×

×

המסת שומן - סיכונים, סיבוכים והחלמה

המסת שומן - תהליך החלמה

ההחלמה מהליך המסת שומן בלייזר מתבצעת בשלבים, בתחילה, יכולות להופיע חבורות לא מהותיות מיד בסיום ההליך, תופעת לוואי זו חולפת לאחר מספר ימים ולעיתים שעות. תופעת לוואי אחרת שנגרמת כתוצאה מהפרוצדורה היא נפיחות שתעלם לאחר כשבוע.

בשלב הזה, ניתן כבר לחזור בוודאות לפעילות מלאה (ישנם מטופלים אשר חוזרים לעבודה יום לאחר ביצוע המסת שומן), חשוב להגיע לפגישות הביקורת אשר נקבעו מול הרופא המטפל, שכן קצב ההחלמה יכול להיות מושפע מתופעות שיצריכו טיפול נוסף ומכאן חשיבות ההופעה לביקורת שנקבעה ע״י הרופא.

חשוב שתדעו

המסת שומן היא אחת מהפרוצדורות החדשניות בעולם, ההמלצה שלנו היא לבצע את ההליך או באמצעות בודי טייט או בהקפאה (קריוליפוליזיס).

חשוב שתדעו

המסת שומן היא אחת מהפרוצדורות החדשניות בעולם, ההמלצה שלנו היא לבצע את ההליך או באמצעות בודי טייט או בהקפאה (קריוליפוליזיס).


ביקורת לאחר מעבר המסת שומן

הביקורת לאחר המסת שומן בלייזר היא עבורכם למרות שישנם מטופלים אשר לא מייחסים לכך חשיבות אלה רואים בכך טרחה. חשוב להקשיב להוראות הרופא המטפל ולבצען במלואן, במהלך ביצוע הביקורת יוודא הרופא את קצב ההחלמה ויאבחן האם יש לבצע טיפול נוסף כדי לזרז את קצב ההחלמה בהנחה והדבר מחייב, ברוב המקרים אין התערבות של הרופא לאחר ביצוע המסת שומן בלייזר שכן כפי שהוסבר, הטיפול בטוח מאוד וההחלמה לרוב קלה. מבחינת צלקות לאחר המסת שומן הרי שרוב רובם של המטופלים חוזרים למצב נורמאלי (דהיינו אין סימנים על העור) לאחר כשלושה חודשים מתום הטיפול.


המסת שומן - סיכונים, סיבוכים ותופעות לוואי

המסת שומן בלייזר (ליפולייט, סמרטליפו), גלי רדיו בודי טייט (באדי טייט) והמסת שומן בקור (קולטק, מיקל, זלטיק ועוד) נחשבת להליך בטוח מאוד. לכל המכשירים יש אישור של ה- FDA האמריקאי. על פי מחקרים שבוצעו ואיסוף מידע ברחבי העולם, לא דווח עד כה על סיבוכים שגרמו לאובדן חיי אדם או פחות מכך על תופעות לוואי חריגות שסיכנו חיי אדם.

המסת שומן - סיכונים, סיבוכים והחלמה  

גם טכנולוגיית הלייזר וגם המסת שומן בגלי רדיו (בודי טייט) נוסו עשרות אלפי פעמים מאז שהמכשירים הגיעו לישראל, טכנולוגיות אלו הוכחו כבטוחות ביותר בתחום האסתטיקה. טכנולוגיה אחרת שאינה מצריכה חדר ניתוח, הרדמה או זריקות היא המסת שומן בגלי קור, טכנולוגיה זו נחשבת לבטיחותית במיוחד ואין לה תופעות לוואי משמעותיות או סיבוכים וסיכונים מיותרים למעט נפיחות קלה ואדמומיות שחולפת תוך שעות או ימים ספורים.

המסת שומן בודי טייט וגם המסת שומן בקור בטיחותיות הרבה יותר מהשיטה המסורתית איתה שואבים שומן בגלל דימום מינימאלי ופולשניות מינימאלית לגוף המטופל. אין גם שימוש נרחב בתפרים או חתכים העלולים להזדהם כמו בשיטה הרגילה של ניתוח שאיבת שומן. אין גם צורך באשפוז לאחר ההליך והמטופל משוחרר למעונו תוך זמן קצר.