×

×
background image

משך הניתוח - כשעה עד שלוש
מספר ניתוחים - ניתוח אחד + ביקורת
זמן החלמה - כעשרה
תוצאות - לטווח ארוך

הורדת שומן מתאימה לאנשים בריאים עם ציפיות ריאליות מההליך ובעלי משקל גוף תקין וקרוב למשקל האידיאלי שלהם לפי מדד bmi.

כל האמת מאחורי הורדת שומן

משך הניתוח - כשעה עד שלוש
מספר ניתוחים - ניתוח אחד + ביקורת
זמן החלמה - כעשרה
תוצאות - לטווח ארוך

הורדת שומן מתאימה לאנשים בריאים עם ציפיות ריאליות מההליך ובעלי משקל גוף תקין וקרוב למשקל האידיאלי שלהם לפי מדד bmi.

מבין כל הניתוחים הפלסטיים, ניתוח להורדת שומן הוא הניתוח שמשפיע הכי הרבה על מטופלים, הניתוח עצמו נחשב גם לאחד מהניתוחים האסתטיים המבוקשים ביותר בעולם וגם בישראל, וודאי שמעתם כל מיני שמועות אודות הורדת שומן.

לפניכם מאמר אשר מפריך וגם מאשר מספר רב של מיתוסים שנקשרו סביב ניתוח הורדת שומן. כאן תוכלו לקבל תשובות על שאלות כמו: האם הורדת שומן יכולה למצק זרועות? האם ניתן להפחית שומנים מכל אזור בגוף? האם הורדת שומן כואבת? דימום וסיבוכים שעלולים להתרחש כתוצאה מההליך וגם מועמדים מתאימים להורדת שומנים. המאמר שלפניכם בנוי בצורה של שאלות ותשובות, הכנסו והתרשמו!

טיפ מנצח

בגלל שקיימות מספר שיטות להוצאת שומן טורדני, חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי המנוסה לפחות בשתי טכניקות שונות. אנחנו מקשרים למנתחים פלסטיים השייכים לאיגוד הישראל לכירורגיה פלסטית שיוכלו להציע כמה אופציות, תוכלו לאתר את הרופאים הללו ע״י מילוי טופס קצר.


הורדת שומן שאלות ותשובות

ש. מיהו המועמד המתאים לניתוח הורדת שומן?

ת. שאיבת שומן היא אינה תרופה להשמנת יתר, וגם לא תרופת פלא שמנטרלת את תוצאות הזלילה. מועמדים מתאימים להורדת שומן הם כאלו שנמצאים בטווח של 70% ממשקלם האידיאלי, בעלי גמישות עור טובה (עור שאינו מקומט דיו או  רפוי ומדולדל), בעלי מאגרי שומנים עמידים שאינם יורדים אחרי פעילות ספורטיבית או לאחר דיאטה מבוקרת והליך הרזיה. הניתוח משפר פרופורציה או חוסר איזון כמו למשל בניתוח שאיבה לזרועות או הורדת שומן בבטן.

 

ש. האם אפשר לבצע הצרת מותניים ובטן רחבה ע״י ניתוח להורדת שומן?

ת. כל זמן שהיקף המותניים הוא תוצאה של שומן שנצבר ומקורו אינו בשרירים, הרי שהמותניים, כמו גם איזור הבטן, ניתנים לשיפור ע״י ההליך. הבדיקה מתבצעת ע״י צביטת אזור המותניים בין אצבע לאגודל והנעת הרקמה הלוך וחזור. בסיס האבחון: שומן תמיד “נשפך” מעל השרירים. אם את רוכנת קדימה והבטן מדלדלת כמו “שקית שוקו ריקה”, סביר להניח שהשרירים בבטן שלך רופסים ולכן הורדת שומן מהבטן בלבד לא תספיק, כדי שתוצאות הניתוח יהיו מושלמות עליך לעבור בנוסף לניתוח שאיבה גם ניתוח מתיחת בטן באמצעותו יכרתו את גוש השומן מעל קו המותן ויחזקו את שרירי הבטן שלך לחיטוב ועיצוב מושלם של האזור.

טיפ מנצח

בגלל שקיימות מספר שיטות להוצאת שומן טורדני, חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי המנוסה לפחות בשתי טכניקות שונות. אנחנו מקשרים למנתחים פלסטיים השייכים לאיגוד הישראל לכירורגיה פלסטית שיוכלו להציע כמה אופציות, תוכלו לאתר את הרופאים הללו ע״י מילוי טופס קצר.

ש. האם שאיבה מהזרועות ממצקת זרועות “מדולדלות”?

