×

×
background image

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- מיידיות ולזמן ממושך

יתאימו להליך נשים וגברים הסובלים מעור רפוי ומצבורי שומן בינוניים.

בודי טייט

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- אחד + ביקורת
זמן החלמה- קצר יחסית
תוצאות- מיידיות ולזמן ממושך

יתאימו להליך נשים וגברים הסובלים מעור רפוי ומצבורי שומן בינוניים.

אחת מהשיטות המתקדמות להמסת שומן מהגוף היא המסת שומן בגלי רדיו בודי טייט או BodyTite. המסת שומן בגלי רדיו מתבצעת בעזרת אנרגיה תרמית (חום) מדויקת וממוקדת ועם בקרת עוצמה של גלי רדיו שמוקרנת וממיסה תאי שומן. אנרגיית גלי הרדיו גורמת בנוסף לגדילת רקמות קולגן חדשות מתחת לעור שהתוצאה שלה היא מתיחת העור.

באמצעות בודי טייט ניתן לשלב את היתרונות המוצלחים של שאיבת השומן המסורתית יחד עם גלי רדיו המאפשרת הוצאת שומן בכמויות גדולות יחסית ועם סיכונים קטנים בהרבה. גם הטיפול הוא פשוט ומבוצע תוך זמן קצר בהשוואה לשיטות אחרות.

אחד היתרונות הגדולים של מכשיר הבודי טייט הוא השגת מתיחה טובה יותר של העור באזור הטיפול, לא עניין של מה בכך שכן מכשירים אחרים ישאירו לכם עור גלי ולא מתוח!

ההמלצה שלנו

ישנן מספר שיטות באמצעותן נפטרים משומן טורדני אולם למרות האפשרויות השונות (לייזר, זריקות, תדירות רדיו ועוד), ההמלצה נכון להיום ע״פ מרבית המטפלים והרופאים היא לעבור את ההליך (מבלי כרגע להיכנס לפולמוס באיזה מכשיר בדיוק) באמצעות המסת שומן בקור המכונה גם בשם הקפאת שומן - שיטת טיפול מתקדמת ומובילה שנחשבת למילה האחרונה.


כיצד ממיסים שומן עם בודי טייט - BodyTite?

בטיפול המסת שומן בודיטייט מכניסים זונדה (צינורית) צרה עם חור המצוידת באלקטרודה המקרינה גלי רדיו מתחת לפני העור. הבודי טייט למעשה מעביר אנרגיה תרמית דרך רקמות תאי השומן ואל מתחת לעור. בחלק העליון של העור משתמשים באלקטרודה נוספת המכוונת את האנרגיה כלפי מעלה ולעור התחתון ובאותו זמן היא מודדת את הטמפרטורה של פני העור. הזונדה הצרה והאנרגיה התרמית משפיעים על הרקמות בצורה שונה. כאשר גלי הרדיו באים במגע עם תאי השומן, נוצרת אנרגיה בשכבת השומן שממיסה את תאי השומן עד להיווצרות נוזל שומני.

כשם שהזונדה פועלת להקרנת האנרגיה, היא גם פועלת כזונדה יונקת המחוברת לשואב, השומן מומס נשאב במקביל מחוץ לגוף תוך מינימום נזק לתאים. האנרגיה המוקרנת מהזונדה הפנימית עוברת עד לאלקטרודה החיצונית שמבקרת את כמות האנרגיה ומכוות אותה אל תוך התאים השומניים עד מעל לפני העור התחתון.

האלקטרודה החיצונית פועלת באותו זמן כמו מד חום המודד בזהירות את טמפרטורת התאים, במידה וזו מגיעה לרמה שיכולה לסכן את המטופל, היא מופסקת באופן אוטומטי. פעולה זו גורמת לכך שהמטפל יכול להשתמש בטמפרטורה אופטימאלית במהלך כל זמן הטיפול. הרופא המטפל יכול גם לווסת את המרחק בין הזונדה הפנימית לאלקטרודה החיצונית (בין 5 עד 50 מ”מ) דבר המגדיל את הדיוק והביטחון בהמסת שומן בודי טייט.

בניגוד להמסת שומן בלייזר, המסת שומן בגלי רדיו יכולה להסיר כל כמות שומן אותה מסירים בניתוח שאיבה מסורתי. גלי הרדיו מפסיקים להקרין אנרגיה בדיוק כמו שאור הלייזר מפסיק כאשר הם נתקלים בכלי דם מדממים, וכך מקטינים למעשה את הנפיחות והאדמומיות שנוצרת כתוצאה משטפי דם תת עוריים שעלולים להופיע.

