×

×
background image

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- לרוב טיפול בודד
זמן החלמה- כיומיים
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים לאנשים הסובלים ממצבורי שומן נקודתיים, יציבים בדעתם ובעלי בריאות תקינה.

המסת שומן

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- לרוב טיפול בודד
זמן החלמה- כיומיים
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים לאנשים הסובלים ממצבורי שומן נקודתיים, יציבים בדעתם ובעלי בריאות תקינה.

המסת שומן נחשבת לפרוצדורה מאוד מבוקשת בישראל בשנים האחרונות הודות לכניסת מספר מכשירים יעילים שטרם נראו במחוזיתנו זה זמן רב. אנחנו מתכוונים כמובן למכשירים כמו בודי טייט ומגוון מכשירים שמקפיאים שומן כגון מיקול, קולטק, זלטיק קריו סלים ועוד.

בחו”ל ובעיקר בארה”ב, המסת שומן הוא הליך מוצלח ומאוד פופולארי עוד משנת 2008 כאשר המכשירים החדשניים איתם מבצעים את ההליך בישראל נמצאים בשימוש מעבר לים כבר מספר שנים. ישנם מכשירים ושיטות שונות באמצעותן מבצעים המסת שומן אולם המסה בקור ושימוש בגלי רדיו (בודי טייט) הוכחו מדעית כטובות ביותר.

ישנן אופציות נוספות בהן מבצעים המסת שומן ואחת מהן היא שיטת ליפוליזיס (המסת שומן בזריקה) באמצעותה ניתן להגיע גם כן לתוצאות יפות כאשר מדובר במצבורי שומן קטנים יחסית כמו למשל באזור הסנטר, תופעה המכונה סנטר כפול שאותה ניתן להעלים באמצעות חומצה דאוקסיכוליק (חומר מיוחד שסופח שומנים).

בכל אופן מדובר בפרוצדורה שצוברת תאוצה רבה בישראל המהווה אלטרנטיבה מצוינת ותחליף לשיטה המסורתית ולאופציה הניתוחית שאיבת שומן.


אזורים בהם ניתן לבצע המסת שומן

מאחר וישנן מספר שיטות באמצעותן ממיסים שומן אזי אין כמעט מקום בגוף שלא ניתן להסיר ממנו שומן. באופן עקרוני אזורים גדולים כגון בטן, ירכיים, ישבן וגב ניתן להסיר באמצעות זרועות בקור (הקפאת תאי שומן תת עוריים). במצבורים קטנים יותר כגון זרועות, סנטר וצוואר משתמשים בקנולה (צינורית) שמחוברת למגוון מכשירים או באמצעות זריקות ליפוליזיס.

משתמשים בבודי טייט ובמכשירים מקפיאים לעיצוב ופיסול הגוף בכל מקום בו ניתן לבצע ניתוח שאיבת שומן כגון: אזור הגב, קו החזה, להעלמת שדיים גבריים (גניקומסטיה), לצורך עיצוב וחיטוב ישבן, לאזורי הלחיים, סנטר כפול, לחיטוב ירכיים, לעיצוב קרסוליים, זרועות עליונות, שוקיים ובנוסף לעיצוב קוביות בבטן.


המסת שומן לאזורים קטנים

המסת שומן נחשבת ליעילה במיוחד באזורים קטנים בהם מרוכז שומן אשר מומס במהירות ובקלות רבה. התהליך מבוצע בהרבה מקרים כאשר המטופל עומד על רגליו, דבר המאפשר למנתח אפשרות להעריך ולאבחן מקרוב כיצד ניתן יהיה להגיע לתוצאה אופטימאלית ומוצלחת מבחינת המטופל. כאשר המטופל נמצא במצב עמידה זה מאפשר למנתח או לרופא המטפל אפשרות לעצב בצורה הטובה ביותר את האזור המיועד להמסת שומן - לעצב בצורה הטובה מבחינתכם את האזור בדיוק כפי שחלמתם שתראו לאחר המסת שומן.

החיסרון הבולט של המסת שומן היא הכמות ממנה ניתן להיפטר בהליך. לרוב מדובר על מקסימום ליטר וחצי של שומן המתנקז מהגוף החוצה דרך מערכת הלימפה בפרק זמן של עד שלושה חודשים. שיטת הטיפול שוכללה לאחרונה ובנוסף לשימוש במכשיר מבצעים בחלק מהמקרים שאיבה שומן קלה באמצעות קנולות התורמות לתוצאה סופית טובה יותר עבור המטופל.

