×

×
background image

משך הניתוח- כשעה עד שעתיים
מחיר שוק- 14,000 עד 19,000 ש״ח
משך ההחלמה- מספר ימים
תוצאות- עשרות שנים

לניתוחי הגדלת חזה מתאימות נשים בריאות ויציבות בדעתן, המעוניינות בחזה סקסי ומראה מצודד.

סיכונים בהגדלת חזה

משך הניתוח- כשעה עד שעתיים
מחיר שוק- 14,000 עד 19,000 ש״ח
משך ההחלמה- מספר ימים
תוצאות- עשרות שנים

לניתוחי הגדלת חזה מתאימות נשים בריאות ויציבות בדעתן, המעוניינות בחזה סקסי ומראה מצודד.

אין ניתוח או הליך רפואי שחסין מסיכונים, סיבוכים או תופעות לוואי. ניתוח הגדלת חזה אינו שונה מהליכים אחרים וטומן בחובו סיכונים וסיבוכים שלרוב מקורם בהרדמה הנלוות לניתוח. סיכונים נוספים וסיבוכים שעלולים להופיע הם: זיהומים, דימומים, שטפי דם, קפלים בדופן השד, ריפוי בעייתי של הצלקת מסביב לפטמה (כשהשתלים הוחדרו דרך העטרה והצלקות באזור השד המבשילות במשך מספר חודשים הופכות לאדומות ובולטות). הליך ריפוי הצלקות הוא ארוך ולאחר תקופה של כשנה הצלקת הופכת שטוחה, לבנה ודקה, טיפול בהתאם להוראות המנתח יפחית את הסיכונים האפשריים לאחר הניתוח וימנע עוגמת נפש מיותרת.

טיפ מנצח

ניתוחי הגדלת חזה רשאים לבצע רק מומחים לכירורגיה פלסטית, היזהרו מרופאים אחרים ושימו לב שהמנתח שייך לאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, אנחנו מקשרים רק למומחים מנתחים ששייכים לאיגוד! מעוניינת בייעוץ? תוכלי להתחיל כאן ע״י מילוי טופס קצר.


סיכונים יחודיים מהניתוח

על פי מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות בהרחבה בכלי התקשורת, התגלה כי 14% משתלי הסיליקון דולפים תוך פרק זמן של 10 שנים ולכן מנותחות שעברו ניתוחים פלסטיים לפני מספר שנים צריכות לבדוק האם השתלים חלילה דלפו (עין ערך שתלי PIP הצרפתיים שחוללו סערה גדולה בעולם וגם בישראל לפני מספר שנים והכתבות האחרונות שפורסמו לאחרונה וקיבלו תגובה ע״י איגוד הכירורגיה הפלסטית הישראלית על הקשר בין שתלים מסיליקון למחלת הסרטן - קשר שטרם הוברר סופית ועדיין ממתינים לפרסום המחקרים הסופיים).

בשתלי סיליקון חדשים, הסיכוי לדליפה נמוך מאוד יחסית וזאת עקב הטכנולוגיה המתקדמת בה מייצרים שתלים היום. סיכון נוסף שעלול להתרחש הוא דחיית השתל ע״י הגוף, במצב מסוג זה יש להחליף את השתלים באופן מיידי, תופעה זו נקראת קופסית והיא מופיעה אצל כ- 4% מהמנותחות - החלפת שתלים לסוג אחר פותרת באופן מוחלט את הבעייה ולכן אין חשש מעבר לניתוח הגדלת חזה חוזר המבוצע בדר”כ ללא עלות נוספת (פרט למחיר חדר ניתוח אותו גובה לרוב המנתח).

טיפ מנצח

ניתוחי הגדלת חזה רשאים לבצע רק מומחים לכירורגיה פלסטית, היזהרו מרופאים אחרים ושימו לב שהמנתח שייך לאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, אנחנו מקשרים רק למומחים מנתחים ששייכים לאיגוד! מעוניינת בייעוץ? תוכלי להתחיל כאן ע״י מילוי טופס קצר.


