים ובקשו לראות תוצאות של אחרים לפני שתתמסרו לטיפול.


הסרת קעקועים – מדוע?

ישנן סיטואציות בחיים בהן קעקועים יכולים מאוד להפריע, למשל בסוג עבודה שאופייה נחשב “לרציני” כמו בתחום הכספים לדוגמא, ישנם גם מצבים בהם מי שיש לו קעקוע נבוך משטות לתפיסתו אותה ביצע בהינף יד וללא מחשבה עמוקה שכרגע ממש לא מתאימה לסוג הסביבה והחיים בהם הוא נמצא. גם מבחינת התורה יש איסור מפורש לעשות קעקוע “וכתובת קעקע לא תתנו בכם” (ספר ויקרא פרק י”ט) ולעיתים חוזרים בתשובה מאוד מצטערים על הקעקוע. הפתרון לכאורה בכל אותם מצבים הוא הסרת הקעקוע לצמיתות אולם למרבה הצער, לא ניתן לבצע הסרת קעקועים לכל סוג של קעקוע!


כיצד מתבצע קעקוע?

יצירת קעקוע מתבצעת ע״י החדרת מחט לשכבת העור התחתונה, לאחר החדרת המחט מוזרק הצבע לדרמיס ע״י המקעקע ולמעשה נקודות נקודות הממולאות בצבע מרכיבות תמונה שהופכת בסופו של ההליך לקעקוע. בכדי שנוכל להבין כיצד מבצעים הסרת קעקועים חשוב שנדע כיצד בנוי העור ומדוע כאשר מבצעים קעקוע הוא נשאר לצמיתות.

העור בנוי משכבות ולכל שכבה תפקיד מסוים, השכבה העליונה – עילית העור (אפידרמיס) מכילה קראטין שנוצר משאריות של תאי עור מתים היוצר מעין מגן על העור, בחלק התחתון של האפידרמיס נמצאים המלנוציטים שתפקידם לייצר מלנין (פיגמנט), מתחת לאפידרמיס נמצא הדרמיס, בתוכו נמצאים קולטני כאב ומגע וכן בלוטות אחרות הגורמות לעור לתפקד כמו בלוטות זיעה, בלוטות חלב וזקיקי שיער באמצעותם גדל שיער, עוד בדרמיס ישנם כלי דם האחראיים על הזנת העור.

כאשר מקעקעים קעקוע הרי שזה כאמור נמצא מתחת לעילית העור ולכן לא ניתן להסירו באופן פשוט בשונה למשל מסימנים על עילית העור אותם ניתן להסיר בקלות ע״י שפשוף השכבה העליונה.

הסרת קעקועים  


מועמדים מתאימים להסרת קעקועים

יש משפט חכם שאומר סוף מעשה במחשבה תחילה וההיקש למשפט שוודאי כולם מכירים הוא שמאוד פשוט לעשות קעקועים, הרבה יותר קשה להסיר קעקועים! המועמדים המתאימים להליך הסרת קעקוע הם בראש ובראשונה אנשים שיש להם קעקוע בצבעים שחור, כחול, ירוק וסגול למרות שיש כיום מכונות לייזר חדישות שיכולות להסיר כל צבע ולכן שאלו את המכון המטפל לגבי הסרת צבע הקעקוע שלכם. כאשר רוצים להסיר קעקועים בצבעים שונים מהצבעים אותם ציינו, הרי שטיפול באמצעות לייזר לא יביא לתוצאה טובה (בחלק מהמכשירים) אולם עדיין ניתן לטפל בקעקועים בצבעים שונים ע”י שיטות אחרות כפי שיובהר בהמשך. חשוב שתדעו כי ישנם סוגי קעקועים אותם לא ניתן יהיה להסיר לעולם!

 


שיטות טיפול להסרת קעקועים

ניתן לבצע העלמת קעקועים במגוון שיטות כאשר השיטה הפופולארית היא שיטת הלייזר, בהנחה ולא ניתן לבצע הסרת קעקועים בלייזר, האלטרנטיבה היא הסרת קעקועים כירורגית / שיוף – הכוונה, הסרת קעקוע ע״י כירורג או רופא לפי המקרה ובשני אופנים: שיוף או הסרת קעקוע בניתוח. גודלו של הקעקוע, צבע הקעקוע, מיקום הקעקוע בגוף וגוון העור הם אשר ישפיעו על השיטה איתה יבוצע ההליך.

 


הסרת קעקועים בלייזר

“הסרת קעקועים בלייזר”)ישנם מספר סוגי מכשירי לייזר באמצעותם מסירים קעקועים, רוב המכשירים עובדים על עקרון זהה כאשר המטפל מבצע בעזרת מכשיר הלייזר הקרנה ישירות לקעקוע, קרן הלייזר גורמת לחימום עד כדי כוויה לפיגמנטים שנצבעו כאשר בוצע הקעקוע. פיגמנטים אלו נעלמים בסופו של התהליך מהגוף. חשוב לציין כי לכל צבע וצבע אותו רוצים להסיר (כחול, שחור, ירוק וסגול) משתמשים בסוג קרן שונה.

ישנם מכשירי לייזר מתקדמים בשימוש מרפאות המתמחות בטיפולי הסרת קעקועים המתאימים את עצמם לצבע הקעקוע ולגוון העור המטופל מה שמקנה הגנה על העור וזאת כאשר יש רגישות לפיגמנט. הסרת קעקועים בלייזר הוא טיפול שמבוצע במספר מפגשים (לפחות עשרה) שאורכים זמן קצר יחסית (כ- 15 עד 30 דקות) וזאת כתלות בגודלו של הקעקוע אותו רוצים להסיר ומספר הצבעים בתוך הקעקוע כאשר המרחקים בין המפגשים הם בפרקי זמן של כחודש עד שישה שבועות. תוצאות הטיפול בלייזר טובות ויחסית די מהירות לעומת שיטות אחרות.