המסת שומן כאמור לא מתאימה לכל אחד ויש להיוועץ עם הרופא המבצע טיפולים מסוג זה בכדי לקבוע את מידת ההתאמה להליך. במקרים בהם יש צורך להיפטר משומן סורר בכמות משמעותית הרי שהמסת שומן ברוב המקרים לא תהיה יעילה ויש לשקול מעבר לשיטה המסורתית שאיבת שומן.


המסת שומן - טיפול חדשני וחדשות אחרונות

לפני כמה שנים התחילו מספר רופאים לבצע פיסול של שרירי הבטן באמצעות מכשירים להמסת שומן (כגון סמרטליפו לייזר שכמעט ולא נפוץ היום בישראל), מעבר המסת שומן ללא ניתוח נועדה לפסל ולעצב את שרירי הבטן כך שהתוצאה שתתקבל היא קוביות בבטן. יצירת קוביות בבטן הוא הליך שניתן לבצע בעיקר עם לייזר מסוג ליפו והוא מיועד בעיקר לגברים.

עד לפני כמה שנים האופציה באמצעותה ייצרו קוביות בבטן בוצעה ע״י השתלת שתלי סיליקון מיוחדים בבטן. הניתוח שבוצע בעבר הציג אחוזי הצלחה לא מרשימים, היום כאמור ניתן לעצב את שרירי הבטן באופן הזה שיתקבלו קוביות אמיתיות לגברים המעוניינים בכך וזאת מבלי להידרש לאחוזי שומן נמוכים ביותר (סביב 8%) ולמבנה אנטומי מיוחד בשילוב של אימונים אינטנסיביים בחדר הכושר ואימונים אירוביים לשריפת שומנים.

לא כל גבר יכול לעבור פיסול ועיצוב של קוביות בבטן ויש להתייעץ עם הרופא המבצע את ההליך באמצעות מגוון מכשירים שלרוב מבוססים על לייזר ליפו.

המסת שומן  


שיטות ומכשירים להמסת שומן

בודי טייט - בטיפול המסת שומן בודיטייט מכנסים זונדה צרה עם חור המצוידת באלקטרודה המקרינה גלי רדיו מתחת לפני העור. מכשיר בודי טייט למעשה מעביר אנרגיה תרמית דרך רקמות תאי השומן ואל מתחת לעור, מדובר על מכשיר שבאמצעותו ניתן לנקז כמויות יחסית די גדולות של שומן ולשמור על עור מתוח לאחר ההליך שאורך פחות משעה, ללא סיכונים וסיבוכים משמעותיים לקריאת המאמר המסת שומן בודי טייט.

המסת שומן בקור - המסת שומן בקור (Cool Sculpting) ובשפת הרופאים קריוליפוליזיס (Cryolipolysis) היא טכניקה מובילה בעולם ובישראל המתבססת על פגיעה ברקמת השומן באמצעות הקפאה. במהלך טיפול בודד באורך של כשעה, מקפיאים תאי שומן תת־עוריים שרגישים במיוחד לקור וזאת מבלי לפגוע ברקמות סמוכות. תאי השומן מומסים ומתנקים מהגוף דרך מערכת הלימפה ודרך השתן תוך מספר שבועות לאחריה תראו נהדר, קראו ובהרחבה אודות המסת שומן בהקפאה.

המסת שומן בלייזר ליפו - שינויים רבים התרחשו בשנים האחרונות בנושא המסת שומן, הלייזר מסוג ליפו לוקח את כל תחום המסת שומן צעד אחד קדימה ומציע שורה של יתרונות בהם הידוק העור, הרס מופחת של הרקמה המקיפה את האזור המטופל בהמסת שומן, ופועל יוצא מכך החלמה קצרה ומהירה לאחר הטיפול. כיצד עובד מכשיר הסמרטליפו (Smartlipo) לטיפול בשומן עודף וכיצד מבוצעת המסת שומן בלייזר? האם אתם מעוניינים בגזרה חטובה? היש בגופכם מצבור שומן טורדני המסרב להעלם לאחר דיאטה ו/או פעילות ספורטיבית? כל מה שרציתם לדעת על הליך המסת שומן בלייזר שקצת פחות מקובל לבצע היום בגלל שיטות חדשות ומתקדמות יותר (כגון המסה בקור). לקריאה בהרחבה אודות המסת שומן בלייזר סמרטליפו.