ת. הורדת שומן מהזרועות (בעיקר זרועות עליונות) הופכת אותן לרוב לרזות הרבה יותר. ההליך מבוצע בשני חתכים, האחד בתוך המרפק והשני בחלק החיצוני, יתרון גדול בסוג ניתוח זה הוא מיעוט וגודל הצלקות. אם במהלך ניתוח שאיבת שומן בזרועות מסירים עודף רב של שומנים יתכנו שקעים או סימני מתיחה בעור, ובנוסף, העור עלול להיות רפוי לפרקי זמן ארוכים יחסית של כחצי שנה מתום הניתוח ולכן, בייעוץ מקדים עם מנתח פלסטי אובייקטיבי יתכן ותאלצי לוותר על הניתוח! בכל אופן, העמדה בה מחזיקים רוב המנתחים היא שניתוח למיצוק ושאיבה בזרועות, מתאים למנותחים לפני גיל חמישים כאשר העור עדיין לא איבד את גמישותו ואת האלסטיות שלו אז גם התוצאות הן הטובות ביותר. קראו עוד על מתיחת זרועות בהרחבה בפורטל.

 

ש. האם ניתן לשאוב שומן מכל אזור בגוף?

ת. באופן כללי ניתן לשאוב ולהוריד שומן כמעט מכל אזור בגוף, למרות זאת, מנתחים פלסטיים חושבים פעמיים לפני הורדת שומן באזורים מרכזיים בגוף, למשל, הורדת שומן מאזור הישבן עלולה להותיר נקודות שטוחות באזורי השאיבה שיראו לא טבעיים למבנה הישבן של המנותחת. גם אזור אמצע הירכיים הפנימיות אינו מומלץ לשאיבה מאחר והורדת השומן באזור מרכז הירכיים עלולה לגרום למראה בעייתי בלשון המעטה, פרט לאזורים הללו, כל אחד מאברי הגוף האחרים מתאים לניתוח. שאיבה בבטן, במותניים ובירכיים החיצוניות הן השכיחות ביותר, אם כי אזורים אחרים כמו חזה, סביב הישבן, שוקיים, ברכיים וקרסוליים אף הם מתחילים לצבור תאוצה בקרב נשים בשנים האחרונות.

כל האמת מאחורי הורדת שומן   

ש. האם התוצאות טובות יותר כאשר המנותח עומד בזמן ההליך?

ת. לא אם הפלסטיקאי שלך יודע בדיוק מה הוא עושה! רוב השאיבות מבוצעות כשהמטופל שוכב על מיטת הניתוח. למרות זאת, יש לציין כי ישנם פלסטיקאים אחדים שרוצים לבדוק כיצד משפיעה העמידה במהלך הניתוח על משיכת הרקמות ולכן הם עשויים לבצע את כל ההליך, או רק את חלקו האחרון כאשר המנותח עומד על רגליו.

 

ש. האם הורדת שומן כואבת?

ת. מדובר בניתוח לכל דבר, ולכן, כמו ברוב הניתוחים הפלסטיים גם בהורדת שומן עלולות להתרחש התופעות הבאות: כאב, חבורות, עקצוצים עצביים, רגישות בעור, חוסר תחושה ולעיתים גם כאבים חדים. רמת הכאב תלויה גם באזור בו בוצע הניתוח. אזורי הגב, ירכיים עליונות ואזור המותניים הם מקומות בהם השומן נמצא קרוב לשריר ולכן הם אזורים “כואבים יותר”. בהורדת שומן ממוצעת, בה מסירים פחות משני ליטרים של שומן מאזור הבטן או מאזור הירכיים החיצוניות תחושו בכאב קל ביום הראשון שלאחר הניתוח, רגישות עור ונוקשות תימשך כשבוע מסיום הפרוצדורה.

 

ש. האם מופיעים דימומים והפרשות לאחר הורדת שומן?

ת. עד יממה לאחר הניתוח יש הפרשות ודימום חזק יחסית, השימוש בנקזים כמעט ולא נפוץ (שימוש בנקזים נפוץ מאוד לאחר ניתוח למתיחת בטן), האזורים בהם בוצעו חתכים ממשיכים להפריש נוזלים עם מעט דם, דימום והמשך הפרשות חולף לאחר מספר ימים מצומצם וזה חלק בלתי מבוטל מהניתוח.


מידע נוסף

הסקירה כולל שאלות ותשובות על ״הורדת שומן״ נכתבו ע״י אורי לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

נפטרים מעודפי השומן! מתחילים כאן