×

×
background image

משך ההליך- 30 דקות עד שעה
מספר טיפולים- אחד עד שלושה
זמן החלמה- חזרה מידית לשגרה
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

אנשים בעלי משקל גוף הקרוב למשקל האידיאלי ומצבורי שומן נקודתיים קטנים, בעלי בריאות תקינה ויציבים בדעתם.

המסת שומן בקור

משך ההליך- 30 דקות עד שעה
מספר טיפולים- אחד עד שלושה
זמן החלמה- חזרה מידית לשגרה
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

אנשים בעלי משקל גוף הקרוב למשקל האידיאלי ומצבורי שומן נקודתיים קטנים, בעלי בריאות תקינה ויציבים בדעתם.

המסת שומן בקור שנקראת בשפה מקצועית קריוליפוליזיס (Cryolipolysis) היא שיטה חדשנית ומובילה בעולם ובישראל המתבססת על פגיעה ברקמת השומן ע״י הקפאה. הוכח מדעית לפני מספר שנים כי תאי השומן התת־עוריים רגישים במיוחד לקור מאשר כל רקמה אחרת בגוף וכאשר מקפיאים את תאי השומן הם נהרסים ומתפרקים מהגוף וזאת מבלי שהרקמות סביב תאי השומן (עור, נימים וורידים, שרירים וכדומה) מושפעים לרעה מהקור שמופעל בהליך.

המסת שומן בקור Cool Sculpting מבוצעת בהצלחה כבר משנת 2009 באמצעות מגוון מכשירים (Micool, קולטק, זלטיק, Coolsculpting ועוד) שמעבירים קור בהדרגתיות לתאי השומן שנמצאים מתחת לעור (מבלי כאמור לפגוע ברקמות סמוכות). הקור מבודד את תאי השומן, מקפיא אותם והורס את התאים לצמיתות.

השומן שמומס מופרש מהגוף דרך מערכת הלימפה (מערכת נימים וצינורות שמוליכה נוזלים ותאים מהרקמות לכלי הדם כאשר הפסולת מופרשת לבסוף דרך דרכי השתן) תוך פרק זמן של 3 חודשים ועד חצי שנה. לאחר טיפול אחד האזור שעבר הקפאה יראה מעוצב ומחוטב!


איך מתבצע טיפול המסת שומן בקור?

למרות שאת הטיפול מבצעים בעזרת מגוון מכשירים, העקרון הוא די דומה בכולם כאשר למרבית המכשירים יש שתי זרועות או ידיות טיפול שמצמידים אותן לאזור ממנו ממיסים שומן. לכל מכשיר יש פאנל פיקוד שבאמצעותו הרופא שולט על עוצמת הקירור.

ידיות המכשיר יונקות את מצבורי השומן ומקררות את תאי השומן באמצעות גופי קירור לטמפרטורה של עד מינוס 10 מעלות צלזיוס, הטמפרטורה הנמוכה מכווצת את התאים, הופכת אותם לנוזל ולמעשה הורגת את תאי השומן ואלו לא יגדלו שוב לעולם (מספר תאי השומן בגוף מגיע למקסימום עד גיל 25 לערך, לאחר מכן התאים גדלים או קטנים אולם מספרם לא משתנה אלא רק ע״י הריסתם לצמיתות בהליך שכזה, ולכן, מספר תאי השומן בגוף יצטמצם (אין זה אומר אגב שלא תשמינו שכן תאי שומן אחרים שיש לכם בגוף עשויים להתרחב אם לא תשמרו על תזונה נכונה).


המסת שומן בקור שאלות ותשובות

ש. מי מתאים להמסת שומן בהקפאה?

ת. הצרת היקפים בקור מתאימה לאנשים בריאים בדרך כלל שלא מצליחים להיפטר משומן סורר וטורדני באזורים כמו בטן, ירכיים, סנטר כפול, מותניים ואזור הגב. המסת שומן בקור ובכלל לא מתאימה לאנשים שמנים שרוצים לעשות שינוי קיצוני, אנשים שמנים צריכים לשנות את אורך החיים שלהם מקצה לקצה במקביל לטיפולים ו/או ניתוחים (ניתוח שאיבת שומן, קיצור קיבה וניתוחים בריאטריים). המסה בקור לא תתאים לאנשים שסובלים מבעיות בזרימת דם בגלל מחלת הסוכרת ובכלל, אנשים הסובלים מבעיות בקרישות הדם וגם לנשים בהריון או נשים מניקות המסת שומן בקור ללא ניתוח אינה מתאימה.

ש. מכמה שומן אפשר להיפטר ובתוך כמה זמן?