ההמלצה שלנו

ישנן מספר שיטות באמצעותן נפטרים משומן טורדני אולם למרות האפשרויות השונות (לייזר, זריקות, תדירות רדיו ועוד), ההמלצה נכון להיום ע״פ מרבית המטפלים והרופאים היא לעבור את ההליך (מבלי כרגע להיכנס לפולמוס באיזה מכשיר בדיוק) באמצעות המסת שומן בקור המכונה גם בשם הקפאת שומן - שיטת טיפול מתקדמת ומובילה שנחשבת למילה האחרונה.


מתיחת עור עם בודי טייט

טכנולוגית ה - BodyTite משמשת גם למתיחת העור ונקראת Skin tightening או הידוק העור. יעילות הטיפול הגבוה היא תוצאה של דיוק רב - המטפל מכוון “כמויות” מדויקות של אנרגיה תרמית אל מתחת לעור ויוצר עקב כך נזק מבוקר לרקמה. כאשר ״הנזק״ נוצר, מתחיל תהליך החלמה בגוף. ההחלמה יוצרת שכבות קולגן חדשות מתחת לעור שגורמת למתיחתו.

מגרים את העור התחתון להיווצרות קולגן, כך ניתן להשיג מתיחה אפקטיבית שאינה קיימת בשאיבה המסורתית. האפשרות של מתיחת העור באמצעות בודי טייט גורמת למטופלים שסובלים מעור רפוי, לעבור טיפול משולב במהלכו ניתן גם להוריד ולצמצם נפחים גדולים של שומן באזורים בהם ישנו סיכון לרפיון העור ולהגיע לאופטימום של תוצאה שקשה היה להשיגה ע״י ניתוח.

גם אזורים נגועים בצלוליטיס מטופלים בהצלחה ע״י בודי טייט תודות לאפקט מתיחת העור. אזורים אלו אינם יכולים להיות מטופלים בשיטה המסורתית. הרבה מנתחים פלסטיים משלבים את גלי הרדיו יחד עם ניתוח שאיבת שומן המסורתית כדי להגיע לתוצאה של מתיחת עור טובה יותר וגם כדי לשפר תוצאה של ניתוחים פלסטיים קודמים.

בודי טייט  


יתרונות וחסרונות

יתרונות הטיפול באמצעות בודי טייט:

 • זמן הטיפול בבודי טייט קצר יחסית.
 • ההליך מבוצע בהרדמה מקומית.
 • ממיס ויונק שומן בו בזמן שכלי הדם נקרשים.
 • זמן ההכנה להליך קצר יותר מאשר בשיטה המסורתית.
 • שהייה קצרה בקליניקה או בחדר הניתוח.
 • מתיחת העור משמעותית לאחר טיפול בבודי טייט.
 • אפשר לטפל באנשים שקודם להמצאת השיטה נאסר עליהם לעבור שאיבת שומן.
 • חתכים קטנים בעור (3 מ”מ – ללא תפרים או עם תפרים קטנים).
 • באופן כללי ניתן לומר שהסיכונים מהמסת שומן בודי טייט מזעריים.
 • מתאים גם לאנשים שמנים במיוחד עם מסת גוף מעל ל - 30 bmi.
 • טמפרטורה אופטימאלית וקבועה במשך הטיפול = תוצאות אחידות ומיידיות.
 • אפשרויות טיפול באזורים שקשה היה לטפל בהם קודם לכן כמו פנים, זרועות, החלק העליון של הבטן וברכיים.

שימו לב, למרות מספר יתרונות בולטים של השיטה הנטייה בישראל הן של הרופאים והמטפלים והן של הלקוחות היו להקפיא שומנים ולא לעבור את ההליך בגלי רדיו. תוכלו לקרוא בהרחבה על הקפאת שומן במגוון מכשירים בקישור כאן.

חסרונות בודי טייט:

 • יקר יחסית להליך המסת שומן בלייזר או בקור.
 • אין אפשרות להסרת כמות שומן גדולה (מעל 5 ליטרים) בטיפול אחד כמו בשאיבת שומן מסורתית.

מידע נוסף

המאמר ״בודי טייט״ נכתב ע״י אורי לנדסברג בכפוף לתנאי השימוש בפורטל עדכון אחרון: 01/01/2023

pointer arrow

נפטרים מעודפי השומן! מתחילים כאן