צלקות לאחר הגדלת חזה

יש לצפות לצלקות באזור בו בוצעו החתכים, מדובר בתופעה שכמעט ובלתי נמנעת. מכל מקום, מנתח חזה יכול לבחור (לרוב זה אפשרי) מקום מוסתר כמו בקפל השד או בבית השחי כדי להסתיר את החתכים. אפשר גם להשתמש בתרופות שיעזרו לצמצם את מימדי הצלקות ובמקרים קיצוניים ניתן להניח יריעות סיליקון מיוחדות שמרפאות ומחלימות צלקות קשות. הימנעות מהרמת חפצים כבדים, תנועות לחץ חדות ומתיחה של אזור הניתוח חיונית בזמן שהצלקות מתאחות כדי לסייע להן להיות כמה שפחות בולטות וקטנות ככל שניתן ובלתי מורגשות. באותה מידה יש למנוע מאור ישיר של קרני שמש להקרין על החזה במשך כל תקופת ההחלמה.


רגישות בחזה

נשים רבות מודאגות כיצד תהיה רמת הרגישות של החזה לאחר ההגדלה. פטמות רגישות במיוחד היא תופעה די נפוצה לאחר הניתוח, למרות שהתופעה נעלמת לאחר זמן מה. אפשר להפחית רגישות על ידי שימוש בקרם לחות שלא על בסיס אלכוהול או עם משחת חלב אם שמורחים על כל החזה. הפעולה תעזור במיוחד כאשר בוצע חתך בעטרה. גם שימוש בבגדים מכותנה או חולצות ממשי יפחיתו מהגירוי והרגישות בחזה.

רגישות היתר היא אינה הסוגיה היחידה שמדאיגה נשים, עיקר הדאגה נובעת מהחשש לאובדן תחושה בחזה או בפטמה. אובדן הרגש בפטמה הוא נדיר באופן יחסי. אם איבדת תחושה מסוימת בפטמה אין צורך להיות מודאגת במיוחד, חוסר התחושה הוא בדרך כלל בזמן ההחלמה של הגוף, אם כי התהליך עשוי להתמשך מעט יותר זמן ויש להתאזר בסבלנות. יש כמובן נשים שיחוו חוסר תחושה קבועה, וזהו אכן סיכון נדיר אך קיים של הניתוח.

סיכונים בהגדלת חזה  


מנוחה לאחר הניתוח

לאחר השחרור מאשפוז משוחררת המנותחת הביתה (רצוי עם מלווה) וזאת לאחר שהוסרה חבישה מאזור החזה ונרכסה חזיית ספורט. שלב המנוחה מהניתוח הוא קצר ואורך כשבועיים ימים שבמהלכם נדרשת מנוחה רבה ככל האפשר הווה אומר שיש להימנע מפעילות פיזית, צריכת אלכוהול, סאונה לסוגיה, אמבטיות חמות וכדומה. חשוב לנוח והרבה כדי להחלים היטב מהניתוח, יש לחבוש את חזיית הספורט למשך חודש ימים והצלחת הניתוח תלויה גם בזה, כמו כן חשוב להישמע להוראות המנתח ולמלא אחריהן במדויק, יש ליטול תרופות מרשם שניתנו ולדאוג לניקיון אזור הניתוח למניעת זיהומים.


כאבים לאחר ההליך

בימים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה, כאבים הם חלק בלתי נפרד מהחוויה, ישנן בצקות ונפיחויות יחד עם שטפי דם, החזה יראה גדול והשדיים יהיו נפוחים, אסימטריה בחזה שכיחה אבל אין מה להתרגש כיוון שזה רק השלב הראשוני. לאחר מספר ימים לא קטן תוכלי לראות כבר שינוי מהותי. מרבית התחושות מהניתוח עוברות לאחר כחודש ימים. חשוב כמובן להתייצב אצל המנתח לביקורת ולהקשיב להוראותיו, זה בוודאות מקטין את הסיכונים והסיבוכים לאחר הניתוח.

יש לזכור כי אחרי הגדלת חזה צריך להקפיד על ניקיון הצלקות ושמירה על היגיינה אישית נאותה, זה חשוב מאוד להצלחת ניתוחי חזה וניתוח הגדלת חזה בפרט. הישמעות להסברי הרופא, אי ביצוע פעילות גופנית והרמת משקל אף הן חשובות ביותר להצלחת ההליך. כדאי לזכור כי ההחלמה מהניתוח שונה בין מנותחת למנותחת, יהיו פציינטיות שיסבלו מכאבים ויהיו כאלה להן הגדלת חזה תעבור בקלות רבה, בכל אופן כדאי להצטייד בתרופות כמו אופטלגין ואקמול להפחתת כאבים כמו גם אנטיביוטיקה מתאימה.

pointer arrow

הגשמת החלום מתחילה כאן!