ת. בטיפול אחד ניתן להסיר לא יותר מליטר עד ליטר וחצי של שומן (שזה המון) המקביל לניתוח שאיבת שומן קטנה. באופן עקרוני ההליך מצריך בין טיפול אחד לשלושה טיפולים בהפרשי זמן של מספר חודשים בין מפגש למפגש. ברוב המקרים תוכלו להרגיש בתוצאות לאחר כחודש מתום ההליך ולאחר כחודשיים נוספים תרגישו בשינוי לו יכלתם. בנוסף, תהליך סילוק תאי השומן מהגוף ממשיך עד שישה חודשים מתום הטיפול.

ש. האם המכשירים בטוחים ומאושרים לשימוש?

ת. הטכניקה להמסת שומן בקור קיבלה כבר בשנת 2009 אישור מטעם ה-FDA האמריקני שידוע כמחמיר בעולם. לפני שאתם בוחרים במכון או רופא שמבצע טיפולים בקור, חשוב לבדוק לכל הפחות כי למכשיר יש מספר א.מ.ר (אישור משרד הבריאות בישראל) ובנוסף אישורים מטעם משרד הבריאות האירופי CE. אם אין אישור למכשיר תתרחקו מהמכון או מהמטפל כמו מאש!

המסת שומן בקור  

ש. מהן תופעות הלוואי שנגרמות בהליך הצרת היקפים בקור?

ת. לטיפול בהקפאה אין תופעות לוואי מיוחדות פרט לתחושת הקרירות שמורגשת במהלך הטיפול עצמו, ותחושת חום שמרגישים לאחריה. תופעות לוואי נוספות שנגרמות מההליך הן אדמומיות קלה ונפיחות שחולפת תוך פרק זמן קצר מאוד עד ימים בודדים.

ש. איזה יתרונות יש לשיטת המסת שומן בהקפאה על פני שיטות אחרות כמו לייזר?

ת. המסת שומן בקור היא השיטה המובילה והבטוחה בעולם (אין לה חסרונות). המסה בהקפאה עדיפה על פני כל השיטות שקיימות היום בעולם וזה הוכח מדעית! נמצא במחקרים שנערכו בשנים 2013 עד 2018 כי יעילות הטיפולים היא סביב ה- 90%!!! מדובר בטיפול חיצוני שאינו פולשני אשר אינו כרוך בהרדמה, ללא כאבים או זריקות (שיטת ליפוליזיס למשל), החזרה לשגרה היא מידית, תוצאות ההליך המצויינות (הצרת היקפים של עד 7 סנטימרים לדוגמא והפחתת עובי השומן באזור המטופל עד ל- 30%!) נשמרות לאורך זמן רב. כמו כן ההליך מבוצע בחדר טיפולים במרפאה ואינו מצריך חדר ניתוח.

ש. אם איזה מכשירים מבצעים המסת שומן בקור?

ת. קיימים לא מעט מכשירים יעילים להמסת שומן אולם אנחנו לא מתיימרים להמליץ על מכשיר ספציפי שכן כמעט כל המכשירים שעובדים איתם בישראל נחשבים לטובים, כן נמליץ לעבור את ההליך במכשירים שקיבלו אישורים מטעם ה- FDA האמריקאי ומטעם מנהל הבריאות האירופאי. בגזרת המכשירים המובילים תוכלו למצוא את מכשיר הקולטק, קולמקס, מיקול וטכניקת קריו סלים עליהם תוכלו לקרוא במאמר מכשירים להקפאת שומן.

ש. כמה עולה המסת שומן בקור?

ת. עלות הטיפול תלויה במספר גורמים בהם מבצע ההליך (מנתח פלסטי, רופא או קוסמטיקאית), מספר הטיפולים שעליכם לעבור (המחיר של טיפול אחד שונה ממחיר של מספר טיפולים שכן יש להחליף ציוד מתכלה שעולה הרבה כסף), סוג המכשיר שאיתו תעברו את הטיפול וגם כמובן האזור המטופל (ככל שהאזור גדול יותר תדרשו לשלם יותר). באופן עקרוני מחיר הטיפול בשיקלול של כל הגורמים שצויינו לעיל תהיה בין 4,000 ש״ח ועד ל - 8,000 ש״ח לכל סדרת הטיפולים.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מספר מאמרים שכתבו ד״ר תומס טיילור וד״ר אנדרו כהן - חברי המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות המסת שומן בקור שכן ע״פ תוצאות של אלפי מקרים מדובר בשיטה שנותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל השיטות.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מספר מאמרים שכתבו ד״ר תומס טיילור וד״ר אנדרו כהן - חברי המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות המסת שומן בקור שכן ע״פ תוצאות של אלפי מקרים מדובר בשיטה שנותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל השיטות.


מידע נוסף

המאמר ״המסת שומן בקור״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 26/12/2022

pointer arrow

נפטרים מעודפי השומן! מתחילים כאן