×

×
background image

משך הניתוח- כשעה עד שעתיים
כמה עולה?- 14,000 ועד 19,000 ש״ח
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- עשרות שנים

ההליך מתאים לנשים בריאות ויציבות בדעתן המעוניינות בחזה שופע וסקסי.

הגדלת חזה מעל השריר

משך הניתוח- כשעה עד שעתיים
כמה עולה?- 14,000 ועד 19,000 ש״ח
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- עשרות שנים

ההליך מתאים לנשים בריאות ויציבות בדעתן המעוניינות בחזה שופע וסקסי.

ישנם מספר נושאים עליהם יש לדון עם המנתח הפלסטי, הבולטים שבהם הם גודל השתל ובחירת מיקום החתך, אחד הנושאים החשובים ביותר הוא היכן צריך למקם את השתלים, האם מעל או מתחת לשריר? מדובר בנושא מרכזי שיש לו מספר השלכות עתידיות על המנותחת ולכן עליה לדון בכך עם המנתח על מנת שזה יחווה את דעתו בהתאם למטרות הניתוח.

כל אפשרות טומנת בחובה סיכונים ויתרונות שונים המשתנים בין המועמדות. על המנתח לכוון לשיטה בה הוא ימקם את השתלים בכדי לתת למטופלת אפשרות חופשית יותר להחליט מהי האופצייה הטובה ביותר בשבילה. אם השתל יונח מעל השריר הוא ימוקם בין החזה ורקמות החזה הנוכחיות. אם הוא ימוקם מתחת לשריר, הוא ישב בחלל שבין השריר הגדול של החזה והצלעות.


מתי מומלץ לבצע הגדלת חזה מעל השריר?

מיקום השתלים מעל או מתחת לשריר תלוי במבנה אישה ובמיוחד בצורת החזה. אם החזה נפול, השתל יונח באופן טבעי מעל השריר, כאשר מוודאים כי השתל אינו יושב גבוה מידי ביחס לרקמות החזה הטבעיות. במיוחד אצל מטופלות רזות מאוד אפשר יהיה להבחין היכן הקו שבו מתחילים השתלים כאשר השתל מונח מעל השריר, במידה והמטופלת רזה מאוד אך עם חזה איתן, הפתרון הטוב ביותר הוא למקם את השתלים מתחת לשריר. הגדלת חזה מעל השריר אך מתחת לרקמות החזה הוא המקום הנפוץ ביותר, בשיטה זו הכיס לשתל מבוצע מיד מעל שריר החזה. על ידי המיקום השתל מעל השריר אפשר להחדיר שתל גדול בגלל שאין רקמות שריר שמגבילות את מידת הכיס המיועד לשתל.


הגדלת חזה מעל השריר - יתרונות וחסרונות

זמן ההחלמה מהניתוח יהיה קצר יותר כאשר ממקמים שתלים מעל השריר שכן שריר הרקמה נשאר לבדו ללא פגע ורק השומן והעור נחתכים. השתלים כמעט ולא יזוזו וגם אי הנוחות תהיה פחותה בתקופה שלאחר ההגדלה. גם הכאב קל יותר במהלך הימים הראשונים ולאחר מכן המצב יהיה שווה כמעט וללא שוני משמעותי. אם למנותחת יש מעט רקמת חזה, הגדלת חזה מעל השריר עשויה לגרום למראה גלי ובולט של החזה, המראה הגלי יכול להצטמצם בהרבה כאשר משתמשים בשתלי ג׳ל מסיליקון.

מנתחים פלסטים רבים מאמינים כי נשים עם צניחה או שקיעת חזה ועם די רקמה, צריכות לעבור הגדלת חזה מעל השריר. אחרים לעומתם מאמינים כי ניתוח בטכניקה כזאת תוביל דווקא לשקיעה נוספת ומתיחת עור. כאשר השרירים נמתחים ישנה תחושה כאילו השתל זז במקצת ולכן גם החזה זז מעט. באופן כללי הדבר כמעט ואינו מורגש, אבל כאשר הפציינטית מבצעת פעילות פיזית נמרצת (למשל כמו ריקוד או ספורט) בביקיני או עם חזה חשוף, תזוזת השתל תהיה יותר בולטת לעין.

חסרונות בולטים בניתוח בו השתלים ממוקמים מעל השריר הם מראה מלאכותי אצל מטופלות עם חזה קטן, ממוגרפיה פחות מדויקת ומדד ההתכווצות הקפסולרית יהיה גבוה יותר.


הגדלת חזה מעל השריר (בין הבלוטות)

כשמשתמשים בשתלים עם כיסוי חלק וממקמים את השתל בין הבלוטות ומעל לשריר, הסיכוי לסיבוך גדל ולכן מרבית המנתחים מעדיפים להשתמש בשתלים מודרניים יותר שעשויים מפוליאורטן. שימוש בשתלים כאלה ומיקומם בין הבלוטות אינו גורם לבעיות גנריות.

קיימת בעיה בשתלים שאינם מתאחים היטב עם שריר החזה ואשר אינם באים איתו במגע. משקל השתלים מכביד על עור החזה, ומוסיף עוד משקל על הבלוטה, דבר שאינו מתרחש כאשר השתל מקובע בבסיסו על עצמות החזה. הנפילה שתוארה לעיל, לא תופיע במצב בו בוצעה הגדלה מתחת לבלוטה ומעל השריר וגם לא מתחת השריר.