המסת שומן באולטרה סאונד - המסת שומן ניתן לבצע גם במכשיר בשם אולטרה שייפ הפועל בטכנולוגיית האולטרה סאונד. באמצעות אולטרה שייפ ניתן להסיר כליטר עד ליטר וחצי של שומן המתנקז מהגוף דרך מערכת הלימפה. בזמן הטיפול משוגרות קרניים אולטרה סונים המכוונות בעיקר אל תאי השומן, אנרגיית החום פוגעת בתאי השומן והורסת אותם. בישראל פחות משתמשים כיום בשיטה שכן האלטרנטיבות (הקפאה וגלי רדיו) נחשבות טובות במיוחד. עוד על טיפול המסת שומן באולטרה שייפ.

המסת שומן vaser - כל מה שרציתם לדעת על מכשיר Vaser להמסת שומן אותו ניתן לנצל גם להמסות שומן עדינות מאוד ועד להמסת כמויות משמעותיות יחסית, איך מבוצע הטיפול שמבוסס על טכנולוגיית האולטרה סאונד שלב אחר שלב (הטיפול מתחיל בהחדרת זונדה ייחודית לפירוק תאי השומן ועד לקומפרסים אותם יש לבצע כשבועים לאחר סיום ההליך) וכיצד מסלקים את השומן מהגוף. לקריאת המאמר המלא על המסת שומן vaser.

לייזר להמסת שומן ליפולייט - ליפולייט הוא מכשיר נוסף מבוסס לייזר ייעודי להמסת שומן. בליפולייט משתמשים בסוג מיוחד מאוד של לייזר אשר ממיס את השומן הלא רצוי בגוף בדיוק מרבי. שימוש בליפולייט מאפשר פיסול של השומן שהצטבר מתחת לעור תוך מיצוק העור באופן שבו העור יהיה הדוק וצמוד לשומן שעוצב כך שיתקבל מראה אחיד וחטוב. להמשך קריאה על מכשיר הליפולייט להמסת שומן.

ליפוליזיס (המסה באמצעות זריקות) - שורה של מיקרו - זריקות שפותחו כדי להמיס מאגרי שומן בגוף ובפנים. הליפוליזיס הומצא באיטליה בשנות ה – 80 ועבר שינויים ושיפורים עד שהפך לטיפול יעיל בהמסת שומנים מקומיים ללא ניתוח, לפניכם הסבר מלא על שיטת ליפוליזיס, אופן ביצוע הטיפול, מספר הטיפולים הדרוש, מי מתאים לטיפול ליפוליזיס ועוד. לכניסה למאמר שאלות ותשובות על שיטת ליפוליזיס - המסת שומן ללא ניתוח ע״י זריקות.


המסת שומן בלייזר מחירים

שאלת המחיר היא שאלה קריטית תמיד לפני כל שירות או מוצר אותו אנו רוצים/מעוניינים לרכוש, המסת שומן בלייזר הוא שירות הניתן רק ע״י רופאים, כמה עולה המסת שומן בלייזר? מה חשוב לדעת לפני שסוגרים טיפול בהמסת שומן בלייזר?

לכניסה למאמר כמה עולה המסת שומן בלייזר


המסת שומן החלמה וסיבוכים

למרות שהליך המסת שומן אינו נחשב לפרוצדורה כירורגית כמו ניתוח הרי שקיימים סיכונים וסיבוכים כמו בכל הליך רפואי. מהם הסיבוכים ומהם הסיכונים בטיפולי המסת שומן בשיטות השונות? כמה זמן אורכת ההחלמה מההליך ומהן תופעות הלוואי שעלולות להופיע בגלל המסה.

לקריאת המאמר בנושא החלמה וסיבוכים כתוצאה מפרוצדורת המסת שומן

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מספר מאמרים שכתבו ד״ר פרדריק קורבין וד״ר בריאן נובאק - חברי המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים, גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת שומן ולא באמצעות מכשירי ו/או טכנולוגיות אחרות שכן ע״פ תוצאות של אלפי מקרים הקפאת שומן נותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל שלל השיטות.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נאסף מתוך מספר מאמרים שכתבו ד״ר פרדריק קורבין וד״ר בריאן נובאק - חברי המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית. המאמר תורגם והותאם לשפה העברית. ע״פ ביקורות, המלצות וחוות דעת של אלפי מטופלים, גם אנחנו ממליצים לעבור את ההליך באמצעות הקפאת שומן ולא באמצעות מכשירי ו/או טכנולוגיות אחרות שכן ע״פ תוצאות של אלפי מקרים הקפאת שומן נותנת את האפקט הטוב ביותר מבין כל שלל השיטות.


מידע נוסף

המאמר ״המסת שומן״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 26/12/2022

pointer arrow

נפטרים מעודפי השומן! מתחילים כאן