הסרת קעקועים בשיוף

הורדת קעקועים יכולה להתבצע ע״י שיוף הקעקוע בעזרים כמו נייר שיוף או ע״י מכשיר בשם יהלום באמצעותו מקובל לבצע פילינג שזה בדיוק ההליך אותו אנו מבצעים בהורדת קעקוע בשיוף – קילוף שכבות העור ע״י העזרים שתוארו בכדי להגיע לעור חדש ונקי מצבע הקעקוע, שימוש בשיטת השיוף מתאים לאנשים שלהם קעקועים שרובם נמצא על עילית העור (אפידרמיס). ישנם סוגים שונים של קעקועים אולם כאשר הקעקוע מבוצע ללא נקודות בצבע שחור הרי שהסיכוי שניתן יהיה להסיר את הקעקועים ע״י שיוף יהיה גבוה יותר.

כפי שהוסבר לעיל, קעקוע על עילית העור ניתן להסרה יחסית פשוטה שאורכת מספר מפגשים בסיומם הקעקוע יעלם כמעט לחלוטין וזאת כתלות בעומקו (האם ועד כמה הוא הגיע לדרמיס). כאשר מבצעים הסרת קעקוע ע״י שיוף יש להימנע בין הטיפולים מחשיפה לשמש, שיוף הקעקוע לא משאיר צלקות ומשך הטיפול יחסית קצר ונקבע לפי גודל הקעקוע המוסר. קראו עוד על קילוף קעקועים ע״י פילינג יהלום.


הסרת קעקועים כירורגית

הסרת קעקוע בניתוח מתאימה בעיקר לקעקועים קטנים ובאזורים שאינם חשופים למראה, בשיטה הכירורגית מוסר כל הקעקוע והטיפול מומלץ לבעלי קעקועים שאינם מתאימים לשיטת הלייזר או לאנשים שרוצים להעלים את סימן הקעקוע לחלוטין ולא רק לגרום לטשטוש הקעקוע ודהייתו כפי שמקובל בטכניקות הסרת קעקועים אחרות וכפי שפורט למעלה.

ההליך כולל חיתוך הקעקוע – כריתה מלאה של כל הקעקוע ותפירת העור, ישנה אפשרות מתקדמת יותר של כריתת הקעקוע והשתלת עור חדש במקום זה שנכרת. יתרון בולט של הסרת קעקועים בניתוח הוא בכך שהפעולה נעשית במפגש אחד (כאשר הקעקוע קטן) ואין צורך במספר רב של מפגשים כפי שנהוג למשל כאשר מבצעים את ההליך בלייזר, חסרון בולט של השיטה הוא בהשארת צלקת לאחר הניתוח.


תופעות לוואי וסיבוכים מההליך

צלקות, כוויה, נזקי פיגמנטציה ושינוי צבע העור, נפיחות, הופעת נימים ודליות, דימום מוגבר שיכול להתפתח כאשר מבצעים הסרת קעקועים בצורה כירורגית, סיבוכי הרדמה כאשר נערך ניתוח, זיהומים וקלואידים הם הסיבוכים ותופעות הלוואי שעלולים להתרחש לאחר הסרת קעקועים.


הסרת קעקועים ללא צלקות

הסרת קעקוע כפי שכבר הוסבר, לא יכולה להתבצע ללא צלקות וזאת כאשר ההליך מבוצע בצורה הכירורגית, כאשר עוברים הסרת קעקועים בלייזר או ע״י שיוף יתכנו מצבים בהם יגרמו צלקות וישנם מקרים בהם ההליך לא ישאיר כלל צלקת! התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו וגלו איך גם אתם תעברו את ההליך ללא צלקות ותחזירו את המצב לקדמותו.


כמה עולה להסיר קעקוע?

המחיר של הסרת קעקועים משתנה כתלות בסוג הקעקוע, גודלו, מיקומו על הגוף, הצבע שלו ושיטת הטיפול בה תבחרו לעבור את ההליך. כאשר הסרת קעקוע מבוצעת במספר מפגשים הרי שישנם מכונים ורופאים שגובים מחיר עבור כל טיפול בנפרד וישנם כאלו שמוכרים סדרת טיפולים או עד לתוצאה סופית, לרוב, הטיפול הבודד יעלה יותר אולם לחשדנים מביננו מומלץ להגיע לסיכום שכזה (עלות טיפול הסרת קעקוע בודד תעלה כ -15% יותר ממחיר ממוצע לטיפול בודד בסדרה).

כאשר הסרת הקעקועים תתבצע בהליך אחד (ניתוח הסרת קעקוע) הרי שהתשלום מוסדר מראש. מחיר הסרת קעקוע יתחיל מ -2,000 ₪ ועד ל – 4,000  ₪ בממוצע. כאשר ההליך מבוצע בחדר ניתוח ובהרדמה כללית הרי שמחירו יכול להאמיר עד ל – 8,000 ₪ ויותר. מומלץ לבצע השוואת מחירים ולבחון את שיטת הטיפול במספר מקומות. תוכלו לבצע השוואת מחירים לטיפול הסרת קעקועים במגוון השיטות בקלות כאן בפורטל.