הזרקת סיליקון בשפתיים

סיליקון בשפתיים

הזרקת סיליקון בשפתיים היא האופציה הדי יחידה באמצעותה ניתן לעבות ולעצב את השפתיים לצמיתות, ישנם חומרי מילוי קבועים נוספים כמו ביו אלקמיד, איזולגן ועוד אולם רובם מבוססים על סיליקון (כגון ארטיקול) . אפקט הטיפול בסיליקון נוזלי רפואי בולט ונראה לעין ולכן סיליקון בשפתיים נחשב לטיפול פופולארי ביותר בישראל כבר במשך שנים. סיליקון ג'ל הוא חומר סינטטי המופק מחול ומקובל לבצע באמצעותו טיפולים נוספים מלבד עיבוי שפתיים בהם מילוי קמטים בזוויות הפה, בחריצים שבין הגבות, במצבים בהם טיפול בוטוקס אינו פותר את נראות הקמט לחלוטין, לקמטים הממוקמים באזור שבין האף לפה וגם לעיצוב, מילוי והדגשת עצמות הלחיים.

 

מדוע רבים בוחרים לבצע הזרקת סיליקון בשפתיים?

יתרונו הגדול של הסיליקון ג'ל הוא בכך שאין צורך לבצע טיפולים נוספים לאחר שהושלם הטיפול, האלטרנטיבה להזרקת סיליקון בשפתיים היא שימוש בחומרים זמניים הנותנים אפקט שנמשך לפרק זמן קצר יחסית שנאמד בשנה, חומרי מילוי בהם חומצות הילארוניות או חומרים המבוססים על קולגן אותם נהוג להזריק לשפתיים. הם אומנם טבעיים אולם חסרונם הבולט הוא טיפולי התחזוקה אותם יש לבצע אחת לתקופה, גם המחיר שצריך לשלם עבור טיפולי עיבוי שפתיים שלעולם לא נגמרים גורמים לרבים מהמטופלים לבצע את ההליך ע"י הזרקת סיליקון.

 

הזרקת סיליקון בשפתיים הלכה למעשה

סיליקון בשפתייםלאחר שהחלטת לעבור הזרקת סיליקון בשפתיים וקיבלת הסבר מלא בע"פ מהרופא וקראת את טופס ההסכמה לטיפולים ע"י מילוי סיליקון והבנת היטב את הסיכונים ותופעות הלוואי שעלולות להתרחש כתוצאה מהטיפול, תעברי הרדמה מקומית בשפתיים, ההרדמה זהה להרדמה אותה מבצע רופא השיניים, לאחר שהמקום הורדם (לוקח בערך חמש דקות) יזריק הרופא המטפל טיפות מיקרוסקופיות של סיליקון, הטיפול עצמו אורך לא יותר ממספר דקות וזאת כתלות במקצועיות הרופא המבצע. על הזרקת סיליקון ג'ל אותה ביצעת יש לחזור מספר פעמים במספר מפגשים שונים כאשר בין מפגש למפגש יש להמתין בערך כחודש. כמות המפגשים אותה תאלצי לקיים תלויה בשני פרמטרים אותם קשה מאוד להעריך בתחילת הטיפול וזאת כיוון שמבנה השפתיים של אנשים שונה האחד מהשני וגם הכמות אותה יש להזריק וגודל השפתיים הסופי תלוי ברצונה של כל מטופלת, לרוב יש צורך ביותר מחמישה מפגשים אולם יתכן ותזדקקי ליותר טיפולים.

 

הזרקת סיליקון בשפתיים - החלמה, תופעות לוואי וסיבוכים

הזרקת סיליקון בשפתיים איננה מצריכה החלמה או התאוששות, ניתן לחזור לשגרת החיים מיד בתום הטיפול אולם יש להימנע משתייה של נוזלים קרים או חמים בשעות הראשונות שלאחר הטיפול, מומלץ להצטייד במייקאפ בכדי להסתיר סימנים. השפתיים יהיו מאוד נפוחות כתוצאה מההרדמה, שעתיים לאחר עיבוי שפתיים בסיליקון הנפיחות יורדת, את עלולה לחוש כאב או דקירות באזור הטיפול, אם הכאב בלתי נסבל ניתן ליטול תרופות משככות כאבים כמו אופטלגין, יש להתייעץ עם הרופא בנושא. תופעות הלוואי לאחר הזרקת סיליקון בשפתיים הן כאמור נפיחות החולפת, זיהום, שטפי דם וגירוד. תופעות לוואי וסיכונים שעלולים להתרחש בסבירות נמוכה אולם חשוב מאוד לדעת שזה יכול להתרחש הם גושים בשפתיים שכמעט בלתי אפשרי לטפל בהם כך שהשפתיים נשארות מעוותות ונדידה של הסיליקון לאזורים אחרים בפנים. מילוי סיליקון בשפתיים הוא לצמיתות וזו גם אחת הסיבות שיש רופאים שאינם מוכנים להזריק אותו.

לקריאה מעמיקה על בעד ונגד הזרקת סיליקון ושיטת טיפול micro-droplet

 

ניתוח להוצאת סיליקון בשפתיים

למרות שקשה מאוד לטפל בגושים ובעיוות שעלולות להופיע לאחר מילוי שפתיים בסיליקון, ישנן מספר טכניקות שיכולות לעזור ולשפר את מראה השפתיים בהן המסת הגושים באמצעות מכשיר לייזר מתקדם סמרטליפו, הזרקת קורטיזונים המצמקים את הגושים במספר מפגשים וניתוח בחדר ניתוח שפתיים להוצאת הסיליקון אותו ניתן לעבור. התוצאות יכולות לאכזב ולכן לא מומלץ לפתח ציפיות! מכאן גם החשיבות בבחירת רופא מתאים לביצוע הזרקת סיליקון בשפתיים, חשוב לעבור את הטיפולים רק אצל רופא (יכול להיות כל רופא ולא חייב להיות למשל מומחה בניתוחים פלסטיים) המנוסה בהזרקת סיליקון בשפתיים.