×

×
background image

משך ההליך - מספר שעות
מספר טיפולים - 3 מפגשים
זמן החלמה - כמה ימים
תוצאות - כשבע שנים!

יתאימו להליך בעיקר נשים הסובלות מקמטים באזור הפנים, או אנשים הסובלים מכתמי עור ותופעות עור נוספות

הזרקת איזולגן

משך ההליך - מספר שעות
מספר טיפולים - 3 מפגשים
זמן החלמה - כמה ימים
תוצאות - כשבע שנים!

יתאימו להליך בעיקר נשים הסובלות מקמטים באזור הפנים, או אנשים הסובלים מכתמי עור ותופעות עור נוספות

טיפולי איזולגן נחשבים לטיפולים מהפכניים ברפואה האסתטית המודרנית אשר משתמשים בתאי המטופלים עצמם להסרה ולהעלמת הקמטים בפנים. הטכניקה מיושמת על ידי לקיחת דגימות עור מהמטופל עצמו, בדרך כלל מאחורי האוזן לשם גידול קולגן שמייצר תאים הנקראים פיברובלסטים מהדגימה.

תאי קולגן צעירים אלו גדלים במעבדה עד שהם מתרבים והופכים לגדולים מספיק (תהליך שאורך כחודשיים לערך) כך שניתן יהיה להזריק אותם בחזרה לפניו של המטופל. התיאוריה היא שבמשך הזמן, אותם התאים ימשיכו לייצר קולגן, שיפחית את מראה הקמטים והקווים, צלקות וכתמי שמש שנוצרו בעור הפנים.

ההמלצה שלנו

לבחירת חומר המילוי יש קשר ישיר להצלחת הטיפול, אחד הגורמים המשמעותיים למשל הוא עובי העור, בחירה לא נכונה, תפגע בתוצאה ולכן חשוב שהרופא יחזיק מגוון של חומרים, ולא ״ימליץ״ על החומר המשתלם ביותר עבורו. אנחנו מקשרים לרופאים שמשתמשים במגוון ״פילרים״ (חומרי מילוי) וממליצים לכם להתייעץ איתם, התחילו כאן ע״י מילוי טופס קצר.


היסטוריית הטיפול באיזולגן

טיפול איזולגן כולל הזרקה מחדש של תאי הגוף עצמו אל הפנים כאשר המטרה היא להעלים קמטים, הטיפול אושר בשנים האחרונות על ידי ה- FDA האמריקאי הידוע כמחמיר ביותר בנושאי בטיחות. שיטת איזולגן התחילה בארה”ב בשנת 1995, ארבע שנים לאחר מכן היא נאסרה לשימוש לאחר שה- FDA הציג שאלות לגבי הניסויים הקליניים שלו. למרות זאת בשנת 2002 השתמשו בו באירופה (שבה הרגולציה פחות מחמירה). בגלל העובדה כי החומר שהוצא מגוף המטופל עצמו וגידול התאים היה בתוך תחליב שהופק מפרות, התהליך זכה למוניטין של טיפול טבעי וללא סיכוי לדחיית החומר על ידי מערכות הגוף. רופאים רבים החלו לגלות עניין בשיטה.

למרות העלות הגבוה שהרקיעה עד לכ- 7,000$, מאות נשים נהרו לעבור את הטיפול. חלק גדול מהן היה שבע רצון וגם היו רבות אחרות שהתאכזבו קשות מהטיפול. למרות ההבטחות, לאחר הזרקת החומר שלעיתים קרובות גרם לאדמומיות ונפיחות בפנים, לא ניכר היה שינוי יוצא דופן לאחר ששככה הנפיחות. לא מזמן אושר השימוש באיזולגן, אך קיימים עדיין חששות מפני ההשפעה הלא ידועה לטווח ארוך שעלולה לגרום לנפיחויות או עיוותים למרות שעדיין לא דווח על השפעות שליליות כלשהן. במשך השנים האחרונות שופר תהליך האיזולגן שהעשיר את האיכות והכמות של תאי הפיברובלסט המיועדים להזרקה וכיום התוצאות טובות יותר.

הזרקת איזולגן  


הזרקת איזולגן - מהלך הטיפול וסיכונים מההליך

הרופא נוטל מהמטופל 4 מ”מ ביופסיה של עור מהמקום הכי פחות בולט שהוא מאחורי האוזניים. החומר נשלח למעבדה בה מתמחים בגידול של מיליונים של פיברובלסטים וקולגן שמייצר תאים. הגידול אורך בין 8 ל- 12 שבועות. לאחר מכן יזריק הרופא המטפל את אותם תאים אל המקום הרצוי וזאת בשני טיפולים שהפרש הזמן ביניהם הוא 30 – 45 יום, התוצאה המלאה והסופית תיראה לאחר 18 חודשים!

איזולגן הוא אינו טיפול שנותן תוצאות קבועות אולם האפקט מחזיק כשבע שנים. לאחר ההזרקה מומלץ לא לנגוע באזור לפחות 12 שעות ולהימנע מאלכוהול ועישון למשך 24 שעות לפני הטיפול ולאחריו. יש להשתמש בקרם לחות עם ריכוז גבוה וחומרי ניקוי מיוחדים למשך 48 השעות הבאות ולהימנע מפעילות ספורטיבית למשך 72 שעות לאחר ההזרקה. כמו כן יש להיזהר משיזוף וחשיפה לשמש או לקור למשך שבועיים.

הסיכונים באיזולגן כוללים נפיחויות ואדמומיות באזור ההזרקה וגם אי סדרים בעור. חשוב לזכור כי כאשר התאים החדשים “עוזבים” את המעבדה בה גודל והושרה האיזולגן, חייבים להזריק אותם לא יאוחר מ- 24 שעות ולכן חשוב לקיים את המפגש עם הרופא בזמן, במידה ואין אפשרות להגיע יש להתכונן לדמי ביטול גבוהים. הזרקת איזולגן איננה מבוצעת ככל שידוע לנו בישראל, יש מספר רופאים, שנכון למועד כתיבת שורות אלו מתכוונים לבצע את הטיפולים נוכח הביקוש (הלא מובן) לאיזולגן.

pointer arrow

עושים סוף לקמטים! התחילו כאן