סיכון נוסף כאשר מניחים את השתל בין הבלוטות הוא הקרבה לעור החזה ושלאחר מכן יבלוט. הבליטה מבוססת על יצירת כיב בעור בו השתל יצא באופן ספונטני ובלתי נמנע. בגלל שהשתלים בין הבלוטות אינם מקובעים למבנה אנטומי יציב, הם אינם יוצרים את צורת החזה ולא משנה מה תהיה צורת השתל. מיקום השתל בין הבלוטות גורם לעיוותים ולסיבוכים קשים ומיותרים בחזה. השיטה הזו פחות מקובלת והיא טומנת בחובה סיכונים וסיבוכים רבים ולא נחוצים.


הגדלת חזה מעל השריר (תחת הבלוטה)

בהנחת השתלים מעל השריר ותחת הבלוטה, השתלים יהיו מעל פני שריר החזה הגדול ומתחת לכל השד. זוהי טכניקה טבעית למיקום השתלים בחזה. גם מנקודת מבט אנטומית וגם כירורגית, השתלים שנותנים את הצורה לחזה צריכים להיות מאחור, מבלי שיהיה צורך “לבצע” נזקים פנימיים נוספים ולנקוט בכירורגיה אגרסיביות שגורמת לתופעות כמו כאבים ותנועות איטיות של המנותחת.

יתרונות השיטה הן רבות החל מיישום טבעי והיגיון אנטומי של השתלים, אגרסיביות כירורגית נמוכה, טכניקה פשוטה ומהירה שפירושה עלות נמוכה, תוצאות בדומה לשתלים עם צדודית אנטומית, סיכון נמוך להצטלקות לא נאותה, שטפי דם והצטברות נוזלים.

השיקום בטוח, קצר ועם מעט כאבים, הוא אינו פוגע באספקת החלב ומאפשר אבחון ממוגרפיה. מצד שני קיים סיכון גבוה של התכווצות קפסולרית ואפקט כדורי של השתלים הכדוריים. יש להשתמש בשתלים עם מרקם המכוסים בפולואורטן עם פרופיל אנטומי וג׳ל דביק מסיליקון במחיר גבוה יחסית.

הגדלת חזה מעל השריר  


הגדלת חזה מתחת לרקמות החיבור

בהנחת שתלים מתחת לבלוטה מעל השריר, השתל ממוקם מעל לרקמות החיבור של שרירי החזה הגדול ומתחת לכל השד. הגדלת החזה מתחת לרקמות החיבור דומה באופן מעשי מכל הבחינות להנחת השתלים מתחת לבלוטות מעל השריר. היא מבוססת על מנח השתל מתחת לקרום העדין שעוטף את שריר החזה הגדול וזאת מבלי לשנות או להשתמש בשריר לצורך טכניקה זו.

רקמות החיבור הן סוג של מעטפת סיבית דקה במיוחד שעוטפת את משטחי כל השרירים בגוף. בהגדלה מעל השריר ומתחת לרקמות החיבור יוצרים כיס לשתל שנשאר על השריר עם הפנים האחוריות שלו ללא רקמות החיבור כאשר מקדימה, הבלוטה ורקמות החיבור של שריר החזה הגדול.

רקמות החיבור הן כה עדינות שלפעמים הן נקרעות ואף מתפרקות עם ההרמה הכירורגית ולכן לא תמיד ניתן להשתמש בטכניקה הזו הגם שהיא לעיתים מבוצעת באופן חלקי. טכניקה זו מקובל לבצע על מטופלות עם רקמות חיבור עבות במיוחד ועם חזה שלא התפתח.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נלקח מתוך מספר מאמרים שנכתבו ע״י ד״ר רנדי שרמן - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית וד״ר דארן לואיס חבר ההתאחדות הבריטית של המנתחים הפלסטיים האסתטיים. שימי לב, כשאת מתכננת את החזה החדש שלך ומתלבטת בכמה תגדילי חשוב מאוד להקשיב לעצת המנתח, שתל גדול מידי עשוי לגרום לבעיות בעתיד לעומתו, שתל קטן יגרום למפח נפש ואולי לניתוח חוזר.

הערות חשובות!

המידע שלפניך נלקח מתוך מספר מאמרים שנכתבו ע״י ד״ר רנדי שרמן - חבר המועצה האמריקאית לכירורגיה פלסטית וד״ר דארן לואיס חבר ההתאחדות הבריטית של המנתחים הפלסטיים האסתטיים. שימי לב, כשאת מתכננת את החזה החדש שלך ומתלבטת בכמה תגדילי חשוב מאוד להקשיב לעצת המנתח, שתל גדול מידי עשוי לגרום לבעיות בעתיד לעומתו, שתל קטן יגרום למפח נפש ואולי לניתוח חוזר.


מידע נוסף

המאמר ״הגדלת חזה מעל לשריר״ תורגם, נערך ונבדק ע״י אהרון סגיסמאן, אורי לנדסברג ואורלי לביא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 27/12/2022

pointer arrow

הגשמת החלום מתחילה כאן!